Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 @opra Tak to máte možná štěstíemoticon A nemyslím si, že "HOLKY, které tu píšou, jsou nějaké vyplašené chudinky" emoticon emoticon emoticon to zase pobavilo mě...
Navíc nezapomínejte, že toto není nějaká holčičí diskuze, ale jsou tu i pánové emoticon

Až budeme mít něco pozitivního, tak to sem napíšu...ale teď se tu bohužel řeší jen negativa a to se nedá nic dělat emoticon
18. pro 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 726 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 opra: takže Vy asi tušíte, že okna a dveře nejsou ok? psala jste výše, že tatínek v RD Rýmařov pracoval či pracuje. Udělala jste jistě dobré rozhodnutí. Taky bych si nyní vzala jiného dodavatele oken a dveří. Chybami se člověk učí.

Já stejně jako haassinka slibuji, že jakmile budu spokojená s provedenou reklamací, tak to sem napíši a "zklidním holky". Ale zatím je to tak, že reklamace sice probíhají, ale bohužel nevidím změnu.
18. pro 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
opra
117
Registrovala se 14. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků a 1 album. Má 250 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
opra
117
Registrovala se 14. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků a 1 album. Má 250 přátel. Region Praha - západ.
 nevím co vás na tom pobavilo, ale vypadá to, že vás baví psát sem samá negativa a když už se někdo snaží tady ostatním zvednout náladu, tak jste okamžitě nepříjemná emoticon místo toho, aby jste tady pořád dokola psala jak máte orošená okna pod gumovým těsněním, by jste si spíš měla na RDR pořádně došlápnout. Tady vám s tím bohužel nikdo nepomůže emoticon
18. pro 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
opra
117
fotoportrét
fotoportrét
opra
117
 @dracula já nevím v jakém stavu jsou okna od RDR a jaká je to kvalita. To opravdu nevím a nepopírám, že dodavatelská firma může být naprd. My máme okna i dveře od jiného dodavatele proto, že je dostaneme zdarma od sponzora mého přítele. Tudíž by jsme byli hloupí, kdyby jsme si je platili, no ne? emoticon
18. pro 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @opra Věřte, že mě to nebaví emoticon bavilo by mě žít spokojeně a bez problémů a bez reklamací....
A to, že tady s tím nikdo nepomůže není pravda, pomáhá už jenom to, že to tu řešíme, protože nejen, že RDR tuto diskuzi sleduje, ale také se tu ostatní dozvědí, že nejsou jediní, kteří ten daný problém mají a je možné, že ho potom budou o to rázněji řešit a mohou se opřít o to, že nejsou sami, kdo ten problém má...atd.. emoticon

Možná by bylo řešením přesunout samostatnou diskuzi do Reklamací RDR, či něco podobného...abychom tu tedy "nekazili náladu" emoticon
18. pro 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 726 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 opra: S tím došlápnutím si na RD Rýmařov se musím zastat haassinky. Já jsem tento týden například šlapala 3x. 2x telefonicky , 1x mailem. minulý týden 1x mailem. Bohužel zatím nemám termín, kdy přijedou. Prý je lidé zahlcují reklamacemi menšího rázu a nemají žádnou volnou skupinu lidí, která by řešila akutní případy. Respektive nestíhají reklamace. Na druhou stranu doufám, že alespoň přijedou jako vždy.
18. pro 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
opra
117
fotoportrét
fotoportrét
opra
117
 Já vím holky, chápu vás. Jen nedokážu pochopit, že to oni takhle řeší. Já jsem zvyklá si vždy "vyřvat" to co chci a vím, že už bych je dokázala donutit, aby s tím opravdu něco udělali emoticon Už jsme měli problémy se Sikem i Lamontem. Siko se nám nedokázalo skoro 3týdny ozvat a domluvit si s námi schůzku na výběr koupelny. A to jsme tam každý den volali a psali a oni byli pěkně laxní. To samé Lamont. No tak jsme udělali trošku menší bouřku a v Siku se nám nakonec klaněli až k podlaze a dokonce nám volal nějaký ředitel pro Středočeský kraj a omlouval se nám za ně emoticon No a Lamont, škoda mluvit, raději budeme mít kuchyň Oresi emoticon
Nevím co vám poradit, aby jste je zdolali. Ještě v takové situaci nejsem, takže plán zatím žádný nemám emoticon Ale vím, že kdybych měla takový problém jako vy, tak bych je při reklamaci pořádně dusila a nepustila bych je pryč, dokud by nenavrhli řešení emoticon A hlavně naše OC by si to nedalo za rámeček. To bych tam u nich seděla od rána do večera emoticon
18. pro 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gozythesecond
Registroval se 18. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
gozythesecond
 @haassinka No prozatím jsme ve fázi, kdy vybíráme dodavatele...ještě chci obejít další vzorové domy a ideálně navštívit již postavené LARGO 98, abych si udělal představu o skutečné velikosti domu (z papíru pocity z domu nevyčtu emoticon ). Bohužel RDR tento dům jako vzorový nemá (škoda, když na něj mají teď takotou akci) a kontakt na někoho, kdo už v něm bydlí, mi samozřejmě nedají...
18. pro 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 ještě jsem chtěla říct k tomu, že máme neustále rozhašená okna, jednu věc. Okna drhnou a drhnou. po seřízení zase drhnou. Tento týden tu říkali ti lidé z reklamací dveří dřevěných, že okna plastová mají držet tvar, pokud jsou kvalitní. neměla by pracovat na slunci. to prý se stává u oken dřevěných. Tak už jsem z toho blázen. Je tu někdo erudovaný, kdo mi toto vysvětlí?
18. pro 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 Ještě dodatek. Toto je třetí novostavba, ve které bydlím. Dříve jsem bydlela v nově postavených bytech. V prvním jsme měli plastová okna. Zcela bez problémů. V druhém jsme měli okna dřevěná a taktéž jsem neviděla problém. Až nyní v domku . Seřizování a opětovné drhnutí při otevírání jsme začali řešit až zde.
18. pro 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @haassinka Hassi to je v okně?? emoticon
18. pro 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
opra
117
fotoportrét
fotoportrét
opra
117
 @dracula můžu se zeptat toho našeho známého, má firmu s okny už přes deset let a rozumí tomu
18. pro 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 opra: Budu ráda. Díky.
18. pro 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @janhu to doufám ne, je to špatně vidět, ale je to spíš vnitřní strana okna... kdyby to bylo mezi vnitřním zasklením, tak to věřím, že ta okna už by tu nebyla emoticon

@opra Doufejme, že v takové situaci ani nebudete emoticon My byli na začátku taky moc spokojení, hlavně s rychlostí výstavby, s jednáním s p.Pýchou (tam je to stále v pořádku)...atd...ale jak už to tak bývá, problémy se objeví až časem...
Ale jak už tu bylo nkolikrát zmíněno, třeba je nás pár vyjímečných emoticon Když vezmeme v úvahu, že RDR už postavilo tisíce domů, tak je oproti tomu jen zlomek nespokojených (nebo to ostatní neventilují, jako třeba já emoticon )

@gozythesecond Tak jestli stále vybíráte, tak je určitě fajn jet se podívat do Brna, tak je nějaké výstavní centrum a kupa vzorových domů na jednom místě.... mě se nejvíce líbili domy od ELK - jenže to je firma mimo naše finační možnosti
18. pro 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Na základě momentálního stavu v diskuzi jsme se o problému rošení oken bavili s manželem. Pracuje ve firmě, která vyrábí okna a říká, že jsou určitě od RDR nekvalitní. My jsme opravdu moc rádi za přemrštěnou cenu folie a díky tomu jsme zvolili vlastní dodávku oken a vchodových dvěří. Jsme max. spokojeni a asi bych doporučila všem, nechat si nacenit okna i u nějaké konkurenční firmy, možná budete překvapeni, že Vám cena oken i po nízkém odpočtu zůstane stejná jako u RDR a nebo dokonce nižší. Nevím jaký je teď odpočet, když jsou ve standardu 3skla, ale u nás bylo cca 40 tis + 57 tis. ušetření za folie a cca 9 tis. za dveře bez DPH - tj. 106 tis. bez DPH a za trojskla s přidaným těsněním, prostupnost 0,5, u terasových 0,7 a vchod. dveře jsme dali asi o 20 tis. méně s DPH! emoticon Příplatky za montáž od RDR jsou kolem 500 Kč za okno, tak pořád jsme na tom určitě neprodělali a co se týče kvality, tak určitě jen vydělali!! emoticon
18. pro 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @sorka77 tak předpokládám, že manžel ví o čem mluví...

dracula: díky příspěvku sorky77 mě napadá: co takhle zkusit kontaktovat nějakou firmu na okna a dveře, jestli by nám za nějaký malý peníz nebyli ochotni přijet zkouknout okna/dveře a napsat o tom nějaký krátký posudek?? Vůbec ale nevím, zda by na to nějaká firma přistoupila...pokud z toho nebude mít další kšeft...
18. pro 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
 @gozythesecond A berete kromě ceny v potaz také to, že Largo 98 má termofasádu (= fasádní polystyren + povrchová úprava) o tloušťce jen 67 mm, takže obvodová stěna je tlustá jen 217 mm a má součinitel prostupu tepla U = 0,23 W/m2K ... což by se při zvláště s horšími okny mohlo při topení elektřinou a jejich současných (a zřejmě i nadále rostoucích) cenách docela prodražit?

Třeba taková Nova 101 by měla mít podle toho, co bylo oznámeno na ForArchu, nyní ve standardu termofasádu 107 mm + 40mm instalační/izolační předstěnu, což při celkové tloušťce obvodové stěny 297 mm dává součinitel prostupu tepla U = 0,16 W/m2.K - a to už je docela podstatný rozdíl!

18. pro 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @sorka77 Ahoj, můžeš mi pls do IP napsat jakého dodavatele oken jsme si nakonec vybrali? taky zvažujeme že si nenecháme okna od RDR. Jak je to s montáží? Musí se okna dopravit do Rýmařova nebo je namontují na místě stavby?
18. pro 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gozythesecond
fotoportrét
fotoportrét
gozythesecond
 @lubosk Díky za upozornění- při pročítání zdejších příspěvků jsem si už všimnul, že domy RDR se pouze "řadí" mezi nízkoenergetické...určitě ještě rozhodnutí nejsme a tohle bude důležitá věc při rozhodování...Dívám se, že NOVA 101 patří asi mezi nejoblíbenější stavbu od RDR emoticon
18. pro 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @janhu Okna se musí nechat odvézt do Rýmařova. Na stavbu přivezou již osazené ve stěnách. Máme taky vlastního dodavatele a jsme spokojeni.
18. pro 2010 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
Registrovala se 27. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
jakab
1
Registrovala se 27. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků.
 Haasi tak se hlásím, ač nerada emoticon , do klubu orosení oken pod gumovým těsněním(zevnitř), když se dívám zvenku. Máme to u všech oken v prvním patře, dole ne emoticon
19. pro 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @petovi Ahoj, díky za info. Můžeš mi prosím taky do IP napsat dodavatele Vašich oken? emoticon Dík
19. pro 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 K dotazu na rekuperaci, máme Atreu od RDR a ta netopí! Jen ohřívá - teplem z místnosti vzduch, který jde z venku. Určitě patro nevytopí, tak to nefunguje. Určitě lze za příplatek mít aktivně topící rekuperaci.
19. pro 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jzo
Registroval se 6. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 67 příspěvků. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
jzo
Registroval se 6. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 67 příspěvků. Region Ostrava.
 @haassinka ja jsem s Vami v klubu reklamaci dveri..vevnitr namraza a okna se rosi:((
19. pro 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @janhu Ahoj, máme okna i venkovní dveře od Pramosu. Měli jsme od nich okna i předtím v paneláku a nikdy s nimi nebyl problém.
19. pro 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 Prosím o info, kolik hasících přístrojů jste potřebovali ke kolaudaci - v požárním řešení od RDR to vypadá na 2 - jeden dům a jeden garáž? Rozumíme tomu správně? Předem díky za info!
19. pro 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Pomoc! Asi ná tu "straší"....ne to ne emoticon Ale začalo nám tu něco hrozně "rezonovat"..je to slyšet snad skoro ve všech místnostech, někdy je to silnější, někdy slabší...jako když letí letadlo - blíží se, je blízko, zase letí pryč..ptom chvíli klid..chodí to ve vlnách emoticon Zkoušeli jsme vypnout kotel, ale dělalo to furt, včera večer to byl masakr v ložnici, mysleli jsme, že neusneme.... ještě nás napáda ČOV - že by se něco šířilo kanalizací??? Nebo celá topná sestava???
Zažili jste někdo? Co by to mohlo být??? je to hodně rušivé, ale začalo to teprve asi před 3 dny...emoticon
20. pro 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adelkahla
Registrovala se 29. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
adelkahla
Registrovala se 29. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
 Ahoj,

Mám na Vás dotaz.....neustále nám v nově101 vypadává hlavní jistitč,jak jede kotel a zapne bojler,je problém,to stejné když jen kotel a myčka či třeba jen kotel a vysavač.....

máme jističe 3x25A.Všichni nám říkali,že to stačí,ale asi tomu tak není....má někdo problémy?JAké máte jističe?

Děkuji.Adéla.
20. pro 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @adelkahla Tato hodnota jističe by rozhodně měla stačit ! takže netuším, kde je problém emoticon
20. pro 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @petovi na každých 200m2 plochy by měl být jeden HP
20. pro 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš