Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @terisek77
Ahoj, po mych zkusenostech bych rekl ze ani neni treba. Oni ti kluci ze STADE to jedou jak pres kopirak, maji to namakany, takze nez se dozor rozkouka tak oni uz zalivaji a konci emoticon . Spis jsem si pripadal trochu divne jak jsem tam okounel. A pak by, si myslim, nedovolili uz kvuli jmenu neco osidit a desku tim padem nepredat, RDR ma velke naroky. Dozor je jiste dulezity, ale v tomto pripade spis pro klid duse, nez ze by neco vyresil.
Jina otazka by byla v pripade pripojek, tady je lepsi vedet kde co vede osobne emoticon
13. zář 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Nemáte v albu někdo fota detailů Fermacellového podsypu v přízemí,kamarád by to rád použil při rekonstrukci a já ve své databázi ze stavby NOVY 101 zrovna tyhle detaily provedení nemám.....předem díky...
13. zář 2011 v 16:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
 @djgas
Nevim jestli toto pomůže, ale mrkni zde: http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/sembeth/album/stavba-nova-101-pasiv/7732656/

Zkusim ještě něco vyštrachat a kdyžtak pošlu do IP.
13. zář 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @sembeth Díky moc...
13. zář 2011 ve 20:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
Registrovala se 28. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
Registrovala se 28. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Tak domeček jsme převzali a stále se rozkoukáváme emoticon, převzetí proběhlo bez problémů emoticon
13. zář 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @artepp
my dnes převzali také sice to byl pokus číslo 2, ale už je vše opraveno a doděláno, takže super. Za vše tedy musímm poděkovat panu Kubijátovi díky jemu vše nakonec dopadlo dobře a dodělali domeček podle našich představ emoticon
13. zář 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
 @wenigh Tak to gratulace. My teda měli hlavu jako pátrací balon z toho množství informací a myslím, že tak půlrok se bez návodů neobejdeme emoticon. U nás skvěle fungovala parta pana Babíka, můžeme doporučit emoticon
13. zář 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 jo návody mám taky vyrovnan na kuchynský lince, dostal jsem i doporučné nastavení solárů od rdr emoticon
13. zář 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
Registroval se 26. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
Registroval se 26. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha - východ.
 Ahoj, nevíte náhodou někdo na kolik zhruba muže vyjít podlahové topení do obýváku (cca 40 m2)? emoticon
13. zář 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
 @otoron Ahoj, konečně někdo kdo staví také Locus 119C, já bych mě za měsíc dělat desku. Domeček asi únor nebo březen, moc se na něj těším emoticon
13. zář 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @honzulin
myslím že m2= 1500,-
13. zář 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
 @otoron @terisek77 Jen bych chtěla tak obecně podotknout, že to, že se deska předá RDR, je pouze jenom o rovinnosti desky a ne o tom, jak je udělaná uvnitř...
13. zář 2011 ve 22:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka01
1
Registroval se 17. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 11 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
jirka01
1
Registroval se 17. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 11 příspěvků. Má 1 přítele.
 Zdravím, rád bych se zeptal, máte někdo zkušenosti s K-keramikou? Popř, jak hodnotíte K-keramiku vs. Siko? Díky
14. zář 2011 v 01:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @jirka01 Já se připojuji k dotazu, i když jsem tu v diskuzi četla, že se Sikem převažuji špatné zkušenosti a naopak K-Keramika je bez problémů. Je prosím K-Keramika někde v Praze a okolí, já ji našla jenom na Moravě...
14. zář 2011 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @jahooodka
My jsme objednávali v SIKU olomouc a byli jsme s přístupem obchodníka, vizualizací i doporučeními spokojeni. Je samozřejmě otázka, jak to nakonec dopadne, když budou domek stavět, jestli SIKO dodá vše, co doat mělo.
14. zář 2011 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
glovena
60
Registrovala se 1. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 218 příspěvků. Má 21 přátel. Region Příbram.
fotoportrét
fotoportrét
glovena
60
Registrovala se 1. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 218 příspěvků. Má 21 přátel. Region Příbram.
 @jahooodka My mame koupelny pres K-keramiku a sesli jsme se v Praze v A-keramice (proti xxx lutz ve stodulkach) s panem z Brna (zadny novacek), dokonce v sobotu a vybrali jsme vse. Je pravda, ze na prodejne nemaji vystavene vnitrni dvere a plovoucky, ale vybrali jsme ze vzorku. Take nabidka obkladu je v Brne pry vetsi, ale nam to stacilo.
14. zář 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @honzulin
Ahoj, moc preji at ti deska dopadne na jednicku, ja ji dneska predavam, tak uvidime jak to dopadne emoticon . Locus 119C byla moje jasna volba a to nejen diky nasemu pozemku, kde se perfektne hodi, ale taky merim dva metry a prvni patro je diky plnym stropum idealni. Myslim, ze se RDR moc povedl. Byl jsi se podivat v Mnichove Hradisti na "prvni" zdenou verzi Locus 119C? Trochu jsem si standard "upravil" - garaz a spodni patro (RDR vyslo vstric jak cenou tak radou). Jestli chces tak si muzem "vymenit" nejake napady na zmeny. emoticon
14. zář 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @fialka4
Ahoj, no tak to je bez diskuze. Mas 100% pravdu, deska neni jen o rovinnosti. Pouze jsem referoval o vlastni zkusenosti. Proste jsem chtel rici, ze si myslim kluci ze Stade jedou svuj standard a myslim si ze dost dobry. emoticon
14. zář 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rou
44
Registrovala se 1. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků a 1 album. Má 16 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
rou
44
Registrovala se 1. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků a 1 album. Má 16 přátel. Region Brno.
 @jirka01 My jsme se si prvně domluvili schůzku s pánem z K-keramiky v Brně. Z této schůzky jsem byla dost nešťastná, nemohla jsem si nic vybrat a přístup pána se mi taky vůbec nelíbil (bohužel už jsem vyhodila vizitku, takže nevím jméno). Pořád jen vyprávěl o tom, co by si dal domů on (zastánce dlažby v celém domě).
Další schůzku jsme měli v Siku s p. Ježovou u Avion Shopping Parku a byla jsem nadšená jak výběrem, tak přístupem. Zatím jsme neměli žádný problém, paní Ježová reaguje rychle a vstřícně nejen osobně, ale i v případě upřesnění a dotazů mailem nebo telefonicky. Měli jsme jen pár drobných chyb v první kalkulaci, ale i to bylo rychle opraveno. Jak píše @boratko ještě uvidíme, jestli nebude problém při stavbě např. s dodávkou...
14. zář 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kodbur
10
Registroval se 21. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků a 6 alb. Má 3 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kodbur
10
Registroval se 21. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků a 6 alb. Má 3 přátele. Region Praha.
 @jirka01 O víkendu jsme byli vybírat v K-Keramice v Brně a byli jsme moc spokojeni. Pán co se nám věnoval věděl o standartech i jejich cenách, když jsme nevěděli poradil nebo se snažil najít něco dle našich požadavků, nechal nás vše dobře promyslet. Byli jsme se podívat už předem jak v K-Keramice tak i v A-Keramice ale nám více vyhovovala K-Keramika jak pro nás lepším výběrem barevných obkladů tak i vystavenými dveřmi a podlahami. Myslím že cesta do Brna se rozhodně vyplatí. Nyní čekáme na vizualizace koupelen tak jsme zvědavý emoticon .
14. zář 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @glovena díky, asi to taky tak vyřešímeemoticon
14. zář 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @jahooodka @jirka01 my meli puvodne vybrano v Siku, ale po tech spatnych referencich, co jsem se tu docetla, jsme se rozhodli zajit do K-Keramiky. Navic nam bylo receno, ze pro Jihomoravsky kraj je K-Keramika jedinym dodavatelem. Obklady a dlazbu tam maji vazne nadhernou. Ceny jsou urcite vyssi nez v Siku, tam je vice produktu kolem cen ve standardu, ale i v K-Keramice jde vybrat. Bohuzel nam se tam nepodarila vybrat WC, umyvadla a baterie. Standard se nam vubec nelibil a nadstandard, ktery byl podle nasich predstav, stal silene prachy, tak jsme to se souhlasem RDR dovybirali v Siku v Avionu, tam maji vetsi vyber. Jinak pristup byl v obou pripadech dobry. Uvidime jak to bude s dodavkou.
14. zář 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 Zhodnocení po roce v NOVA 101

Zítra to bude přesně rok, co jsme si převzali domeček od RDR. Co jsme za ten

rok zjistili a jak se nám bydlí se pokusím shrnout v následujícím příspěvku.

Nastěhovali jsme se zhruba 2 týdny po předání domu, ještě se dořešovali nějaké

drobnosti, které chlapi nestihli během montáže a na které jsme přišli během

přebírání domu. Převzetí domu si domlouvejte vždy za denního světla aby bylo

možné dům pečlivě projít zvenku. Při předání jsme tedy měli v zápise dodatečné

seřízení vnitřních dveří i venkovních dveří a oken, nefungující prostorový

termostat, chybějící parapet u francouzů, doizolování pěnou spodek domu od

desky, nechali jsme zapsat zjištěné odfláknuté výplňové izolace z výroby, které

se pak během montáže snad podařilo doopravit na místě, dále už jen estetické

drobnosti (malba apod). Po odhalení chyby v rozpočtu ohledně podlahového

vytápění nám bylo ještě vráceno cca 17tis. Časem jsme reklamovali ještě

prasklou tapetu v rozích některých místností, seřizování oken, chybně zapojenou

čerpadlovou sestavu krbového okruhu, vadné čerpadlo cirkulace TV, vadné čidlo

zdroje tepla, vadný pojistný ventil, vadný ventilátor rekuperační jednotky, 2x

prasklou přípojku vody (reklamace se týkala spodní stavby ne RDR). Vypadá to

asi děsivě, ale během roku se toho nastřádá v novostavbě docela dost, nicméně

přístup RDR byl vždy férový a akutní věci byly řešeny vždy poměrně rychle a bez

problémů. Co se povedlo - konstrukce domu je stabilní, pevná, suchá, žádné

náznaky vlhnutí, tepelných mostů a pod. Střecha bez problémů vydržela letošní

silné vichry, okna zase vydržela výbuch nedalekého semtína emoticon Precizně

provedené obklady a dlažby. Báli jsme se trochu praskání dřevěného schodiště,

ale zatím si občas jen lehce lupne.
Spotřeba energie: máme model 2010 ve standardu bez izolační předstěny,

standardní okna, navíc je pouze rekuperace a místo elektrokotle máme akumulační

zásobník IZT do kterého máme zapojenou teplovodní krbovou vložku. Celková

spotřeba elektrické energie byla 7709 kWh, za kterou jsme zaplatili celkem

včetně měsíčních paušálů za jističe 24tis Kč. V zimně jsme asi 12 týdnů

používali krbová kamna (cca 4kubíky volně sypaného dřeva). Podotýkám, že se jedná o celkovou spotřebu el.energie včetně vytápění, ohřevu vody, praní, žehlení a vaření - to vše pro tříčlenou rodinu s maminkou na mateřské.

Celkově jsme i přes všechny reklamace spokojení, všechno se dalo řešit. Postřeh pro ty co se chystají stavět: nechte si do finále VELKOU finanční rezervu, poslední položka kterou zaplatíte RDR není poslední výdaj který dům a okolí spolyká - venkovní terénní úpravy, brána, branka, plot, nářadí, zahradní domek, Béďa trávníček, pergola, zahrada a spousty spousty drobných nicméně nákladných položek, zejména těm, kteří si na dům stejně jako my brali hypotéku, může poněkud zkomplikovat život.
14. zář 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @glovena Ahoj, tak jsem dneska uspesne predal desku od STADE(pro Locus 119C). Rozmery byli perfektni a rovinatost do 0.7cm z roviny - COOL. Typek z RDR rikal ze jejich desky prebira vzdy bez problemu. Tak ted jenom aby byl brzo i domecek emoticon . Uz jsme prodali i byt, pronajem pomalu konci, tak jestli to letos nevyjde tak pujdeme asi pod most i se stromeckem. emoticon
14. zář 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @zuzicz
Ahoj, Za sebe muzu rict, ze SIKO byla nejpohodovejsi cast pripravy pro KS. Jsem ze severni moravy, ale domluvil jsem si schuzku s p. Svanhalem (z BRNA) a ten, jako spravny brnan zmakl vse na jednicku... vrele doporucuji. Vse je o lidech. Treba s pane z Lamontu jsem skoncil hned behem prvnim telefonu a kuchyn (jak rika on) si sesroubuju z diravych prkynek. emoticon emoticon emoticon
14. zář 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
Registrovala se 8. června 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 449 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
Registrovala se 8. června 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 449 příspěvků. Má 10 přátel.
 @otoron super zprávy, určitě to výjde!!!
14. zář 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Připojuji se k tomu, co psal holoubci79, i my už budeme za pár dní bydlet rok. I u nás se vyskytli drobnosti (okna, vchodové dveře), ale jinak velká spokojenost - sucho, teplo, perfektní obklady. Plně souhlasím s tím, že okolní úpravy a dodělávky spolykají plno peněz a proto u nás ještě mnoho kolem domu chybí - zbytek plotu, terasa, zeleň, ale vše určitě bude i když to chvilku potrvá
14. zář 2011 v 17:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
 souhlasím s příspěvkem holoubci 79, určitě je dobré mít VELKOU rezervu, minimálně 150 tisíc (a to jen u malého pozemku a v nejnižším standardu) na ty venkovní úpravy...my s těmito věcmi počítali, ale to bylo deset tisíc sem, deset tam a rezerva se rozplynula a tak budem mít dlažbu či plot kdoví kdy a to už rok bydlíme...pokud má člověk pozemek větší a chce něco jen trošku dražšího, tak je to třistatisíc jen to hvízdne...my teď sedáváme v rybářských židličkách pod altánem za tři stovky, kterej musíme při každém větru rozložit a v chodbě máme krumpáče a rýče, v ložnici zas kolo.....to už nemluvím o zařízení pracovny a nové postele do ložnice, na ty si pěkně počkáme emoticon ..počítám, že nám tak pět let bude trvat než bude dům i zahrada opravdu v cajku...stavět znova, tak si vyberu dům tak pět set tisíc pod naším rozpočtem....
14. zář 2011 v 18:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 Neví někdo zda jsou nyní ve standartu ve 101čce pouze pultová okna ? ty vikýřová jsou za příplatek?
14. zář 2011 ve 20:06  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
Registrovala se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 153 příspěvků. Má 10 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
kata009
14
Registrovala se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 153 příspěvků. Má 10 přátel. Region Vyškov.
 @petrsv1000 myslím, že vikýře jsou za příplatek
14. zář 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš