Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @petunnka je fakt, že ty vizualizace hodně zkreslujou emoticon , Myslím, že budou stačit obě koupelničky. ted máme jednu a je to ok . emoticon
6. čer 2011 v 10:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 @stoned jo tu mám a ne docela dobrou. Máme ten stejný problém, takže jsme desku nechali zaměřit asi dva týdny před tím, než začala montáž..Vlastně to bylo hned po převzetí desky RDR. I když v takovém metodickém pokynu od banky bylo zaměření v den montáže. Dotyčný desku zaměřil, ale nějak už si neověřil, zda ji na katastru zaevidovali, posílal ji poštou, a měsíc nám sliboval, že už to každým dnem bude. Když jsme začali hledat v seznamu řízení, vůbec jsme naše zaměření nenašli, dotyčný nám totiž nebyl schopen říct ani číslo, pod kterým to je vedeno. Naštěstí se to vyřešilo a druhý den jsme to měli, to bylo teď v pátek. Ale už jsme si chtěli hledat jiného, byly to pěkné nervy, protože zítra nám dům předávají a my ještě nemáme vklad na katastru, tudíž banka peníze nepustí..A pak by nám byla účtována i doprava..Takže doporučuji si to udělat dost s předstihem.. emoticon emoticon Jo a platili jsme 2500,-Kč.
6. čer 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @biker A můžu se hloupě zeptat - zaměřená deska je jako zaměřený dům, takže se to vkládá na katastr jako zaměřený domek? Nebo pak postavený dům ještě jednou zaměřujete a vkládáte do katastru? emoticon
6. čer 2011 v 11:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
Registroval se 3. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Děčín.
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
Registroval se 3. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Děčín.
 daval jsem 7tisic za geometricke zamereni + plus zamereni siti pro kolaudaci
6. čer 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @petunnka ještě pořád zvažujeme, jestli nebude lepší dát ledničku na začátek kuchyně - tam jak je dřez. Nebude vestavná, tak aby tam zbytečně netrčela. Čekám až mi pošlou nové návrhy a pak se rozhodneme. Líbí se ti tahle varianta, nebo bys něco změnila ? emoticon
6. čer 2011 v 11:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
Registroval se 6. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 55 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
 @biker to je pekna cena, kdo to zameroval? emoticon nejaky kontakt. Jo chcu tovyresit co nejdrif, abych pak nemel honku a na katastr si to zanesu radsi sam.

@dejvidos k cemu je zamereni siti? Jenom pro kolaudaci a nebo to chcou i na katastru?
6. čer 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
 byl to pán z Českého Těšína, kontakt dát můžu, ale za ty nervy,no nevím. Dal nám 1000 kč slevu, ale za ty problémy a průtahy...Jinak na ten katastr to musí dát on, oni to zkontrolují, dají na to razítko a teprve pak to může předat klientovi. Aspoň tak nám to řekl a my si to na katastru i ověřovali. Teď to tam poneseme my a dáme to jako vklad rozestavěné stavby. jinak my zaměření sítí mít ke kolaudaci nemusíme, jen obec po nás chce připojení vody, protože je obecní a kopalo se přes cestu. Jinak nic...
6. čer 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
 @stoned site+geometrak chteli ke kolaudaci, katastr pouze geometrak, vkladal jsem na katastr rovnou hotovou stavbu
6. čer 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @fialka4 zaměřuje se zvlášť deska a vkládá do katastru a potom celý dům, po kolaudaci nebo souhlasu s užíváním a přidělení čísla popisného, tak to bylo u nás, ale pokud potřebujete úvěr, myslím, že je třeba vkládat do katastru i rozestavěnou stavbu, ale to přesně nevím.
6. čer 2011 ve 13:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabik76
265
Registrovala se 8. ledna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 132 příspěvků a 2 inzeráty. Má 41 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
gabik76
265
Registrovala se 8. ledna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 132 příspěvků. Má 41 přátel.
 Dobrý den,nejsme v tomto absolutně vůbec zběhlí...zajímá mne jak moc se cca vyšplhá finální cena domu se vším všudy ve standartu?Konkrétně Nova 77emoticonDěkuji emoticon
6. čer 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
 @fialka4 no to přesně nevím, ale nechápu, proč by se měla zaměřovat deska a pak znovu dům, vždyť ten dům stojí na té desce...??Zítra to tam nesu, tak se dozvím více.. emoticon
6. čer 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
 no my zamerovali pouze az bylo hotovo jako hotovou stavbu, samotnou desku ne, to nam geodet nechal orazitkovat katastrem a pak jsem pouzil jako prilohu na vlozeni do katastru.
K ohlaseni uzivani stavby po nas chteli jeste skutecne zamereni dopojeni siti a pak uz jsem jen dostal cislo popisne a hotovo....emoticon
6. čer 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 S tím zaměřením pouhé desky, bych byl velice opatrný. Hned vysvětlím důvody:
1) v katastru může být zanesena tzv. rozestavěná stavba, která podle zákona a příslušné judikatury znamená, že je budova v takovém stupně rozestavěnosti, že je patrné stavebně technické a funkční uspořádání prvního nadzemního podlaží, tj. základová deska to rozhodně není. Viděl bych to minimálně na obvodové stěny domku,
2) každý solidní geodet desku odmítne zaměřit právě z výše uvedeného důvodu, neboť dnes je to na odebrání živnosťáku,
3) určitě většína ne-li každý, bude sokl základové desky zateplovat, stejně jako dům bude malinko "přečuhovat" základovou desku, neboť bude zateplený a potom, pokud si necháte desku zaměřit, budete muset dělat nový geometrický plán, protože poté geodet zaměří ne desku, ale dům a rozměry budou jiné z důvodu výše uvedených,

Taky řeším, jak to udělat, protože banka by chtěla vidět, že v katastru už je rozestavěná stavba a tedy, že už se něco "proinvestovalo". Když rozzestavěná stavba v katastru zanesena nebude nebude bonita klienta vypadat moc dobře. Já naštěstí dělám částečný sklep, který bude nad povrchem země, takže můžu říci, že je to 1. nadzenmní podlaží...

Nicméně se zaměřováním desek opatrně.
6. čer 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
 @dejvidos ok, diky

@boratko nam bylo v bance receno ze jim staci deska, problem je ze geodet nebude tu desku chtit zamerit emoticon ale co hledam na inetu, tak nektere firmy primo zminuji zaneseni zakladove desky do katastru, tak to snad pujde.

to ze tam bude muset geodet dvakrat je teda prudaemoticon
6. čer 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
 @dejvidos nenapojoval ses na site na obecnim pozemku, zes musel mit zamerene i site? Geodet mi tedka rekl ze je to potreba jenom kvuli kopani na cizim pozemku.
jinak mi potvrdil ze je lepsi pockat az postavi dum, ktery myslim tu desku lehce precuhuje a pak clovek zaplati jenom jedno mereni

@boratko to zatepleni soklu bych neresil, pokud je zkolaudovano, kdo bude potom hlidat zes zateplil a stavba se ti zvetsila o 5cm?;)
6. čer 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
fotoportrét
fotoportrét
dejvidos
17
 site jsme meli pripravene u nas na pozemku, nikam jinam jsme nezasahovali, takze nevim proc chteli, ale co vim ze v miste kde stavime, je to stavba od stavby jine emoticon ale porad toho je docela malo co po nas chteji.

pan prisel v utery na kontrolu, hnedle jsme meli souhlas a druhy den cislo, zanesl jsem na katastr a dalsi den bylo
zaneseno v mape, cele trvalo 3dny.
6. čer 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @stoned
Až jednoui budou dělat digitální mapu, tedy pokud ještě není, tak Tě katastr vyzve, ať doložíš stavební povolení na přístavbu, protože se rozměr zvětší. Poznají to z leteckého snímkování. A budeš muse dělat znovu geometrák a ještě vyběhat stavební úřad, že nedošlo k žádným změnám, ale jen k zateplení.
6. čer 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenka_v2
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
lenka_v2
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @petunnka Já jsem je s cenovou kalkulací po třech týdnech po KS urgovala, protože jsme ji potřebovali kvůli hypotéce. Každopádně doporučuju cenovou kalkulaci pořádně překotrolovat, my tam našli chyby asi za cca 20.000 Kč, samozřejmě v náš neprospěch. Docela se začínám bát toho, jak bude vypadat samotná stavba. Mají toho teď asi moc, takže můžou dělat chybyemoticon.
6. čer 2011 v 15:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
 @boratko u nas uz je digitalni, nicmene geodet tvrdil ze povolena odchylka je cca 12cm na kazde strane, myslim ze to nebude tak horke..a neverim v zadne letecke snimkovani emoticon
6. čer 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @stoned no, tak to si teda taky myslim.. emoticon ..letecke snimkovani !? Jeste tak max. kdyby se pristavila garaz nebo mistnost a tim se to zvetsi ...,ale pochybuji ,ze i kdyby se to zvetsilo treba i o metr ,ze by to z toho leteckeho snimkovani poznaly ..... emoticon emoticon
6. čer 2011 v 19:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @biker Nám právě tvrdil hypo poradce, že si osobně myslí, že stačí dát jen desku a je to jako dům, ale jistý si taky nebyl. emoticon Byla bych ti moc vděčná, kdyby si mi dal info, jak si dopadnul! Předem moc děkuju!! emoticon
6. čer 2011 ve 20:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @jitule23 Děkuju! Uvidíme, co nám ještě kde řeknou... emoticon My každopádně musíme zaměřit desku kvůli tomu úvěru, aby nám uvolnily penízky. Spíš mě zajímalo, jestli se potom znovu musí zaměřovat a vkládat celý dům, ale asi ano... emoticon To zase bude běhání a peněz navíc... emoticon
6. čer 2011 ve 20:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @boratko děkuju za info! Budu to muset ještě v bance prodiskutovat... Možná bude opravdu lepší, kdyby to geodet teda zaměřil až nějaký 2,3 den výstavby...
Protože je pak opravdu pruda,jak psal @stoned , aby geodet jezdil 2x! emoticon
6. čer 2011 ve 20:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @fialka4 Mě geodet zaměřoval stavbu 1.den stavby...panely jsou již s termofasádou=je jasný konečný tvar domu...
6. čer 2011 ve 20:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
 @lenka_v2 tak to je síla - ale věřím tomu. My jsme našli chyby už v předběžné kalkulaci, takže to určitě pozorně prostudujeme - přeci jen tam taky pracují lidi a někdo tu už zmínil, že chybu uznali a peníze hned vrátili.. Jde jen o to, to pořádně prostudovat emoticon A díky za radu emoticon My zatím nebudeme prudit s cenou, naštěstí ji tak moc rychle k hypotéce nepotřebujeme, ale příští týden se už připomenu emoticon
6. čer 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @bedulka11 Jaruško, mně se moc líbí ten Tvůj stávající návrh, ale ten nápad s ledničkou taky není špatný. My ledničku taky původně měli naplánovanou na straně ke dřezu, ale nakonec jsme tam nechali dát zabudovanou troubu a nahoře prostor pro jednou zabudovanou mikrovlnku a ledničku jsme dali na druhou stranu - kvůli otvírání dvířek ledničky. Ale my máme účko a Ty máš elko... Ale ten váš návrh je moc hezkej - krásné dvířka, logicky rozestavěné a úžasnej dekor.
6. čer 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 děkuji moc, řekla jsem jak si to představuju a tohle z toho vzešlo. Ale mám ještě další dva návrhy, tak to sem na chvíli dám , koukni se a napiš. akorát u toho druhýho bych dala troubu blíž k varné desce . dík za názor emoticon
6. čer 2011 ve 20:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
 Krátká informace k množství vzniklých odpadů při realizaci stavby NOVA 101(Pasiv). Z celkového množství odpadů bylo vytříděno dřevo, střešní krytina, dlažba, obklady a část papírových kartonů + krabic. Vše ostaní šlo do kontejneru. Odpad v kontejneru byl téměř každý den přerovnáván, hutněn, a i přesto byl jen tak tak dostačující 12kubíkový kontejner (nakonec se vlezlo). Vřele tedy doporučuji pečlivě zvážit otázku řešení odpadů. Po osobní zkušenosti si nedovedu představit, že by bylo možné řešit jiným způsobem, než pronájmem kontejneru na celou dobu stavby, a to s ohledem k rychlosti stavby a tím i vzniku odpadu.
7. čer 2011 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @bedulka11 - ta druhá varianta vede a taky bych troubu blíž k desce emoticon je to praktičtější emoticon moc hezké návrhy! jste šikulky!
7. čer 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @petunnka manzel tvrde stoji za zavesnym WC a me desi ta cena. Psala jsi, ze za nej chteli 12 tis. Muzes mi prosim upresnit jestli je to priplatek za 2 zavesne WC nebo jen za jeden. Dekuji!
7. čer 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš