Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
 @zuzicz Nám taky paní Kaplanová z OC Brno říkala, že je pro Jižní Moravu jen K-Keramika. My jsme si u K-Keramiky vybrali jen dveře a podlahy, koupelny jsme si vybrali v Siku a při konečné specifikaci nebyl problém. Jinak už nám došel termín výstavby 14.9.2011 v 6.00.
4. srp 2011 ve 21:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 ahoj všem, v albu mám vizualizace koupelen do novy 77, spodní supr, ale ta horní. Nemáte zkušenosti jak jinak umístit vanu ? Takhle se nepůjde sprchovat. emoticon Díky všem za rady.
4. srp 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @hop23 Do soláru lze napojit krbovou vložku a horká voda z výměníku tak bude ohřívat v zimě i hydrount. Samozřejmě, že se takto ohřeje jen v případě, že bude zatopeno v krbu. Když ne, tak ji ohřeje elektřina.
4. srp 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
 @petunnka Přidávám se ke kritikům SIKO, prakticky v každém kroku, který jsme s nimi učinili, byl nějaký problém. Naposledy v pondělí, kdy probíhal první den stavby y najednou mi volají ze SIKO (Praha), že nemají dlažby do celkem tří místností a ať si přijedeme vybrat jiné. Tak dobrý, jeli jsme tam ještě ten den, vybrali dva druhy dlažby, jeden do kuchyně a jeden na chodbu a do technické. V úterý mi chlapi na stavbě ukazují, že SIKO už přivezlo dlažbu - koukám na to, byla to ta do té kuchyně, ale asi 27 m2, to se mi nezdálo, tak volám do SIKO - samozřejmě to spletli a dovezli toho moc, protože to počítali do tří místností místo do jedné. Do těch dvou místností pochopitelně nedovezli nic. Po ostřejším telefonátu do SIKO přislíbili, že co je navíc, si odvezou, a místo toho zase přivezou tu správnou dlažbu. O tom, že v grafických návrzích nejsou správně zaznamenány dojednané změny, ani nehovořím.... Nějak už to musíme dotáhnout do konce, ale kdybych začínal znovu, volím jednoznačně jiného dodavatele než SIKO, to už není o chybě jednoho člověka, ale o špatném systému. Když jsem řekl známému instalatérovi, že bereme věci ze SIKO, dlouho a upřímně se smál, aniž cokoliv věděl o těchto problémech.....
5. srp 2011 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @kosmikos No, my mame ze Sika jenom jednu koupelnu , ale po tom co si tady ctu se docela hrozim, aby nam to s nimi vubec dopadlo.... emoticon .....jinak o K -Keramice jsem ani nevedela, takze jsme byly automaticky v Siku , vybiraly jsme jenom do te horni koupelny , zbytek si dodavame sami ....jinak uprimne receno jsme z toho jejich vyberu mely dost problem neco vybrat ,ale tak nakonec jsme neco vybraly a jsme docela spokojeni ....to co se nam vcelku libilo bylo dost predrazene a jinak ze zlateho stredu veskery vyber dost chudy ...., ale jak rikam mame od nich jenom jednu koupelnu a popravde receno nevim jak bych si vybrala nebo spis z ceho, kdybych od nich mela brat vsechno.... emoticon
5. srp 2011 v 07:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @kosmikos jinak mas super fotodokumentaci , klikam parkrat denne emoticon jestli uz nahodou neco noveho nepribylo a takhle detailne to snad nemel jeste nikdo ...SUPER !!!!! emoticon
5. srp 2011 v 07:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
 @l1006 Dík za pochvalu, chlapi už si zvykli, že tam pořád chodím a blikám s bleskem emoticon
5. srp 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
Registrovala se 11. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 404 příspěvků. Má 19 přátel.
 @kosmikos Martine, to je děsivé !!!! My nemáme jen koupelny, ale i dlažbu do techické, pod schody a v dolní chodbě od SIKA, jestli si budu muset jet vybrat, tak mě asi trefí !!! No uvidíme, co mi řeknou dneska ... ale to počasí, co ? emoticon emoticon to je fakt prekérka. Ti naši mají fakt smůlu, nejdřív ta překládka a včera ještě bleskem vypadl proud po celé vesnici už kolem 17h, takže vršek stále není hotov emoticon Mně je to jedno, i tak se mi to zdá rychlé, ale vím, jak chlapi makaj ( kolikrát ani na kafe nemaj čas emoticon ) a že maj termíny a tohle je děsí emoticon
5. srp 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
 @petunnka Já jsem ze začátku SIKO bránila - co se týše práce na pobočce (Brno) vše OK,ale ty vizualizace.....vracela jsem jim to už 3x a to i přesto, že jsem jim hned do 1.vizualizace zakreslila a dost podrobně zapsala, jaké změny chceme a ještě jim to vysvětlila osobně....doufám, že na čtvrtý pokus to dopadne....rozhodně chci mít v ruce vizualizaci,která bude odpovídat požadované realitě.jsem sice pěkně otravná,ale nebudu se pak na stavbě s nikým dohadovat.....
Nám nejdřív p.Kaplanová řekla, že si můžeme vybrat buď SIKO nebo K-keramiku,takže to máme nakombinované - koupelny SIKO, zbytek K-keramika.S výběrem jsem neměla problém ani na jednm místě.
5. srp 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
 @luji Základová deska - 350 tis., ale hlavně, že už je konečně hotová! emoticon Stálo to torchu nervy... emoticon
5. srp 2011 v 10:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
Registrovala se 29. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
Registrovala se 29. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 5 přátel.
 tak máme základovou desku přebranouemoticon Včera u nás byl pán z RD. Montáž máme ke konci srpna. Cthěla bych poprosit o radu, co dávváte na půdu, aby byla pochůzná? OSB desky?
k ceně desky, dělali jsme si ji sami, teda mažel a kamarádi a vyšla nás na 200 tisíc, možná trošku víc, ale máme základy jako na bungr, 60cm široké a někde až 160cm hluboké....to bylo mixu emoticon
5. srp 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @fialka4 Základovku vám dělala firma doporučená od RD Rýmařov? Myslela jsem, to vyjde tak kolem 300 tis., měli jste nějaké problémy? My teda máme termín až 2. čtvrtletí 2012, ale už se snažím sbírat rozumy emoticon
5. srp 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
 @jahooodka Jestli Ti můžu poradit, tak začni co nejdříve vyřizovat přípojku od ČEZu, oni na to mají 13 měsíců, takže když začneš teď, máš to na 2.čtvrtletí 2012 tak akorát. Jsou s tím neuvěřitelné problémy.
5. srp 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Prosím vás, ví někdo jestli vsakovací jímka se dá počítat jako domovní přípojka? V povolení mám dům+garáž+přípojky + vsakovací jimky. Ve smlouvě na desku mám, že bude zhotovena včetně domovních přípojek podle projektu zpracovaného renomovaným projektantem a taky dle vydaného povolení. V projektu je kanalizace,vodovod,plyn a svody dešťových vod včetně jímky. Logicky jsem smlouvu podepisoval s tím, že budou zhotoveny přípojky na IS včetně vsakovací jímky. Deska je teď přebraná , ale zhotovitel mi tvrdí, že vsak.jimka není domovní přípojka čili že ta nebyla předmětem smlouvy a není v ceně na které jsme se domluvili a podepsali. Můj výklad je, že přípojky se dělaly podle projektu, který jímku obsahuje a nikde není napsáno že tato je z projektu vyjmuta. Neví někdo jak to je a jak z tohoto kruhu ven? Díky za rady a názory.
5. srp 2011 v 15:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 @kosmikos my jsme s Cezem zadny problem nemely , pripojku jsme mely cca za 14 dni ..emoticon , ale je fakt ,ze tam mame znameho ,ale i tak rikal, ze vetsinou to az tak dlouho netrva ...
5. srp 2011 v 15:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @pavelcent
já si myslím, že přípojky jsou pouze voda, elektřina, kanalizace, jímka je jímka emoticon musel by jsi mít přímo ve smlouvě, že to bude i se svody do vsakovací jámy
5. srp 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
 Všem kdo mají problém se SIKEM:
SIKO je subdodavatelem RDR, v y máte smlouvu s RDR, platíte RDR a RDR objednává někde materiál, např. v SIKu. Nenechte se vmanipulovat do situace, kdy vy budete řešit problém RDR s jejich subdodavatelem, to je jen a pouze jejich problém, Vím o čem mluvím, také jsem měl problém se Sikem a tvářil jsem se překvapeně že mi to RDR vůbes sděluje, že mi do jejich promlému s jejich subdodavateli opravdu nic není ... no a nakonec si RDR vše se Sikem vše vyřešili sami a mě zaplatili penále za pozdní odstranění nedodělků. Jak si to vyřešili se Sikem neřeším.
5. srp 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @microscan ahoj, já upřímně se SIKEM vůbec nic neřeším. Nevím, jestli jsi to nějako špatně vypochopil, ale spíš jsem se snažila stavbychtivé tak trochu varovat před jejich nespolehlivostí a přístupem. 3D vizualizaci řešíš s nimi tak jako tak - nikoli s RDR. To, co je pak na stavbě, to samozřejmě nechávám zcela na naší partě z RDR. SIKO nevolám a nezjišťuji chybu se závěsným WC. V RDR vědí, že jej chci a ujistili mě, že bude. Víc neřeším... na druhou stranu, vědět od začátku, že s nimi budou jen potíže, tohoto subdodavatele si nevyberu...
5. srp 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
 @petunnka 100% souhlas, přidávám se k varování, SIKO už nikdy
5. srp 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
 já se také přidávám k nespokojeným se SIKO - vše dlouho trvá - člověk musí pořád urgovat a urgovat a čekat. Nakonec když přišla cenová specifikace - tak jsme měli v jedné místnosti barvu podlahy jakou jsme chtěli tedy takovou rezavou, ale sokl byl smetanový emoticon tak nevím jak k tomu přišli emoticon
5. srp 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Kozojedy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @boratko dekuju za info emoticon kukneme na to
5. srp 2011 ve 22:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
 @ifka1 iri my jak jsme byli na konecne specifikaci tak jsme se zminovali ze si budeme delat pudu pochuzi sami, ze tam prave dame OSB desky, a pan nas rychle vyvedl z omylu, ze to musi byt z desek, ze to nesmi byt z jednoho kusu, protoze je nutne mit mezi deskami rozestupy kvuli odvetravani, pry kdyby se to zaplaclo cele, mohlo by se nam rosit okolo vylezu na pudu a tvorila by se vlhkost. Tak si na to redeji dejte bacha a popripade se poptejte emoticon
5. srp 2011 ve 22:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
 @pavelcent no my meli taky 2 vsakovaci jamy a udavali jsme ji nad ramec pripojek, takze tim se i kalkulace desky navysila emoticon
5. srp 2011 ve 22:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
  • Stavím dům
    Česká republika
 mam takovy dotaz , mame zakladovou desku hotovou , ale jeste nemame jimku, dotahlou kanalizaci z desky a dokopanou elektriku k rozvadeci , ale vsechny pripojky jsou vytahle ven z desky . Myslite,ze to bude vadit u predani desky ? Stavit mame az v zari tak si to v mezicase chceme vse dodelat . .
6. srp 2011 v 08:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @l1006 vadit to myslím nebude, my to dodělávali také v době, než se začalo stavět, ale deska byla hotová.
6. srp 2011 v 08:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
 jaký máte vybraný typ krbových kamen s výměníkem - na co si dát pozor a podle čeho mám hledat? Děkuji za rady emoticon
6. srp 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
fotoportrét
fotoportrét
petunnka
15
 @pistanda my budeme mít krbovou vložku s výměníkem - kanadské krby - www.kotelnici.cz - ještě nevím, přesně jaký typ, vybírat, kupovat a instalovat budeme cca v listopadu emoticon
6. srp 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 přidávám se k dotazu na krbová kamna : chceme kamna s výměníkem. Stavíme Novu 101, částečné podsklepení pod obývákem. Vybrali jsme kamna ABX Stockholm 8 , ale nevíme, zda jsou právě tyhle vhodné emoticon Můžete poradit? Vy co máte kamna s výměníkem. Moc děkuji emoticon
6. srp 2011 ve 14:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
 @l1006 Nebude to vadit zcela určitě, je zajímá pouze deska samotná a jestli tam máš a nebo nemáš přípojky je pouze Tvůj problém.
6. srp 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @bedulka11
myslím, že krbová vložka by měla mít výkon jako je tepelná ztráta domu.Proto není dobré dávat větší výkon. Potom je dům přetopen a když chcete topit málo, ve vložce to jen doutná a není to pro ní zrovna ideální. Krb teprve mít budeme
6. srp 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš