Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @haassinka Počet radiátorů je určitě dobře propočten, navíc dost lidí si naopak stěžovalo že třeba v koupeleně i přes topnou rohož a žebřík jim dali i malej radiátor. Myslím si, že bude problém jinde, Viz @david10
3. pro 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
 někdo tu včera psal, že proti zaroseným oknům pomáhá vytáhnout vnitřní žaluzky, tak jsme to vyzkoušeli (večer před spaním jsme důkladně vyvětrali a žaluzky stáhli) a super, ráno ani troška zarosení, krom ložnice, tam jsem chtěla zataženo....my máme vertikály, takže musí být roztažené celé, nestačí jen povytáhnout, ale fakt to zabralo, takže moc díky za tip!
3. pro 2010 v 10:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @haassinka
kalkulace pro ostatní spotřebu el. dle Vámi uvedeného samo sedí i s určitou rezervou, ale zas tak přemrštěné to není, neb nelze srovnávat s letním obdobím, kdy méně svítíme, méně sedíme u telky, atd.. Nicméně trochu zapomínáte na TUV? Opět lze zjistit s PENB. Takže doporučuji si vzít uvedenou spotřebu a spočítat přes % uvedená v PENB.

Přestože řada lidí energetické propočty zpochybňuje, resp. pak následný reálný stav, tak veškeré vypočty mají jasné dané nepromněnlivé vstupní podmínky/data (charakteristika materiálů, atd.), pevně dané postupy výpočtů dle ČSN a tudíž výsledné údaje v PENB musí sedět. To že je v reálu určitá odlišnost není otázka špatných výpočtů nebo nekvality materiálů atd. ale jen a pouze technologickou nekázní při stavbě.

My budeme mít samostatné měření/spotřebu el. na vytápění, a jsem za to čím dá tím víc rád. Škoda jen, že nejsem elektrikář, protože bych si to poladil ještě lépe. Mno, ale aspoň něco.

Ještě bych doplnil, že když vezmu průměrné teploty za 7 měsíců (2005/2006), tak za těchto cca 210 mohlo byjt kolem
-10C tak cca do 20dnů a to ještě nadsazuji. Pakliže tedy bydlíte v běžné nadmořské výšce.
3. pro 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 omluva za překlepy emoticon
*
"tak za těchto cca 210 dnů mohlo být kolem -10C tak cca do 20dnů a to ještě nadsazuji. Pakliže tedy bydlíte v běžné nadmořské výšce".
3. pro 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 @fialka4 já mám kombinaci krbová kamna s teplovodním výměníkem a elektrický ohřev v akumulační nádrži, problém v kombinaci tuhá paliva a elektro není, naopak, vytápění tuhýma palivama je oproti elektrokotli daleko levnější. Jen bych doporučil pokud budete uvažovat o kotli na tuhý paliva dát nějakou akumulační nádrž. Nebo dávat ten výkon kotle opravdu velmi malý.
3. pro 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @sembeth "My budeme mít samostatné měření/spotřebu el. na vytápění, a jsem za to čím dá tím víc rád."....co to prosím v praxi znamená a kolik to stojí? emoticon
3. pro 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @janhu
No napsal jsem to trošku zjednosušeně. Budeme mít samostatné měření spotřeby el. spirál v IZT, přičemž tato spotřeba bude zahrnovat i spotřebu el. na provoz tepelného čerpadla a oběhových čerpadel spojených s IZT. Nebo aspoň tak nějak by to mělo být. Je to trošku složitější, vůbec tomu nerozumin a tak. Ještě budeme ladit s RDR, je možné, že to třeba nakonec nedopadne, protože to je nějak problematické s ohledem k místu ve skříni atd. Nicméně kdo byl na ukázkovém pasivu v Mladé Boleslavy tak mohl vidět, akorát že tam byl měřák přímo na IZT a měřil pouze el. spirály, což v našem případě není možné z důvodu toho, že budeme mít tepelné čerpadlo a není místo. U nás jde o určitou modifikaci toho co je v pasivu v Mladé Boleslavy. Cena. Cenově by to snad mělo bejt kolem 4000Kč, no ale uvidime.
3. pro 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
Registroval se 12. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 71 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
Registroval se 12. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 71 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
 @janhu Právě jsem měření konzultoval s elektříkáři u nás ve firmě a prý stačí do okruhu zapojit obyčejný elektroměr z druhé ruky. (nejlevnější řešení)
např.: http://aukro.cz/item1348060965_funkcni_elektromer_vhodny_na_stavbu_chatu.html
Otázka je, co je v záručních podmínkách elektokotle. Aby to v případě poruchy někdo nenapadl.
3. pro 2010 ve 12:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @holoubci79
tomu tedy nerozumím, máte krbová kamna s teplovodním výměníkem a nemáte expanzní nádrž? mně v RD řekli, že bez expanzní nádrže to nejde. Možná směšuju akumulační a expanzní nádrž, teď nevím, jestli jsem to nespletl.
3. pro 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @jarinisko
to je samozřejmě pravda. Každý znalej elektrikařiny si v případě elektrokotle asi poradí, nicméně v našem případě je to složitější. Pro elektorkotel by to takto mělo jít, nicméně bych možná inbvestoval do modernějšího elektorměru emoticon
3. pro 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @boratko
pakliže máte kamna s teplovodním výměníkem tak akumulační nádrž není třeba, neb se teplo do otopného systému předáva právě v teplovodním výměníku. Samozřejmě pak je ještě potřeba ohřev TUV, kdy pro většinu systému je potřeba akumulační nádrž. Nádrž expanzní je zcela něco jiného.
3. pro 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @sembeth Takže, na ohřev TUV budou soláry. Plánujeme krb, nejdříve jsem chtěl jen vložku, ale přo pročítání této diskuze a hlavně posledních stránek jsem se rozhodl, že asi bude lepší, když teplo z krbu půjde i do ústředního topení. Přeci jen je asi dost nákladnější topit pouze elektřinou. Pro RD to není problém, prý cca 15 tis příplatek. Jestli se tomuto systému říká teplovodní výměník, tak je to asi ono.
3. pro 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @boratko
pakliže budete mít soláry, atd. tak budete mít určitě i integrovaný zásobník tepla (IZT) což je v podstatě akumulační nádrž/nádoba a v takovém případě by bylo efektivnjší připojit krb na tento IZT. Protože velké množství energie z krbovek (záleží s jakým výkonem zvolíte, a jaký bude poměr výkon do místnosti/do výměníku) pak můžete využít nejenom na přitápění ale i na ohřev TUV apod. (soláry toho přes zimu zase tak moc nedaj). Na topení budete mít elektorkotel či co? Optiální je vše združit do IZT i s ohledem na řízení systému a prioritizaci zdrojů, apod.

Rozhodně doporučuju krbovky s výměníkem, protože cpát celý výkon do jedné místnosti mi nepřijde jako zcela optimální.
3. pro 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @sembeth
Ano, nějaký zásobník 300 litrů na vodu ze solárů bude, ale soláry budou pouze na ohřev vody, nikoliv na otop. Projektant mi říkal, že expanzní nádobka a čerpadlo budou v technické místnosti, tak je docela možné, že to nakonec povede i do toho IZT. Na druhou stanu v krbu počítám, že budu topit jen o víkendu a to ještě ne pravidelně, ale jak bude nálada. Výkon vložky by měl být cca 7 kw.
Ano, elektrokotel.
CO vím, tak se zatím mluvilo pouze o nějakém čerpadle a exp. nádrži v technické místnosti. To, o čem píšete, by asi bylo dražší nebo nevím...
3. pro 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
david10
Registroval se 26. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
david10
 Ještě je nutné počítat s ohřevem TUV. Většina má bojler 160l. Ten má příkon 2,2kWh a 160litrů vody ohřeje za 4,5hod. To máme celkem 9,9kWh za cenu 2,2kč to je 21,78Kč. Toto je ale ohřev vody z 10stupnů na 60stupnů. Pokud voda v zimě má míň než 10 stupňů je spotřeba ještě větší.
3. pro 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 sembeth: na TUV samozřejmě nezapomínámemoticon ale vzhledem k tomu, že ohříváme pouze na 50°, tak ty náklady zase tak hrozné nebudou....a mi naštěstí ani v zimě nesedíme víc u telky - respektive spíš nesedíme vůbec :D naštěstí, nebo neštěstí na to není čas..emoticon

Jsem zvědavá na červencem, to se teprve ukáže ve vyúčtování, jak moc to bylo špatné, nebo pravdivé výpočty...popravdě počítali jsme, že celkové náklady na el. budou za rok do 25.000,-....

začíná mě mrzet, že nemáme krbovky s výměníkem (nechtěli jsme kvůli výpadkům proudu)...
3. pro 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @janhu tak my máme v koupelnách pouze žebříky...ani podlahovku, ani radiátor..... v obýváku s kuchyní pouze dva radiátory....

trubky od topení jsem kontrolovala, teď ještě zbývá termohlavice, ale to radši přenechám manželovi..emoticon

david10: můžete mi ještě prosím vysvětlit, co by znamenalo, kdyby u těch radiátorů byly ty stupně nastavené jinak? to nějak hodně ovlivňuje teplotu radiátorů, nebo spíš do jaké teploty v místosti topí???
3. pro 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
david10
fotoportrét
fotoportrét
david10
 @haassinka Bylo mi řečeno že to ovlivňuje průtok teplé vody. Čím je nastaveno vyšší číslo tím víc vody protéká radiátorem. My máme skoro na všech hodnotu "5". V zádveří máme "3" a pak ještě jeden radiátor má "3".
3. pro 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adelkahla
Registrovala se 29. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
adelkahla
 duan,david 10 atd.....TAK MÁME SNÍH NA Půdě také !!!!! Nechápu to čím to je,ale dva kyblíka jsem dnes posbírala.....máme novu 101.Sníh je převážně nejvíc pod hřebenme střechy,ale nejen tam,ale i jinde......moc nás to trápí,sníh/voda opravdu není pro náš dům největší kamarád.....nechípeme to.....navíc když se dotknu fólie,je plná sněhu a je tam na jednom místě úplěn takový pytel,kde je na fólii sníh nashromážděn.

Je to NORMÁLNÍ,aby bylo tolik sněhu na fólii pod taškama?Nemže ro být třeba těma větracíma taškama na střeše?

Noc jiného men nenapadá....jak je možné,že pod položenýma taškama je tolik sněhu?

Z tho topení také nejsme nadšení.....nemáme nikde skoro 20 a protopíme 80kWh denně.

Jsme z toho sněhu v šoku.....

DUAN a další:už se k tomu RDR vyjádřilo?

Děkuji za rychlou odpověď.Adéla.

3. pro 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hrobro
8
Registrovala se 5. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 181 příspěvků a 2 alba.
fotoportrét
fotoportrét
hrobro
8
Registrovala se 5. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 181 příspěvků a 2 alba.
 Zdravím,
Haasinko - čtu, že máte zimu. U nás jde vytápění v pohodě. Máme plyn. kotel, v obýváku, kuchyni a zádveří podlahovka, ostatní prostory radiátory. Termostat máme na 21,5 stupně, podlahovku tím pádem musíme mít na cca 18 stupňů a teplota v pohodě. Když vařím, tak se to prohřeje na 22-23 a po vyvětrání zase za pár minut je příjemně. Na chodbu jsou dveře otevřené pořád, jak děti lítají. Neumím ale říct, kolik jsme protopil - kotel běží pořád kvůli ohřevu vody, ale kontrolka na podlahovce je velmi často zhasnutá, tzn. zrovna se nenahřívá (řekli bychom, že častěji ji vidíme zhasnutou, než svítící).

Vlastně kromě těch hodně rosících se střešních oken jsme se vším spokojeni emoticon emoticon .
Na půdu jsem, co napadlo, ještě nekoukala. Ale vím, že trošku sněhu na půdě měli rodiče i příbuzní vždy nafoukáno. Tak to možná takový průšvih není.

3. pro 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @hrobro Ahoj, to jsem ráda že tu čtu o podlahovce. Jak jste spokojení a co máte za typ? My chceme dát do celého přízemí Novy 101 teplovodní podlahové vytápění a v patře radiátory. Docela znovu zvažujeme plynový kotel, i přes vyšší pořizovací náklady se mi zdá, že jsou ti co si ho pořídili, víc spokojení s tepelnou pohodou a tzn. i rosení oken, vlhkost ap.Jakou máte zkušenost?
3. pro 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
david10
fotoportrét
fotoportrét
david10
 Vyjádření RDR ke sněhu na půdě:
"půdní prostor našeho domu je řešen jako provětávaná konstrukce, u které je
zajištěn dostatečný přívod vzduchu k tomu, aby vzniklá vlhkost mohla po
odeznění podmínek , které ji způsobují, prouděním vzduchu opětovně
vyschnout.Pokud se větrem nafouká do prostoru půdy prachový sníh, jedná se o
obvyklý jev, se kterým nejsou spojeny žádné následné škody.Pokud by došlo k
utěsnění veškerých prostor kudy vzduch
může proudit , vystavili bychom dřevěné konstrukce nebezpečí vzniku plísní. "
3. pro 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @adelkahla
Jaký máte energetický štítek PENB
3. pro 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
Registroval se 12. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
 @adelkahla Zatím nic, jen emailová registrace našeho požadavku. Jinak s topením problémy nemáme, máme tady fakt teplo a náklady jsou v pohodě. Ale zvolili jsme peletová kamna a akumulační nádobu izt (s el. patronama). Topíme na 23 st, na mě až moc teplo, a v těchto dnech mame spotřebu cca 25 Kwh elektřiny a cca 2/3 pytle peletek za den. (Ale s jiným nastavením izt a kamen to bylo i 45 kwh elektřiny + 1/2 pytle). Ta elektřina je komplet, pytel pelet je za 75 kč. Sazbu máme d45, NT za 2,2 kwh. Takže kolem 100 kč na den, v době, kdy je venku slušná zima. Kámoš topí ve 101 jen peletami (nemá ještě levnou sazbu) a má spotřebu 1 a 1/2 pytle pelet + cca 10 kwh ostatní elektřiny za den.
S domem jsme spokojeni, seřízení vstupních dveří, sníh na půdě - to vše se určitě nějak vyřeší.
3. pro 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @haassinka dneska nám říkali, že si OSB desky na půdu dávat nemáme, že prý to nemá být moc utěsněné
3. pro 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 vite, že mě ani nenapadlo jít se podívat v zimě na půdu, jestli tam nemáme sníh - myslím jako v našem bývalém cihlovém domku, Teď se mi bude zdát o sněhu na půdě snad i ve snu. emoticon
3. pro 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jc
Registroval se 25. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
jc
Registroval se 25. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků.
 Provetravanou pudu mame taky, ale snih tam nefouka. Ve starym nezateplenym baraku mame 2skla a nerosi se vubec. V novym se 3skla rosi 1cm, ale tam se teprve vcera zapojil kotel. Takze to jde. Nenechte se uchlacholit tim, ze to je normalni. Viz kybl snehu na pude - to hranici s drzosti.
3. pro 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
 @veverka_ A všechno to vlastně začal kámoš v Nově 101 jenom tím, že mu zapojovali wifi a museli na střechu emoticon A našel na půdě hromádku sněhu (tak do dvou kýblů). Tak jsem se tam šel taky podívat a taky sníh a ve stejném místě.
No a pak je tady internet a modrastrecha a už to jede emoticon
Ale snad je lepší řešit problém (sníh na půdě) hned (tedy pokud je to problém - viz vyjádření RDR výše) než pak promočené stropy, izolace atd...
3. pro 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adelkahla
fotoportrét
fotoportrét
adelkahla
 jc - přesně tak....přeci mě nemůže uspokojit odpověď,že to je normální......izolace volně položená na deskách je mokrá,navíc potom nevím na co mě ta půda slouží.....měla jsem na půdě zbylé tapety,laminátové podlahy atd....a vše je mpokrá,promáčené,zasypané sněhem....jak asi ty tapety a podlahy budou vypadat.....na půdu jsem chtěla uložit nějaké oblečení atd....copak je to možné?Že tam proudí vzduch a je tam zima,to chápu,ale přeci mě tam nemůže standrardně sněžit.....k čemu by mi ta půda byla?nerozumím tomu a vážně bych ráda tuto skutečnost řešila....

boratko - máme B,ale také tomu nerozumím,těm přepočtům atd.....není to směrodatné a máme asi tedy C.toto jsem nepochopila také,myslela jsem,že jsou jen jedny výpočty a jedny tabulky pro všechny budovy a domy stejné,,,,,nevím,je to zvláštní.....přijde mi to trošku jako obchodní trik....B nebo hodnoty skoro na A vypadají moc hezky,,,,o to smutnější je zjištění,když Vám to přepočítají a máte jasný C.

Adéla

3. pro 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plechajda
2
Registrovala se 28. září 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 720 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
plechajda
2
Registrovala se 28. září 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 720 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Dobre rano,

po delsi dobe nakukuju a co nevidim, same skoro spatne zrpavy emoticon . Musim se bohuzel pridat do klubu rosicich se oken a to v takove mire ze kazdy den i 2x stiram louzicky..... Vytapime ted plynem,pricemz mame v predsini, hale,obyvaku a kuchyni podlahovku. A okna se rosi stejne at pod oknem je topeni nebo ne. U nas teda pomaha taky jen vetrani, ale v tomhle mrazu a s detma vecne na zemi proste nevetram emoticon

Jinak co se tyka tepla tak to je uplne v pohode, mame tady porad kolem 22 - 23 a teploucko, takze topeni funguje a jak uz jsem tu psala, topili jsme i celou min zimu a to porad (meli jsme doma novorozence) a plyn nas vysel za cely rok na 12tisic. Tak snad to letos bude stejne. Spis co se tyka toho regulatoru tepla nebo teda toho ovladani tak tomu moc nerozumim, nejak si dela co chce. Na dnesek v noci topili kamna i kdyz jsme je pres to ovladani vypli takze mi to neni uplne jasne jak to tam funguje teda.
A dalsi nejvetsi problem u nas je teda s francouzkyma dverma z obyvaku na zahradu. Uz jednou jsme je reklamovali aby nam je prisli seridit, protoze se uplne rozjeli, mezi kridly byla skoro 2cm mezera. Prijeli rozdelali, slepili a potrasli rukou ze uz se to opakovat nebude. Mno a mame to tu zas, takze jen co opadne zima tak pekne prijedou znovu emoticon .
Na strese teda zadny snih nemame nastesti, takze tohle se nam nejak vyhlo. A nanestesti i okna dobre tesni a ty nebyly potreba vubec serizovat..nikde netahne. Vchodove dvere mame drevene, za ty jsme si priplaceli. Voda se na nich teda srazi taky paradne takze i pod nima jsou trosku louzicky, ale nikde netahnou ani skrz zamek, ktery je teda taky vecne oroseny. Coz si tak osobne myslim, ze je chyba u vyrobce trosku, protoze tohle jsem u zadnych vchodovych dveri jeste tedy nevidela.

Takze u nas prevlada s bydlenim spis spokojenost emoticon
4. pro 2010 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš