Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

5. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
stojka (53 r.)
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Praha - západ.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
stojka (53 r.)
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Praha - západ.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 obdrželi jsme první nacenění domu, mohu se zeptat těch, kteří již mají nacenění, kolik vám počítali m2 instalační stěny? (např. u komínu), jestli se to tedy dá vůbec okontrolovat. díky
1. čer 2011 ve 14:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
Registroval se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Má 7 přátel.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
Registroval se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Má 7 přátel.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 @holoubci79 a co elektrokotel a bojler, ten může být v garáži?
1. čer 2011 v 15:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 @stojka já mám instalační stěnu za 1012,-kč/m2, ale není rozepsáno kolik kam přijde, jen celkový počet metrů, jak to máš ty?
1. čer 2011 v 15:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 @zdenekh mám za to že s elektrokotelm by neměl být problém... toho se týká pouze norma "požární bezpečnost tepelných zařízení", která říká že "V jednotlivých, řadových a hromadných garážích ... smějí být použity pouze tepelné spotřebiče tomuto účelu použití schválené." Já osobně bych řekl, že většina běžně prodávaných elektrokotlů bude pro tento účel schválená, ale můžu se plést.
1. čer 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 @holoubci79 díky za odpověď, Rýmařovští mi to takhle nakreslili, tak by bylo špatný, kdyby to nakonec do garáže nešlo emoticon
1. čer 2011 v 16:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 Pár nových postřehů k rekuperaci: Přes zimu super, prakticky jsme nemuseli otevřít okno, Atrea jede při menších výměnách vzduchu docela potichu, takže ani v noci když je úplný klid neruší, vlhkost i při mrazech poměrně stabilní na 45%. Orosená okna ráno v ložnici jen při největších mrazech ve spodní části skla (takový cca 3 cm zamlžený pruh na oknech, jinak 90% topné sezony bez orosení, koupelnu tedy nepočítám, když se začně člověk sprchovat, tak se orosí skoro vždy. V létě - trochu jsme doufali, že nám rekuperace pomůže v domě udržovat krapet příjemnější klima, servisák mě upozorňoval, že si mám na léto přepnout v menu z topné sezony na netopnou sezonu, aby regulace věděla, že má přebytečné teplo vyhazovat ven a ne ho vracet zpět. Haha, bylo mi divné, že i když je venku jakš takš chládek, v baráku mám 28°C a ne a ne se toho zbavit. Ložnici máme na západ, takže večer si jdu lehnout do místnosti, kde je opravdu nějakých 28°C a ani přes noc to není nic příjemného - teplota do rána klesne na 25°C. Větrání nemůžu v noci pustit na plno, protože už od 115m3/hod je jednotka nepřijemně slyšet. Teď jsem na Atree zjistil, že nastavení v menu TS (topná sezona) a NTS (netopná sezona) má vliv pouze na jednotky s dohřevem vzduchu, což není můj případ, takže tam můžu mít nastaveného co chci. To jestli rekuperuje nebo nerekuperuje je řízeno pouze na základě venkovní teploty. Měl jsem podezření, že jednotka prostě stále vrací teplo do baráku, ale spíše je problém v tom, že tepelné zisky jsou příliš velké, než aby je větrací jednotka dokázala "uchladit" jen venkovním vzduchem, který má o něco málo nižší teplotu, než je teplota v domě. Dneškem rezignuji a otvírám okna.
1. čer 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 @holoubci79 za ty prachy... emoticon
Klimatizace se dodatečně do toho systému nedá připojit?
1. čer 2011 v 16:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @zdenekh ještě jsem to nezjišťoval ale spíš myslím, že ne, navíc, v patře máme výústky z podlahy a to by asi nedělalo moc dobrotu...
1. čer 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
 @holoubci79 Otevřít okna je také to nejlepší co můžeš udělat. Rekuperace se "bude snažit" udržovat v domě to co tam máš. Máš li tedy vevnitř 28°C a venku je večer 22°C je efektivnější otevřít okna než pustit rekuperaci. Naopak pokud se ti podaří domek přes noc ochladit a budeš mít vevnitř řekněme 22°C a dopoledne bude venku 30°C, bude lepší pustit rekuperaci než otevřít okna.
1. čer 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
 @holoubci79 Děkuju moc za info! Takže jestli tomu dobře rozumím, nesmí být v garáži např. ani peletková kamna? emoticon Pže nám bylo řečeno, že to lze! emoticon
1. čer 2011 v 18:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 tak už máme také po KS dnes od 9,00 do 12,30 emoticon
1. čer 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 Obě koupelny už jsou odsouhlasené av konečné podobě.Dnes už se začali hloubit základové pasy u desky-je to docela fofr emoticon
1. čer 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @holoubci79 Takže, šel byste do rekuperace znovu? Nebo do rekuperace s chlazením?
2. čer 2011 v 08:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @microscan jasný, tomu rozumím, teorii mám celkem zmáklou, spíš mě překvapilo,1) že ta klapka, která otevře bypass tak aby to právě odstavilo rekuperační výměník, když je nežádoucí, je tak "hloupě" ovládaná a 2) že i když je otevřená klapka a rekuperace je odstavená a systém funguje jen jako řízené větrání, že je takový problém odvětrat ty tepelné zisky. Včera a dneska jsem to schválně pozoroval, večer venku 20°C uvnitř 26°C, dnes v 5 hodin ráno venku 15°C v domě 24°C - větrání jelo celou noc na cca 90m3/hod bez rekuperování. Tím chci jen říct, že otevřená okna by byla daleko efektivnější.
@vtk zatím je na takové zhodnocení ještě brzy, v domě bydlím půl roku a s letním režimem se teprve seznamuji. Spíš jsem jen chtěl trochu otevřít diskuzi na téma rekuperace v létě, zkušenosti ostatních?
2. čer 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @fialka4 tak je to asi takhle - můj kolega, kterej řeší požární bezp. říká, že garáž v takovém rodinném domě je ten samej požární úsek co rodinný dům a kotel by v garáži povolil jakýkoliv pokud jsou splněny běžné odstupové vzdálenosti. Tak jsem vás asi uvedl v omyl. Omlouvám se. Nejspíš jsou tedy znevýhodněné jen plynové kotle na které se vztahuje kromě klasických norem ještě předpis TPG, ve kterých se uvádělo, to co už jsem tady psal...
2. čer 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
 mam takovy dotaz , myslite, ze kdyz zakladova deska bude hotova 2 mesice pred zahajenim stavby ,ze to bude stacit? Nebo spis ,aby nam par Rymarov nejak kvuli tomu neodsunul termin zahajeni, kdyz ve smlouve je ,ze zakladovka musi byt nejpozdeji 3 mesice pred zahajenim stavby.
Diky
2. čer 2011 v 10:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @bakin to je super a kdy mate termin zahajeni stavby ?
2. čer 2011 v 10:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @l1006 stačit by to mělo, nám přebrali desku 3dny před zahájením montáže emoticon ale raději se zeptej, třeba jsou letos přísnější emoticon
2. čer 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @gabka32 jeee tak to by bylo supr...emoticon
2. čer 2011 v 10:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 @l1006 nám taky přebírali desku 14dní před, ale bavili se o tom, že ten den byli ještě u jedné desky, kterou přebírali snad po čtvrté ( to bylo ve středu) a v pondělí začínali montáž. asi jde o to, že pokud by ji nepřebrali na poprvé, tak by nebyl čas na opravení a nemohli by tedy montovat ( nebyla by tam žádná časová rezerva).Ale dva měsíce je myslím dost času emoticon emoticon emoticon
2. čer 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
baru77
67
Registrovala se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků a 7 alb. Má 20 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
baru77
67
Registrovala se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků a 7 alb. Má 20 přátel. Region Beroun.
 @holoubci79 No teda emoticon Taky si necháme dát rekuperaci, tak mě to docela zajímá. A myslíš že je problém, kdyby byla přes celé léto vypnutá? V létě stejně radši větrám okny. Ale v zimě budu ráda, že můžu mít pořád zavřeno a přesto bude čerstvý vzduch. A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli když je venku zima, nefouká z toho studený vzduch?
2. čer 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stojka (53 r.)
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
stojka (53 r.)
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 zdenekh, to mě právě štve, že nevím kolik m2 a kam vlastně je, máme jí také za 1012 Kč/m2. Odečetli nám 17 m2 a přičetli 31 m2. Vůbec tomu nerozumím. Poradíte někdo?
2. čer 2011 ve 12:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aldano
3
Registroval se 2. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
aldano
3
Registroval se 2. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků. Má 1 přítele.
 @stojka Podle všeho Vám odečetli 17m2 ze standardu a započítali novou skutečnou hodnotu 31m2. Asi jste něco rozšiřovali.
2. čer 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stojka (53 r.)
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
stojka (53 r.)
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @aldano máme pouze komín navíc
2. čer 2011 ve 13:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aldano
3
fotoportrét
fotoportrét
aldano
3
 @stojka No a kolem komína je např. z každé strany předstěna tl. 70 od přízemí až po krov(jestli se nepletu). ps. jen hádám kde se to navýšilo. Určitě by Vám to přesně zodpověděl Váš projektant. emoticon
2. čer 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @baru77 Nevidím žádný problém v tom jí přes léto vypnout, možná to tak u nás také tak dopadne, pokud nejistím nějaký výraznější přínos v létě. V zimně z toho nefouká studený vzduch, bude sice vždycky o trochu chladnější než ten co je v místnosti, ale nikdy jsem necítil že by od někud táhlo nebo něco takového, přes zimu to je fakt dobrý. Jen od toho letního provozu jsem očekával asi moc...
2. čer 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @stojka neboj se zavolat rozpočtáři a nenechte se odbýt, já měl v rozpočtu chybu za 17tis Kč (konkrétně u podlahovky). Nejdřív mi Krestýn řekl, že kalkulace je v pořádku, zklamaně jsem zavěsil a pak mi to stejně vrtalo hlavou, protože jsem si byl téměř jistý chybou, zavolal jsem znovu a trval jsem na tom, ať mi vyjmenuje naceněné položky které v souvislosti s podlahovým vytápěním započítal, hned jsme se dopracovali k chybě, kterou teda zase velmi bleskurychle napravili a peníze jsem měl za pár dní na účtě...
2. čer 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zyzy55
38
Registrovala se 25. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 117 příspěvků a 1 album. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
zyzy55
38
Registrovala se 25. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 117 příspěvků a 1 album. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Kladno
 Ahoj, potřebovala bych od Vás poradit. Stavíme Novu 77 s tím, že základová deska je v ceně. Nyní máme odsouhlasenou studii domu a projektant začal pracovat na projektové dokumentaci.
Obchodní zástupce nám sdělil, že nyní je třeba vybrat a zaplatit projektanta, který připraví projekt spodní stavby ve spolupráci s projektantem vrchní stavby (ten je přímo z rýmařova). Dostali jsme kontakt na ing. Tůmovou z Kladna, která je schopná udělat vše potřebné - samozřejmě částečně formou subdodávek. Nabízí:
měření radonu
geodetické zaměření
umístění domu na pozemek
projekt základů a projekt přípojek
řešení likvidace dešťových vod

To vše za necelých 30.000 bez DPH. Je mi jasný, že to je asi víc, než kdybych řešila vše separé, ale nebydlíme v místě pozemku (cca 30km odtud) a nejsem si jistá, že ušetřených pár tisíc za to stojí. Nebo je to jinak a cena je to nepřiměřeně vysoká (lokalita Slánsko)? Máte s paní někdo zkušenost, případně co doporučujete?

Druhý dotaz - některé firmy nabízejí kompletní inženýring - většinou cena kolem 15.000 včetně DPH. Je to ok? Nebo je to celý blbost a stačí rozeslat dopisy na správce sítí a stavební úřad?
Moc děkuju za radu, bez ní bych to hledala dlouze a složitě.
2. čer 2011 ve 21:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @zyzy55 no, mne se to zda docela dost , my jsme mely projekt spodni stavby za 17,5 tis. vcetne toho, ze jsme na nic nemusely sahnout ani behat , takze stav. povoleni vyridil za nas......ohlasku jsme podavaly nedavno. Jinak Rymarov chtel za projekt horni stavby 36 tis. ,ale to maji asi vsichni. Takze dohromady projekty nas vysly na 53 500.
2. čer 2011 ve 22:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrtnv
11
Registroval se 14. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků a 3 alba.
  • Stavím dům
    Předboj, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
mrtnv
11
Registroval se 14. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků a 3 alba.
  • Stavím dům
    Předboj, Region Praha - východ
 @zyzy55 Paní Tůmovou nebrat!!! Také nám ji doporučili. Cena je ale velmi přemrštěná. Když jsme pak poptávali stavitele základové desky, všichni nám stejně řekli, že by to udělali za polovinu. Možná by bylo dobré oslovit rovnou nějakou takovou stavební firmu. Hlavně ale kvalita práce byla velmi nedostačující. Doteďka řešíme problémy. Nakreslila jinak odvody na dešťovou kanalizaci, takže nesedí pod okap a musíme to nyní celé překopávat. Na výkresech byli chyby v rozměrech a navíc jsem si pro celý projekt musel jet do Kladna nebo zaplatit poštovné (nechápu, že za tuto cenu to nemůže poslat). Dále nám řekla, že terasu a plot nyní řešit nemusíme, pokud nechceme, že to pak není problém - chyba, problém to je - postavit plot je skoro náročnější než postavit dům. Navíc se k našim výtkám vůbec nepostavila čelem a nakonec už ani neodpověděla. Opravdu bych doporučil podívat se jinde. Navíc u přebírání desky nám říkali, že s ní také nemají dobré zkušenosti, že už problémy mělo více lidí.
3. čer 2011 v 08:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš