Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

5. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @sochy15 Po odecteni deskovych radiatoru a rozvodu topeni CU je doplatek za teplovodni podlahove vytapeni do celeho domu 99528 KC. K tomu mame navic doplatek za dva top.zebriky necelych 12tisic. Ke krbu by to snad napojit slo, problem ale asi bude dat pak podlahove topeni do obyvaku, kde bude krb. Nebudes prece topit krbem a jeste podlahovym topenim, byste se tam uvarili. Z tohoto duvodu u nas krb nepripada v uvahu.
22. kvě 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sochy15
2
Registrovala se 21. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 22 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
sochy15
2
Registrovala se 21. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 22 příspěvků. Má 2 přátele.
 @zuzicz moc děkuju,s tím krbem to zní logicky to mě nenapadlo.jestě by mě zajímalo ,jak se to řeší v případě nějaké závady ?To se asi rozebere celá podlaha něž se zjistí ,kde to je?Jakou podlahu budete mí v celém dome?Moc se mi líbí otevřené schodiště v obýváku.i mě by se to líbilo,manžel je ale proti z důvodu hlučnosti do 1 patra ,ale já bych se dala říct. emoticon emoticon
23. kvě 2011 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @sochy15 o pripadnych vadach jsem vazne nepremyslela. Kazdopadne je na to nejaka zaruka a predstava komfortu prevazuje nad strachem z vad. Nas znamy je jeden z prukopniku podlahoveho topeni, ma ho uz pres dvacetpet let a zatim zadny problem. Co se podlahy tyce, porad to zvazujeme. V K-Keramice nam vymlouvali laminatovou plovoucku, ze je to izolant, ale manzel nechce o dlazbe ani slyset. Potom prichazi v uvahu jeste plovouci vynil za cca 740KC/m ale zase si nejsme jisti, jestli chceme "lino" do celeho domu, navic je to myslim jeste vetsi izolant nez laminat. Diky otevrenemu prizemi musime zvolit stejny druh podlahy a to takovou, ktera bude prakticka do kuchyne a libiva do obyvaku, zrejme ale zvitezi laminat. Otevrene schodiste ma sve nevyhody. Male male miminko a taky jsme se bali hluku. Je ale pravda, ze deti budou male jen chvilku a navic si zvyknou, takze jsme se rozhodli, ze do toho pujdeme. Manzeluv sen byl ostruvek v kuchyni, proto jsme vubec s temito zmenami zacali emoticon a vysledek se nam libi. Jen to extra okno v obyvaku neni nutne, ale manzel si za nim stoji.
23. kvě 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @bakin volila bych naprosto stejne, ale kvuli otevrenemu prizeme chceme zvolit jednotnou podlahu do kuchyne a obyvaku a presne jak pises, nechce se nam davat "lino" do celeho prizemi. U vinylu me lakalo to, ze je mekci, teplejsi a neni tak hlucny. Nekde jsem ale cetla, ze tento plovouci vinyl je podobne tvrdy jako laminat a o teplotu se snad postara to podlahove vytapeni, takze zbyva uz jen hlucnost a tu uz zrejme vyrovnanava ta vyssi cena za vinyl. Ted uz me musi jen nekdo/neco presvedcit, ze nebudu litovat, az to budeme mit i v kuchyni emoticon
23. kvě 2011 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
Registrovala se 4. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
Registrovala se 4. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele. Region Olomouc.
 @zuzicz
Mám v celém bytě dlažbu, sice nádhernou, výborně se udržuje a může mi na ni spadnout i granát (s nadsázkou) a nic se nestane, ale věřte mi, že po dvou hodinách stání v kuchyni neuvěřitelně bolí paty, nemít doma dlažbu, tak neuvěřím, jak je její tvrdost cítit.
Doporučuji podívat se na Thermofix, má stejné vlastnosti jako vinyl, jen cena je poloviční (český výrobce). Budeme jej mít v celém domě, k
romě chodby dole, kde bude dlažba.
23. kvě 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @dadaaa a stavite s RDR? Oni Thermofix na farmacelove desky nepolozi kvuli jeho male tloustce. Teda jde to, pouze vlastni dodavkou, ale myslim ze ne v pripade, kdy mate podlahove topeni. Jinak Thermofix se mi libi, bohuzel je ale pro nas nevhodny.
23. kvě 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
Registroval se 6. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 55 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
 @radu kukni do interni posty ;)
23. kvě 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @haassinka @jitule23 přidala jsem do alba fotky jak jsme vyřešily schody a parapet... ten umělohmotný jsme dali pryč a místo něj bdue deska v rovině s dlažbou. když vycházím ven, tak stejně našlápnu až na dlažbu a jestli tam šlápne dítě, určitě ho to udrží emoticon
23. kvě 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @gabka32 Gabčo, vypadá to moc hezky! emoticon A to jste zvládli ty s manželem? A už teď ti děkuju za budoucí inspiraci! emoticon A ono se na tu část, kde byl parapet teda nesmí šlapat? emoticon
23. kvě 2011 ve 13:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 Tak hlásím že už MÁM souhlas s provedením ohlášené stavby!!! emoticon
Trvalo to 7dní .....
23. kvě 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @fialka4 díky emoticon bohužel tak šikovní s mužem nejsme, sice jsme o tom zpočátku uvažovali, že uděláme dlažbu sami, ale nám by to trvalo věčnost, navíc o kvalitě provedené práce bych taky pochybovala takže jsme nakonec sáhli až na dno (finanční emoticon ) a objednávali jen materiál, práci zvládli 3šikovní zedníci emoticon

ohledně parapetu se tu už dříve psalo, nám tvrdili, že se šlápnout může, myslím že Haassinka nebo někdo psal, že zas jim tvrdili opak... parapet je tam totiž umělohmotný a trochu se prohýbá, drží asi jen na tom polystyrenu či čem, raději se informuj v RDR a dej vědět, co řeknou tobě emoticon
23. kvě 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
 @djgas Jestli je teplota na kolektorech 136C, tak jednoznacne necirkuluje medium z kolektoru do vymeniku v zasobniku TUV. Nejpravdepodobnejsi ve vasem pripade je, ze RDR spatne utahlo odvzdusnovaci sroub na solarech, tam kde Vam to ted kouri. Po zahrati media na vysokou teplotu casto i utazeny sroub povoli a medium vytece nebo se vypari na strese. Vysledkem je zavzdusneny okruh, ktery nefunguje. Podivejte se na ukazatel tlaku media dole na centralni jednotce, pokud je rucicka na nule, pak je jasne, ze medium je zavzdusnene a cerpadlo ho nemuze honit v okruhu a tudiz se kolektory neochlazuji.
Preventivne muzete zkontrolovat take to, jestli nemate na merici prutoku media (plovak v prosklenem okynku, ktery ukazuje kolik litru/minutu proteka kolektory - prutok je videt jen kdyz je odvzdusneny okruh a bezi cerpadlo) otocny sroub uzavreny. Da se totiz okruh timto sroubem zavrit nebo priskrtit a opet to negativne ovlivnuje prutok media. Sroub je pod centralni ridici jednotkou solaru na zasobniku TUV. Prutok by mel byt kolem 3l/minutu, podle toho se nastavuje rychlost cerpadla.
Dalsi veci je nastaveni centralni jednotky, na popis zde neni asi prostor, urcite nastudujte manual, ale pokud Vam to nekdo totalne neprekonfiguroval oproti defaultu, tak tam jen zkontrolujte, jestli je nastavena jednotka v automatickem rezimu. Stalo se mi, ze RDR prepnuli jednotku do manualniho stavu, kdy cerpadlo bezi nepretrzite a nebere ohled na stav cidel na kolektorech, takze to pak nefunguje spravne. Manualni rezim je indikovan na displeji blikajim vykricnikem a obrazkem ruky. Pokud tam zadny vykricnik a ruku nemate a nic neblika, pak je jednotka pravdepodobne ok. Ve stavu 136C na solarech tam asi bude svitit i znak slunicka, jako ze je prehraty system.
23. kvě 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
 @zuzicz aha, tak to jsem netušila, stavíme zděný, ale podlahovka a Thermofix bude všude, že RDR nepovoluje jsem netušila.
23. kvě 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @nova001 Děkuji za vyčerpávající odpověď.Dnes tu bylo RDR vady v konstrukci jsme se rozhodli řešit kompenzací.Co se týče solárů jsou zavzdušněné,přijede technik přímo z TWI,protože jsou prý s tím dost problemy a odvzdušňuje se někdy i 9x, proto by měl být instalovány soláry aspoň 4 dny před dokončením domu-ne jak u mě poslední den.Prostě RDR potažmo TWI bude jezdit dle potřeby odvzdušňovat,ale vždy to trvá tak max.týden....netěsnosti v systemu budou odstraněny(montovalo TWI přímo ve fabrice).Na ten ventil je upozorním,díky za tip.....
23. kvě 2011 ve 20:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
 @djgas dívala jsem se na fotky - super ! Líbí se mi realizace krbu... taky jej plánujeme, ale budeme jej realizovat krátce před zimou - nezbyly korunky emoticon
23. kvě 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @bakin my taktéž, jen to trvalo o týden déle... gratuluji !!! emoticon
23. kvě 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @petunnka Ještě přijde obložit štípaným pískovcem.....
23. kvě 2011 ve 22:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
 Máte prosím někdo ve 101 v horní koupelně realizovanou vanu i sprchový kout? Pokud ano, mohu požádat o odkaz na vizualizaci popř. fotky realizace? Děkuji.
23. kvě 2011 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @djgas
Tak to jsem zvědav na konečnou podobu krbu.
My jej máme naplánovaný podobně v rohu i provedení je podobné, vlastně se jedná taky o ASV.
Ten krb je i s výměníkem nebo bez?
24. kvě 2011 v 06:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @boratko Je bez výměníku...konečná podoba bude během léta..
24. kvě 2011 v 08:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
houba79
3
Registrovala se 3. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
houba79
3
Registrovala se 3. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele.
 Nemůžu to najít, ale někdo se tu divil (stejně jako já), že mu v Lamontu započítali do ceny dřez i když by měl být zdarma. Tak hlásím, že zdarma není. Ptala jsem se přímo p. Obručníka a napsal mi, že ta akce už dávno neplatí... Docela mě to naštvalo, protože mi dá hodně práce přemluvit M., abychom koupili dřez za tolik peněz. Když to bylo zdarma, tak byl v klidu emoticon
24. kvě 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @houba79
Tak to se celkem divím. My jsme dělali lamont letos v zimě a ještě zdarma byl. No, vidím, že asi mají málo zakázek, když nejsou schopni dát žádné zvýhodnění emoticon emoticon
24. kvě 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
houba79
3
fotoportrét
fotoportrét
houba79
3
 @boratko já jsem mu právě psala, proč nám ten dřez zaučtoval, když říkal, že je zdarma a on mi napsal, že jen řekl, že ta akce už neplatí. No nevím, ale mám pocit, že jsem slyšela něco jiného. ale nenadělám s tím nic..
24. kvě 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @bakin Tak to je teda neskutečná rychlost blesku! emoticon Gratuluju!! emoticon Skoro až závidím, pže nám to bude trvat přesně těch 40 dní (máme spojené územní a stavební řízení) a myslím, že ani o den kratší... emoticon
24. kvě 2011 v 10:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @gabka32 Děkuju za vyčerpávající odpověd, Gabčo! emoticon
24. kvě 2011 v 10:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 @houba79 my se ptali v únoru a to už byl zdarma jen vývod k digestoři a je stále
24. kvě 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 @houba79 My řešili to samé - p. Obručník se na nás díval jak na blázny, že ten dřez zdarma už dááááávno prý neplatí, a že p. Pýchovi už několikrát říkal, ať to neuvádí na svých stránkách. Ovšem z letákové nabídky přímo na lamont.cz dřez zdarma odstranili až po našem dotazu. Mají v tom trochu bordel...
@boratko Jinak souhlas s tím, že by je to při množství zakázek jistě nezabilo emoticon
24. kvě 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @stratford
my poptávali kuchyni v lednu, na konci a ještě jsme to zdarma měli. Pravdou je, že ještě nestavíme, ale cena na kuchyni přišla a u dřezu byla uvedena pomlčka, že je zdarma...
24. kvě 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 nám dělali kalkulaci na kuchyň v březnu a dřez jsme dostal zdarma emoticon
24. kvě 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
 jenom mimochodem kontrolovali jste nekdo jestli RDR opravdu dela jednu mistnost se zvukoizolacni stenou? Da se to nejak prekontrolovat, kdyz jsou panely privezene na stavbu uz zkompletovane? emoticon
24. kvě 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš