Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 725 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 djgas: Máme jedny dveře dřevěné (hlavní) a jedny plastové (boční ) z technické místnosti. Pod dřevěnými se dělá každý den loužička v tomto období. Teče nám pod ně. A ještě jsme měli při montáži s dřevěnými dveřmi problém, že začaly měnit barvu. Bylo to vloni touto dobou, nesněžilo, ale bylo vlhko. Asi začaly měnit barvu vlhkem, ale pak se barva zase vrátila k normálu, když se zatopilo.Vypadalo to, jako by zespoda nasávaly vlhko. Od doby stavby se to neopakovalo.
2. pro 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
koc99
Registrovala se 23. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
koc99
Registrovala se 23. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků.
 konečně vychází najevo co je rdr zač.
2. pro 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @dracula díky moc za popis! zítra se stavařů na ten sníh na půdě zeptám!
2. pro 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @koc99 zatím vylezly na povrch okna, vch.dveře, ta spotřeba - že? , sníh na půdě. Jinak ostatní - je ok, ne? od projektu, přes stavbu, přes peníze (o které člověk nejpravděpodobněji nepřijde). Nebo máte ještě někdo něco? emoticon
2. pro 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
Registroval se 12. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
 @veverka_ Na půdě máme sníh jenom v jednom místě. Ta folie je tam lepená páskou, ale v jednom místě je prasklá a tama padá na půdu sníh. A v úplně stejném místě má ten sníh i kámoš naproti.
V zádveří máme topení a pod dveře ze zádveří do domu budeme dávat deku...
2. pro 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @duan s těmi dveřmi to fakt nechápu - je tam prostě díra pod prahem nebo co? emoticon
2. pro 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
 @veverka_ Jinak jsme spokojeni, okna se dnes rosí méně a tam, kde se vytáhnou vnitřní žaluze, tak skoro vůbec. A topení - stále vychytávám poměr kdy provozovat peletová kamna x el. spirály v IZT (cena x výkon x pohodlnost). Mimo zádveří tu máme teplíčko a denní náklady (elektřina komplet + spálené peletky) cca 90 - 100 kč. Ale jak říkám, pořád je to ve fázi nastavování a testování.
2. pro 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @duan emoticon emoticon
2. pro 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
 @veverka_ myslím deku pod vnitřní dveře - tam není práh emoticon
2. pro 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @duan emoticon jsem se lekla! ale jsou tu i lidé co mají problém s těmi vchodovými, nechápu, jak může profukovat zámkem nebo co. no mám fakt hrůůůzu!
2. pro 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 jinak musím ale říct, že jsem se strašně bála našeho projektu, ale DNES JSEM SI TO MOHLA PROJÍT ALESPOŇ V PŘÍZEMÍ V REÁLU a jsem příjemně překvapena, ne, prostě jsem nadšená, měla jsem nervy, že jsem špatně spala ale vypadá pěkně, mám to ve fotoblogu, ale zatím jen zvenku. Jen přiznám, že okno v kuchyni jsem pos.... emoticon
2. pro 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
 @veverka_ emoticon My máme také problém s vchodovými - skrz ty nám táhne do zádveří, kde je pořád pěkná zima. A aby nám netáhlo dál do domu, máme pod dveřmi, které oddělují zádveří a dům deku.
2. pro 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @duan a to prostě nechápu, táhne pod dveřmi nebo okolo dveří? cítíš jak táhhne a odkud a co na to rýmařov?
2. pro 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @duan vy máte peletková kamna v obýváku? a jak je plníte, resp. kde máte otop? A pasivní dům to není, byl nějaký příplatek za ně?
2. pro 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
 @veverka_ Táhne dokola kolem celých dveří, reklamaci jsem poslal včera, emailem jsem dostal potvrzení a čekám, kdy se někdo ozve s termínem. Myslím, že se to nějak pořeší - naproti mají stejné dveře a jsou v pohodě.
@boratko - peletková kamna máme v obýváku, asi 10 pytlů peletek pod schody v technické místnosti a zbytek v garáži. Pasivní dům to není, ale vytápění máme "obšlehnuté".
2. pro 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @duan prosím napiš pak jak jste dopadli, mě to prostě přijde "napravitelný" takže je škoda mít zimu v zádveří a v novostavbě to řešit dekama pod dveřma, to by se sakra člověk styděl, co si to koupil, že?????Když jsme v minulém domečku nic takového neměli.
2. pro 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @veverka_ Veru ta spotřeba je blbost, tenkrát kdo psal těch 30 tisíc, tak to byly jakési hypotézy a jeho výpočty coby-kdyby. Lidi co bydlí 2 a více let tvrdí 12-15 tisíc, bez předstěn a trojskel.
2. pro 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 můžu se laicky zeptat ohledně topení v obyváku? my máme jen jeden kus cca 50 cm na výšku a 1700 na délku, nebude nám tam zima????? v kuchyni máme podlahovku a pracovnu máme otevřenou do kuchyně s tím, že tam je klasické standardní topení. Teď mám strach, aby to na takovou plochu - vlastně 50m2 stačilo vytopit?
2. pro 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janhu fakt jsem zvědavá co nakonec budeme mít, máme z výhod jen trojskla, začnem bydlet v lednu a budeme mít malé mimi, takže to pofrčí. I kdyby 20 tis.tak to jde na samostatně stojící dům. Já se v sazbách moc ale neorientuju
2. pro 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 Ahojky, já pořád nechápu, proč Vám všem přijde divné to rosení v tomto počasí??? emoticon Teď bydlíme v paneláku, zatepleném, plastový okna, 23 stupňů bez topení, sucho jak na sahaře že musím dítěti zvhlčovat a ráno máme 8 centimetrů orosený okna. A nepřijde mi to teda v tomto počasí jako něco zvláštního... emoticon
2. pro 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
 @veverka_ Určitě to je řešitelné, takže nám to dojem z domu nekazí. Při rychlosti výstavby se nějaká doseřizování určitě vyskytnou. Hlavní je, že se k tomu RDR nestaví zády a vše řeší. Tedy alespoň my nemáme s centrálou RDR žádnou špatnou zkušenost, naopak.
2. pro 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
Registrovala se 9. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
Registrovala se 9. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
 djgas: máme dřevěná okna i vchodové dveře a jsme spokojeni, zatím žádné problémy (bydlíme 3 měsíce).
Pod vchodovými dveřmi táhne minimálně (a to tam chybí těsnění, na které už 3 měsíce čekáme v rámci reklamace). S topením jsme také zatím spokojeni. Nemáme krb, jen elektrokotel. Když svítí sluníčko obývák s kuchyní se vyhřeje skoro jen tím sluníčkem (orientaci obýváku máme na JJZ). Máme rekuperaci, několik smyček podlahového topení pod francouzskými okny v obýváku a zádveří, které toho odizoluje hodně... vůbec si to bez zádveří nedokážu představit (ať už kvůli teplu nebo špíně, která se nosi z venku). Takže my jsme s bydlením v NOVA 101 zatím (snad to tak i zůstane emoticon )spokojeni.
2. pro 2010 ve 20:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @kubusek díky díky díky za pozitivní info a gratuluji!

@janhu máš pravdu, člověk chce vše bez chybičky, asi je to tím, že žádná negativa se skoro v celé diskuzi neobjevila až nyní ale prostě dům, to je soubor hrozně moc věcí a může se něco prostě objevit. Vševho si více všímáme v novém.
2. pro 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @veverka_ já bych to neviděla tragicky, samozřejmě že budete topit víc než když jsou v domě jen dospělí. Mám známe, nechali si před rokem a čtvrt postavit novostavbu od nějaké malé firmy. Když zjistili, že chceme stavět s RDR tak téměř brečeli že to taky neudělali, že se kvůli menší pořizovací ceně rozhodli pro jinou firmu a jsou nešťastní. Topí přímotopama, mají velikej bungalov emoticon a za ten rok jim náklady na elekřinu nepřesáhly průměrně 1800kč/ měsíc.A to bych se dost divila, že by měli konstrukci kvalitnější než RDR a nebo že mají předstěny, trojskla ap.
2. pro 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janhu emoticon uvidíme, musím přestat být tak pesimistická emoticon
2. pro 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
 veverko, koukla jsem na fotky-dobrý emoticon ...držím pěsti, ať je vše ok.....ono u každé stavby je něco, my taky nějaké problémy máme......probublává nám kanalizace a může to být třeba jen taková banalita jako kus polystyrenu v trubce nebo posunuté odvzdušnění, budou nám to testovat......taky nám klesá tlak vody v topení, ale nevypadá to, že by to někde utíkalo, tak jen možná blbě ukazuje kotel, vůbec si tak trochu žije svým vlastním životem emoticon ...ale teplo tu je....horší je to přes den, my pracuje doma, celej den sedíme a jak to čtyřikrát za den na hodinu vypne, tak to člověk pocítí

může mi prosím někdo vysvětlit, jaká je optimální vlhkost ve dřevostavbě? a jak to souvisí s tím rosením? okna se rosí, když je vlhkosti hodně tj. je pak třeba častěji větrat? už z toho blbnu emoticon ...zkusím ten tip s vniřními žaluzkami máme je skoro furt zatažené....
2. pro 2010 ve 21:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @veverka_ přesně tak, a jako bývalá majitelka cihlového domečku určitě víš o čem mluvíš emoticon Mě to trošku přijde, že se obecně od dřevostaveb očekává víc, než umí dát. Kdo třeba už jednou stavěl, tak ví i z vlastní zkušenosti kolik chyb se při stavbě udělá a opakovaně. Ale protože toto je stavba na klíč, tak asi všichni čekáme že to bude ne na 100% ale na 150%. Okna můžou být slabším článkem domu, ale pořád mi nepřijde těch reklamací tolik, dost jsem tu četla i opačné zkušnosti, tak já fakt nevím emoticon . Nicméně RDR chystá pro příští rok změny co se dodavatelů oken týká
2. pro 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @veverka_ jj,buď optimista. Já se strašně těším na ta vaše okna, tak foť foť a jestli nezapadá celá D1 tak se možná o víkendu vypravíme na ten Váš domeček kouknout emoticon) Jestli teda ten sníh pitomej dovolí emoticon
2. pro 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janhu klidně, okna už jdou vidět - ta zvětšená viz. obyvák a pracovna, v kuchyni ho mám malé, přítel chtěl placaté a pak už jsem to skrz jiný věci zaspala, takže tam máme taková jaká jsou vlastně nahoře v těch vikýřích. V koupelně je takové které se tam vešlo max, takže do šířky nějak 90 cm a výška taky nějak 90 protože je tam pod ním WC. Nahoře mám navíc jen v tom nejmenším pokojíku takové malé okénko. takže to je asi tak vše. Myslím, že do konce víkendu tam vyroste druhé patro a budou latě na střeše, tašky - to nevím. Zajímavější to zas pak bude s obkladama a podlahama, ale to je ještě "dlouho". emoticon
2. pro 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Registrovala se 19. dubna 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 9229 příspěvků, 2 alba a 1 článek. Má 179 přátel. Region Malacky.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Registrovala se 19. dubna 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 9228 příspěvků, 2 alba a 1 článek. Má 179 přátel. Region Malacky.
  • Již bydlím v domě
 @janhu Tak to je teda zvláštne...! U Vás určite. Keď sa pri int. teplote 23°C takto moc rosia sklá, že je tam nízka povrchová teplota skla. A to ešte nie sú veľké mrazy... Máte dvojsklá plnené argónom? Aká je relat. vlhkosť vzduchu? Podľa nosíka tipujem menej ako 50%. V tom prípade je to divné, lebo pri 23°C a RV 50% je rosný bod = 12°C. Že by naozaj malo sklo takúto nízku povrchovú teplotu?
2. pro 2010 ve 22:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš