Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
Registrovala se 4. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
Registrovala se 4. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele. Region Olomouc.
 Ahoj všichni,
víte něco o firmě nicewood.cz je to kopie Rýmařo a jejich domů a jsou až moc ochtní a vyjdou ve všem vstříct, máte s něma někdo zkušenosti??? Moc děkuji za jakoukoliv informaci,
D.
2. únor 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @dadaaa ahoj uz jsem se s nimi sesla a uz jsem to tu nekde psala ...odpovedeli mi na dotaz kdyz jsem se ptala na nejaky dum z G servisu..ochotni , vstricni jsou , s tim bych nemela problem, ale ta jejich smlouva budouci nic extra ...maji tam podminku ,ze musite zaplatit 150 000 Kc , v pripade ,ze odstoupite od smlouvy a odmitnete podepsat smlouvu o dilo ..( coz mne tak trochu odradilo , vzhledem k tomu ,ze nemusime dostat hypo, nebo muze ze stavby sejit z jakehokoliv jineho duvodu , nemoc , umrti..no je to takove bud a nebo.... emoticon .teda jestli s nimi budete neco podnikat urco skocte za pravnikem a nechte si tady tohle vyskrtnout , pokud budou chtit mit ksft tak ustoupi a do smlouvy vam to nedaji........., ze by to byla kopie RDR to se mi moc nezda .... emoticon ...ackoliv jsem o nich hledala jakoukoliv zminku na netu jestli s nimi nekdo stavil a tak a nikde nic ....zadne vzorove domy krom toho jednoho , ktery maji uvedeny na strankach....proto jsme se rozhodly i pro RDR...asi tak, ale to ne, ze bych odrazovala .. tu jejich smlouvu mam a klidne muzu preposlat ...treba do IP , nebo na email.....jo a taky mne pan tak trosku ,,uhanel"...rychle rychle at to odsypa a podepsat smlouvu ...coz tady u RDR je spis naopak.... emoticon emoticon emoticon .tem kdyz se mesic neozvu tak se nic asi ani dit nebude....to jako teda neee..pristi tyden se zacina projekt ... emoticon
2. únor 2011 ve 13:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
 @l1006 Děkuji za reakci taky se cítím být trochu uháněná a to mi dost nevyhovuje, taky si říkám, že kdo má kšeftů dost jako RDR tak je v klidu emoticon prohledala jsem internet horem, dolem a našla na ně jen jednu celkem neurčitou negativní recenzi, jinak jako by ta firma snad ani nestavila, přitom v Olomouci teď staví dva domy, tak nevím emoticon no jejich Nova104 je jak vnitřkem, tak cenou taková hezká Nova 101 od RDR. Taky jsme rozhodntí pro RDR ale nemůž pořád "rozchodit" ty jejich komplikace a malé odpočty (které ale jako obchodník i chápu). Tatínek dělá topení a koupelny a rád mi je udělá do celého domu zadarmo a ještě s potěšením (myslím podlahovku) a štve mě, že tohle je u RDR překážka. Jinak po té, co již roky denně chodím na tento web, tak mám pocit, že bych mohla dělat poradce pro stavaře 101ček, to je neuvěřitelné, jak všechny stavitelky taky jsou vnímavé a všímavé, to by mohl kdejaký mužský závidět emoticon a díky Vám za to....
2. únor 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @dadaaa no, neni zac ... emoticon ..je to treba brat s nadhledem ... ...my si taky od RDR nenechame delat podlahy celeho spodniho patra , po prevzeti si chceme dat podlahovku a pak si udelat podlahy , rovnez dolni koupelnu si budeme resit az potom ...takze nam tam bude chybet cela sanita ..jo a , aby toho nebylo malo ... emoticon emoticon dvere si taky budeme delat az pak...., takze jedine co bude komplet bude asi horni patro ......ty odpocty 60 % fajn emoticon emoticon emoticonzavrit oci , ale zase na druhou stranu ...ono to zase tak zhave nebude ....na kachle jsou porad vselijake akce a taky si vybereme dle sveho gusta ......ten zbytek uz se doladi....a pak uz si taky budeme jenom uzivat....doufam.. emoticon
2. únor 2011 ve 14:59  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @l1006
Přiznám se, že mi jsme pro ně byly také pevně rozhodnuti a představa NOVA 101 bez arkýřů byla téměř nepřijatelná. Jenže u pasivu to nebylo možné a navíc by to bylo stejně za značný příplatek. Po návštěve obou typů RD a zrání v čase bychom už do arkýřů nešli ani omylem. Ale jak jsem psal, každý to vníma jinak. Pakliže váháte, určitě se vyplatí navštívit oba typy, pakliže máte tu možnost. Dobré rozhodování emoticon
2. únor 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @dadaaa
Možná že není moc informací o firmě NICEWOOD proto, že byla založena teprve na konci roku 2009. Ale něco posteveno by asi mít měli. Nejsem si jist, jestli to není další z firem, která domy naprojektuje a na vlastní práce si najímá plnou subdodávku v místě realizace. Takovéto firmy jsme po vlastních prvnotních zkušenostech a zkušenostech známých (Ekologické-stavby, LIGNIA, atd.) zcela vypustili z našeho zájmu. Nehledě na podmínky SoSB (150 000Kč sankce při nepodepsání SoD) . Na to bych tedy nepřistoupil, nebo požadoval toto odstranit. Je zajímavé, že většina firem řešící stavbu RD plně subdodávkou má takovéto podmínky v SoSB.

Doporučuji si pořádně prostudovat rozsah dodávky apod. Platí samozřejmě všeobecně. U této firmy jsou v dodávce např. pouze obklady koupelen do výšky 1.5m, podlahy, obklady aj. do 250Kč/m2 s DPH, vytápění přímotopy, atd. Takže výsledná cena pak muže být dosti jinde.

Jedná se čistě o můj subjektivní názor, dotčenou firmu určitě nazatracuji.

2. únor 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vasek1538
28
Registroval se 6. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků a 4 alba. Má 11 přátel. Region Tachov.
fotoportrét
fotoportrét
vasek1538
28
Registroval se 6. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků a 4 alba. Má 11 přátel. Region Tachov.
 @l1006 Ahoj,nejsem si úplně jistý,ale u novy 2011 jsou odpočty 100% z ceny a to obložení vany to nevím,měli jsme tak skvělé propočty od RD, že jsme se zhruba dopočítali doplatku za obě koupelny kolom 7 tisíc,ale máme obklady až ke stropu. Vyděl jsem kalkulaci z Moravi a to bylo úplně něco jinýho. Jiný kraj,jiný mrav emoticon . Jinak se stavbou jsme byly maximálně spokojený emoticon
2. únor 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @vasek1538 no, nam odpocitaly 60%, ale asi to bude tim jiny kraj jiny mrav, jsme taky na Morave... emoticon ..., ale zase nam naparily 55 litru navic za zpevneni krovu , jelikoz patrime do nejake snehove oblasti , protoze bydlime na Valassku...., ale jak uz jsem psala emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
3. únor 2011 v 06:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 Dobré ráno všem,
dlouho jsem tu nebyla a nestíhám dočítat.....
My jsme konečně začali řešit hypotéku a už máme kalkulaci od RDR. Měla bych malou technickou - při procházení kalkulace mi neseděl doplatek za okna, tak jsem začala zkoumat proč a zjistila jsem, že nám napočítali navíc okna za 37tis bez DPH!!!!!!! To mě nadzvedlo ze židle a začala jsem kontrolovat i další položky a světe div - i když máme spodní koupelnu na jiném místě,ale stejně velkou jako původní, a horní koupelna je dle standardu, tak nám NĚKDE přibylo 20m2 obkladů - takže dalších 8tis. bez DPH. Včera jsem odeslala poslední požadavky pro zapracování i s těmito poznámkami, tak jsem zvědavá, jak se k tomu vyjádří......Takže kontrolvat, kontrolovat a kontrolovat emoticon
3. únor 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @l1006 A nezkoušeli jste si nechat nacenit jinej dům od RDR s odpočtama 100%? už to tady pár lidí udělalo a vyšlo je to na super peníze. Hlavně když si valnou většinu věcí dodělávají sami. K té podlahovce....většinou je to systémová deska a je trošku jiná do dřevostavby, resp. je tam jiná pokládka a asi jiné trubky. musí to být suchou cestou , proto je jiná a taky proto většinou dražší. Např. Rehau ji taky nabízí, ale cenu nevím. emoticon
3. únor 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Registrovala se 19. dubna 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 9234 příspěvků, 2 alba a 1 článek. Má 179 přátel. Region Malacky.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Registrovala se 19. dubna 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 9234 příspěvků, 2 alba a 1 článek. Má 179 přátel. Region Malacky.
  • Již bydlím v domě
 @luji emoticon emoticon
3. únor 2011 v 08:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jc
Registroval se 25. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
jc
Registroval se 25. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků.
 Neni zadna specialni systemova deska nebo trubky pro podlahovku do drevostavby. Specialni je leda Rymarov, ze dela vsechny podlahy suchou cestou a pak se to muze lisit.
3. únor 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin82 (33 r.)
Registrovala se 11. ledna 2011 na modrastrecha.sk. Přidala 27 příspěvků. Česká republika.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
karin82 (33 r.)
Registrovala se 11. ledna 2011 na modrastrecha.sk. Přidala 27 příspěvků. Česká republika.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @l1006 a jaký stavíte dům? slyšela jsem, že domy v akci - odpočet 60 %, jinak 100 %..My budeme mít 77ku a říkali právě jen těch 60%.
3. únor 2011 v 08:14  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @luji emoticon emoticon tak to by mne teda fakt nasralo, ale zadna novinka uz mi to taky nekdo rikal.....a tam se jednalo taky cca o 50 000 ... emoticon emoticon
3. únor 2011 v 08:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @janhu no, my bydlime v takove blbe oblasti, ze musime mit dum patrovy , sic bychom braly bungalov vsemi 10ti.. emoticon , ale nejde to ...a jeste nejake jine kravinky ....takze ta 101 nam celkem sedi a hlavne , ze muzeme udelat z garaze dalsi mistnost se nam taky libi....casem chceme vedle dvougaraz.... emoticon , ale na tech 100% se teda poptam, prece nejde ,aby jednem odecitaly 60% a druhym 100% , to se mi teda taky nelibi , kor kdyz budeme mit taky 2011.... emoticon
3. únor 2011 v 08:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @l1006 Podle mě to zkusí a u spousty lidí to projde, protože se v tom neorientují a nebo jim zkrátka věří.....na druhou stranu je chápu - každý obchodník to zkusí (já taky emoticon )
3. únor 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 Mysliím, že ve věci odpočty, RD Rýmařov a obchodní centra panují trošku nesrovnalosti. Obchodní centrum Mladá Boleslav u akčních modelů 2010, 2011 odečítá 65% z realizované dodávky (sanita, podlahové krytiny, atd.). Je to přísnější, ale každého svobodná volba. Firem co dělají vícero fází dokončení realizace RD (hrubá stavba, zvenčí dokončená, atd.) jsou mraky, stačí si nějakou fajnovou vybrat. Proč tedy pak naříkat.

Jak to mají ostatní obchodní centra nevím, předpokládal bych, že by to měly mít i stejně, nicméně záleží jak to má RD Rýmařov nastavené se svými obchoďáky. Každé OC je jiné, pracuje jiným způsobem, s jiným úspěchem, takže klidně mohou mít jednotlivá OC jiné podmínky.

@l1006
Takže proč by muselo být nutně stejné. Rohlíky taky nestojí všude stejně.
3. únor 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @luji
Tak to klidně také může být. Je potřeba si to kontrolovat. Já tedy kontroluji vše od A do Z bez ohledu na to jestli firma působí dobře nebo ne. Žádné pocity, max. kontrola.

Neřekl bych, že je nutné se v dané věci orientovat. Stačí selské počty, abych zjistil jestli mě firma chce natáhnout nebo ne. A když nevim, tak se neustále ptám a otravuju. Nutná je jen a pouze důsledná kontrola. A v případě stavby RD to platí dvojnásob!
3. únor 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @luji
Mno ono těch obkladů většinou je celkem o dost víc než jsou výměry ploch koupeln a WC. Jednak je nutno počítat s prořezy a za druhé, RDR požaduje rezervy ke každemu typu dlažby, obkladu, listely, atd. myslím cca 3-5kusů. Dále je trochu smůla v tom, že např. když budete potřebovat dle výměry+prořez+rezerva 37 dlažek ale balení jsou po 12ks, tzn., že musíte vzít 4 balíky (48ks) a tím budete mít místo 3 plánovaných náhradních dlažek celkem 14. A nebo risknout, mít náhradní jednu dlažku, a doufat, že se nic nerozbije nebo že dodatečně seženete stejný odstít. V případě listel, apod. pak jde cena celkem nahoru.

Nicméně se vyplatí to zkontrolovat. Ja jsem si dal s tímto též celkem práci a na konec jsme to vyladili k oboustrané spokojenosti.

3. únor 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 Doplňuji další informace k odpočtům. Odpočty u akčních modelů jsou 65%, ostatní modely 100%, pakliže není určeno jinak. Uvedený princip odpočtů platí pro všechny obchodní centra RD Rýmařov bez rozdílu. Tzn. není možné, aby někomu bylo odpočítáno 65% (nikoliv 60% jak je tu uváděno) a jinému 100%. Je nutné rozlišit, zda-li se jedná o akční modely (NOVA 101, NOVA 77, atd.) nebo ostatní modely z nabídky RDR.

3. únor 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin82 (33 r.)
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
karin82 (33 r.)
  • Stavím dům
    Česká republika
 @sembeth A ty procenta odpočtu se berou prosím z jaké ceny? Z té, co je uvedena v kalkulaci nebo v tom rozsahu dodávky? Protože takové umyvadlo je v kalkulaci počítáno za 6538 Kč ale v rozsahu dodávky je za cca 3015 Kč, což je o polovinu méně? Znamená to, že ty 3523 je za práci? Díky
3. únor 2011 v 10:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @karin82
Na Váš dotaz nedokážu odpovědět, neboť by bylo potřeba informaci dopřesnit. Mohu se zeptat o jaké OC se ve Vašem případě jedná?

Nicméně v případě akčního modelu fungují odpočty tak, že pakliže si např. umyvadlo chcete řešit vlastní dodávkou, tak za umyvadlo ve standardní dodávce které nebudete požadovat (nebude součástí standardní dodávky - dodáte vlastní) Vám bude odpočteno právě těch 65% z ceny za umyvadlo ve standardu (3015Kč bez DPH), tzn. odpočet 1959,8Kč. bez DPH. Cenu umyvadla u Vás se mi nějak nedaří rozklíčovat. Napadá mě jedině, že by se mohlo jednat o omyvadlo navíc, než je ve standardu. Např. dvě umyvadla v horní koupelně namísto jednoho ve standardu.
3. únor 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin82 (33 r.)
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
karin82 (33 r.)
  • Stavím dům
    Česká republika
 @sembeth OC Ostrava. Nám ze standardu odčítají dvě umyvadla a přičítají jedno umyvadlo a jedno umývátko, kde je cena jiná. Také nechápu, proč je cena tak vysoká, že by ta montáž, doprava? Ale jinak to jsou umyvadla ze standardu, navíc žádné..Takže mi není jasné, jestli když si dodáme umyvadlo vlastní, tak nám započítají těch cca 1000 Kč plus i ty 3523Kč? Protože nechápu, za co by ty velké peníze měli účtovat, když ho i dovezeme.. Nebo potom rovnou říct, že si tu koupelnu uděláme sami, aby ty 3523 nepočítali , započetli jen tu 1000 Kč a my si ho sami zavěsili?Fakt teď nevíme, jak to řešit, protože jsou různé akce a jak tady někdo psal, že po specifikaci v Siku doplácejí 60 000 případně i víc, tak to se nám nelíbí.. emoticon Nás specifikace čeká koncem února..
3. únor 2011 ve 13:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @jc já myslím, že do dřevostavby to dělají snad všichni suchou cestou ne?? emoticon
3. únor 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @karin82
Doporučuji se obrátit přímo na OC Ostrava s žádostí o vysvětlení. V našem případě, kdy máme umyvadla v horní koupelně vlastní dodávkou (1+1, jedno umyvadlo je navíc), nám bylo odečteno 1x 65% z ceny umyvadla ve standardu a připočtena částka za dodělání rozvodů, odpadu, montáž druhého umyvadla.

Co se týče SIKA, tak záleží jen na Vás a případné výši doplatku. Pakliže zůstanete u standardu tak by neměl být dle mého problém, pakliže budete chýt nadstandardy, tak nemůžete čekat, že to bude zadarmo. Vzhledem k relativně velkému množství položek se to nezdá, ale nakonec se to celkem nasčítá. My máme příplatek za nadstandard koupleny něco kolem 50tis. Kč, bez koupelnového nábydku.

Do knce února máte spoustu času vše doladit a dořešit ;)
3. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 ahoj všem, prosím nevíte na které straně je v nova 77 komín ? Nemůžeme si to teď vybavit a chceme si naplánovat, kde budou krbová kamna. Děkuju
3. únor 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @stratford
NOVA 77 model 2011 je bez krbu/kamen a tudíž komínu. Umístění kamen/komínu by mělo být řešeno dle dispozice, návrhu obývací místnosti. Nejlépe se podívat na uspornedomy.cz. Jinak tedy nevím jak chcete plánovat, když ani přesně nevíte jak by měl Váš domek vypadat?
3. únor 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @sembeth Tak s tím teda nesouhlasím - ten rozdíl v m2 se nám projevil už u první kalkulace v RDR (v SIKO jsme ještě nebyli, takže těžko někdo může kalkulovat s prořezem, velikosti balení apod.). Koupelny jsou stejně velké, takže navýšení množství obkladů o 20m2 obkladů je holý nesmysl. Ale máte pravdu, že si to každý musí zkontrolovat a vykomunikovat s příslušným OC emoticon
3. únor 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @luji
Pakliže je to v této počáteční fázi, tak je pravda, to co píšete. Taková to specifika je opravdu nutné řešit s OC.
3. únor 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @karin82+luji+l1006

Aktuální info ohledně odpočtů je takové, že u akčních modelů 2011 by měl být již odpočet také 100%, tzn. odpočet plné ceny za neodebraný standard. Doporučuji kontaktovat své Vaše OC
3. únor 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš