Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @radu Ahojky, Mno jako spravny cech emoticon emoticon bych mel rict ze za pul hodky je vsechno hotovo, ale prijezd, vybaleni, mereni, premereni, rovinatost, zatlouct hrebiky a pak napsat protokol to chvilku trva..... emoticon (samotne mereni je cca za hodku.)
20. zář 2011 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Kozojedy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Kozojedy, Česká republika
 @otoron dekuju za vycerpavajici odpoved emoticon volala jsem i na Rymarov a tam rikali ze cca 2 hod, tak spon mame tak zhruba predstavu. Zitra nam prebiraji tak jsme zvedavi diky moc
20. zář 2011 v 10:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 Prosím o info - jak dlouho před montáží jste věděli termín? A posílají ho mailem nebo poštou? My ho měli dostat minulý týden a zatím nic...
20. zář 2011 v 11:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @to.nejde Chodí to poštou a myslím, že doporučeně.
20. zář 2011 v 11:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
prskavka3 (41 r.)
4
Registrovala se 6. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 20 příspěvků. Má 4 přátele. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
prskavka3 (41 r.)
4
Registrovala se 6. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 20 příspěvků. Má 4 přátele. Region Bruntál.
 Přijde to doporučeně a poštou a k nám to dorazilo měsíc předem.
20. zář 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frogggy
1
Registrovala se 13. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 16 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
frogggy
1
Registrovala se 13. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 16 příspěvků.
 Ahoj, mohla bych se zeptat tech, co maji NOVU 101 model 2012 bez izolace garaze, zda si priplaceli alespon za izolaci sten s tim, ze strop by se dodelal nekdy casem, nebo staci mit garaz zcela bez izolace?Diky
20. zář 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
 @frogggy nevím jestli tady už nekdo má model 2012, řekl bych, že spíš ne. Já mám model 2011, taky bez izolace a ničemu to nevadí, podle mě pokud není garáž obytná nebo není nad ní místost, tak zateplení není potřeba.
20. zář 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @frogggy na to jsem přišla zrovna náhodou, že stěna mezi garáží a domem je tenčí, upozornil mě na to @rdk v souvislosti s tím, že budeme mít otevřené přízemí a mohlo by nám to prochladat. No uvidíme, kolik si za to řeknout při KS, manžel když tak říkal, že tam klidně ten polystyren nabuší v garáži sámemoticon
20. zář 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @jahooodka ano, RDK me na to take upozornil. Nevite nekdo priplatek za zatepleni teto jedne strany. Zda se mi, ze se dostavame s cenou hooodne vysoko a budeme muset nekde ubrat ;]
20. zář 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pholikov
12
Registrovala se 14. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 6 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pholikov
12
Registrovala se 14. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 6 přátel.
  • Již bydlím v domě
 tak se dnes zacalo...po pocatecnich problemech s prijezdem jerabu na misto kde mel stat, to vypada, ze je zatim vse ok...zeptam se nestaveli vam nekomu dum chlapci z Polska?
20. zář 2011 v 17:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dasa3
13
Registrovala se 20. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Má 8 přátel. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
dasa3
13
Registrovala se 20. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Má 8 přátel. Region Opava.
 Zdravím všechny. Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo nova 77? Jestli jste spokojeni? Nemát někdo fotky 1 patra ? Podle papíru si to nedokážu představit ? Děkuji za odpověď Dáša
20. zář 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 zkus tuto diskuzi http://www.modrastrecha.cz/diskuse/tema/dum-nova-77-rd-rymarov/ tady je nás většina co staví 101 a 77 se od nás trhliemoticon
20. zář 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
 @zuzicz, @jahooodka, zateplení stěny mezi garáží a domem možno řešit dle info z RDR předstěnou (příplatek 280 Kč/m2), či ještě lépe termofasádou 100 mm (příplatek 594 Kč/m2). Dům je ve standardu s termofasádou a trojskly, tedy dobře zateplený. Jsem laik, ale logicky předpokládám, že 150 mm stěna mezi nezateplenou garáží a domem dle projektu musí nutně do obytného prostoru „pouštět zimu“. Tato achillova pata by v domě s otevřenou vnitřní dispozicí v přízemí byla asi ještě markantnější.
20. zář 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @rdk
Nejsem si jist jestli sem pochopil dobře co píšeš ale mezi garáží a domem je stejně tlustá stěna jako kdekoliv jinde na obvodové zdi
20. zář 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
 @wenigh Ten uvedený problém se týká přízemí, kde konkrétně ve tvém projektu vidím stěnu mezi garáží a obývákem v tloušťce 190 mm a v krátké části stěny mezi garáží a schodištěm v tl. 150 mm (zde to o 40 mm uskakuje). Pokud již bydlíš a garáž vč. vrat se realizovala nezateplená, asi by bylo zajímavé tuto stěnu v zimě "sejmout" termokamerou. Jinak v podkroví je to O.K.
20. zář 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @rdk
máš pravdu koukal jsem na fotky je užší o izolaci která je na venkovní straně garáže
tady to je vidět
21. zář 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 @boratko rovinu asi potřebovat bude.Zpevněné štěrkem jsem to měl,ale postavil se o kus jinde než bylo navrženo od RDR a zadními koly stál v bahně.Podklady pod patky mají svoje a myslím že ani ten podsyp nebyl třeba.Jde jen o to,aby měl dobrý přístup k pozemku.Ale je to všechno o lidech,náš jeřábník byl pohodář.... emoticon
21. zář 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
 Ahoj všem,
tak abych nevyšel ze cviku hlásím další problém s koupelnou - vířivá vana dodaná RDR přestala vířit. Srory koupelny a RDR to už by vydalo na hodně smutný román - od dubna u mě byli minimálně 8x, nejdelší řešení problému jim trvalo 6 týdnů, tekoucí toaletu řešili na 4x (nebo 5x?). No nic - kombinace já & Nova 101 & RDR & SIKO to je na Chocholouška. Doporučení všem potenciálním obětem kombibace RDR a SIKO: kupte si necky a na zahradu přistavit "ToiToiku", ušetří te si nervy i čas !!
21. zář 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Tak i já tady shrnu své zkušennosti s RDR. Měli jsme partu p. Lejska s parťákem p. Mádrem. Řekl bych , že montáž domu mají fakt zmáknutou a dělají ji rychle a dobře. Kluci jsou slušní ochotní a pracovití. Poperou se i s nějakými těmmi změnami přímo na stavbě i když tam už je to malinko horší, ale stále si to dovolím nazvat jako nadstandardní chování, po zkušennostech s jinými řemeslníky. Bohužel, se nám ale nevyhla i jedna špatná zkušennost. Požádali jsme obkladače o nalepení obkladů v kuchyni, které nejsou součástí zakázky od RD. V pohodě slíbil, že to po práci udělá a řekl si cenu, s kterou jsme souhlasili. Až nastal ten správný den řekl nám, že večer bude obklady lepit a ráno to bude hotové. Ráno byly obklady nalepeny vypadalo to že správně, chybělo zapravení kolem okna a u rohu a vyspárovat. Protože do té doby byly jen kladné zkušennosti tak jsem zaplatil celou cenu za práci aniž by mě napadlo že by mohl nastat problém. Obkladač dostal veškerý materiál, včetně ukončovacích lišt a bylo dohodnuto že lištu osadí. Dopadlo to nakonec tak, že kolem okna je obklad prostě zaříznutý a až na naše naléhání alespoň zasilikonován měl zůstat jen tak. Ukončení mělo být realizované lištou a není prostě výmluvy typu " mě to nikdo neřekl apod." Je mi naprosto nepochopitelné jak může odborný řemeslník provést takovouto práci a ještě se divit že se to někomu nelíbí a chce to jinak. Prostě jsme s ním nehnuli. Při montáži kuchyně se ještě přišlo na to, že celý obklad je o 1,5 cm níž než má být a tím pádem je to celé zmršené.Zřejmě to měřil bez finální podlahy. To taky nebere jako závadu. Žádal jsem vrácení peněz - bez výsledku. Proto varuji ostatní kdo budou mít tuto partu a tohoto pana obkladače - když už si něco domluvíte bokem, nikdy neplaťte před kompletním dokončením, nedejte na solidní chování. Vše napište velkými písmeny jak to chcete a nechte si to od něj podepsat i když plán od Lamontu měl a stejně je to blbě tak nevím. Nám se vymstilo to, že jsme tuto práci domlouvali jen s obkladačem a zaplatili před dokončením. Měli jsme to domlouvat se stavbyvedoucím a zaplatit po kompletním dokončení. Teď to víme, bohužel pozdě. Pan obladač se jmenuje Lukáš Müller. Přikládám i fotky jeho a jeho odborné práce. Takže dejte si pozor ať nedopadnete jako my.
21. zář 2011 v 17:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @pavelcent Na to lze jen rict jen to, ze tech par Vami uporenych stovek asi nestalo zato, ze? emoticon Tohle je spis pouceni pro vsechny, kteri si to nenaplanuji s RDR a snazi se usetrit.
21. zář 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 Toto není o tom, že to mělo být realizováno přes RDR. Nevím jakou mají cenu za obklad kuchyně. Toto je varování před špatným jednáním konkrétního řemeslníka. Prakticky každý se snaží ušetřit, kde se dá, protože jen na poplatcích úřadům a vedlejších nákladech je to balík. Nemám důvod proč bych si nemohl domluvit "fušku" s řemeslníkem, který na stavbě je a práci, kterou dělá pro RDR nedělá tak jak fušky. 90% lidí si takto něco domlouvá na stavbě. Mohli jsme být oba spokojeni. Škoda, že jen mohli. Proto toto varování.
21. zář 2011 v 19:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
Registroval se 26. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
Registroval se 26. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha - východ.
 Ahoj, máte někdo zkušenost s větším rozměrem jak obkladů tak dlažby do koupelen nežli je psáno jako max od RDR? Zalíbili se nám obklady a dlažba s větším rozměrem, jen nevíme jestli do toho máme jít... Ptal jsem se RDR, a napsali mi, že je to na vlastní riziko... (jen netuším, jak velké riziko to může být...)
21. zář 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 @pavelcent Přesně z tohohle důvodu nám bude kuchyň obkládat oficiálně RDR. Domlouvat si práci bokem, zaplatiti předem a pak se divit, že to je špatně a hlavně vlastně není kde reklamovat, že... Za těch pár korun to nestojí, aspoň mně emoticon.
21. zář 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
 @honzulin Co se koupelen týče je riziko problémů při dodávce sanity a zařizovacích předmětů od RDR opravdu velké. To je moje časem i nervy draze zaplacená zkušeenost. O kolik se riziko zvětší použitím většího rozměru dlažby ti nepovím, ale neriskoval bych. Fakt je, že si dům "sedá" a to by mohl být problém.
21. zář 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @pavelcent @caarodejka No jo, jenze oficialne i neoficialne to obklada stejny remeslnik. Sice neplanujem zadne fusky od remeslniku RDR, ale kdyby ano, ocekavala bych stejne dobre odvedenou praci. Takze chapu, kam tim pavelcent miri.
21. zář 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
 @zuzicz Mně by šlo hlavně o tu reklamaci - lepší mít to oficiálně než se pak s někým dohadovat, zbytečné starosti navíc... Řemeslníky ohodnotím až po vlastní zkušenosti emoticon.
21. zář 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @pavelcent Nechtel jsem se Vas dotknout, ale kdyby jste si nechal naceneni obkladu kuchyne jako ja udelat, tak by jste zjistil, ze je za naprosto stejnou cenu jako jakykoliv jiny obklad (koupelna a tak). Pak byste mohl uplatnovat zaruku a nechat je to treba predelat trikrat... Na tech peti metrech co v kuchyni asi mate, jste jiste desitky tisic neusetril..
Dum stavi RDR jako firma a tak at si s problematickymi remeslniky poradi sama, RDR si je nenecha asi moc dlouho, kdyz po nich bude muset resit desitky reklamaci....
Poukazovat na jedince mi v tuto chvili pripada jako osobni msta za vlastni...b.....t
@caarodejka ma naprostou pravdu, za pak kacek to nestoji...
21. zář 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @honzulin Ahojky, o jakem rozmeru se bavime, je fakt ze jsem videl fotky (nekde mam odkaz) jak ten obklad 70*20 popraskal. Polozeny na fermacelovych dilech. Mam taky obavu - dlazbu mam na chodbe a spodni pracovne. a byl jsem nucen ji zkratin z 65*15 na 50*15 (simulace dreva emoticon ).. Takze co se tyce nadstandartniho rozmeru na stene to vadit nebude, ale netancoval bych na tom. emoticon emoticon emoticon
21. zář 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @otoron
Tak v prvé řadě jste se mě vůbec nedotkl. Každý má svůj názor. Neměl jsem jediný důvod obklad kuchyně řešit přes RDR reference na party jsou prakticky výhradně kladné. Neušetřil jsem desítky tisíc to máte pravdu, ale kdybych takto uvažoval u všeho tak bych měl dům o dost dražší. Zmíním jen gar. vrata,gar. dveře, vnitřní dveře, geberity, kontejnery atd.Pokud Vám moje varování pro ostatní připadá jako osobní msta ..... nechápu z čeho tak soudíte. Kdybych se chtěl mstít tak toho kluka tady pomluvím způsobem naprosto odlišným. Pokud vím jen jsem ostatní upozornil na to, že jiná je práce pro RDR a jiná "bokem". O nějaké řemeslné cti,hrdosti,etice, nevím jak to správně nazvat,asi tady nemá smysl mluvit to je dnes již něco,co neexistuje. A v partě co stavěla u nás se to týkalo tohoto konkrétního člověka.Pokud jste si všiml kritizoval jsem obklad kuchyně a přitom ostatní obklady dělal ten samý člověk. Tam je to vcelku v pořádku.Pořád Vám to připadá jako msta? Tímto jste se mě fakt dotknul.
21. zář 2011 ve 21:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
 Nemyslím, že v případě Pavlacenta šlo jen o snahu nějak výrazně ušetřit. Plánování stavby domu se přeci v průběhu času postupně vyvíjí. Každý není tak prozíravý (já tedy osobně také ne) aby v době, byť oficiálně konečné specifikace, měl definitivně uzavřeny všechny detaily a pak se opravdu může stát, že zákazník montážníky požádá o nějakou drobnou dodělávku. Nevídím na tom nic špatného, natož pak vlastní blbost...

Ještě bych na toto téma chtěl dodat, osobně umím pochválit a činím tak rád, jsem-li s někým/něčím spokojen. Jsem však také názoru, že neodvádí-li někdo svojí práci tak jak by měl, je dobře na to upozornit. Nejprve přímo toho dotyčného a nevede-li takové jednání k nápravě, pak před ním varovat i ty druhé.Pokud se na lajdáctví neukáže, vždycky zůstane lajdáctvím. Jen ať se montážníci snaží, domek stavíme jednou za život, rád je pochválím a nebudu-li spokojen, o své zkušenosti se rovněž podělím. A říkám rovnou, určitě by nešlo o osobní mstu, nýbrž o varováním před lajdáctvím a nepoctivostí. Takže Pavlecente, cením si Vaší reference a i přes vzniklý problém přeji příjemné bydlení v novém domku! emoticon
21. zář 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš