Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Záleží určitě i na počtu a velikosti oken. My máme okna 2 zvětšená asi o 20 cm a jedno navíc v obýváku, jinak standard.
9. únor 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrtnv
11
Registroval se 14. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků a 3 alba.
  • Stavím dům
    Předboj, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
mrtnv
11
  • Stavím dům
 My začínáme zítra v 6:00. Elektroměr mají osadit v 8:00, do té doby pojedeme na elektrocentrálu. Bude to docela honička, dneska nám dobrušovali desku, aby byla OK. Problémů s deskou bylo víc než dost emoticon
9. únor 2011 ve 20:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @mrtnv
jaké problémy jste měli s deskou, my plánujeme desku na konec dubna tak ať vím na co si mám dát pozor emoticon
9. únor 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
 Zdravím všechny, nechával si někdo udělat nabídku na interiérové dveře do NOVY 101 i jinde (např. Sapeli, Porta Doors)?Dveře od Kasardu jsem zatím viděla sice jen na internetu ale co jsem koukala na ceník z roku 2010 tak mi přišli dost drahé... Máme v bytě dveře od DRE a byly výrazně levnější a kvalita je naprosto v pohodě...Pokud nechci buk nebo mahagon plné tak už ta cena pěkně roste...díky za info
9. únor 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrtnv
11
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
mrtnv
11
  • Stavím dům
 @wenigh No předně byl problém v načasování, začali jsme na začátku listopadu. Vykopali se základy a pak se 4 dny čekali na archeology. Poté začala tuhá zima a skoro do ledna nebylo nad nulou. Deska se proto nakonec zalévala před dvěma týdny v -8C :( Proto nebyla úplně rovná a trošku se "rozutekla" do strany - vše se ale dalo zbrousit. Další problém je v přípojkách, ač jsem stavenbíky honil skoro každý den, odkládali to až na poslední chvíli a pak jsem je stejně vyřizoval sám. Proto začneme bez elektriky :( Víceméně vše u nás bylo o počasí. Od listopadu bylo jen pár dnů nad nulou a většinou bylo i pod -5C.
9. únor 2011 ve 21:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zyzy55
38
Registrovala se 25. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 117 příspěvků a 1 album. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
zyzy55
38
Registrovala se 25. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 117 příspěvků a 1 album. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Kladno
 Ahoj, je tady prosím někdo kdo má na své stránce fotky z Novy 77? Zvažujeme nějaké úpravy příček, tak bychom se chtěli inspirovat - především se zařízením obýváku...díky předem!
10. únor 2011 v 19:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zidovina
Registrovala se 10. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
zidovina
Registrovala se 10. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Mladá Boleslav.
  Zdravím, po cca 6měs. sjížděním internetu, sledováním katalogů a obcházením novostaveb (Ano, opravdu jsem zvonila na cizí zvonky a ptala se lidí s kým stavěli a jaká je spokojenost.), jsme se s přítelem rozhodli, že budeme stavět u Rýmařova. Mám dojem, že jsem viděla stránky snad už všech staveních firem emoticon .
Hodně by se nám zamlouval baráček Largo 92. Chceme si k němu ještě nechat přistavět garáž a posunout maličko koupelnu, jinak nám vyhovuje.
Ale nějak si v reálu nedokážu představit těch 80m2. Připadá mi to docela málo. Zajímalo by mě, jestli někdo z Vás tenhle baráček má a jak se Vám v něm žije? Děkuju moc za odpovědi.
10. únor 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marketa_v
19
Registrovala se 9. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 176 příspěvků. Má 29 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
marketa_v
19
Registrovala se 9. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 176 příspěvků. Má 29 přátel. Region Brno.
 Ahoj všem, přidávám se k předchozímu přispěvku. Ač jsem velmi konzervativní a dávám přednost klasice, mám pocit, že nakonec je celkem jedno, jestli polistirenem nebo podobnou nepřirozenou věcí olepím poctivou cihlu nebo sádrokarton. Po několika měsících zkoumání internetu jsem téměř rozhodnutá pro RDR. Ráda bych se ale zeptala stávajícich uživatelů, jestli kdyby se dnes znovu rozhodovali zvolili stejně, nebo by vybrali jinou firmu popř. Technologii. Marketa
11. únor 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @marketa_v : Ahoj, bydlíme 5 měsíců a určitě bychom neměnili, kromě pohodlného bydlení jsme hlavně upřednostnili rychlost výstavby, a proto RDR zvítězili. 21 dnů výstavby a kompletně hotový dům k nastěhování, to nás přesvědčilo. Navíc jsme nic nemuseli řešït, pokud jim něco chybělo, byl to jejich problém, jen jsme se na stavbu každý den chodili dívat a případně domlouvali, co se nám nezdálo. Partu jsme měli výbornou ochotnou vstřícnou. Nemohu zatím nic vytknout.
11. únor 2011 v 15:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 @zidovina My máme Largo 122 a je to velké akorát. Largo 80 nám přijde moc malé. My jsme tři a opravdu se nám spokojeně bydlí. Klidně jsem ochotná Vám ukázat naše bydlení. Kdyžtak napište do IP.

Jinak my jsme spíše s bydlením po roce spokojení. Jen pořád nás trápí dveře, ale na tom se snaží RDR pracovat. Nestalo se nám, že by na reklamaci firma nereagovala. Tak snad se to dotáhne do konce. Hodnotit celkově technologii domu budu až po letech. Uvidíme.
11. únor 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 @zidovina záleží kolik vás je, naše teta bydlí sama a má to jako luxusní haciendu, je to krásný dům, ale pro rodinu nevím nevím
11. únor 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zidovina
fotoportrét
fotoportrét
zidovina
 @stratford Zatím jsme dva, ale plánujeme rodinu. Trochu se bojím úložnejch prostor, moc místa mi tam nepřijde. Napadlo mě, že si ho necháme trochu zvětšit, ale to budeme penězma úplně jinde.
Nejradši bych si RD naprojektovala sama, ale pak by nám na stavbu nestačilo ani 5.000.000kč emoticon
12. únor 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zidovina
fotoportrét
fotoportrét
zidovina
 @zidovina A teď bydlíme v baráčku, ten má 60m (ložnice, obývák, kuchyň). Těch 20m navíc vidím akorát na dětskej pokoj a tech. místnost. Ale je mi jasný, že v reálu u RD to bude o něčem jiným, než co bydlíme teď. Tam to je na celej život, ne pronájem, kterej budeme řešit krabicema v ložnici na skříni. Proto jsem se přišla poradit s Váma, co máte svoje bydlení. Až budeme bydlet ve svým, nechci při vstupu do baráku překračovat sekačku, kola a snowboard, abych se dostala do kuchyně, chci, aby tam byl prostor pro normální bydlení.
13. únor 2011 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
novard
1
Registrovala se 31. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
novard
1
Registrovala se 31. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků.
 @sorka77 Ahoj Sorko 77, měla bych velikou prosbu. Jsme skoro před konečnou specifikací a ještě vážně uvažujeme o podlahovém topení. Viděla jsem na tvých foto, že ho máte všude dole. Mohu se zeptat, jakým způsobem je dělané a na kolik vyšlo? Děkuji moc.
14. únor 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @holoubci79
Můžu se zeptat, kdo u vás dělal zapojení výměníku do ÚT, resp. dá akumulační nádrže? byli to lidé od RDR nebo někdo jiný?
14. únor 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @zidovina ahojky, prodlužte garáž a dejte to do garáže a nebo nad garáží je dost velká půda ( i nad domem) emoticon
14. únor 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @marketa_v
My jsme měli cihlovou novostavbu (malý domeček viz. blog), prodali jsme a teď máme Novu 101 od RDR. Samozřejmě KDYBYCH SE CHTĚLA ZABÝVAT nějakej ten měsíc, ale spíš rok a více stavbou domu, jdu do cihly, ale protože už jsme to podruhé nechtěli celé prožívat znovu, šli jsme do dřevostavby.
Pro mě jediné mínus - Pocitově se lépe - bezpečněji -cítím v cihle emoticon emoticon ,nevím proč, prostě pocit, a je to určitě více slyšet - ale zase pokud mi dupou moje děti nad hlavou a né cizí v paneláku, je mi to jedno.
Ale jinak mohu dřevostavbu jen doporučit - ale samozřejmě od Rýmařova - v této době OPRAVDU POSTAVIT A NEPŘIJÍT O PENÍZE je hlavní věc a to u RDr hrozí asi nejméně ze všech firem okolo.
Ohledně organizace výstavby je RDr jednička a komunikace s centrálou je také na jedničku, jediné - pozor na kalkulace, chce to prokontrolovat, chybička se vloudí a pak lítají tisíce, ale jinak si nemohu stěžovat a to já jsem měla celkem pověst potížistky emoticon emoticon .
14. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 Jo ještě k oknům, máme dost velká okna - zatím spokojenost, nerosí se a těsní. Vstupní dveře teda trochu pracují, ale bydlíme zatím 2 měsíce, takže zatím ok. Nám jako do místností netáhne, protože máme zádveří (i když né to od RDR, ale tím, že jsme si to celé vevnitř přeházeli)
14. únor 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 @boratko domluvil jsem se s montážní partou RDR
14. únor 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marketa_v
19
fotoportrét
fotoportrét
marketa_v
19
 @veverka_ Ahoj, dík moc za informace. Docela se dřevostavby bojím, pořád si v koutku duše říkám neblbni, tolik peněz za papundekl, ale na druhou stranu na žádnou jinou firmu jsem neslyšela ani nečetla tolik dobrých referencí jako na RDR.
14. únor 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
 můžu mít dotaz - kolik jste kdo doplácel za sanitární vybavení - umyvadlo, wc, vana, sprcháč...? Nebo je někdo kdo si to nechal ve standardu - a jak jste spokojeni - popř. jak to vypadá emoticon Líbí se nám NOVA 101
15. únor 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pistanda Zrovna by nám to mělo každým dnem přijít ze Sika, tak jsem zvědavá a dám vědět! emoticon Jsem zvědavá, kolik zaplatíme navíc...

Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou někdo neřešil žumpu? Tak, kde budeme stavět, není kanalizace a ČOV mít nemůžeme.
15. únor 2011 ve 13:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @fialka4 Na žumpě snad ani není co k řešení, ale teda nezávidím vám to emoticon
15. únor 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @holoubci79 No, minimálně si ji najít (myslím firmu) a pak životní prostředí (respektive opačně)... Tak jsem se chtěla zeptata, jeslti tím náhodou někdo neprošel! emoticon
15. únor 2011 v 16:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin82 (33 r.)
Registrovala se 11. ledna 2011 na modrastrecha.sk. Přidala 27 příspěvků. Česká republika.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
karin82 (33 r.)
Registrovala se 11. ledna 2011 na modrastrecha.sk. Přidala 27 příspěvků. Česká republika.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @fialka4 No my máme v projektu žumpu, ale nic jsme neřešili. Teď čekáme na stavební povolení a pak budeme žádat změnu o čovku. To už potřebuje více věcí na vyřízení, kromě jiného i životní prostředí, a mají na to 3 měsíce. emoticon
15. únor 2011 v 16:47  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 U pokládky podlahovky jsem nebyla, ale vede v tom polystyrénu. Cena byla cca 60 tis. po odpočtech topení. Máme ji v koupelně v přízemí, chodba - ale jen část - máme ji rozdělenou na 2 chodby, v obývacím pokoji a v kuchyni.
15. únor 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
Registrovala se 29. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
Registrovala se 29. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 5 přátel.
 Chěla bych se zeptat, u NOVY 101 máte hlavní jistič 25A nebo 32A? Děkuji předem za odpověď. emoticon
15. únor 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
 @ifka1 V projektu je 25A s tím, že je možné do rozvaděče instalovat hlídač proudového rozsahu, který vypíná kotel a bojler. Tak já tedy jdu do tohoto řešení. Nevím jenom, zda se toto řeší u konečné specifikace nebo co je potřeba udělat, aby tam ten hlídač proudového rozsahu byl, zařizovali jste si to někdo?
16. únor 2011 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @sorka77 Koukal jsem,, že jste použili značku oken Sulko, já bych ji také rád , ale zatím mi vychází kalkulace na 108tis. což se mi zdá hodně, Luji tu psal, že měli nabídku na 60tis+/- zkoušel jsem jim psát, ale bezúspěšně.....v Sulku se diví jak na takovou cenovku mohli přijít....?
16. únor 2011 v 19:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @kosmikos Já mám v projektu 32A a všichni se tomu diví, včetně revizáků a zdá se jim to jako vyhozené peníze....
16. únor 2011 v 19:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš