Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 lubosk: a o je to za dodavatele? No co se smlouvy týče - pokud to není firma s opravdu vysokým základním jměním (jako třeba RDR), tak pokud by zkrachoval, tak mu může být úplně jedno, jakou máte smlouvu a máte smůlu :D viz BBGruppe....
10. pro 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @jakab no ten asi budou mít skoro všichni pokud nebudou mít vchod na sever.Nicméně tato cena není problém RDR ale cen EE v roce 2011 emoticon
10. pro 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @haassinka 3x stejná reklamace a nechala bych vyměnit dveře, na to máte právo. Podle mě je to vadnej kus, nic víc emoticon
10. pro 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
 @lubosk

myslím, že je lepší machrovat až má člověk postaveno a nějakou dobu bydlí.....myslím, že většina lidí tady ví, že RDR je dražší než jiné firmy, ale málo platné, v naší zemi není snadné najít firmu, která nejen podepíše smlouvu, ale dům nakonec i postaví...konkrétně pro nás bylo jasné, že i kdybychom našli úžasnou nabídku od méně známé firmy, tak raději pro jistotu budem stavět s někým, kdo je víc známý a funguje dlouho....i za cenu vyšších nákladů

pro ty co nevědí zdůrazňuju, že my s RDR nestavěli, jen jsme o něm uvažovali...
10. pro 2010 v 17:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
 @haassinka Firmu rád napíšu do SZ, abych neporušil zásadu "Modré střechy", že "fórum není po dodavatele".

No a co se ZJ týče, tak i to dokáže každý podvodník v pohodě obejít (což ale není až tak jednouché v případě účetních uzávěrek ukládaných - a v poslední době i průběžně skenovaných a díky tomu i na internetu přístupných - na obchodním rejstříku) .

Co ale obejít nedokáže nikdo, je platba až poté, co to, co mělo být dodáno, je také ve sjednané kvalitě opravdu dodáno.

"A vo tom to je". Jenže bohužel ve Vašem případě jste v situaci, kdy rekamujete něco, čehož dodávku jste odsouhlasili netuše, že až zima prověří, zda nenastal problém...

... pročež díky za upozornění, že i to bychom měli zapracovat do Smlouvy - a to včetně rozhodčí doložky, že pokud soudní znalec (jako je zde již mnou jednou avizovaný http://www.bukovsky.cz/poradna.html) shledá, že něco není v pořádku, pak platí jím vyčíslená škoda, a nikoliv to, co milostivě uzná dodavatel nebo co po mnoha letech ustanoví soud.
10. pro 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @lubosk Zdravím, asi vás zklamu,ale brouka do hlavy jste mi nenasadil a to ani v případě, že jsme na úplném začátku a k podpisu smlouvy se zítra nechystáme. Víc než rok probírám nabídky různých firem, porovnám skladby jednotlivých konstrukcí apod. a nemyslím si, že je firma RD Rýmařov tak strašná a drahá jak píšete. Cca před rokem jsem vzala mnou navržený projekt rodinného domu (jsem stavební inženýr a k projekci mám blízko) a poslala poptávku na 8 firem, které se výstavbou dřevostaveb zabývají. Některé firmy se neozvaly vůbec, ale přišlo 5 nabídek a cena od RDR nebyla nejvyšší! Když na podzim vyšla nabídka RDR na NOVA 101 se zádveřím nebylo co řešit - sdrobnými úpravami v ceně do 30tis. mi domek přetvořili na můj původní individuální návrh. Takže jsem nemusela ustoupit z mých požadavků a jsem maximálně spokojená. Ze začátku jsem byla rozpačitá z toho, že jsem nedostala okamžitou odpověď od p.Kaplanové z RDR Brno. Po osobní návštěvě vzorového domu na výstavišti jsme si ale s p.Kaplanovou domluvili schůzku a na všem se dohodli- byla velice vstřícná, poradila a z jednání jsem měla velmi dobrý pocit. Takže nechápu vaši nevraživost vůči této firmě.
Samozřejmě jsou zde lidé, kteří mají nějaké reklamace, ale z poraxe mohu říct, že reklamacím se u stavby na klíč nikdy nevyhnete.Pokud si myslíte, že bude vše na 100%, fantastické a bezpúroblémové, tak jste na omylu.

Rozhodli jsme se pro RD Rýmařov dobrovolně a po zralé úvaze. Vím, že na trhu existují levnější firmy a ne všechny patří mezi podvodníky. Přesto jsme zvolili firmu, o které vím, že realizace i následné reklamace probíhají dobře a mohu vám jen popřát, aby jste po několika letech pátrání a zkoumání postavil domek podle vašich představ a aby se vám v něm dobře bydlelo. Hezký večer. Lucie
10. pro 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @macik no, jen jestli náhodou není problém v tom, že ti, co už postavili, se rádi navzájem ujišťují v tom, že učinili to nejlepší rozhodnutí... což ale těm, kteří přijdou po nich, moc nepomůže.

Jinak ale Váš dodavatel (což je ELK, nemýlímž-li se) vskuktu není tím, o němž uvažujeme. I když mají na rozdíl od 15 mm technologie RDR vnitřní stěny ze 18mm "sádroše", pořád to není 25mm sendvič, jenž býval standardem (a to i u RDR) ještě předloni.
10. pro 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @lubosk Nevím s jakou firmou jednáte (klidně mi ji písněte do pošty), ale běžnou praxí v této zemi je, že platby zhotoviteli probíhají na základě měsíčních faktur s tím, že poslední konečná faktura je zaplacena po předání díla bez vad a nedodělků resp. s vadami či nedodělky, které nebrání v užívání díla. Je zcela běžné, že v prvním roce užívání díla se projeví většina vad a s těmi souvisí proces zvaný reklamace. Proto je důležité uzavřít smlouvu s firmou, která reklamace řeší a neobrací se k vám zády.
10. pro 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @luji Ahoj Lucie, přeji Vám tedy abyste po tom všem, co jste si prošli stejně jako my, nakonec měli vs RDR íce štěstí, než my (a třeba taky zde přítomná haassinka).

My totiž měli to "štěstí", že ještě před tím, než jsme se trochu rozkoukali stran technologií apod., jsme měli tu "čest" zažít na vlastní kůži, nakolik přímo management a majitelé RDR nehodlají dodržovat předchozí dohody, pokud nejsou písemně uzavřené a tudíž soudně snadno vymahatelné.

Ono totiž platí, že "ryba vždy smrdí od hlavy" - takže Vám doporučuji zohlednit, že vše, co Vám paní Kaplanová (nebo třeba pan Pýcha z MB, s nímž máme osobní zkušenost) coby subjekt právně nezávislý na RDR slíbí, může být následně vždy relativizováno s tím, že RDR to vidí jinak...

Jinak my třeba vybírali jen samotný pozemek čtyři roky - a po všech podvodnících, na něž jsme narazili, jsme nakonec naše rodinné úspory (tj. bez hypotéky apod) investovali do pozemku, který nám byl prodán přímo majitelem, který se i z hlediska všech smluvích ustanovení (= inkaso části kupní ceny až po přepisu v katastru + inkaso zádržného po prokázaní kolaudace již vybudované komunikace, veřejného osvětlení apod.) zachoval tak, že můžeme jen chválit.

No ale pokud je někdo ochoten svěřit své úspory a ještě se zadlužit s tím, že "je to velá firma, které věříme", tak proč ne. Ono i takový H-System byl svého času velká firma, která stavěla - a v jiných branžích by také třeba klienti Poldi Kladno, Chemapolu apod. mohli vyprávět...
10. pro 2010 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @luji pokud máte zájem, koukněte na příspěvky na straně cca 161 a dál a nebudete muset reagovat na podobné žvásty. I když je pravda, v okamžiku kdy je člověk v obraze, tak už se příspěvky od některých uživatelů pouze baví. Možná si všimnete i jednoho faktu, že na tyto konkrétní příspěvky není moc reakcí. Ti co sem chodí pravidelně již ví o co jde emoticon
10. pro 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @lubosk Znám lidi, kteří v této firmě pracovali a i když odtud odešli jinam, tak mi je doporučili. Všechno je o lidech a pokud jste si nesedli nebo vás něčím zklamali, nemusíte je hanit. Z vlastní zkušenosti vím, že název firmy je jedna věc, ale pověst firmy dělají její zaměstnanci.Nikdy si neohlídáte, aby byli všichni vaši zaměstnanci perfektní, vždy vstřícní a milý. Nevím jaké dohody s managementem firmy jste měl, takže těžko soudit....
Přijde mi nemístné srovnávat firmu RDR s H-systémem......lidé, kteří své úspory svěřili RDR dostali za své peníze dům, který si objednali. Je jasné, že se mohou objevit lidé, kteří nejsou s jejich prací spokojeni, jak jsem psala výše-vše je o lidech. Principielně se ale jedná o firmu, která své závazky dodržuje, plní domluvené termíny a ke svým klientům se chová slušně.Proto nevidím důvod, pro který bych s nimi neměla podepsat smlouvu na realizaci našeho domku.
10. pro 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @luji A je taky běžné, že již v prvním návrhu smlouvy ze strany dodavatele je třeba také ustanovení, že pokud nebude závada nebránící užívání díla odstraněna ve stanoveném termínu, má uživatel nárok na smluvní pokutu ve výši xset Kč za každý den a jednotlivou závadu, jako je tomu v případě našeho "alternativního" dodavatele?

A to už nehovořím o dalších smluvních ustanoveních, dle niž je uživatel povinen platit dodavateli jím "poctivě" vynaložené náklady, i když výsledkem je šmejd (což je naštěstí v případě RDR zatím spíše výjimkou reprezentovanou na romto fóru haassinkou či draculou, než pravidlem, jako v případě Lignie či blahé paměti BB Gruppe).

No a pokud byste měli zájem dozvědět se něco více i o dalších praktikách dodavatelů spoléhajících na naivitu zájemců o bydlení, jako jsme byli svého času i my, pak náš příběh (jenž přitom ani zdaleka nezahrnuje vše, čím jsme si dosud prošli) viz http://www.modrastrecha.cz/diskuse/tema/dum-pro-jeste-vetsi-rodinu-od-rd-rymarov/?page=last&post=last&lastref=go
10. pro 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @janhu Ahoj, já tuto dioskuzi čtu pravidelně, takže vím o co jde emoticon Nicméně jako člověka zanlého situace na stavebním trhu, mě to vytáčí emoticon A nedá mi to jinak, než se k tomu vyjádřit....
10. pro 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @lubosk Upřímně řečeno - běžné to je. Je na objednateli,aby na tyto nedostatky SoD upozornil. Zhotovitel dá vždy návrh smlouvy takový, aby pro něj z SoD plynulo co nejméně sankcí.
10. pro 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @luji Tomu rozumím, taktéž jsem na tom viz. str. 161 byla podobně, než jsem se dozvěděla i od jiných o co jde a co se šíři kuloáry RDR. emoticon
10. pro 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @luji Omlouvám se, že po předchozím příspěvku, který jsem napsal ještě dříve, než se zde objevil Váš následující příspěvek, reaguji až nyní, ale naše zkušenost hovoří o tom, že management RDR se necítí být vázán dohodami uzavřenými přímo na jejich půdě v Rýmařově jedním ze členů jejich top-managementu - a že i nynější majitelé RDR se k tomu staví tak, že pokud to nebylo podloženo písemnou a tedy soudně snadno vymahatelnou smlouvou, tak že je to k ničemu nezavazuje...

O praktikách jejich obchodních zastoupení, od nichž se v našem případě management RDR distancoval s tím, že nemá kapacity řešit jednotlivé zákazníky z těch několika málo set, kteří jim hodlají věnovat sbvé celoživotní úspory, ani nemluvě...

... ale zpátky k námi aktuálně favorizovanému dodavateli - jedním z důvodů, kvůli němuž jej aktuálně favorizujeme (když pominu techologické přednosti jím nabídnutého řešení) je to, že sankce za neodstranění závad nebránících užívání díla byla již V JÍM ZASLANÉM NÁVRHU SMLOUVY. A mezi námi tady na Modré střeše - je tady někdo, kdo si takovéto ustanovení dokázal až následně prosadit do SoD s RDR nebo s někým jiným?
10. pro 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @janhu To mě zajímá - napiš do IP
10. pro 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @lubosk Tato debata mě sice baví, nicméně na páteční večer zajímavější program, takže s vámi pro dnešek loučím.
Stejně mám pocit, že to nikam nevede - vy máte svou pravdu, jste o ní přesvědčen a přes to nejede vlak. Pokud jste praktikami RDR tak moc znechucen, nechápu vaše výlevy zde - myslím si, že jste již dost jasně a výrazně projevil svůj názor na tuto firmu - to vám nikdo nebere,ale přijde mi dětisnké dohadovat se tady jak dvě babky na trhu.
V ČR funguje mnoho firem a každý z nás má právo zvolit si tu "svou". Vy jste nezvoli RDR - za to vás nikdo tady kamenovat nebude. Mám za to, že jsou zde inteligentní, dospělí lidé, kteří vám již několikrát řekli, že vám přejí hodně štěstí při stavění vašeho domku a jeho následném užívání.
Takže ještě jednou - hezký páteční večer emoticon
10. pro 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @jakab já si myslím, že to protopíme i my a to jsme neměli až tak děravé plachty.
10. pro 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janhu hassi určitě už nech dveře vyměnit, to není možné! nebo napiš přímo panu Příkazskému - šéf.
10. pro 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janhu no to bych si teda nechala vysvětlit, to je opravdu bomba a navíc těch 24.000 Kč je pro Novu 2011, která má předstěnu, trojskla a tak, takže jaktože předtím inzerovali pro standard i 2010 okolo 15.000,- Kč!!! rozumíte tomu tady někdo?
10. pro 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
 veverko, jestli oni to nebudou chtít vysvětlit zvýšením cen energií emoticon
10. pro 2010 ve 21:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @luji Tak to se omlouvám, že jsem sem zase "strčil svůj rypák do Vaši rozkvetlé zahrádky" (= citace z jednoho z Menzelovsko/Hrabalovských filmů pro ty, jimž by to jinak nedošloemoticon. Jenže tato diskuze - kvůli níž jsem svého času taky propadl nadšení z RDR a pak kvůli tomu ztratil několik měsíců času, než mi došlo, že existují i jiné alternativy - není jen pro nás, ale i pro ty, co to tady budou číst zítra, pozítří... atd.

A tak sem ten svůj rypák budu strkat i nadále minimálně do doby, než se pan spolumajitel a jednatel RDR v jedné osobě pan Příkaský "sníží" k tomu, že se omluví Haassince a Draculovi za problémy, které jim jeho firma způsobila - neboť na rozdíl od nás mu oni své celoživotní úspory svěřili.

No a pokud to tady někomu až tak vadí, může požádat admina o smazání mých příspěvků, že...
10. pro 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @macik vůbec nevím ceny energií teď ani kolik budou příší rok emoticon .ale to je rozdíl 7000Kč ?
10. pro 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @veverka_ Veru protože je tak masivní nárust cen el. energie emoticon na rok 2011, ty výpočty jsou v kontextu s infem z TZB-INfo emoticon
10. pro 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 http://forum.tzb-info.cz/117358-zdrazeni-elektriny-v-r-2011
10. pro 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janhu já nejsem schopná to vypočítat, hlavně mě zajímalo jeslti je to buď KVŮLI ZVÝŠENÝM CENÁM nebo Rýmařov připustil vyšší náklady emoticon
10. pro 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @veverka_ Ahoj Veve, u nás se taky topilo. Ne teda asi tolik jako u vás - je fakt, že na přelomu října listopadu vyšlo decela slušný počasí. Máme protočeno za stavbu cca 5000Kč . Teď máme ještě pořád ten stavební tarif, což je skoro 5 Kč za KWh. Příští týden nám ale přepnou už na ten spotřebitelský, takže to bude pohodička. Dnes jsme počítali, že nám kotel kotlí v podstatě 5 - 6 hod denně - ráno 2 hodky a zbytek odpoledne než příjdem z práce. to se vytopí a pokud člověk neluftuje, docela to drží a většinou už znovu nesepne. ráno máme v obýv. 17 - 18 stupnů. Věřím, že to opravdu bude s energiemi v pohodě. Povíme si po zimě.

Jinak těm, co plánují doporučuji opravdu promyslet okna (zejména velikost) - světlo je dobrá věc, ale je potřeba si uvědomit, že okna vždycky budou nejslabším prvkem tepelné schránky domu. Letošní zima je možná po dlouhé době extrém, takže to všichni prožíváme intenzívně (a je úplně jedno z čeho je ten dům postaven). Musím zaklepat, že nám okna žádnou extra neplechu nedělají - možná díky tomu, že jsme si i nahoru nechali dát dělená, která tak netrpí na časté seřizování. Ale velká terasová okna dole asi nikdy nebudou těsnit tak dobře jako ta malá (aktuálně zde také řešíme táhnutí). Takže zvažujte dobře - my jsme se tím ,že by něco nemuselo těsnit vůbec při plánování nezatěžovali. Nejvic jsme spokojeni s franc. oknem ,které máme bez otvírání na pevnoemoticon
10. pro 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @veverka_ zvýšené ceny
10. pro 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @petovi ahojky Luci!!! My máme také v obyváku ty velká skoro všechny pevné, jen vždycky půlka - ta průchozí je otevíravá. Také vám táhne? To mě teda štve!
10. pro 2010 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš