Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @janhu díky že počítáš a přemýšlíš za mě emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon .Já mám teď aktuálně docela těžkou hlavu z toho, že jsem v 33.týdnu a nemám ani tip na kočár a ani jméno, jsem ostuda, že? Pořád mám v hlavě domek a vše okolo a co kdyby to na mě přišlo - nic nemám emoticon emoticon
10. pro 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @veverka_ Ne to je v pohodě. Máme ale jedno na léto velké dvoukřídlé a tam táhne jendo křídlo ...obáváme se, že to je montáží, ne vadou okna. Není to tragédie, ale když vím, že ostatní okna jsou v pohodě a že to jde i bez toho, tak to samozřejmě vadí. Už pracujem na nápravě, tak uvidímeemoticon Pokud máte vždycky jednu část na pevno je o polovinu menší šance, že bude něco táhnoutemoticon to jsou dobrý vyhlídky , ne?emoticon
10. pro 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @petovi emoticon
10. pro 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
Registrovala se 27. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
 @janhu na sver máme pouze koupelny a loznici. Obývák,pokoje a okna jsou východ, jih a západ. emoticon Především tedy jih a zápád
11. pro 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @jakab budeme to mít podobně, ale obávám se že i když jsou na sever malá okna koupelny, stejně nebude štítek B emoticon
11. pro 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
 @lubosk pokud se nemýlím, tak stavíte s Haas Fertigbau, se kterými jsme taky jednali. A pro NÁS byla určitě výhodnější, rychlejší RDR. Nemluvě o obchodních zástupci této firmy, který nás přemlouval, jak je lepší si dát dům postavit bez vnitřního vybavení-podlah, koupelen a on že nám to potom kvalitněji jako Haasovští pracovníci dodělajíemoticon samozřejmě za "lepší"peníze. Po jednání s tímto pánem, jsme se raději velmi rychle vrátili k jednání s RDR.

nemluvě o době výstavby HF. Jezdili jsme po stavbách této firmy, kde tu maloval jeden malíř, tak obkládal koupelnu jeden obkladač. Takže doba výstavby se blížila od projektu k nastěhování k době 12 měsíců!!! u RDR je to komplet s vyřízením všech povolení 5 měsíců a stavba jako taková za 16dní.
Takže vše není černobílé. A Haas Fertigbau taky není bez chyby a před 2 roky byl mnohem dražší jako RDR emoticon
11. pro 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
 @jakab Kdyby se nás Haas nepokusil natlačit do urychleného podpisu smlouvy na základě nepravdivých informací, už bychom s nimi stavěli. Jenže když to nedopadlo a začalo být jasné, že základovku už letos nestihneme, ještě jsme se porozhlédli - a díky tomu našli po všech stránkách zajímavější alternativu, k níž se nyní kloníme mnohem spíše s tím, že základovka se udělá na jaře a k 31.7. bude "vymalováno".

Zvláště vzhledek k tomu, že garáž bude mít v našem případě obytné podkroví, trváme kvůli omezení přenosu hluku na betonových či anhydritových podlahách v patře - a protože beton i anhydrit bude třeba nechat "uzrát", jsme smířeni s tím, že na rozdíl od "suché výstavby" se tak za měsíc postavit RD nedá.
11. pro 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
 @lubosk Takže nakonec ne Haas?
11. pro 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janhu máme myslím C - možná kvůli oknům, nevím emoticon
11. pro 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Registrovala se 19. dubna 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 9228 příspěvků, 2 alba a 1 článek. Má 179 přátel. Region Malacky.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Registrovala se 19. dubna 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 9228 příspěvků, 2 alba a 1 článek. Má 179 přátel. Region Malacky.
  • Již bydlím v domě
 @veverka_ O energetickej náročnosti domu rozhoduje tepelná izolácia tej časti "obálky" domu, ktorej je najviac - a to sú väčšinou nepriehľadné konštrukcie ako steny, strop a podlaha.
11. pro 2010 ve 13:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 @janhu Jestli by to bylo s tou výměnou tak jednoduché emoticon Každopádně počkáme, s čím se nám ještě ozvou a potom uvidíme.... Pan Václavík(ten sympatický pán - to nemyslím ironicky), co tu byl mimo jiné říkal, že je určitě nutnost si dodělat nějaké zádveří :D Joooo to mi už teď taky víme, je škoda, že tento dům bez zádveří vůbec byl kdy v nabídce....zádveří bylo až v době, kdy už jsme měli pojekt doma..navíc bylo dost drahéemoticon Achich.... Snad to nějak vyřešíme alespoň nějakou stěnou, aby tolik na dveře nefučelo... emoticon
11. pro 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 Už jsem před několika stránkami psal o tom, že PENB taky máme B, ale tak tak. B je je do 97 kWh/m2, od 98 je C a my máme 97,4, takže opravdu vpodstatě C. Nicméně je to dáno také tím, že máme důležitá okna - obývák, horní 2 pokoje na severo, severozápad. Koupelny máme vpodstatě na jih emoticon Kuchyně je západ.
Nevím ale, jestli postavení oken má takový vliv na PENB. Nějaký ano, je otázka, jak velký.... Nicméně na základě toho, že i v modelu 2011, se soláry máme takový výsledek, tak jsem začal uvažovat místo klasického krbu o teplovodním výměníku
11. pro 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
Registroval se 12. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 71 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
Registroval se 12. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 71 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
 @lubosk Děkuji za rychlou odpověď do IP.
Já osobně nevidím problém ve složení příčky Fermacell-vata- Fermacel. Takováto příčka má lepší akustické parametry než stejná stěna z plynosilikátu. Mně osobně asi nejvíce na dřevostavbě vadí, že když už člověk opravdu dupne, tak rezonuje celá stavba, ale to už jsou opravdu extrémy a v cihlovém domě by bylo toto dupnutí slyšet také.
Vámi uváděná firma MH možná staví pěkné a kvalitní domy, ale Rýmařovu věřím přece jenom více a především se mi líbí to, že dům "postaví" v hale kde je opakovatelnost a pečlivost provedení mnohem větší než při systému 2by4 přímo na stavbě. A nynější aféra „okna“ je problém dodavatele okna a doufám, že Rýmařov přijme patřičná opatření.
A jak už tady bylo několikrát řečeno, Nova 101 je akční dům a člověk ho musí brát z venku takový jaký je a pokud se mi nelíbí, tak jít jinam. Mně osobně se nelíbí "stodoly" typu řady solo a nova, ale zakomponováním garáže a střešních vikýřů, vypadá dům 101 velmi elegantně. Velmi hezké je i zkosení střechy nad vchodem, o které ale dům přišel zádveřím.
A třeba nyní uvedený atyp 101 s otočenou střechou je (pro mě) opět a zase jen variace na stodolu.

Ale jinak Vám musím poděkovat za vnesení ostřejší kritiky, někdy je potřeba člověka trochu probrat. Je nebezpečné, když se člověk do něčeho moc zahledí a přestane vnímat i jiné možnosti...

A ještě k cenám - nám domy (stodoly) plochou podobné od Atrium, ELK, Hass vycházely podobně, než jsem zjistil, že jsou bez garáže...

13. pro 2010 v 19:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @jakab Aby to byl Haas, musel by se hodně polepšit. A to zdaleka nejen cenově. Ale může se to stát (např. v rámci obvyklých zimních snah všech velkých dodavatelů dřevostaveb uhnat na poslední chvíli své poslední časné "jarní" zákazníky).

Po našich předchozích zkušenostech totiž komukoliv uvěřím, až budeme i s našimi dětmi uspokojivě alespoň jeden či dva roky bydlet - což je přesně ten důvod, proč zatím preferujeme onoho alternativního dodavatele, v jehož případě se takto formulované reference zatím opakovaně potvrzují...

...ale otevřeně (tj. nejen přes IP) jej doporučím, až budeme bydlet.
13. pro 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @jarinisko Už jsem se jednou pokoušel odpovědět - a právě když jsem to odesílal, vytuhla Modrá Střecha. Takže teď jen stručně. Díky za velmi korektní reakci. A coby odpověď - beton, fermacell ani vata nejsou nejlepším zvukovým izolantem. Tím je totiž vždy (a to nejlépe několik) rozhraní fyzikálně "měkkého"a "hustého" materiálu, na něž navazuje "měkké" jádro a za ním následuje tatáž vnitřní stěna od "husté" po "měkčí" (neboť na každém takovémto "lomu" jsou zvukové vlny přesměrovány do podstatně delší cesty přes materiál následující, než kdyby přes sebelépe zvukověizolační materiál prostupovaly bez jakýchkoliv nehomogenit po kolmici).

Proto ještě nedávno (tj. před krizí, kdy na tom občas ještě někomu záleželo) skoro všichni výrobci dřevostaveb nabízeli sendvičové "vnitřní" stěny včetně stěn všech příček na bázi (zvenku) 12+12mm "sádroše" a OSB či nověji fermacellu. A právě proto této skladbě nikdy nemůže sebehustší a sebepevnější homogenní 15mm fermacell konkurovat. To je prostě o fyzice, lomu vln na rozhraní materiálu apod.

Takže třeba již za komunistů sice fyzikálně "husté", ale o to tenčí železobetonové stěny těch jejich paneláků nemohly konkurovat tlustším, maltou prokládaným a tlustou omítkou olepeným stěnám cihlovým (což ale tak docela neplatí třeba ve srovnání s homogenními broušenými "dutinkocihlovými" stěnami či "lepenými" tvárnicemi pórobetonovými, jejichž odlišnost od panelákového železobetonu je dána hlavně jejich složením a tloušťkou - tj. nikoliv jejich "nesendvičovým" složením).

Coby "vyštudovaný" fyzik-elektroakustik tak mohu tvrdit docela věrohodně, že zvláště co se výše zmiňované "sendvičové" skladby příček a zejména pak skladby podlah stropů mezi patrem a přízemím patrových baráků týče, pak fyzikálně velmi hustý "beton a (ne tak docela, ale do značné míry taky) anhydrit" jsou prostě v kombinaci se zvukověizolační vatou a se "sádrošem" na povrchu stropů v přízemí čistě fyzikálně něčím podstatně lepším, než "suchá" podlaha. I zde totiž platí, že "to je prostě o fyzice...atd.", a tudíž to prostě nejde jakkoliv "okecat".
13. pro 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
Registroval se 16. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků a 1 album.
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
Registroval se 16. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků a 1 album.
 @lubosk Teda nic proti, nemyslím to nijak zle .... vím že člověk staví dům jednou (někdo možná 2x za život) .... ale tohle už zavání trochu posedlostí emoticon Mohu se zeptat jak dlouho už dodavatele vybíráte ?
13. pro 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @volki Něco málo přes rok - když tedy nebudu počítat předchozí neúspěšné pokusy najít v době stavebního boomu někoho, kdo by to byl schopen "poctivě" postavit "na klíč z cihel".

Připadá Vám to v případě investice předchozích více než desetiletých úspor a následného cca dvacetiletého zadlužení příliš moc, nebo příliš málo?
13. pro 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
 @lubosk Jo to je asi obecné minimum, také jsme se pro dodavatele rozhodovali snad rok .....
13. pro 2010 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
 @lubosk Samozřejmě by bylo lepší, kdyby firmy ponechaly půvdoní dvojité opláštění,ale vše je o penězích. Procházela jsem si webovky více firem na dřevostavby a buď mají jednuduché opláštění nebo pro jistotu skladbu vnitřních příček vůbec neuvádějí. Navštívila jsem ale dřevostavbu známých, kteří mají také jednoduché opláštění a rozhodně to nebyla katastrofa, co se hluku týká. Přestože měl jejich 15ti letý syn ve vedlejším pokoji zapnutou televizi a playstation nic jsme neslyšeli. Podotýkám, že jsem seděla přímo u stěny sousedící s jeho pokojem.

P.S.: nerada bych zase rozproudila debatu na tíma RDR vs. ostatní firmy emoticon
14. pro 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.

@lubosk a můžete mi teda soukromě napsat s kým stavíte? děkuji.
14. pro 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @luji No, já byl taky překvapen, když jsme nakonec našli dodavatele, který nám nabídnul za cenu srovnatelnou s nabídkou RDR dům, který má sendvičové vnitřní stěny, pod nimiž se v případě stěn obvodových navíc nachází instalační mezera a za ní pak ještě další OSB-deska chránící před poškozením např. při zatloukání hřebíků či vrtání děr pro hmoždinky parozábranu, která je až za touto druhou OSB-deskou (což je pro nás důležité, neb do difuzně uzavřené dřevostavby chceme rekuperaci). Takže jsem po předchozích zkušenostech s chováním různých dodavatelů čekal, kdy se objeví nějaké ale - a ono pořád nic, spíše naopak...

@biker Máte to v IP.
14. pro 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
 @lubosk děkuji, o téhle firmě jsme už slyšeli, stavěl s nimi jeden kolega z práce..
14. pro 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
paradoxcz
Registroval se 9. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
paradoxcz
Registroval se 9. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Praha.
 @lubosk nevim teda proc se tu branite reklamou a nechcete zverejnit s kym chcete stavet kdyz za poslednich cca 10 stranek zaznelo jiz nekolik firem. Nerozumim, nechapu.

Nicmene pokud Vas bavi posilat soukrome, pozadal bych Vas take o zaslani jmena firmy. Dekuji
14. pro 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mojmirp
Registroval se 14. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
mojmirp
Registroval se 14. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek.
 můžete mi někdo prosím sdělit kolik ročně spotřebujete el. energie na topení ? Chci si nechat postavit NOVA 78 a jejich zástupce mi sdělil, že to bude cca 12 000 Kč/rok což se mi zdá velmi málo. Odrazoval mě od tepelného čerpadla, že se nevyplatí. Pokud bych ho využíval i na ohřev teplé vody tak by snad mohlo být rentabilní jeho pořízení.
14. pro 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
Registroval se 9. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků a 3 alba. Frýdek-Místek, Region Frýdek-Místek.
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
Registroval se 9. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků a 3 alba. Frýdek-Místek, Region Frýdek-Místek.
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
 @veverka_ Dle energetického štítku máme NOVU 101 v písmenu A. Pokud se týká provedeného Blooder testu vychází hodnota 0,43 a pro pasivní domy je norma 0,6. Uvidíme, jaká bude úspora tepla s těmito hodnotami.
14. pro 2010 ve 22:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
 @mojmirp Návod som načrtla tu: http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/elektricke-kurenie

14. pro 2010 ve 22:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 lubosk: Můžu taktéž požádat o název Vámi preferované stavební firmy do interní pošty? Děkuji.
14. pro 2010 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
 @sm_pasiv

Dobrý večer,
jedná se o BDT v průběhu stavby nebo na konci? Pakliže na konci, tak by to byla celkem luxusní hodnota. My budeme stavět NOVA 101 pasiv na jaře 2011. Doufejme ;) Díky za odpověď.
14. pro 2010 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
Registroval se 3. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Děčín.
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
Registroval se 3. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Děčín.
 @sembeth @sm_pasiv

na to jak to bude vysledne vychazet nam, jsem na jare 2011 take zvedavej emoticon
15. pro 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 ahojte, konečně máme net, tak jdu dočítat emoticon ale že toho je emoticon
15. pro 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš