Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 tak ve středu si RDR přijede převzít desku snad to bude v pořádku
28. bře 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
 @wenigh budu držet pěstí ! emoticon
28. bře 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
malu3118
6
Registrovala se 8. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
malu3118
6
Registrovala se 8. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
 Zdravím. Chtěla bych se zeptat někoho, kdo má model 2011 NOVY 101, zda má zateplený strop garáže...?
28. bře 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenka_v2
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
lenka_v2
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @petunnka Tak nám včera volali z Rýmařova a taky nám přeunuli termín KS. Máme ho teď 19. května, takže bysme mohli stavět prý už na začátku srpna, parádaemoticon.
29. bře 2011 v 10:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @lenka_v2 super Leni emoticon skoro tak jako my emoticon Jenže my do té doby asi nestíháme stavební povolení s deskou - no uvidíme emoticon
29. bře 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
Registrovala se 28. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
Registrovala se 28. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Hezký den všem. Mám velkou prosbu - chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo v souvislosti s financováním stavby porovnával klasickou hypotéku a hypotéku ze stavebního spoření a která varianta nakonec vyhrála. Předem moc děkuji.
29. bře 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenka_v2
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
lenka_v2
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @petunnka Peti, my snad budeme mít do termínu KS stavební povolení, pokud nebudou na stavebním dělat problémy a v průběhu května bychom rádi udělali desku. Snad pak budou 2 měsíce stačit na vyschnutí. Nechceme to zase nějak uspěchat, ať nám domeček nevlhne. Už máte za sebou návrhy ze Sika?
29. bře 2011 ve 12:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @lenka_v2 to Ti závidím Leni emoticon já to neumím odhadnout emoticon před týdnem jsme dali podklady na životní prostředí, tak asi v půlce dubna budeme mít vyjádření a pak bychom ( pokud to bude kladné vyjádření ) můžeme jít na stavební úřad. Tam nám paní slíbila, že to do 14 dnů vyřeší. Tak začátek, půlka května bychom mohli mít stavební povolení, ale deska by se začala stavět později - počítáme tak půlka června.. chtěla bych v říjnu už bydlet, tak snad se poštěstí emoticon jinak SIKO - to je na dlouho emoticon už jsem jim před nějakou dobou psala a popsala mou představu vč. kódů dlažby, obkladů a po týdnu, možná i dýl, mi poslali návrh naprosto dvou odlišných koupelen emoticon se prý trochu spletli a teď čekám tedy na další, snad správné, návrhy. Zatím je nemám emoticon Ale až budou, šoupnu do je do fotoblogu. Ty už je máš ?
29. bře 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @petunnka @lenka_v2 Vy se máte, že vám posunuli KS. Můžu se zeptat, kdy jste podepisovali Smlouvu o dílo?Zatím máme také termín na červenec. Už jsem jim psala, jestli by nám to také neposunuli, tak jsem zvědavá, co mi odpoví emoticon
29. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @luji my jsme ještě smlouvu o dílo nepodepisovali. Máme zaplacený a zhotovený projekt, smlouvu o smlouvě budoucí, už se byli i na náš pozemek podívat, máme KS a počítají s námi. Ale smlouvu o dílo podepíšeme až budeme mít vyřízenou hypotéku - nemáme 100tis. v hotovosti emoticon Takže bez stavebka a desky se nehneme emoticon Pokud to posunuli mně i Léně, tak Tobě určitě taky zavolají emoticon
29. bře 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @petunnka No snad jo....Vy spadáte pod jaké OC?
29. bře 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
 Lidi prosim, nevite nejaky kontakt na firmu co dela zakladovky v okoli Zlina , Vsetina, ale prosim ne za 400 tis. emoticon , takovych nabidek uz tu mam dost , pry Rymarov je strasne narocny!!! Nebo je lepsi to postavit svepomoci a na kolik to cca vyjde? Diky moc. emoticon
29. bře 2011 ve 14:16  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @luji Mladá Boleslav emoticon p. Pýcha
29. bře 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenka_v2
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
lenka_v2
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @luji My podepisovali smlouvu o dílo začátkem března, ale ještě před podpisem jsme docela dost trvali na tom, že potřebujeme mít ve 3. čtvrtlení postaveno, protože čekáme v říjnu mimčo. A smlouvu o smlouvě budoucí jsme měli podepsanou už od listopadu a tam měli termín výstavby 3. čtvrtletí. Třeba se vám taky ještě ozvou. Prý vzali někoho nového na dělání specifikací, takže by mohli mít víc termínů.
29. bře 2011 ve 14:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenka_v2
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
lenka_v2
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @petunnka Na návrhy do Sika jdeme 12. dubna. Jak to budeme mít hotové, dám návrhy do fotoblogu.
29. bře 2011 ve 14:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 @wenigh http://www.hormann.cz/aktion-2011/ vychází tak do 25.000,- včetně dopravy,montáže-poptával jsem to a cena seděla emoticon
29. bře 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
Registroval se 3. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Děčín.
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
Registroval se 3. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Děčín.
 @artepp my zacli se stavebni sporitelnou, vse pripravene a na posledni chvili nam nevysel dobre odhad a chteli zajistit jeste necim jinym. Potom jsme zvolili hypo od KB, odhad byl lepsi, banka pujci i vice, takze nam vse probehlo v poradku.

dalsi rozdil je ze od stavebni sporitelny byla splatka za stejnou delku pujcky o cca ctvrtinu drazsi nez finalne u KB.
29. bře 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosiee
Registrovala se 5. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků. Pardubice, Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
rosiee
Registrovala se 5. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků. Pardubice, Region Pardubice.
 nám se nabídka dřevostaveb od Rýmařova taky líbila, ale nakonec jsme šli cestou nám kilometrově bližší firmy a hlavně nám udělají kromě dřevostavby i základovou desku a musím říct, že i za dost jiné peníze. je to tahle firma a tyhle dřevostavby http://www.kodex-reality.cz
u Rýmařova mi přišlo, že je to náročné na papírování. to já nerada emoticon
29. bře 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
 @rosiee rekl bych ze papirovani s RDR je v celym procesu to nejmensi emoticon
29. bře 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @rosiee my jsme taky zkoušeli poptat jiné firmy. Projekt domu od RDR je naším favoritem a tak jsme šli na trh s tím, co máme a hledali výhodnějšího partnera. A nenašli... opravdu, RDR je bezkonkurenční emoticon tak to papírování prostě přežijem emoticon
29. bře 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rosiee
fotoportrét
fotoportrét
rosiee
 @petunnka to mi připomnělo ještě jednu věc... Nemám ráda si vybírat jen z typových domů. V Kodexu staví dřevostavby dle jakýchkoliv projektů, nemusíš se spoléhat na nějaké jejich šablony a můžeš si doslova navrhnout svůj dům ve verzi dřevostavby sama. a to je plus. Prostě zatím jen dobré zkušenosti včetně referencí
@dejvidos Tak já s nimi nestavím, takže nevím. Ale podmínky, co mají zveřejněné na webu, mě dost vyděsily. To, že tam mají napsaný, že nedělají plynové vytápění atd. Musela bych vzpomínat, ale nepůsobilo to dobře. Dnes je situace taková, že si můžou diktovat klienti a ne stavební firma. Na dřevostavby už tu není jedna či dvě, ale stovky. O kvalitě a jednání to je ale na jiné téma
29. bře 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @rosiee tak trochu nechápu, proč vlastně píšeš do diskuzi RD Rýmařov, když s nimi žádnou zkušenost nemáš, ani necheš mít.... emoticon a soudit pouze podle internetové stránky je trochu zvláštní přístup.

Rýmařov nestaví jen typové domy, i když jich je samozřejmě naprostá většina, ale můžeš přijít s vlastním projektem, otázkou je pak cena, ale to asi v každé firmě, která se zaměřuje především na typové domy. Není pravda že by nedělali plynové vytápění, je to jen na klientovi, co si vybere a co si navymýšlí. Papírování rozhodně mnoho nebylo, vyřizování hypotéky bylo daleko horší emoticon
A až na vyjímky je zatím s Rýmařovem (soudě podle přispěvatelů této diskuze) velká spokojenost. My sami jsme kontaktovali více firem, než jsme se definitivně rozhodli, kdo nám domeček postaví. Nyní bydlíme už 7 měsíců a spolupráci s Rýmařovem si nemůžem vynachválit emoticon emoticon

Snad budete s výstavbou vašeho domu také tak spokojeni emoticon

29. bře 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @dejvidos To je zajímavé, že od stavební spořitelny byly větší splátky. Pravdou je ale to, že se rozlišuje úvěr a meziúvěr.
Dále, u stavební spořitelny je celou dobu splácení jistý stejný a tentýž úrok, u banky je jistý jen do fixace, což by pro mě osobně bylo dost nepříjemné, protože rád znám cenu splátek po celou dobu splácení. Navíc u stavební spořitelny se dá kdykoliv zaplatit najednou víc peněz a zase se celý propočet a splátky přepočítají.
K tomu všemu je třeba se podívat hlavně na RPSN, to jsou celkové náklady úvěru. Můžu se zeptat, jak vysoké je máte? My zatím odhadem při úvěru 1,9 máme spočítáno RPSN na 5,1%.
V žádném případě ale nechci chválit stavební spořitelny, spíš bych chtěl vědět, jak nabízí ostatní banky a jaké jsou náklady.
30. bře 2011 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @boratko My máme při hypotéce u ČS na 1,6mil úrok 3,7% s fixací na 5let, možností mimořádných vkladů a garancí slevy o 0,8% z průměrné úrokové sazby po zkončení fixace.Takže když to spočítám - rozdíl na úrocích mezi vaším a naším je za 5 let 130tis.
Zrovna včera jsem narazila na stejnou debatu v ČMSS. Výhodou úvěru je garance úrokové sazby po celou dobu,ale úrokové sazby jsou vyšší a úvěr je celkově dražší než hypoteční úvěr. Nezapomeňte, že po celou dobu meziúvěru platíte úroky z celé částky, nikoli z toho, co vám zbývá a to je dost podstatný rozdíl. Také není pravidlem garance úroku i u meziúvěru. Na to pozor.
Paní z ČMSS my valila do hlavy, že úrokové sazby budou za 5 let jednou takové apod. Samozřejmě se to stát může,ale po "krizi" se úvěry pohybovaly kolem 5%, takže si opravdu nemyslím, že najednou bude 10% emoticon
Takže jak říkám - každý je jiný a záleží jen na něm, čemu dá přednost.
30. bře 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
 @boratko my byli u CMSS protoze to byla jedina varianta jak financovat rychle koupi pozemku, kde se bude teprve stavet a pritom do toho vlozit co nejmene.

Vse ok az do doby kdy nam nacenili hodnotu domu a chteli jsme na nej pujcit 100%. to absolutne nevychazelo dohromady s pozemkem.
Takze prechod ke KB kde nam pujcili dle odhadu vice jak 100% nam jako jedine vychazelo, i tak banka odhad stejne zkrouhla dolu, ale s tim to vyslo na refinancovani pozemku plus hypo na cely dum s cilem nechat si hotovost na zakladovku a jeste zustat s nejakou rezervou.

KB nam vychazi urokova sazba 4.59% s fixaci na pet let pro pujcku vetsi vic jak 100% jejich zkrouhnute odhadni ceny
30. bře 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @luji Každopádně, záleží na tom, kdo dá čemu přednost. Naprosto rozumím tomu, co píšete a je mi to jasné, nicméně se mi zdá, že se tady nějak kombinovalo, mně neznámo jak, s čísly.
Bavil jsem se o RPSN, což je něco jiného než úroková sazba, takže se zkuste podívat, jaké RPSN máte, potom to bude průkaznější. Není tedy možné počítat s úroky 3,7 a RPSN 5,1, s tímto se nedá počítat, je to jakoby sčítání jablek s hruškami. Dále, u banky se nejdříve platí jen úroky, potom jistina, kdežto u stavební spořitelny se po skončení meziúvěru, pravda, odepisují záreň jednak úroky, jednak jistina. Pravdou je, že kdyby člověk šel na úvěr ze stavební spořitelny a neměl nic naspořeno, tak to pro něj asi zrovna moc výhodné nebude...
30. bře 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 @luji my máme hypoúvěr Garant u Modré pyramidy. Chtěli jsme garanci sazby po celou dobu, takže máme 10 a 10 let, a také možnost mimořádných splátek. Úroková sazba je 4,49% po celou dobu překlenovacího úvěru a úroky se platí pouze z vyčerpané částky. Chtěli jsme fixaci na celou dobu právě z důvodu, že člověk neví o kolik mu to pak zvednou. Viz naši známí, zpočátku malé úroky aby jim je potom o to více navýšili, teď platí necelých 7 % a smlouvu mají tak špatně postavenou, že to nejde ani přeúvěrovat.. emoticon
30. bře 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @boratko My máme hypotéku od Raiffky 3,7% s fixací na 3 roky.Stavebko vychází líp na menší částky a za předpokladu že tam máš vloženo okolo 40%-pak nespadneš do dlouhého splácení překlenovacího úvěru.Každé má svoje pro a proti,ale nikdo neví co bude za 10 let...... emoticon
30. bře 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
 @petunnka
@lenka_v2
Ahoj holky, asi na tom budeme termínově zhruba stejně - KS máme koncem dubna, SoSB jsme podepisovali v listopadu. Stavební povolení zatím nemáme, to je běh na dlouhou trať emoticon Návrh koupelen ze SIKA nám přišel včera a musím říct, že jsem dost zklamaná. Trvalo jim to 8 dnů (místo slíbených 5ti), ale vypadá to spíše na 15timinutovou práci - po celém obvodu listela, pod listelou hnědé obklady, nad listelou bílé obklady. Designérský majstrštyk... emoticon
30. bře 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @boratko Pokud je mi známo (možná se pletu), tak RPSN znamená celkové zatížení úvěru i jinými poplatky než jen úroková sazba jako taková.....takže trvám na tom, že máme 3,7% emoticon Nechci nikoho přesvědčovat, co je lepší,ale souhlasím s @bakin že úvěr ze SS se "vyplatí" u menších částek......taky máme úvěr ze SS na byt,ale to byla úplně jiná situace (potřebovali jsme půjčit jen 400tis.).
Mám vyzkoušené, že je důležité otravovat v bance před zkončením fixace a nenechat to jen na bance, jaký úrok vám dá - je to stejné, jako když si vyřizuje nový úvěr.....
30. bře 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš