Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @gabka32 ahojky GABI MOOOOC TĚ ZDRAVÍM!!!
15. pro 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
david10
Registroval se 26. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
david10
Registroval se 26. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků.
 @gabka32 Můžeme poprosit o informaci ohledně protopených kWh? Dle informací taky máte elektrokotel a standardní vybavení Nova 101. děkujeme
15. pro 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
 No konečně!!!na rdr stránkách je program na celkovou vizualizaci-barev(fasády;střechy....) NOVY 101...to mi chybělo ke k.s.....tak ti co vás to teprve čeká se máte... emoticon ...u nás už je rozhodnuto emoticon ...když sem se na to ptala, tak se to chystalo....takže pozdě, ale přece emoticon
15. pro 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 no, tak ten program není špatný...ale čekala jsem realističtější představu emoticon ...barvy jsou hodně zkreslené emoticon
15. pro 2010 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
 Zajímavá kalkulačka, která stanoví při jaké teplotě/vlhkosti a parametrů oken se na oknech sráží voda či nikoliv - tedy čistě teoreticky emoticon . http://www.stavebnictvi3000.cz/vypocty/roseni-okna/?tep_out=-15&tep_in=21&tep_in2=18&vlhkost=50&u_glass=1.1&u_frame=1.4
16. pro 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
Registroval se 6. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 55 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
Registroval se 6. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 55 příspěvků.
 Zdravim vsechny, mam dotaz na majitele novy 101 s rekuperaci a elektrickym kotlem+ radiatory. Funguje rekuperace jako medium, ktere rozvadi teply vzduch do vsech mistnosti s vyvodem rekuperace?. Neco jako ze dole se zatopi a nahore je teplo diky rekuperaci i pres vypnute vrchni radiatory?
Diky za info
sto
16. pro 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 Ahojky, tak po dnešní další reklamaci jsme opět zklamaní...jediný výsledek, že tu máme na 3 týdny měření vlhkosti. Ovšem je vidět, že v tom primární problém nebude - bylo 13:00, větrali jsme naposledy v 8:00 a vlhkost v obýváku byla 47%....takže naprosto v pořádku, mohla by být na můj vkus mnohem vyšší, je tu dost suchý vzduch...

No nic, ale na problém orošení skel pod gumovým těsněním se nám dostalo opět odpovědi - To je normální...já tvrdím, že to normální není..tak kde je pravda??? Máme permanentně orošená okna pod gumovým těsněním, kde se nedají vysušit a na jednom okně to začíná vypadat na počínající plíseň (pokud to tedy není nějaký černý bordýlek).... co s tím?

O vchodových dveřích nemluvě - je vidět, že jsou křivé -ani na po 4x nejdou seřídit, stále tam táhne...ale žádné řešení se (kromě opětovného seřizování) v nejbližší době konat nebude...
16. pro 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
 @haassinka jestli se ten problém táhne déle a nejsi spojkojená s řešením ze strany RDR tak si nech udělat znalecký posudek od soudního znalce. Kontakry zde:
http://www.znalci-komora.org
http://www.ceskestavebnictvi.info/znalci/znalci.htm
Nebo tím dodavateli zkus nejprve pohrozit. Když to nepomůže nech si posudek opravdu udělat (investice v jednotkách tisíc) a pokud máš pravdu a posudek bude v tvůj prospěch tak jím RDR zamávej pod nosem. Uršitě to nenechají dojít až k soudu, to by jim moc neprospělo ... a když ano tak se to sice trochu protáhne, ale ten posudek Ti dost pomůže. Držím palce aby to tak daleko nedošlo. A když dojde tak pamatuj - TY TAHÁŠ ZA DELŠÍ KONEC PROVAZU, PŘÍPADNÁ MEDIALIZACE PROBLÉMU TEBE NEPOŠKODÍ .....
16. pro 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @microscan ahojky, díky za tip. Ale to snad nebude opravdu potřeba...Vyčkáme co bude po výsledcích měření vlhkosti, znovu budeme reklamovat dveře a budu se snažit zjitit, zda má i někdo jiný orošená skla pod gumovým těsněním...

Máte někdo orošená skla i pod gumovým těsněním?? emoticon
16. pro 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
 @paradoxcz @dracula - Vše o tom, s kým to zatím vypadá, že nakonec budeme stavět, máte ve Vaší IP.

No a proč to sem nechci psát veřejně? Protože nás naše předchozí zkušenosti s veřejnou prezentací našich prvních pozitivních dojmů (a to zdaleka nejen s RD Rýmařov) naučily, že dokud nebude náš dům stát a my v něm nebudeme bez zásadnějších výhrad bydlet, nemá smysl věřit ničemu a nikomu (protože jakýkoliv projev spokojenosti před předáním díla je evidentně jen "zadělávkou" na budoucí problémy).
16. pro 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 @lubosk Můžu se ještě zeptat, zda znáte někoho, kdo s touto firmou stavěl a nakolik ho to nakonec přišlo?
17. pro 2010 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @lubosk to máš pravdu emoticon
17. pro 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
Registroval se 16. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků a 1 album.
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
Registroval se 16. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků a 1 album.
 @haassinka To je teda děsný ...... k tomu rosení oken ... rosí se Vám jen ráno, nebo třeba jen po větrání ? Nebo jsou mokrý pernamentně ?
17. pro 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Zrovna koukám na ten odkaz ohledně výpočtu kdy by se mohla rosit okna..tak u nás to vypadá tak, že by měla být okna suchá a sušší a nejsušší emoticon

@volki Ráno jsou orošená vždy, někde více, někde méně, ale nejsou to žádné tragédie do půlky oken, to ne...orošeá jsou však vždy i pod těsněním... hrozně se bojím těch plísníemoticon
A okna se rosí většinou i k večeru. Například včera - vlhkost 46% (dle měření pána co tu včera byl, tak na našem měřáčku jsou cca stejné hodnoty), teplota venku -11°C a uvnitř 21,75...okna se rosí...nechápu...nebo chápu, jak už jsem četla na mnoha stránkách, tak jsou okna nekvalitní - mají příliš nízkou teplotu zasklení, proto dochází k orošení...

Jo ještě jsme dostali "trapně" takový papír z nějakého zkušebního ústavu či co, jako že poučení, jak větrat atd emoticon HAHAHA, to jsme se mohli jen zasmát...veškeré podmínky splňuje, ale nesplňují je hold ta okna
17. pro 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
 @haassinka jj to vypadá opravdu na špatná okna .. .tzn, že přes ně táhne. Co myslíš tím "orosená i pod těsněním" ? . že když otevřeš okno, je na rámu voda ???

Nepřemýšleli jste o měření termokamerou ? Vyjde to zhruba na 2000,- a na termosnímku se špatná okna (i dveře) projeví dost dobře ... což by myslím byl celkem silný argument.

Zajímalo by mě, na kolik je rosení oken normální - a jak moc se to dá vychytat. Rodiče mají zateplený starý dům, nová okna ... a po ránu jsou taky vlhká. NA netu je spousta dotazů lidí, kteří píšou o tom jak jim voda stéká z oken po parapetu. A to nemají dřevostavby, natož nějakou parozábranu.
17. pro 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
 @volki je pravda, že my poslední dobou máme v panelákovém bytě okna orosená tak cca 3-5 cm a včera voda stékala i na parapety. Takže jsem zvědavá jeké to bude v domečku. Dneska sundávajíc z oken folie tak uvidíme co to udělá. Zatím tam topí tak na cca 16 stupňů a nějakého rošení jsem si nevšimla, ale je fakt že na oknech byly folie.
17. pro 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jzo
Registroval se 6. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 67 příspěvků. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
jzo
Registroval se 6. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 67 příspěvků. Region Ostrava.
 Zdravim, divali jste se nekdo na CEZ o kolik se zvysila el. energie na pristi rok??
Tarif D45:
2010: VT 2,978; NT 2,194
2011: VT 3,26; NT 2,66

17. pro 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @jzo tak to je masakr emoticon Fakt by mě zajímalo o kolik ten nárust v praxi bude rozdílnější oproti plynu, pořád přemýšlím jestli se opravdu už při těchto cenách nevyplatí pořídit plynovou přípojku
17. pro 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @zabrle Ahoj, my v paneláku taky, co napadl sníh tak každý den 3 cm normálně v každém pokoji, v ložnici i víc. Je to v tomto počasí normál emoticon
17. pro 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @volki to znamená, že když otřeme okna dosucha a otevřeme je a podíváme se z venku dovnitř, tak vidíme, že pod gumovým těsněním jsou okna orošená (dávala jsem tu fotky, ale byly dost malé, tak to není pořádně vidět)...tak to logicky vytřít nejde a je to "doupátko" pro plísně emoticon

@jzo já trochu nechápu ty ceny...to jsou ceny za 1MWh elektřiny? nebo za 1MWh i s dopravou atd..prostě celková cena??? Protože mi za tento rok máme úplně jiné ceny jen v elektřině
17. pro 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @jzo Je to navýšení cca 10% -něříkali náhodou, že bude jen 4-5%???? emoticon

U nízkého tarifu dokonce 20% !!!!
17. pro 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jzo
fotoportrét
fotoportrét
jzo
 @haassinka je to konecna cena za 1 KWh vcetne DPH.
K tomu se uz jen pripocte mesicni pausal za hlavni jistic pred elektromerem
zde je presne popis vypoctu a cen: http://www.cez.cz/edee/content/file/produkty-a-sluzby/obcane-a-domacnosti/cez-cenik-silovka-moo-comfort-2011.pdf
17. pro 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jzo
fotoportrét
fotoportrét
jzo
 @haassinka 5% to dela v sloupci cena za 1MWH, ale podivejte se o kolik se navysil sloupec "podpora výkupu elektřiny"
u vsech tarifu:
2010: 199,61 za 1 MWh
2011: 693,60 za 1 MWh

pak v celkove sume za 1KWh to dela vic nez tech 5%
17. pro 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @jzo Ráda bych napsala - Tom snad nemyslí vážně....ale oni bohužel ano emoticon Tak to je mazec...žijeme v Kocourkově, tohle je možné snad jenom u nás, aby se dopustila taková "chyba" kolem "ekologických" zdrojů el...které mimo jiné nejsou zas tak ekologické...
17. pro 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @jzo To mě docela nahlodalo ke změně dodavatele...vůbec nic mi to neříká, ale v našem regionu nejlépe vychází Elimon...??
17. pro 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @biker Odpověď na Vaši předchozí otázku máte v IP.
17. pro 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Díky problemům se skly, které zde čtu se nyní rozhoduji zda eurookna nebo plast.Zde jsem našel zajímavý článek s návodem, kde je jasně popsáno, že o závadu oken se jedná pouze v případě, že se skla rosí v prostoru mezi skly a pak je nutná výměna skel.viz: http://www.bohemiaplast.cz/roseni-skel/
17. pro 2010 v 15:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
opra
117
Registrovala se 14. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků a 1 album. Má 250 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
opra
117
Registrovala se 14. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků a 1 album. Má 250 přátel. Region Praha - západ.
 ahojky, nevím jestli vás tady nějak uklidním, ale bydlíme nyní v pronájmu v novostavbě, jsou tam dřevěná okna a rosí se taky. Co si pamatuji, tak i stará paneláková okna se rosily. V tomhle počasí je to prostě normální. Ať je dům dřevostavba nebo ne. Stačí jen trošku povytáhnout žaluzie a je po problému.
My budeme s RDR stavět na jaře a vůbec se takového problému nebojím. Pocházím z Rýmařova, bydlela jsem tam 20let, můj táta tam dělá už 25let a na tyto domy nedá dopustit. Od mala jsem chodila i do výroby, vím jak to tam chodí. Říkám vám, ničeho se bát nemusíte. Jinak bych tento dům určitě nestavěla. Samozřejmě nepopírám, že se může stát chyba a dodají se špatná okna, která špatně těsní, ale to jsou jen výjimečné případy.
Doufám, že mě tady za tento můj komentář nevypískáte. Jen jsem chtěla napsat své zkušenosti a uklidnit právě stavějící holky, aby se vůbec nebály. Všechno bude v pohodě. Nenechte si kazit tento krásný okamžik, na který jste se tolik těšily a užívejte si ho emoticon
17. pro 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @djgas Někdo tu také uváděl, že problém s rošením skel může být kvůli táhnutí oken? Nám se pořád zdá, že okna i po jakémkoliv seřízení v rozích táhnou, v podstatě je to dost podobné jako u dveří...že by byla také křivá? emoticon

Mohl by mi, prosím, někdo odpovědět, jak je to s tím orošením pod těsněním??? emoticon
17. pro 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @opra Ahoj, díky za kladné reference emoticon
17. pro 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš