Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @janulda81 Jani a to jste měli ten projekt spodní stavby dělanej zvlášť, tzn. komplet projektová dokumentace základové desky nebo na jen přípojky a usazení na tu "desku" od RDR?
12. led 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 info z OC: tak prý je to tak jak už je tu psáno, levnější se neodčítá emoticon
12. led 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 Ke kalkulaci koupelen - potvrzuji z osobní zkušenosti, že se opravdu nic za "podstandard" neodečítá. Nevyplatí se tedy vybírat levnější věci, stejné je to s dveřma (my máme lamino místo dýhy kvůli barvě) a se vším dalším. NA druhou stranu musíme RDR maximálně pochválit - koupelny jsou udělané naprosto precizně a stejné je to s celým domem. Se vším jsme maximálně spokojeni.
Co mohu u koupelen doporučit - investujte do topné tyče na žebříku v koupelně. Topení spíná dle teploty v obýváku - když je v obýváku teplo a člověk se jde koupat později,může být na koupání chladněji než by bylo pohodlné. Termostatem na tyči si nastavíte topení kdy chcete a jak moc chcete.

Dotaz na ty,co postavili - taky vám zbylo tolik kachlí? My jsme ted o víkendu po měsíci vylezli na půdu a docela jsme se diviliemoticon A koukali jste na vlez na půdu z boku? Taky ho máte obalený fólií a pod tím je hned minerální plsť? Fólii jsme měli trochu zapařenou, tak jsme ji raději sundali, aby to mohlo větrat a neudělala se tam plíseň. Pod polystirenovým poklopem jsme na dřevě trochu plísně měli, jak se tam sráží vhlkost, co proniká deklem se schůdky z domu - už to tu někdo myslím i psal - doporučujeme zkontrolovat.
12. led 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
 @janhu komplet jinou desku...naprojektovanou" na míru" emoticon ...máme mnohem širší základové pasy. ale zase jich máme méně...takže ve finále nás deska vyšla oproti původní ceně podle projektu základů od RDR jen o 8000,- více emoticon ...máme prý jílovito písčité podloží, tak potřebujeme větší únosnost emoticon ....a bylo to obsažené v těch 10000,- včetně napojení na sítě, studnu, osazení do terénu...je pravda, že hydro posudek na studnu nás vyšel 2000,- a radon taky 2000,-...takže celkem vše komplet 24000,- emoticon
12. led 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @biker tak tak emoticon
12. led 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @janhu My jsme za 2 měsíce stihli komplet i s ohláškou - nejvíc zdržoval eon, ten napínal jak mohl a ještě stihli naši žádost ztratitemoticon Záleží na jednotlivýh úřadech, jak budou vstřícné a rychlé.
12. led 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 emoticon a ještě Vás potěším, poplatky před kopnutím do země to nekončíemoticon Připojení od eonu 12500Kč, zaměření pozemku a domu geodetem 10000Kč... jen to lítáááá emoticon
12. led 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @petovi nás to zaměření bude stát 3500,- emoticon , ale pozemek už máme...ještě vlastně asi na katastr 500,- za vklad, že?
12. led 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 Ještě jsem chtěla poprosit ty co už bydlí, zda by mi někdo prosím nemohl napsat, v jakém pořadí a co všude je potřeba vyřídit po převzetí domu (revize; žádost o číslo popisné;ohlášení úžívání;nahlášení trvalého pobytu; popelnice...atd emoticon . Nemáme prostě nic, nikdy tam dům nestál. Děkuji moc emoticon
První asi pojištění nemovitosti dnem převzetí, že? emoticon A pojišťoval jste si někdo už samotnou základovou desku? protože RDR asi zodpovídá jen za dům, ne?
12. led 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @janulda81: Tím zaměřením se myslí zaměření základové desky a zaměření a vypracování geometrického plánu po stavbě domu, je to nutné k užívání stavby. Takže další placené geometra (u nás 10 000,- Kč). Ale to jen na okraj. Pojištění domu doporučuji, my sjednali pojistku, která nabyla platnosti dnem převzetí domu. Dá se to předjednat a jen se doplní datum, až budete vědět, kdy přebíráte. Revize ohledně domu vám předá RDR, pak je třeba mít revize vnější elektro, ale to zase dodají při připojování domu do vnější sítě. Dále je ntuno mít hasičáky, doporučuji podívat se do požárně bezpečnostního řešení (dodává RDR s projekty) tam je to v závěru napsáno. Dále ještě tlakové zkoušky kanalizace, nebo vše k čističce, nevím, co budete mít. Až budete mít všechy papíry v kupě, požádate na stavebním úřadě o souhlas s užívání ohlášení stavby. Po jejich souhlasu (mimochodem už 14 dní čekáme až se ozvou, protože nám řekli, že stavbua vše k tomu chtějí vidět) je možné vprovést vklad do katastru nemovitostí, po vkladu požádat na obci o číslo popisné, a přihlášení k trvalému pobytu. Popelnici vám taky dají na obci(u nás na vesnici to tak je) a myslím, že nebude problém, aby vám ji dali hned po nastěhování i když zatím nebudete přihlášeni, ale to je asi otázka dohody. My máme dům v obci, kde jsme předtím také bydleli, takže jsme si popelnici jen převezli. Takto nám byl postup předestřen, ale my jsme zatím ve fázi žádosti o souhlas. Přesto už tři měsíce bydlíme. Je toho asi dost, ale takto to tady u nás chtějí, třeba budou vaše správní orgány benevolentnější. Zdar stavbě.
12. led 2011 ve 21:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @janulda81 Po převzetí musíš uklidit, utřít prach, vysát a umýt okna emoticon Teď vážně, okna jsme ještě neumývali emoticon RDR to předalo docela v cajku emoticon Předem si vyřiďte pojištění domácnosti a nemovitosti, aby vám v den převzetí již pojištění běželo. Před dokončením stavby doporučujeme nechat zaměřit dům, ať to dá geodet na katastr. Geometrický plán je nutný pro kolaudaci a na katastru trvá cca 1 měsíc. Po kolaudaci si zajděte na úřad pro číslo popisné, pak opět na katastr s povolením k užívání stavby = kolaudační rozhodnutí a s geometrickým plánem. Po zápisu do katastru si teprve můžete zažádat o změnu trvalého bydliště. My se teprve chystáme podruhé na katastr. Popelnice se plati na obci a není pro to potřeba žádný papír. Veškeré revize dostanete v den předání od RDR, teda krom revizí od spodní stavby, ty by vám měl dát váš stavitel.
12. led 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @jitule23 @petovi emoticon...já doufala, že to bude vypucované emoticon
jj my to máme včetně geometráku také emoticon a bude nám to zaměřovat už 2 nebo 3 den stavby, protože to zpracování bude trvat asi měsíc. Pojištění nemovitosti máme předjednané, a jak píšete..až budeme vědět den převzetí, tak k tomu dni to nachystáme.A zavkladování počítám 14 dnů ...podle zkušenosti to bývá dříve.Jen se přiznám, že jsem zaskočena těmi revizemi spodní stavby...to nám nikdo nic nedal a nevím jestli je dělali emoticon ...musím to tedy zítra provolat emoticon My se musíme nastěhovat do konce února.....ale ještě nemáme připojenou vodu...to bude asi problém emoticon
Jen nevím, to ohlášení užívání se nedává tam, kde jsme dávali ohlášku?
12. led 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @janulda81 : Jo ta žádost o souhlas s úžíváním se dává tam, co ohlášení stavby, ale to nevyřídí hned, chvíli to bude určitě trvat. I kdyý záleží na koho narazíte. Ale bydlet můžete i bez toho.
13. led 2011 v 06:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 S tím ohlášením na katastru je to trochu jinak.
@janulda81 500 za zapsání stavby se neplatí, je to zdarma
Pokud nejdříve do katastru zanesete rozestavěnou budovu, tak k ní potřebujete geometrický plán. V případě, že po dokončení stavby budete chtít změnu z rozestavěné na dokončenou budovu, už geometrák nepotřebujete, jen doložíte souhlas s užíváním ze st. úř. a číslo popisné. Katastr bez čísla popisného stavbu nezapíše!!!!
Jestliže stavbu jako rozestavěnou do katastru nezanesete, stačí rovnou zanést až dokončenou a potom potřebujete taky GP. Důležité= je, že nechat si stavbu 2x zaměřit je zbytečné, pokud se nezměnil obvod stavby od rozestavěné do dokončené...
13. led 2011 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @jitule23 no určitě si na to nechají max lhůtu co můžou...ohlášku nám taky držel, že má na to 40 dní ze zákona. A věděli jsme, že nic nechybí-to nám řekl, že je v pořádku emoticon
13. led 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @boratko aha, tak to je fajn emoticon ...my zavkladovávali rozdělení pozemku a za každý vklad se platila 500,- emoticon ...měli jsme 3 díly+odhady, tak to prachy jen lítaly emoticon .Teď to ještě musím vyřídit na Fú, kvůli daním emoticon
S tím GP by to u nás mělo být tak, že se dům zaměří jen jednou, a pak zanese do katastru. Na co se zaměřuje a zanáší rozestavěná budova? kvůli hypotéce?
13. led 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @petovi prý se žádný revize spodní stavby nedělají. Dokládá se jen prohlášení o shodě atd od firmy co desku dělala+zbytek rýmařov. A nemají tu revizní zprávu jen ti, co dělají svépomocí? Protože oni dělají pro RDR běžně a nikdy to prý nedělali emoticon
13. led 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @janulda81
Zejména kvůli hypotéce nebo proto, když chce někdo už rozestavěnou budovu převést.
13. led 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Zdravím všechny stavitele. Chtěla jsem poprosit o radu... Právě jsem dostala nacenění na usazení do terénu 14 tis., napojení na přípojky 10 tis., měření radonu 4 tis. a výškové zaměření 5 tis.. Ty ceny mi připadají dost vysoké... emoticon Nemohli byste mi doporučit někoho, kdo by to zvládl levněji? Stavíme ve středočeském kraji. Děkuju moc za pomoc!!
13. led 2011 ve 13:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
Registroval se 6. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 55 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
 @luji jiste neni nic, vypada to spis spatne nez dobre. vse by melo byt jasno od 1.2 kdy ministerstvo musi rict jak tobude dal. Cetl jsem ze se podarilo prodat japoncum dalsi emise..ale i to nestaci. vice k docteni zde http://aktualne.centrum.cz/domaci/zelena-usporam/clanek.phtml?id=685933. No a jince ruth rika ze vse zacne v dubnu :D
http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/exkluzivne/_zprava/834730

jinak pokud premyslite, jste na tom stejne jako ja. ja mam tepelnou strategii jednoduchou. bud tepelne cerpadlo, nebo elektro kotel s pripravou na tepelne cerpadlo. Treba se japonci zzeli a poslou jeste nejake miliardy :D

@markissek dotace pozastavena, pro dalsi lidi dotace nejista, spis je konec...
13. led 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @boratko aha, tak spoň něčeho jsme ušetřeni emoticon
13. led 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @fialka4 pane jo, to jsou pálky emoticon !
13. led 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @janulda81 Mno právě! emoticon Mě se to zdá nějak hrozně moc! Měření radonu už jsem si zařídila jinde za 2.500, což je od 2.000 hned levnější! emoticon Ale nevím na koho se obrátit s tím zbytkem... emoticon
13. led 2011 ve 13:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
 @fialka4 Měření radonu mi dělali 6.1.2011 za 2600,- včetně dopravy, za tři dny přišel protokol. V Poříčanech, tzn. cca 40 km od Prahy. Zkuste pana Muchu tel. 602 494 697. Měl jsem i nabídku za 2500, paní z Kolína, už ale nemám číslo. Cena by měla platit při rozměru pozemku do 450 m2, pokud už víte, kde přesně bude stát dům, měří se radon pouze pod domem.
13. led 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
 @fialka4 opravdu vysoke palky. Stredocesky kraj je siroky pojem emoticon, ja mam projektanta 10km od Prahy a stoji me to 17k (Projekt zastavby: obsahuje zastavovací plán, koordinační situaci, řez, výkres desky s ležatou
kanalizací, ochranu proti radonu, výkresy kanalizační, vodovodní, plynovodní, elektrické přípojky na
pozemku investora a technické zprávy podle přílohy č. 1 vyhlášky č. 499/2006 Sb., Projekt zpevněných ploch (dlažeb), Projekt dešťové kanalizace (likvidace dešťových vod na pozemku). Pokud chces kontakt , do pm

13. led 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @kosmikos Děkuju, radon už mám zařízený za 2.500.
13. led 2011 v 16:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 jitule 23: Po převzetí závěrečné prohlídky je potřeba si vyřídit č.p. a potom teprve vložit na k.ú. Ke vkladu jej již vyžadují. Ke kolaudaci je nutný ještě geometriký plán na stavbu. Popelnici jsme si kupovali sami a vyvážet ji začli po nastěhování. Jen se přihlaste k placení popelnice - na základě trvalého bydliště a nebo dlouhodobého pobytu.
13. led 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dotaz
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
dotaz
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky.
 čau lidi,chtěl bych Vás moc poprosit,jestli by jste mi někdo nebyl ochoten poslat nějaké výkresy od RDR? moc by mi to pomohlo a byl bych Vám moc vděčný...

děkuji za ochotu
13. led 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 dotaz: Myslím, že s tímto neuspějete, protože každý z nás ve smlouvě podepsal, že se zavazuje, že nebude plány domu dávat třetí osobě. Holt knowhow něco stojí.
13. led 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 @dracula Tak co je u vás nového? myslím, že termín reklamace už vypršel.. Máte pro nás dobrou zprávu?emoticon
13. led 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš