Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @romina15 bohužel je to tak. i když obývák a kuchyn to vytopí krásně, tak opravdu i při otevřených dveřích je v chodbě a výrazněji i v pracovně a koupelně dole chladno emoticon nahoře nám to taky tolik nevadí, ke spaní těch 18st stačí, i když kvůli mimču jsme tento rok museli přitápět, hlavně v koupelně, bobík se i tak dost třásla zimou emoticon ale dá se to kombinovat s topením, že nastavíme termostat na vyšší teplotu a dole dáme radiátory na minimum, tudíž se vytápí jen vrch... no ale topení jen krbem by bylo lepší, žejo emoticon manžel už i přemýšlel, že by udělal nějaké průduchy nad dveřmi do obýváku nebo u komínu, aby aspon trochu tepla šlo i jinam...
27. kvě 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @gabka32 s tema pruduchama je to supr napad , nejlepsi by bylo se asi primo domluvit jak se bude delat podlaha ...znamy ma kachlove kamna a ma ty pruduchy v chodbe a moc si pochvaluje ....a hlavne u 101 ky je to dobre ,ze loznice jsou primo nad obyvakem a kuchyni ....emoticon
27. kvě 2011 v 09:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @l1006 možná by to šlo i domluvit před stavbou nevím... ale zas do pokojů nevim nevim, šlo by ještě více slyšet co se tam deje a až budou holky velké, budou chtít soukromí emoticon leda že by to šlo nějak zakrývat... my spíše dáme průduchy směrem do chodby a na schodiště... jestli to teda bude realizovatelné...
27. kvě 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @gabka32 ale ty pruduchy prece nemusi byt vodorovne priplasknute na podlaze , daji se sehnat i striskove ke stene , s regulaci proudeni vzduchu ...takze nikdo ze spodu nic neuvidi ....
ale je to treba jeste vykombinovat to je fakt..

27. kvě 2011 v 09:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 gabka32 .. Gabi , pridala jsem foto z naseho byvaleho domecku , tam jsme mely pruduchy , byl to vlastne jediny styl vytapeni a klimatizace , bud se zaplo topeni nebo naopak klimatizace , byly striskoveho tvaru s tim ,ze se daly prirazit vodorovne podel zdi a regulovat proudeni vzduchu , byla tam packa , kterou se daly otvory zavrit nebo naopak otevrit pro potrebu ...myslim, ze by se neco takoveho dalo i tady a videt tam rozhodne ze spodu nebylo ...jediny problem by mohl byt tak max. ze bude trochu vic slyset deni v pokoji ..no, nevim ..my jsme byly spokojeni ....
27. kvě 2011 v 10:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 Děkuji všem za názory. Otázkou mi stále zůstává ekonomická stránka věci. V předběžné kalkulaci mám soláry za cca 100tis vč. 300l zásobníku, příprava na cirkulaci vody z krbu cca 24tis. krbová vložka/krbová kamna s cirkulací se dají pořídit za cca 30tis, komín v kalkulaci cca 40tis. Nevím, kolik by mne mohl stát IZT včetně napojení na tyto dva systémy. Také nevím, jestli v létě, když nepojedou kamna nebudu zbytečně ohřívat moc litrů vody (dle mého názoru, pokud budu chtít tuto kombinaci musím uvažovat o min 600l) a nebudu tak zase zbytečně používat elektro... emoticon

Když odhadnu ceny včetně montáží, za jak dlouho se mi těch cca 250tis vrátí ve formě úspory???
27. kvě 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
Registrovala se 4. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
Registrovala se 4. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 59 příspěvků. Má 1 přítele. Region Olomouc.
 @hop23 dle mého návratnost cca nenávratná.
27. kvě 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @hop23
ano,t akto spočítáno je to opravdu nenávratné, souhlasím.
Jen mě zarazila částka za připojení od RDR ke krbové vložce. U mě chtěli cca 12 tis,. ne 24.

A ještě doplnění, soláry mám v akci zdarma, takže by byla hloupost je nevzít, stejně tak je potom nevyužít a nepropojit s výměníkem. Nicméně, jak jsem řekl, krb jsem vždy chtěl a s tou investicí jsem počítal, jen se trochu uvedeným výměníkem navýšila. Kdybych krb nechtěl a měl se rozhodovat, jestli jej kvůli topení vzít a propočítávat návratnost, tak bych si jej taky nepořídil.
Soláry, kdyby nebyly v akci, tak si je taky nepořídím. Ale když už ten hydrount na 300 l. mám, tak jej chci naplno využít i v zimě výměníkem.
27. kvě 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
 @boratko Nás na výměníku odrazovalo to, že v případě, že by nešla elektřina, nebyla by voda rozháněna do radiátorů a kamna by se přehrála a mohlo by se něco stát. Je prý potřeba mít záložní zdroj elektřiny... Nebo to tak nefunguje??
27. kvě 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @romina15
Ano, to je věc, která mě na tom taky vadí, bohužel, je to velké - tohoto systému. Stačí ale mít autobaterii nebo něco podobného. Uvidím časem, jak často bude nefungovat elektřina...
27. kvě 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
 @gabka32 Přítel o těch průduchách také uvažuje. Ale přesně - bála bych se šíření hlučnosti mezi pokoji. Průduchy, které měla @l1006, jsou pěkné. Ale je otázkou realizace v Nově... Fakt nevím, nasadili jste mi teď brouka do hlavy emoticon
27. kvě 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @romina15 jak uz jsem psala ...tam to bylo resene trochu jinak , potrubi vedlo ve zdi ...taky netusim jak by to fungovalo v Nove , jedine to zkusit teda na tu chodbu , no....aaach jo..to jsou starosti, ze.... emoticon my to mozna nejak riskenm za rok dam vedet .... emoticon
27. kvě 2011 v 11:41  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 ale kdyz o tom tak premyslim, tak je asi fakt , ze dira ve strope je dira ve strope , teda a kvuli soukromi a mozna teda i hluku to bude kdyz uz teda asi nejlepsi na tu chodbu ...aspon neco .., jelikoz si predstavuji , ze kdyz dam deti spat a dole budeme mit pustenou televizi nebo budeme mit navstevu tak to asi nebude to prave orechove ...asi by to fakt slo slyset ,ale ta chodba neni tak marna , urco , by to byl rychlejsi privod tepleho vzduchu nez tahat to pres chodby a schody .....
27. kvě 2011 v 11:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
 @boratko Snad to bude OK emoticon
@l1006 No, každopádně je to dobrej podnět k popřemýšlení emoticon Přes víkend to promyslíme a možná zkusím zavolat do RDR, jak by se to dalo řešit. Za rok dám taky vědět, jak to dopadlo v praxi emoticon
27. kvě 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 když se tady bavíme o tom vytápění máte někdo nahoře v koupelně radiátor a žebřík, nebo jen jedno?
27. kvě 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
Registrovala se 28. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
Registrovala se 28. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 My máme v horní koupelně podlahovku, původně měl být jen žebřík, a to 90, která má dle specifikátora stačit. Jenže jsme při KS zjistili, že se žebřík 90 kůli vaně nevejde (viz fotoblok) a chtěl dát menší žebřík + radiátor, což jsme nechtěli, takže jediné možné řešení byla podlahovka (nešlo ani zkombinovat menší žebřík a topnou folii)....Takže pokud se vám vejde žebřík 90, měl by na vytopení stačit a radiátor už nebude potřeba....
27. kvě 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
 @wenigh Já myslím, že budeme mít oboje. Radiátor i žebřík. Žebřík chceme určitě a radiátor je tam asi automaticky...
27. kvě 2011 ve 12:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 tím si práve nejsem jistý? emoticon
27. kvě 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
 chtěla bych se zeptat jaké kdo máte typy krbových kamen s výměníkem do 101? Můžete mi poradit na co si dát při koupi pozor? Vůbec tomu nerozumím... a zase nemáme penízků nazbyt emoticon
27. kvě 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
Registroval se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Má 7 přátel.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
Registroval se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Má 7 přátel.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 @wenigh já mám dle plánů mít oboje, ale nadšenej z toho nejsem
27. kvě 2011 ve 12:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
 A dále bych se chtěla zeptat ohledně zateplení garáže - v kalkulaci máme navíc cca Kč 25000 bez DPH (instalační stěna, vnitřní nosná stěna, překlad a příčné prvky Fachwerku, doplnění izol. stěn a štítů garáže). Vůbec tomu nerozumíme - máte to také někdo, nebo je to zbytečné? Pan projektant nám řekl, že to doporučuje jako nutnost emoticon a já nevím ... přeci jen to není pár korun emoticon Může mi někdo poradit popř. vysvětlit zda ano nebo ne? Děkuji Míša
27. kvě 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
 @wenigh Jen žebřík (ten větší, tj. 90), prý stačí. Radiátor tam automaticky není, myslím, že automaticky je právě ten 90 žebřík. Totéž ve spodní koupelně.
27. kvě 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @pistanda
ohleděn kamen s výměníkem, nevím, budeme mít krb.

@pistanda
jedná se zřejmě o zateplení garáže, máme ho taky a taky nám řekl,ž e by to doporučeoval. V garáži budeme mít i elektrická vrata a i jiné dveře, protože ty jejich standartní jsou s dírami a obyčejné plechové, takže si dodám vlastní. Ale je to mazec, kolik takové "blbé" dveře stojí a to ještě musím dát do 2x do sklepa, takže dalších cca 50-60 tis nahoru..
Pokud tedy nechceš mít garáž zateplenou a nebo si necháš jejich typové standartní dveře, tak je zateplení úplně zbytečné, protože ti jimi projde hrozně moc tepla a bude jimi táhnout.
27. kvě 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
 @hop23 Podle meho jsou kamna s vymenikem diskutabilni reseni. Plus je moznost vytopit cely dum, minus je prave ta kotelna v obyvaku. Kdyz vytapite horkovzdusnymi kamny jen obyvak a kuchyni, tak i tak spotrebujete pomerne velke mnozstvi dreva. Nedokazu si predstavit, ze taham kazdy den hromady dreva do obyvaku, abych mohl vytopit i patro. Spatne se to reguluje, kdyz teplota v dome stoupa a vetsi nechcete, tak kamna jen tak nevypnete, musite cekat az dohori, coz trva pul hodiny. Pro vytapeni jedne mistnosti se snaze odhaduje mnozstvi potrebneho dreva nez pro cely dum. Vymenik potrebuje elektrinu, jinak nefunguje cerpadlo honici vodu a system uvarite, coz je nebezpecne. Kdyz vypadne elektrina, resi se to zalozni baterkou UPS, ktera je pekne draha. Kapacita, ktera pokreje 1 hodinovy vypadek el. stoji cca 10 tisic korun. Vzhledem k tomu, ze ji provozujete realne pul roku v zime a v lete jen nabijite ze site, jinak je k nicemu, je to taky diskutabilni investice. Zivotnost je vec dalsi, predpokladam bude jako u auta max 6 let. Vyhnout se tomu nemuzete, explodovat kamna ci radiator si nikdo doma nenecha. Pokud poridite IZT vyse uvedenych nevyhod se nezbavite, jen ziskate moznost akumulace tepla do IZT a moznost ohrat vodu i na dalsi dny dopredu. Velke minus u IZT je cena (100tisic), takze je to nenavratne.
Ja myslim, ze kombinace klasickych horkovzdusnych kamen bez vymeniku vytapejici obyv.+kuchyn a elektrokotle ovladaneho bezdratovym termostatem, ktery vytapi patro je nejlevnejsi, nejmene problematicke a blbovzdorne reseni za kazdeho stavu, at mate elektrinu nebo nemate. Kamna by mela fungovat i jako pojistka v pripade, ze prijdete o elektrinu, podivejte se do zahranici, kolikrat behem zim byly tzv. blackouty. Neni duvod, proc by se toto v budoucnu nemohlo stavat u nas, v dobe s neustale zvetsujici se spotrebou elektriny. S vymenikem si proste nezatopite. I kdyz vytapite jen cast domu, je to prave ta, kterou nejvice vyuzivate a uspora elektriny je znat (podle mych zkusenosti asi 1/3 nakladu el. na vytapeni).
Ten vymenik ma smysl, jen pokud chcete opravdu za kazdou cenu vytapet cely dum, ale nevim, jestli to nekoho bude cely zivot bavit. Jako zabava je topeni na cas dobre, ale pokud to musite delat z donuceni, kontrolovat stale teplotu otopne vody a paliva v kamnech a jeste je z toho svincik v obyvaku, tak to casem omrzi. Vytopeni domu kamny neni zalezitost na pul hodiny, ale tak na hodinu, predstavte si to delat kazdy den. Kazdy system ma sve plusy a minusy, ale prave proto jsem zvolil tu jednodussi a levnejsi variantu. Proc porizovat nakladnejsi system, ktery ma take znacne nevyhody?
K tem solarum - je pravda, ze navratnost je bez dotaci 15-20let. 2 panely instalovane idealne na jih maji rocni zisk 2000kWh, coz je na penize max 6000kc pri sazbe primotop D45. Kdyz je koupite za 100tisic, tak si to jednoduse spocitejte. Ani do toho nezapocitavam obnovu zasobniku TUV, ktery predpokladam za 20 let prorezne a muzete koupit hned novy (dnesni cena je cca 40tisic). Pokud nemuzete mit panely idealne na jih, tak nema smysl o nich vubec premyslet, efektivita je jeste horsi.
27. kvě 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @wenigh My máme v horní koupelně jen topný žebřík a stačí v pohodě ani není puštěný naplno, ale okno je orientované k západu, takže se místnost vyhřívá. V podlaze máme elektrickou topnou rohož, ale přitápěli jsme jen přes zimu. Spíš pro pocit pohodlí, že podlaha není studená.Obojí je podle mně zbytečné. Pokud radiátor nechcete, tak vám ho odečtou.
27. kvě 2011 ve 13:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
 @pistanda @boratko Nám řekli, že to nutnost není. Nutnost by to byla v případě, kdybychom do garáže chtěli dovést topení (aby v zimě garáž nepromrzla a nezamrzlo topení). My jsme to udělali tak, že jsme si od RDR nechali udělat to zateplení stěn (to je už nějak přímo v té stěně neo tak něco - zkrátka svépomocí bys to už později zateplit nemohla) a zateplení štítu a střechy garáže si uděláme sami.
27. kvě 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
 @nova001 Vyčerpávající emoticon Už mám myslím opět jasno v tom, že kamna bez výměníku budou OK emoticon Možná jen ještě popřemýšlíme o těch průduchách.. No uvidíme
27. kvě 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @l1006 díky za obrázek emoticon je fakt, že až jednou holky budou mít doma pánské návštěvy, asi by mi díru v podlaze otloukly o hlavu emoticon a jak to budete mít vy s vytápěním?

@wenigh v koupelnách máme jen žebříky a krásně to vytopí i když máme okna v koupelnách na sever emoticon
máme i elektr.tyč.k žebříku, abychom mohli přitopit, ale zapla jsem to zatím jenom jednou...

@nova001 dobře napsané, akorát si dovolím oponovat - pokud nechcete mít přetopeno, tak nemusíte čekat hodinu, stačí v zimě otevřít okna, udělat menší průvan a v domě se hned ochladí a pak at si kamna v klidu dohoří emoticon
27. kvě 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @gabka32
taky budeme mít okno na sever tak jsem rád, ale také si necháme dát žebřík s možností přitopení elektřinou
27. kvě 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
fotoportrét
fotoportrét
dadaaa (33 r.)
5
 @l1006 Tohle jsem zažila v jednom domě, když jsem byla na návštěve, neuvěřitelný "domácí telefon", osobně by mi to vadilo, stavíme dům i kvůli soukromí, každopoádně nechci být za negátora, sama si na tím zda krb, zda výměník a pod. lámu hlavu už rok, zatím jsme u varianty tepelné čerpadlo (vzuch ,země), k němu nádrž na vodu a přikoupíme k čerpadlu kimatizační jednotku (obávám se, že v podkroví bude nezbytná) a investice do ní je již minimální.... tep. čerpadlo nás komplet vyjde na cca 140 tis., návratnost, "návratnost" vidím tak na 15 let minimálně a to si myslím, že jsem ještě optimista, každopádně pořád mi to příjde nejvhodnější řešení. komín uděláme a zda ho někdy využijeme teď řešit nebudeme..
27. kvě 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš