Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @plechajda Ahoj, to jsem ráda že je tu někdo pozitivní (i když né zcela emoticon ) Jaký typ podlahovky máte a na kolik vás vyšlo? Kdyžtak mi napiš do IP ať nemusíš zveřejňovat, moc by mě to zajímalo emoticon Díky a přeju fajn bydlení bez reklamací emoticon
4. pro 2010 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @david10
1) střecha je snad odvětraná taškama?!
2) proč není parozábrana až do konce krovu ale chyí 20cm? Běžně se pokládá tak, že přesahuje a ne že chybí
3) když nebude pršet a sněžit do střechy, tak si myslím že není důvod vzniku plísní, odkud by se ta vlkost brala, copak se tam někdo sprchuje nebo vaří?
Já teda nevím, tohle mi přijde že snad musel napsat nesvéprávný člověk, ale nejsem odborník, možná že to má hlubší význam. emoticon
4. pro 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 Že je normální mít sníh na půdě? Zrovna jsme o tom s manželem diskutovali - Nechápe (ani já), kam se ztratí ta kupa sněhu, až začne tát - myslím ten, co je nad našima hlavama v těch foliích..kam steče?? neo tam zůstane ta voda? nebo se vsákne někam do izolace?
Navíc manžel říkal, že se mu nezdají nějaké mapy na komíně, že by protékala kolemkomína voda?? Ale nemohl se jít podívat (přes barikádu věcí) blíž..tak tím si nejsme jistí...

Ale jdu potěšit s novinkou emoticon Máme vchodové dveře doslova zamrzlé emoticon Ale zevnitř!!!!!! Normálně mě to nikdy nenapadlo, až včera...sáhnout si pod dveře...a tam led a malé loužičky vody...SUPER emoticon
4. pro 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 A další věc - okna se tu rosí více lidem...ale napadlo vás někdy, když je dosucha vytřete podívat se na ně z vnější strany?? Ten pohled m moc nepotěšil - neb je z vnější strany vidět, že uvnitř se okna rosí i pod těmi gumičkami - čili tam to nikdy v životě neutřete a může to tam vesele hnííít emoticon
4. pro 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @veverka_ Tak o tom nic nevím, ale vzhledem k tomu, že ty desky zakrývají vlastně jen tu rovnou plochu půdy, tak po stranách je určitě dost místa k větrání..i když co by tam mělo větrat? emoticon na druhou stranu je pod tím vata, která je přeci přikrytá i na jiných místech v domě a taky rozhodně nevětrá...
4. pro 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Registrovala se 19. dubna 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 9225 příspěvků, 2 alba a 1 článek. Má 179 přátel. Region Malacky.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Registrovala se 19. dubna 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 9225 příspěvků, 2 alba a 1 článek. Má 179 přátel. Region Malacky.
  • Již bydlím v domě
 @haassinka a @veverka_
Ak sa dáva nad vlnu podlaha z OSB dosiek, treba rošt urobiť tak, aby OSB doska bola 1-2 cm nad vlnou, čiže nechať tam medzeru na prúdenie vzduchu. A samozrejme, OSB dosky medzi sebou netesniť. Robí sa to "pre istotu", pretože v niektorom mieste môže byť parozábrana porušená (ako tak čítam o odfláknutej robote firiem, možné to je... emoticon ), tak aby mala kadiaľ unikať prípadná para a nakondenzovala pod OSB doskou. Tá je totiž parobrzdou vo svojej ploche, preto sa neutesňujú jej spoje - nech má prípadný vlhký vzduch možnosť "obtiecť" ju. Ak by ste použili iný typ dosiek (obyčajné drevené fošne alebo drevocem. dosky...) tak tie sú paropriepustné.

Ešte k tomu snehu na povale. Keďže skladaná strešná krytina nie je tesná, sneh sa na povalu dostane. Ešte by ma zaujímalo, ako máte riešené Vaše podstrešné fólie (nie parozábrany). Sú prekryté cca 20 cm? A aj tak je na povale sneh? Možno by sa zišlo prelepiť spoje paropriepustnou páskou.
Kedysi sa nepoužívali žiadne fólie pod škridlu a bolo bežné, že na povale býval sneh. Ten sa potom roztopil a odparil. U môjho otca to tak je tiež, dom z r. 1990. Na povale sa sušievala bielizeň, takže sme tam pravidelne chodili a videli to. Aj na vlne bol. Nikdy sa nestalo, že by boli mokré stropy, stihlo sa odpariť. Ono to množstvo snehu vyzerá hrozivo, ale keďže ide o "načechranú vodu", nie je to také strašné, ako sa na prvý pohľad zdá. Niektorí odborníci radia položiť paropriepustnú fóliu aj na izoláciu, aby voda nešla do vlny.

Tí, ktorí plánujete na povale skladovať veci, pripravte sa na veľké množstvo prachu. To bude horšie než so snehom. Podľa mňa je riešením inštalácia pásky na podstrešnú fóliu.
4. pro 2010 v 09:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
 Malé upozornenie: paropriepustná fólia a parozábrana sú dve rozdielne veci na rozdielne použitie. Tuším som tu niekde zahliadla, že boli spomínané ako jedna a tá istá.

@janhu Ešte reakcia na príspevok z niektorej predošlej strany (dole som ho okopčila)...
Aha, to som nevedela, že ste mali -20°C. Tak to áno, vtedy sa niekedy rosia už aj trojsklá.

RE:
janhu
Jaká máme okna vám neřeknu, koupili jsme byt už s nima, kvalita ale nic moc. v noci tady samozřejmě 23 není ale do rána bylo -20. To mi jako velkej mráz přijde. Jinak se nám okna téměř nerosí a nebo velmi minimálně v ložnici kde netopíme. Vhlkost neměřím
4. pro 2010 v 09:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Tak se mi podařilo udšlat pár aktuálních fotografií, aby to nevypadalo, že trpím bludy emoticon Mimochodem venkovní teplota -10° , nic neobvyklého....
4. pro 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jc
Registroval se 25. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
jc
Registroval se 25. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků.
 Jeste k pude. Nam (jina firma) zaizolovala vsechny prostupy, ktere jdou skrz pudu na strechu. Odtah digestore (s odkapem), odvetrani radonu, odvetrani WC. Vsechno je nejen oblepeny paskou (okolo filie ve strope), ale ovatovany skrz celou pudu az k folii pod taskama. Pry by se tam jinak srazela voda a co to udela za cas, je celkem jasny. Folii pod taskama mame jak psal janhu - s prekryvem. U hrebene jsou dvojite late a vyska jedne late dela ten odvetravany pruduch, kde by se jinak folie prekryvala. Pudu mame zaklopenou silnejsima prknama misto OSB, takze vata pod tim lip vetra.
4. pro 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Bohužel nejsem nějaká moc zručná fotografka, tak někde raději s vysvětlivkama emoticon
4. pro 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10

4. pro 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Hmmm, to moc velké náhledy tedy nejsou emoticon
4. pro 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Na těch fotkách s okny je vidět to orošení pod gumovým těsněním...
4. pro 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
 @haassinka Nepochopila som - kde je pod gumovým tesnením orosené? Vidím na 5. fotke zo 6 trošku orosené sklo v dolnej časti - to je akože vnútri, pod tým tesnením? Ja som myslela, že je orosené to sklo ... Tak ako teda?! Zle som videla?

Ak sklo v dolnej časti, tak podľa mňa to je v norme, pri -10°C, dvojsklo. Utrieť a hotovo. Dala by sa nalepiť znútra na rám taká fólia, ktorá by vytvorila druhú plynovú vrstvu a okno by sa už nerosilo. Otázka je trvanlivosť spoja, cena tiež nie je nízka - podľa mňa je to len sezónne opatrenie. Ale vyskúšané to nemám.
4. pro 2010 v 10:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @blacksr to orosené sklo je právě pod tím tesněním - tam se to utřít nedáemoticon fotka je dělaná v vnější části oken (zvenku - dovbnitř)
4. pro 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Ty fotografie jsou tu moc malé - v originále je to lépe vidět
4. pro 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
 @haassinka Tak už chápem... To je pod zasklievacou lištou a tá by mala byť pripevnená tesne... Kontaktovala by som dodávateľa okien.
4. pro 2010 v 11:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @blacksr Omlouvám se za špatné termíny, jsem absolutný laik emoticon Ta folie jestli jsem to včera dobře pochopila v některém příspěvku, není natažená až do konce, prostě 20 cm po celé délce chybí emoticon a to si myslím, že je špatné
4. pro 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
 @janhu
4. pro 2010 ve 13:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka1975
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
jirka1975
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek.
 Zdravím,
chci stavět dům od Rýmařova, nejspíš akční dům NOVA 101 (jako asi půlka národa). O domě mám velmi přesné představy. Vzhledem k vysoké ceně základové desky od RD Rýmařov pro tento dům (chtějí 3,5 tis./m2) bych uvítal kontakt na ověřenou kvalitní firmu, která mi desku zhotoví na klíč. Výstavba bude v katastru Praha východ.
Za informace předem děkuji.
Jirka
4. pro 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alenkak1977
Registrovala se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
alenkak1977
Registrovala se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
 Nedávno jsme stavěli desku pro RD NOVA 101 s firmou na klíč. Cena byla skutečně dodržena (necelých 300 tis.), technika z Rýmařova převzal desku bez připomínek. Měli ji hotovou za 14 dní. Dívala jsem se a mají na ní nějakou akci. Taky jí mohli udělat před dvěma měsíci. emoticon
4. pro 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda někdo nestaví nebo již nebydlí v Nově 77? Bylo by možné dodat i foto? Děkuji.
4. pro 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plechajda
2
Registrovala se 28. září 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 720 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
plechajda
2
Registrovala se 28. září 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 720 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @biker My mame Novu 78, nevim jaky je tam rozdil. Foto v albu....
4. pro 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @haassinka prosím tě na tu plíseň - to je jaký pohled a na co? promiň nějak to nechápu, díky!
4. pro 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @haassinka Ahoj, vracím se k otázce nastavení topení v domě. Jak nám potvrdili při předávce - teplota se snímá v obýváku - tj. jakmile je tam teplo, přestává kotel topit - když si zašktíte radiátory v obýv. bude se vytápět dýl a tím i déle poběží topení v ostatních pokojích, kde si můžte otočit naplno, pokud tam pobýváte víc a je vám zima. S tím venkovním čidlem a jeho funkcí si teď nejsem jistá, zda tam je nebo ne, musíme to ještě nastudovat. Sami teď ladíme nastavení teplot a zapínání kotle, ale musím říct, že jsme spokojení. Dům se vyhřívá velice rychle. Samozřejmě ale respektujem, že je venku minus 10,a nechodíme doma v kratasích - tj. 21 - 22 stupňů necháváme na kotli přes den jako max.
5. pro 2010 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @veverka_ na obrázku není plíseň, ale orošení pod gumovým těsněním emoticon jen jsem poznamenala, že by se tam mohla dělat, pokud to tam bude takhleneustále mokré

@petovi Ano, tak to by zajisté šlo, ale potom už si nedokážu představit, kolik hodin by kotel jel, abychom měli všude teplo.....ono nám nejde ani o horní pokoje, tam se stejně jenom spí, ale o to, že je velká zima v chodbě, která sousedí s obývákem - v chodbě je zima, doufám, hlavně kvůli špatným vchodovým dveřím....v chodbě bylo 19 stupňů i když jsme měli vobýváku 27 (když jsme topili krbovkama - prostě jsou tam velké úniky tepla
5. pro 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @veverka_ Jinak na jiných fotkách jsou vchodové dveře a kolem nich led (uvnitř domu) a loužičky....
5. pro 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
 jen mě tak napadlo, vy co máte problémy s okny apod. není tam třeba vliv lidského faktoru? nemohla to stavět stejná parta? Jen mě to tak napadlo, přece nemůžou být takové rozdíly v technologii a kvalitě oken u různých domů, to je cca stejné
5. pro 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janinkaaaaa
Registrovala se 5. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
janinkaaaaa
Registrovala se 5. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
 @jirka1975 Známý nám doporučuji ze své zkušenosti firmu hotovedomy. Byly s nimi spokojeni a vše udělali jak řekli. Taky zvažujeme stavbu domu nova 101. Poptali jsme několik firem s tím, že cenové rozdíly byly až 50%. To mi přijde šílený.
5. pro 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @dracula od jaké firmy máte okna???

@zabrle Ale dveře mají asi všichni od stejné firmy? emoticon

Trošku mě zaráží, že posledních pár příspěvků je od uživatelú čerstvě registrovaných a s prvním příspěvkem emoticon emoticon
5. pro 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš