Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rosiee
Registrovala se 5. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků. Pardubice, Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
rosiee
Registrovala se 5. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků. Pardubice, Region Pardubice.
 @petejack Děkuji za Váš názor a pochopení. Velmi ráda o svých zkušenostech s Kodexem a jejich dřevostavbami napíšu.
Jediné, co mne skutečně odrazuje, je to, že když toto a jiná témata pročítám, přijde mi, že se to tu jen hemží obchodními zástupci společností skrytými za spokojené klienty, kteří kopou za svůj tým doslova hlava nehlava... (O téhle praxi vím bohužel i z jiného zdroje: Známý stavěl domy pro firmu Flexibuild v okrese Hradec Králové, kde je propagoval nějaký p. Chour. Ty domy jsou dělané z krabic od mléka. Složení stěn tedy papír, plast a hliník. Nejde tedy o dřevostavby. Kvůli tomu hliníku se v těch domech ztrácí signál mobilních operátorů a není možné se "dovnitř" dovolat ani volat "ven". Můj známý tuhle svou zkušenost (když už tam nepracoval) napsal do jedné s diskusí na téma -Vybíráme RD- a do jedné hodiny v té diskusi byla mela a bylo zveřejněno jakési oficiální vyjádření ředitele (či někoho z vedení, už si nevzpomínám), že to není pravda atd. Jak se to v té firmě tak rychle dozvěděli? Neseděl náhodou někdo z nich na té diskusi?)
Chápu, že mnozí lidé věří, že to tu píšou jen a jen lidé, kteří s těmi firmami staví, ale není to tak možná ani z poloviny.
30. bře 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
 @rosiee paradoxně jsem z Tebe měla naprosto stejný pocit - Tebou vybranou firmu jsi tu 2x webově zveřejnila a mně to přišlo takové okaté. Jsme hold národ podezíravců emoticon je mi jedno, jestli tu někdo lobuje za RDR a jestli je to ředitel, obchodní zástupce či jen obyčejnej člověk jako jsem já. Dva roky jsem ležela v projektech firem ( nemám představivost a nechtěla jsem si dům vymyslet sama ), mám mraky katalogů, kde RDR nereklamuje, objevila jsem je na netu a jejich projekt NOVA 101 mi naprosto vyhovuje. Jsme rádi, že budeme bydlet relativně brzo, že na to máme, že se osvobodíme od paneláků a tak mi to papírování ani nepřijde. Navíc, zde jsem našla spřízněné duše, které mají již s RDR zkušenosti ( ve fotoblogu najdeš jejich fotky domů atd. ) a s jedním už dokonce můj muž plánuje čumendu základové desky. Já jsem za tento portál ráda, za negativní i pozitivní informace a souhlasím s Gabčou - toto je chat o RDR - možná by jsi mohla pomoct těm, kteří hledají firmu a ještě nejsou rozhodlí jako je @petejack - občíhni témata a zkus se zapojit jinde emoticon A to opravdu není nic proti emoticon hezký den ! emoticon
30. bře 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @biker Po mě chtěli nejprve schválenou čov z ofiko na to mají 3 měsíce real-na počkání přes známého.Soused ale podával sdruženou žádost -ohláška domu+čov a šlo to.....mohl bych nascenovat....
30. bře 2011 v 19:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @rosiee samozřejmě nikoho kamenovat nebudu emoticon jen mě zarazilo, že tu píšeš o RDR nepravdy a rozhodně já nejsem jeden z těch obchodních zástupců.... taky jsem měla určité výhrady a našlo se i po postavení domu pár závad, ale beru to tak, že dům za 3týdny holt nějaké mouchy mít bude,ale co je hlavní, že je RDR hned opravil emoticon
nevím kdes vzala, že Rýmařov ti neudělá plyn... je tady plno přispěvatelů, kteří ten plyn mají... emoticon a fakt nechápu co myslíš papírováním... my podepsali jen smlouvu o smlouvě budoucí, smlouvu o dílo, kterou nám dokonce dovezl zástupce k podpisu až k nám a pak konečnou specifikaci. na OZ jsme byli snad jen 3x.
klidně pak napiš, jak jste byli s vámi vybranou firmou spokojeni emoticon
30. bře 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
Registrovala se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 153 příspěvků. Má 10 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
Registrovala se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 153 příspěvků. Má 10 přátel. Region Vyškov.
 ahojte, chci se zeptat těch, kteří si dodávali kuchyni sami (např. třeba od Oresi), kdy jste to začali řešit? Je mi jasné, že do projektu potřebujeme mít jasno v umístění sporáku, dřezu a zásuvek. Ale samotné plánování kuchyňské linky jste řešili kdy?
30. bře 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @kata009 Kačko, to by mě taky zajímalo emoticon takže když by se někdo ozval, byla bych moc ráda emoticon
30. bře 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
 to by mě taky zajímalo emoticon
Ještě bych se chtěla zeptat ohledně vyřizování ohlášky - musím mít v ruce projekt než začnu obíhat ČEZ, vodovody a tak? A jde to vyřídit nějak přes net nebo se musím přímo na pobočky? emoticon Mám doma dvě malé děti - tak bych si to chtěla ulehčit emoticon Vůbec nevím kde mám začít. Projekt se nám teprve dělá! A ještě kdy můžu jit do SIKA na vizualizaci koupelen - taky s projektem nebo mi stačí ten "první" co mi přišel s kalkulací?
30. bře 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @pistanda na vyřízení ohlášky musíš mít projekt emoticon takže do té doby nemůžeš nic - ale můžeš si zajistit projekty okolo.. a radon a tak emoticon ale nejlepší by bylo, když by jsi si zašla na stavební odbor a oni Ti poví, co vše budeš potřebovat emoticon a do Sika na vizualizaci si myslím, že postačí ten, co už máš emoticon
30. bře 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
  @pistanda jedině přes net šlo vyřídit O2, odpověd mi přišla do pár minut. všude chtěli situační zákresy domku a přípojek a na SMVAK - tedy vodovody - chtěli celý projekt domu, který si tam během schvalování nechali emoticon taky na kraj a bánský úřad jsme zasílali výkresy od Rýmařova, ale nemusel být celý projekt.
na netu se dají stáhnout třeba formuláře emoticon já většinu stihla běhěm jednoho dne - naštestí RWE, ČEZ i smvak sídlí v jedné budově, pak ještě magistrát a na kraj a obec zajel manžel a to bylo myslím vše emoticon
a poštou jsme vyřídili informování sousedů emoticon
do Sika myslím stačí i ten první, pokud jste pak nedělali další změny v koupelnách. vizualizaci pak přeposílají Rýmařovu, tak aby to sedělo emoticon schůzku se Sikem nám domlouval obch.zástupce z Rýmařova
30. bře 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
 @gabka32 takže jestli to dobře chápu, tak pro vyřízení všech přípojek nestačí pouze studie od RDR, ale musí být projekt? na OC nám ale řekli, že během toho, co nám budou dělat projekt, my si zatím zařídíme to ostatní, že se studií vyřídíme všechno ostatní. tak já nevím teda emoticon
30. bře 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
 @petunnka teď koukám, že vy už máte vizualizaci kuchyně od oresi. kdy jste ji dělali?
30. bře 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
 @gabka32
@petunnka holky díky moc - vyčerpávající odpověď emoticon Já jsem už byla na stavebním úřadě a i tam volala, ale bohužel tam sedí pán, který je "moudro" a nějak nemám chuť být za "blba" - to raději písnu semka a vím, že mi někdo poradí emoticon díky díky díky
30. bře 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @kata009
k vyjadřovačkám od ČEZ,U vodáků, O2 atd. projekt nepotřebujete stačí nákres umístění domu na pozemku, je dobré si to opravdu vyřídit během zpracovávání projektu, protože vše trvá docela dlouho a jak budete mít projekt od RDR můžete hned podat ohlášení.
30. bře 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
 @wenigh možná se teď blbě ptám, ale ten nákres umístění domu na pozemku nám udělá místní projektant v rámci osazení domu na pozemek?
30. bře 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rara
2
Registrovala se 7. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
rara
2
Registrovala se 7. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků.
 Chtěla jsem se zeptat, už máme hotový projekt , ale ještě zvažujeme nějaké změny v koupelně - je potřeba před schůzkou v Siku si projekt nechat překreslit, nebo si ty změny můžu vymyslet až v Siku (ráda bych se definitivně rozhodla, až uvidím vizualizace..)
30. bře 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pistanda : tak jak píše gabka32, se situačkou (zakreslením domu na pozemek a pohledy) jsme vyřídili obec, ostatní jsme obeslali poštou a odpověď také přišla poštou, ale většinou mají na vyřízení 30 dní, tak to chvíli trvá, ale pokud to máte někde blízko, tak doporučuji tam zajet a vyjádření si vyzvednout, případně si nechat na situační plán potvrdit souhlas. Stejně jsme to udělali se sousedy, ale my měli jen obec a místní zemědělské družstvo, takže to vyřídili vpodstatě ihned. Nejvíce na čas si dávali plynaři.
@kata009 kuchyni jsme si dodávali sami, dělal nám ji truhlář, ale vše jsme řešili souběžně s projektem domu a koupelen, hlavně kvůli digestoři a zásuvkám. Já jsme se domluvila s projektantem v RDR, který kreslil projekt domu a návrhy mu poslala (mimochodem, i jeden z Oresi, ale ten byl asi nejméně vyhovující doporučeným uspořádáním kuchyně) a on mi je zkouknul a doporučil jiné řešení, to jsme pak nakonec realizovali a mohu říci, že bylo asi zkutečně nejlepší, samozřejmě podle mého názoru, která trávím v kuchyni nejvíce času.
30. bře 2011 ve 21:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @kata009
ano
30. bře 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @wenigh tak u nás ČEZ chtěl komplet projekt domu emoticon Ale O2 jsme taky vyřídili dřív - taky jsme si spoustu věcí vyřídili napřed než přišel projekt jako takovej, ale na ohlášku musíš opravdu až s projektem od RDR. Chápu, že nechceš dělat blba - já to taky nesnáším emoticon Takže to obíhává manžel emoticon
30. bře 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @jitule23 Jíťo, to je dobrej nápad - to jsem neudělala - mám vypracovaný projekt od Oresi tak, jak to chci já, ale nenechala jsem to zkontrolovat projektantem... asi tak učiním emoticon
30. bře 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @rara Změny se dají udělat ještě v Siku a drobnosti i na stavbě po dohodě s montážníky.
30. bře 2011 ve 21:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @kata009 čekala jsem na komplet projekt, co přišel od RDR, domluvila si schůzku v Oresi a naběhla s projektem, jak vypadá kuchyň a s paní jsme během hodiny vypracovaly vizaulizaci - ale po té jsem ji ještě asi 3x měnila - vždy už jen emailem a vždy bez problémů a zadarmo ( ne jako u SIKO, to mě fakt překvapilo emoticon )
30. bře 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @petunnka No já myslím, že je to docela dobrý, čím víc názorů a nápadů tím asi lépe, alespoň v našem případě to tak bylo. Kuchyň mám v albu, můžete se mrknmout.
30. bře 2011 ve 21:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @kata009 @weingh - nám taky dělal projekt osazení domu známej projektant... taky nám budou dělat projekt elektro a ještě musíme mít projekt na osvětlení komunikace, ale to si musíme zajistit někoho k tomu odborného emoticon ale taky jsem zírala, co je třeba projektů emoticon
30. bře 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @jitule23 jdu na to emoticon
30. bře 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
 @petunnka holky, takže doporučujete jít už teď se studií domu do kuchyňského studia a už si nechat navrhnout a zkonzultovat uspořádání kuchyně??
30. bře 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @kata009 klíďo - proč ne ? emoticon když už nebudeš chtít žádné změny na domečku, myslím, že to není žádný problém. Vypracují Ti vizualizaci a Ty ji můžeš, jak to udělala Jíťa, poslat projektantovi na schválení.
Ale už teď je v projektu vidět, kde je odsavač par, kde je dřez... takže to bez problémů zpracují emoticon
30. bře 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @jitule23 krásná !!! Povedla se emoticon a určitě se Ti v ní i dobře vaří emoticon
30. bře 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
 @petunnka díky za info emoticon asi to takhle udělámeemoticon akorát my budeme stavět až ve 4. čtvrtletí a kuchyni budem dělat vlastně až po předání domu, tak jen, aby se na mě teď v oresi nedívali, když je duben a dodávat kuchyni budou až třeba v lednu, to ničemu nevadí?
30. bře 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @kata009 to víš, že nevadí emoticon navíc teď mají akci a píšou v ní, že Ti 3D přepracují několikrát a s úsměvem a zadarmo emoticon
30. bře 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 my taky ještě čekáme na projekt emoticon Dáme na vaše rady a už si začneme taky zařizovat SIKO a kuchyni .. zajdeme do Oresi. Jejich kuchyně jsou krásné emoticon
30. bře 2011 ve 21:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš