Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
taw
Registroval se 29. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
taw
 Mě připadá podlaha v pohodě a zima od ní nejde. dokonce při 19-20 st. nosím triko a není mi zima. V kamenné chalupě z opuky topíme na 25-6 a zima na nohy tam je. Ale o spotřebě 12 tis za rok silně pochybuji, zatím moje spotřeba ukazuje na 3 násobek. Reklamuji to a žádám o vysvětlení a to několikrát již od prosince a Rýmařov dělá mrtvou rybu. Asi napíši přímo majiteli. Ale narazil jsem na věc která mě dříve nenapadla. Když děti přijdou zmáchaný z venku nebo zkrátka potřebuji cokoli usušit, musím čekat až sepne topení nebo hýbat s termostatem a vytápšt celý dům. Dnes bych si jeden žebřík v koupelně nechal dát přímotopný z el. sítě, abych si ho zapnul, kdy chci. Ale buď si zvyknu nebo někam koupím nějaké ohřívadlo. Ono vůbec cokoli v domě tak nějak málo schne.
17. led 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 @taw My jsme přišli na to, že jediná místnost, kde schne oblečení je obývací pokoj emoticon
V horním patře neschne!!!

Jinak u nás je od podlahy docela kosa...ale ne všude...

Další věc, kterou si ohlídejte - o víkendu nám tu táta (elektrikář) zapojoval poslední svítidlo do stropu - a šup, vypadl jistič...A ejhle, nebyl vypadnutý žádný jistič v technické místnosti! Vyhodilo to jistič venku!!! RDR to má prý špatně udělané, že se jističe nevyhazují postupně (nějaké prioritní vypadávání či co to)....

Takže až nám, vám, křupne v zimě žárovka, tak hezkou cestu v noci ve sněhu k el. skříňce emoticon
17. led 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 Jinak u nás reklamace nijak nepokračuje...už je to několik měsíců co se řeší vchodové dveře a ostatní...naposledy 12.1.2011 jsme psali mejl přímo na vedoucího servisního střediska dodnes se nikdo neozval.. emoticon
Velké zklamání....
17. led 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @petovi no , nam rikali , ze to bude tak tech cca 20 rocne , puvodne jsme chtely plyn ,ale uctuji si za kotel 77 000 bez DPH ,pricemz ten samy typ kotle jsme nasly za 44 litru bez DPH ....tak jsme uz ,ale pred tim zvolily tu elektriku ..jeste nas napadlo, ze by jsme to zmenily a kotel si dodaly samy ..., ale to by nakonec byly i vsechny dvere atd ...jak je mozne , ze oni si uctuji za dvere 6900 Kc a normalne se daji sehnat za 3 litry ..jak to vlastne funguje pokud si clovek chce dodat nejake veci sam ...?? Pan z RDR mi tehdy mluvil , ze pokud si budeme chtit neco udelat svepomoci a skrtneme ten material tak nam odectou jenom 65% z ceny ...coz jako nevim za co kdyz s tim nebudou mit zadnou praci...??? emoticon no a tak bych mohla pokracovat , ale jasne je , ze nakonec upustime my ..prece jenom uz chceme bydlet , ze....emoticon
17. led 2011 ve 22:12  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @taw
@haassinka ..emoticon)) tak to diky , to je teda supr..emoticon
17. led 2011 ve 22:14  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taw
fotoportrét
fotoportrét
taw
 Vchodové dveře také reklamuji, už u mě byli a řekli, že ty moje se seřídit nedají. Problém je podle mě v tom, že tam je hliníkový práh a to je tepelný můstek. Taky se bojím, že mě budou chlácholit až do jara a čekat, že na to pak zapomenu. Nevím, zda máme plastové dveře všichni stejné, nějak se mi nezdá, že by si to všichni nechali líbit. Co vy ostattní? Také máte led a louže vody?
17. led 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @vasek1538 to samé jsme prožívali také emoticon
17. led 2011 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @stoned abych pravdu řekla, tam kde je plovoučka, tak je to úplně v pohodě, ale kde je dlažba je mi od noh zima, naštěstí máme v kuchyni podlahovku, ale v předsíni a chodbě je zima od země.
17. led 2011 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janulda81 jani, moc gratuluji!!!
17. led 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 tak nám kotel vyhodí jistič až v el. skříňce venku (v antoníčkovi). Máme ho porouchaný, takže valíme krbem, ale zatím jsme jen dva užíváme si krb, dokonce spíme v obyváku na matračkácha je to super.
17. led 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 s kotlem jsme měli problém i v minulém domečku, jel párkrát a hned reklamace a rozbitý, takže už nás jen tak něco nerozháže emoticon
Jinak je nám domek strašně velký, jsme pořád dole v obyváku a v kuchyni a nahoru si chodíme do skříně pro věci, to je sranda, obyváme ve spodním patře to, co mají někteří jako celý byt, že?
Okna se orosí cca 1 cm a to jen protože tu spíme a sušíme. Moc tomu větrání nedávám emoticon emoticon zatím jsme s okny spokojeni. Dveře by chtěly seřídit, ale teď nemrzne ani nesněží, takže led a louže zatím nemáme, takže to zatím necháme tak.
mějte se pěkně!
17. led 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 zatím co mě teda opravdu štve je, že avizovali tu nízkou spotřebu, to je fakt bordel! Každej kdo zjistí, že máme dřevostavbu řekne: jé, tak to máte nízkoenergetický a my emoticon emoticon emoticon
17. led 2011 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jzo
Registroval se 6. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 67 příspěvků. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
jzo
Registroval se 6. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 67 příspěvků. Region Ostrava.
 @taw + @ostatni My take reklamujeme vstupni plastove dvere, kde se na spodnim prahu zevnitr tvori kapky vody a pri mrazech je to omrzle. Ze zacatku nam tvrdili, ze to reklamuji u dodavatele dveri, pak se u nas objevili servisaci primo z RDR a rozebrali vstupni prah. Vsude do mezer nastrikali penu. Udelali dokonce i dirky dole do ramu dveri, kam take nastrikali penu. Tvrdi, ze to pomuze..tak uvidime jak zacne mrznout, zatim je to OK.
18. led 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jzo
fotoportrét
fotoportrét
jzo
 @karin82 my mame komin Effe due a tim vznikly asi problemy..Nyni se dela vetsi odvetravani kominove cesty, aby se to teplo tolik nedostavalo do sten, ale do prostoru...pry to uz bude OK.
18. led 2011 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jzo
fotoportrét
fotoportrét
jzo
 @taw my mame 101ku s solary, predstenu, bez rekuperace. Zatim nepouzivam kamna (jeste neni revize na komin). Topime pres den (7-21hod) na 21,5, v noci na 19,5. Celkova spotreba za 10,5 mesicu (NT +VT) prepoctena na koruny vcetne poplatku za pojistky je nyni na 22 500Kc.
Asi jsme se naucili i vetrat..okna se rosi jen pri mrazech vetsich jak -5C tak cca 1cm na spodni hrane.
18. led 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jzo
fotoportrét
fotoportrét
jzo
 @taw co se tyce schnuti: nemame problem..schne nam vse celkem v pohode kdekoliv. Co se tyce vyhazovani pojistek: mame zapojene a pouzivame vse a vsude a zatim nikdy nic nevypadlo.
18. led 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 @jzo
@taw Nám také řekli, že to reklamují u dodavatele...ale to mi vůbec přijde "vtipné"...v podstatě mi připadá, že ti dodavatelé jsou oni...

A když se dveře seřídit nedají, ta je mají přeci vyměnit! nechápu, na co ještě čekají....zima je skoro pryč a nic není dořešeno...
18. led 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 A lidicky , nebydlite nekdo v blizkosti Vsetina , Zlina a tak , ke komu by jsme mohly juknout???Myslim kdo ma NOVU 101... emoticon Diky moc.. emoticon
18. led 2011 v 10:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 treba do IP ..diky
18. led 2011 v 10:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 KOLAUDACE - tak zatím jsme nezkolaudovali, našemu stavebnímu úřadu se nelíbí - že nemáme fasádu, nemáme zateplení spodku, nemám schodek do domu a vjezd do garáže. dobrý, že? Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, když jste dostali při předání předávací protokol, tak tam je nějaká příloha č.1 k Zápisu a předání a převzetí stavby, která obsahuje spoustu bodů - dostali jste všechny ty papíry jak jsou tam v bodech popsány? my je nemůžeme najít, hlavně nás zajímají ty zápisy o tlakové i topné zkoušce topného systému, propláchnutí vnitřních rozvodů a tak, měli jste tyto zápisy?
díky veve
18. led 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 Ahoj, prosím ty co již bydlí a mají problém okna-dveře, který rok jste stavěli 2010? Víte kdo je dodavatelem oken a dveří?dík za info
18. led 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janhu TWI něbo nějak tak máme okna, dveře nevím. Ale problémy nemáme s okny.
18. led 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atrama
83
Registrovala se 24. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 257 příspěvků a 6 alb. Má 13 přátel. Region Žďár nad Sázavou.
fotoportrét
fotoportrét
atrama
83
Registrovala se 24. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 257 příspěvků a 6 alb. Má 13 přátel. Region Žďár nad Sázavou.
 @veverka_ my budeme kolaudovat ve čtvrtek a tyto všechny protokoly budou chtít...minulý týden jsme tam nesli papíry o užívání stavby, dostali jsme už číslo popisné , na katastru máme vše vyřízené, ve čtvrtek přijde paní obhlídnout stav, ale vzhledem k tomu, co všechno nám řekla že bude požadovat nečekáme větší problémy... emoticon je to jen o dohodě a lidech..u nás taky nedaj kolaudaci bez fasády..
18. led 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin82 (33 r.)
Registrovala se 11. ledna 2011 na modrastrecha.sk. Přidala 27 příspěvků. Česká republika.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
karin82 (33 r.)
Registrovala se 11. ledna 2011 na modrastrecha.sk. Přidala 27 příspěvků. Česká republika.
  • Stavím dům
    Česká republika
 Pokud zde chodí majitelé budoucí Novy 77, která se začala stavět v pondělí ve Velké Polomi, prosím napište mi do IP. Díky.. emoticon
18. led 2011 ve 14:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 727 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 727 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 veverka: Tak toto vše, co popisujete, nám taky chybělo, avšak jsme krásně zkolaudovali. Je to teda opravdu zvláštní. Copak nejsou jednotné předpisy?
18. led 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 U nás také kolaudace bez fasády není velký problém...co je problém to jsou schody, ty opravdu být musí, alespoň u nás...
18. led 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hancaku
22
Registrovala se 6. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 33 příspěvků a 4 alba. Má 9 přátel. Region Mělník.
fotoportrét
fotoportrét
hancaku
22
Registrovala se 6. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 33 příspěvků a 4 alba. Má 9 přátel. Region Mělník.
 @veverka_ My mame po kolaudaci, taky nemame schody k domu, to jsme vyresili tak, ze jsme navezli hlinu a postupne vysvahovali a na to navezli sterk, najezd ke garazi jsme udelali zrovna tak, od terasovych oken jsme odmontovali kliky, u garazovych dveri take. Fasada ze neni pry nevadi, nema byt videt polystyren. Chybel nam jeden hasicak, ale nakonec to nevadilo, hodne jsme se bali, ze to neprojde a nakonec se zadarilo. Ten pan ze stav. uradu rikal, ze pristup k domu musi byt bezpecny, a o nic jineho pry nejde. Vse je fakt jen o lidech.
18. led 2011 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 Schody jsme měli provizorní, stlučené z prken. Máme je dosud. Nevadily jim. Ostatní jsme neměli vůbec.
18. led 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 tak ty papíry k předávacímu protokolu už jsme vyřešili, pán který nám předával domek je omylem sbalil s sebou, takže to je vyřešeno.
No fasádu jedinou jsme umluvili, ale zbytek ne. to je opravdu bordel v tomto státě - je to státní správa a to znamená, že by měly všechny úřady postupovat stejně (pracujovala jsem na úřadě emoticon ), ale jakmile je tam někde to jejich správní uvážení, už si z toho dělaj co chcou.
Tento stavební úřad známe - ten náš minulý domeček jsme s nimi kolaudovali asi 5 let, takže nám bylo jasný, co bude a taky bylo - sotva vlezli do dveří, tak hlásí - nemám pro vás dobrou zprávu ...... emoticon
18. led 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubrt2
Registroval se 18. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
kubrt2
Registroval se 18. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky.
 Ahojky všichni, dneska jsem poprvé nalistoval vaše diskusní fórum a zjistil jsem, že jste celkem s výstavbou domu spokojeni. Já si nechávám stavět NOVA 101 na kterou si nechávám dodělat úpravy. Je pravdou, že si RDR nechá všechno důkladně zaplatit, ale co jsem se byl podívat na rozestavěný domeček u sousedů, tak jsem byl s prací spokojený. Je vidět, že si budu muset dát na stavbě pozor, ale jelikož nám začnou domeček stavět v březnu, tak asi nezjistím srážení vlhka na vchodových dveřích a pod, ale rozhodně se zaměřím na předání kompletní dokumentace o veškerých zkouškách a revizích na domě. Nám budou stavět dům v okr. Beroun a podle již zkolaudovaných okolních domů, musí být zajištěn bezpečný přístup do domu (schody) a totéž vstup a výstup z francouzských oken vedoucích na zahradu.
Dům budu vytápět plynovým kondenzačním kotlem a nechávám si postavit krb s výměníkem a chci vytápět dům i krbem. Může mi někdo poradit, jestli se dá celý dům vytápět i tímto způsobem a jestli se musí manuálně vypínat kotel? Nemám žánou zkušenost. Díky
18. led 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš