Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Potřebuji poradit,pozítří mám předávat desku ke kontrole,dnes jsem se tam byl podívat a udělal pár fotek zarazila mě "rovinnost" obvodových stěn poslední vrstvy betonu.Máte někdo zkušenosti s předáváním RDR,spíše ty negativní a z jakého byly důvodu?Nevím zda jim tohle bude vadit,nevím zda se deska ještě nějak dořezává...upravuje?Zatím mám čas zadat opravu,firma je ještě na místě a dělá desku sousedovi....poraďte...nejsem stavař,nevyznám se v tom,jsem spíše strojař,odchylky bych tak tipnul do 20mm,na fotkách to trochu zkresluje....
19. dub 2011 v 18:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
 @dadaaa my máme zvětšenou a protaženou garáž - proto asi o pár desítek tisíc víc než Ty, nicméně - budeme mít stavební dozor, to nejdůležitější ( naměření, vylívání vrstev a finále ) nám budou dělat zkušení zedníci. Nikdo z nás však nikdy nic pro RDR nestavil, takže jen doufáme, že to dobře dopadne. My máme k dispozici max. 200 tis a na víc prostě nemáme... řekla bych, že nemáme žádnou jinou možnost emoticon tak si budeme držet palce emoticon
19. dub 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
 @djgas řekl bych, že je to hodně křivý, na te poslední fotce je to extremní, nechal bych firmu ať to předělá. Nosná část domu leží právě na okrajích desky. My měli také problémy s předáním desky, vím, že v těch rozměrech mají tolerance, ale v řádu mm. Nehledě na, že až budeš zateplovat sokl, tak to stejně budeš muset nějak srovnat...
19. dub 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @jirka123 Teď jsem s firmou mluvil a vše udělala lepenka, která je ohlá nahoru,museli by ji odřezat a zarovnat desku,ale prý když jí odřežou,tak tam nemá smysl.....
19. dub 2011 v 19:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 @djgas taky pozítří předáváme. Kde stavíte? Nám desku zalévali dneska, takže vůbec nevíme, jak to bude vypadat. Snad to bude o.k.
19. dub 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @biker Stavíme v okresu Hradce Králové, teď se mě firma ptala jak chce RDR provést poslední vrstvu desky, protože oni jsou zvyklý pro jinou firmu stavějící dřevostavby ohýbat lepenku nahoru,jak to máte vy?
19. dub 2011 v 19:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
 @djgas na té poslední fotce to vypadá jako by tam byl vykousnutej tak 10cm kus... Podle fotek mám z té desky strach, jak to bude vypadat na jiných místech, pokud všechno udělali takto...
19. dub 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
houba79
3
Registrovala se 3. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
houba79
3
Registrovala se 3. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele.
 Ahoj,
tento rok budeme stavět Novu101 (snad) a už delší dobu sleduju tuto diskuzi - čerpám informace emoticon

Bavíte se tu mimo jiné o problémech s okny. Když jsme se byli podívat ve vzorovém domě v Brně, tak jsem se paní ptala jestli mají problémy s reklamacemi něčeho konkrétního (o oknech a dveřích jsem věděla a byla jsem zvědavá, jeslti se o tom zmíní) a ona nám řekla, že mají problémy s oknama a dveřma, že nejdou zavírat. Prý je to tím,že začali dávat trojskla. Ta jsou o hodně těžší než dvojskla a ty původní konstrukční rámy, v kterých ta okna jsou, je prostě neunesly a začaly se ohýbat. Tento problém by podle ní měl být už vyřešený.
Docela by mě zajímalo, jestli je to pravda nebo jeslti nám to paní řekla, aby nás uklidnila? emoticon
19. dub 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @djgas No podle našich zkušeností tohle bude asi problém. Desku si pracovník RDR měří po obvodu, po uhlopříčkách, zaměřuje odpady, vývody elektřiny. Pak nivelačním přístrojem měří rovinu desky asi na 100 místech na desce a zapisuje jednotlivé míry a vypočítává, zda se vejdete do tolerance. Předávání trvalo určitě přes hodinu, osobně jsem asistovala, přenášela mu nivelační přístroj do jeho vyznačených bodů na desce. Já přesně nevím, jak je to s tou lepenkou,ale nám dělala desku firma, která je staví pro RDR a žádná lepenka příliš ven nekoukala, ani ji nikam neohýbali. No uvidíte.
19. dub 2011 v 19:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 727 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 727 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 My dělali desku svépomocí a vše proběhlo bez problémů. samozřejmě založené řady a vrchní rovinu dělala zdejší firma. Ale to, co tady předvedla firma djgas se mi tedy nezdá. Na první pohled to vypadá křivě. My opravdu, ač laici, tak jsme měli všude rovinu.
19. dub 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 No řekli ,že jiné firmě tyto vlnky nevadí....když Vám měřili obvody-délky stran,zajímalo by mě jak je zajímala rovinnost,firma by potřebovala vědět jak je RDR zvykem zakládat lepenku zda ji seříznout s hranou desky nebo takhle ohýbat?Oni nivelovali laserem také aspoň na 100 bodech,tomu jsem byl přítomen......nejhorší je, že není čas pokud si to RDR nepřevezme na opravy......
19. dub 2011 v 19:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
 @djgas tak to netuším, nám dělá desku firma co to dělá pro RDR. Máme 77 s deskou v ceně..

19. dub 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
 @djgas já mam izolaci s 15cm přesahem, ohnutou dolů. Mě desku přebírali na dvakrát, poprvé tam byl technik přes 3hod, měřil rozměry, vývody elektra a kanalizace, úhlopříčky a samozřejmě rovinnost na 2m lati
19. dub 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Teď jsem mluvil s technikem od RDR a prý by ty vlny vadit neměly,hlavně jde tedy o tu rovinnost v ploše a kolmost,úhlopříčky,atd,nevím zda je mám nechat tu izolaci seříznout s hranou nebo ohnout dolů,tak jak tam je teď bude dělat vlny a "bordel" pořád....
19. dub 2011 ve 20:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hruskajda
16
Registrovala se 4. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 80 příspěvků. Má 18 přátel.
  • Stavím dům
    Stránčice, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
hruskajda
16
Registrovala se 4. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 80 příspěvků. Má 18 přátel.
  • Stavím dům
    Stránčice, Region Praha - východ
 @stoned já bych byla ráda kdybychom se vešli do 300, co přišli nabídky z e poptávky tak nabízej za slušný peníze, ale jěště jsem nekoukala co ta cena obsahuje, je tam i za 200 : )nevim na co dát pozor při vybírání stav.firmy vím že neplatit nic dopředu, nejraději až po převzetí Rýmařovem. a ? Díky všem za rady
19. dub 2011 ve 20:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @hruskajda tak to uz si nech za 300 rovnou od Rymarova ,ne? Sice jsem se jeste nedivala co vsechno v tom maji, jdu juknout.
19. dub 2011 ve 20:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @djgas

spíš to vypadá jako by špatně odbednili než na lepenku, my lepenku máme taky a takovou prasárnu nám neudělali emoticon
osobně bych chtěl aspoň slevu emoticon pokud to tedy RDR přebere jinak bych im nařezal emoticon
19. dub 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
 @djgas

My jsme se taktéž prali s tou podělanou hydroizolací /hlavně rohy/. Přesah cca +/-10-15cm, přišlo mi to tak správně, nezdálo se mi, nechat izolaci pouze seříznout k bednění, resp. hraně desky. Když to řeknu ale otevřeně tak jsem na sebe dost nasranej! Chtělo to hydroizolaci v přesahu na bednění ne pouze tupě ohnout ale trochu prolomit a rohy proříznout, ne tedy úplně, ale tak 3/4 přesahu. Pak by byla deska upe jak lusk. Mno, bohužel mě to nenapadlo a zhotovitel se moc nestaral. Nicméně deska je relativně OK, podobné problémy nemáme.

Nicméně Vaše fotky se mi také dvakrát nelíbí, takže jednejte s odpovídající osobou s RDR, já to tak dělal furt. Co se týče desky, tak je důležítá hlavně rovina a pravoúhlost, takže je možné, že to až tak vadit nebude, max. se budete víc prát se zasoklováním.

19. dub 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Já prozatím jednal jen s p.Červeným na nikoho jiného nemám kontakt...právě firma potřebuje info zda se má lepenka strhnout a zaříznout s deskou(co je přes tvar)zbytek doplnit za čerstva...pokud možno co nejdříve....a to jsem na ně měl ty nejlepší reference a spousty desek od nich viděl,ovšem jak říkali tohle udělá vždy deska když se dává hydroizolace pod svrchní vrstvu betonu....
19. dub 2011 ve 22:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 já mám lepenku zařízlou podél desky nikde nic nepřečuhuje ani se nic neohýbá a přvzata byla bez problémů
19. dub 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 My měli hydroizolaci ne lepenkou, ale takovou tou "fólií" , která je zároveň i protiradonová. Doporučujeme. Krásně to tam dali odborníci a nebyl s tím problém. Dost dlouho to přečuhovalo na stranách. Možná to je vidět i na fotkách tady v albu. Pak po obložení polystyrénem jsme to trochu zkrátili. Nebyl v tom problém během stavby.
19. dub 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
Registrovala se 4. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
Registrovala se 4. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele. Region Olomouc.
 @petunnka máme barák, tím že budeme stavit "zděnou 101ů celkově větší, kvůli obvod. stěnám, garáž rozšířenou a 1,5 metru a prodlouženou taky o hodně (nevím teď přesně kolik), taky to tak máme, prostě "musíme" emoticon
20. dub 2011 v 06:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
 Můj tatínek staví sestře barák, postavil svůj, takže základovkou nás provede, "musím mu věřit a věřím", na dům má firmu, ač nám základovku nacenila na 200 tis. chceme ušetřit, takže si ji uděláme svépomocí.... ale chce to mít kolem sebe lidi, co alespoň trochu vědí, vo co go..... máme kamaráda co má bagry, kontakty na betonárku, několik známých ve stavebninách atd, atd.... takže doufám, že to všechno půjde tak nějak "hladce", zatím už půl roku bojujeme s úřady. Dělíme přikoupené pozemky, "taháme" sítě na pozemek a pod... jak já se smála, když mi někdo říkal, že budeme rádi, když to vyřídíme za rok.... začínám se obávat, že měl pravdu.. na druhou stranu, člověk tam chce bydlet snad do konce života, tak z toho roku navíc už se nechci stresovat... alespoň mám dostatek času chodit sem, čerpat informace a díky všem diskutujícím mám již vymyšlený pro mne jak vzhledově, tak funkčně, dokonalý dům...
20. dub 2011 v 06:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 OK,tak je to také nechám asi seříznout a dorovnat....ještě mi řekli,že pod lepenku nedávali penetraci,že prý dříve to tak dělali,teď to považují za zbytečné....stejně se nemá kam odchlípnout a pokud je pořádně přitavena nemá se co stát,docela jsem se divil....
20. dub 2011 v 06:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
siskin
2
Registrovala se 7. ledna 2010 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 96 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel. Zlín, Region Zlín.
  • Již bydlím v bytě
    Zlín, Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
siskin
2
Registrovala se 7. ledna 2010 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 96 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel. Zlín, Region Zlín.
  • Již bydlím v bytě
    Zlín, Region Zlín
 @houba79 s těmi trojskly to nejspíš nebude pravda, taky pročítám tuto diskusi a většina lidí, co má problém s okny má právě pouze dvojskla
20. dub 2011 v 07:20  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @djgas Prosím a která firma ti to v Hradci stavěla, také sháním někoho v Hradci.
díky
20. dub 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
 @djgas proměří uhlopříčky;vzdálenosti trubek sítí, elektro +vody(vč.kontroly, jestli je tam osazen kulový průběžný ventil), a pak si celou desku rozdělí do bodové sítě cca 1x1m a to zaměřuje nivelákem emoticon ...tolerance je max 1,5 cm rozdíly na výšku.
my měli také izolaci přehlou z desky dolů. Jak dělali sokl, tak to zapravili, ale nevím jak.
20. dub 2011 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @djgas a odkud jsi? já mám kontakt ještě na pána, co nám přebíral desku.pošlu do ip emoticon
20. dub 2011 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorek76
17
Registroval se 4. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků a 3 alba. Má 3 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
  • Již bydlím v domě
    Hanušovice, Region Šumperk
fotoportrét
fotoportrét
sorek76
17
Registroval se 4. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků a 3 alba. Má 3 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
  • Již bydlím v domě
    Hanušovice, Region Šumperk
 @houba79 trojsklo nemůže mít vliv na deformaci okenního křídla. Pokud to takhle někdo odůvodnil tak za to může nekvalitní profil a použitá technologie při výrobě okna . Já osobně bych volil jiného dodavatele jako my. Jestli chceš ,napiš do IP .
20. dub 2011 v 08:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @sorek76
no, to je sice hezke ,ale Rymarov uz to nedovoluje , myslim, ze by si urco dodalo par lidi vcetne nas okna samo pokud by to slo , ale bohuzel .... emoticon
20. dub 2011 v 08:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš