Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 Zdravím stavitele emoticon

tak u nás stavba běží jako na drátkách, přestože nám 1.den montáže v noci sprchlo a poprchalo i během 2.dne. Kluci vše zakryli. Asi na dvou místech nám zateklo,ale nic hrozného. Dneska už svítí sluníčko a bude se dělat střecha emoticon Jsem nadšená - bohužel jsem kvůli pracovním povinostem mohla být na stavbě až dnes ráno,ale je to úžasné.....v neděli byla jen holá deska a dneska jsem se procházela v obýváku emoticon
Večer přidám fotky.....
13. říj 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @boratko Nám kuchyni taky dodává Lamont a rozhodně převezmu dům,až po zhotovení kuchyně - poslední faktura totiž zahrnuje i cenu za kuchyň......Jakmile převezmu dům,tak budu muset fakturu zaplatit.
13. říj 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
Registrovala se 28. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
Registrovala se 28. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Mám dotaz ohledně podlahovoho topení, jak dlouho trvá po prvním zapnutí topení, než začne hřát, tj. než začn e být podlaha teplá. Máme podlahovku v obýváku, kuchyni a koupelně a radiátory všude krásně hřejou, ale podlaha s podlahovkou je stále studená, a to jede od 6 a zkoušela jsem si hrát i s nastaveníém termostatu.
13. říj 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @artepp Zkontrolujte jestli není systém zavzdušněný, naám topí souběžně s radiátory.
13. říj 2011 v 11:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
 @jitule23 To jsem dle rady na telefonu od RD zkoušela pohmatem na trubkách v rodělovači a ty jsou teplé, takže by tam vzduch být neměl.. Jak se vůbec podlahovka odvzdušňuje ?
13. říj 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pholikov
12
Registrovala se 14. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 6 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pholikov
12
Registrovala se 14. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 6 přátel.
  • Již bydlím v domě
 ahoj, tak mohu poskytnout pár poznatků ohledně domečku. Co už teď víme, že bychom rozhodně dali podlahové topení, jelikož podlahy jsou opravdu dost studené, takže se bez papučí neobejdeme.. :( V koupelně jsme si nechali dát okno a bohužel bylo vidět zvenku dovnitř a to když máte pod oknem záchod, tak není moc příjemné - tak buď si nechat udělat nějaké speciální okno např. s broušeným sklem a nebo to vyřešit, tak jak my - koupili jsme si folii na sklo (cca 70,- Kč) a díky ní není vidět nic. Chci se zeptat, celkem dost nám to v domečku divně smrdí a bohužel se toho nemůžeme zbavit. Nevím, zda je to od topení nebo barev na zdi..nemáte s tím někdo zkušenost? Dále jsme už po 3 dnech přišli na pár závad - jako pod parapety v pokojích je vymalováno, ale nezbroušeno (vypadá to naprosto hrozně) a drhnou nám dveře v jednom pokoji, máme rozbité vrata od garáže (dají se zavřít s obtížemi). Kuchyni nám dojedou montovat v pondělí. My to máme odděleně - jak fakturu za dům, tak za kuchyň (jelikož kuchyň financujeme z vlastních zdrojů a stavebka. Ještě se zeptám k hlavním dveřím - jdou celkem špatně zavírat, musí se s nimi bouchnout, je to ok? mně to moc teda nepřijde, jelikož když s nimi bouchnu, tak se otřese celý dům... :( Čekáme ještě na fasádu, snad by měli dojet o víkendu...Tak to zatím vše emoticon
13. říj 2011 ve 12:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @kata009 ahoj, měli jsme chlápka z firmy, určitě bych si ho pozvala znovu, aby případné závady slyšel hned na místě. A může taky pomáhat měřit. Z Rýmařova jezdí jeden člověk. Mimo jiné, zástupce z firmy chtěl být u toho emoticon
13. říj 2011 ve 12:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 @radu nam odpovida na mejly okamzite a celkove se snazi, je to zvlastni, ja znam jeste par lidi a spokojeni s nim byli. Uz mate postaveno nebo jste presli k nekomu jinemu ?
13. říj 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
 @pholikov ten smrad je normální, taky nám to tak aspoň měsíc smrdělo, naštestí v létě tak jsme pořád mohli větrat. Nevím jestli smrdí barvy, řekl bych spíš že lepidlo, některé stěny jsou z výroby lepeny. Dveře nám taky drhli dokonce o podlahu, přijeli a spravili to, dají se seřídit na pantech. Vchodové dveře nám taky seřizovali, taky drhli, musí jít lehce zavřít, bez použití větší síly. Rozhodně si to nechte opravit i když teď si na reklamaci počkáte... emoticon
13. říj 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
 @pholikov Ten zápach jsme tam měli taky, cca za měsíc to zmizí, je to něco ve stěně, s topením to určitě nesouvisí, ale vyprchá to určitě, teď už to tam nemáme. Dveře se za chvíli "vychodí", zpočátku jsme měli problém to vůbec zavřít a cca za 14 dní to už krásně lehce funguje. Jinak jsme reklamovali, že v garáži chybí větrací mřížky a přijeli to opravit tak nějak do 10 dnů, v pohodě.
13. říj 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aldano
3
Registroval se 2. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
aldano
3
Registroval se 2. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků. Má 1 přítele.
 @boratko
Záleží na tom co máte v SOD. Myslím si, že standardně u HÚ je psáno(a tak to mám i já), že "nedodělaná" kuchyň není důvodem k nepřevzetí domu. A platební podmínky jsou myslím taky standardně ve čtyřech platbách(záloha, rozdíl mezi výší hypotéky a konečnou cenou -záloha a projekt, 90% s 15 denní splatností po předávce domu, 10% doplatek případně ponížený, se splatností 10 dnů po nabytí právní moci kolaudace, ale nejpozději 60 den po předání domu. Takže je jasné, že celou částku RD rozhodně neplatíte před dokončením kuchyně.
13. říj 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @boratko nám montovali Lamonťáci třetí den po převzetí....o nic nejde
13. říj 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @petunnka Děkuju! Jsem ráda, že se vám bydlí krásně! emoticon Už se na to taky těšíme! emoticon Měli jste po převzetí hodně reklamací?
Jinak já musela být dneska v práci, ale manžel tam dneska byl celý den a zítra už by měli dělat střechu-neuvěřitelný! emoticon Parta je prý naprosto v pohodě a jsou prý moc šikovný! Tak jsem na to zítra hrozně zvědavá... emoticon
@boratko Nás na to upozorńoval pán už při KS, že právě kvůli rychlosti výstavby se kuchyň dodělává velmi často až po převzetí domu. Nemám obavy! Z Lamontu mi tenhle týden volali, že kuchyň dali do výroby a že 2.11. přijedou montovat! emoticon
@luji je to paráda, že? emoticon manžel mi taky říkal, že už se dneska 1.den procházel v naší ložnici! Neskutečný! emoticon Celý den mi posílal MMS a já jen valila bulvy! Člověk ví, že to bude rychlost, ale stejně je to k neuvěření! emoticon A faktura se platí až 14 dní od převzetí domu! emoticon A to těch 90%. @aldano to napsal myslím zcela přesně! emoticon
13. říj 2011 ve 21:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
 @fialka4 Mysleli jsme na Vás, počasí jak na objednávku! Hlavně že vše probíhá k plné spokojenosti, těšíme se na fotky emoticon
13. říj 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @rdk Děkujeme, děkujeme! emoticon Vy dneska už máte tuším 9 den stavby, že? To už pomaličku jdete do finiše! emoticon Zatím je vše v nejlepším pořádku! Náš stavební dozor je taky spokojený, takže my jsme dvojnásob spokojení! emoticon
13. říj 2011 ve 23:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 Ahoj, mám otázečku. Máte někdo teplovodní krbovou vložku propojenou z IZT? Snažím se vybrat, ale nějak nejsem schopen odhadnout výkony apod. Stavíme Novu101. Díky za radu.
14. říj 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @kata009 dnes jsme volali znovu do RDR a ptali se na novy termin predani desky a tentokrat nam bylo receno, ze tam zastupce firmy byt nemusi, takze se to bude konat podle planu v sobotu!
14. říj 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 @hop23 já mám akumulační nádrž Atrea IZT 615 litrů + krbová kamna Kalmar 11 s teplovodním výměníkem napojený do IZT (max.výkon kamen je 15 kW z toho 11,3 kW do výměníku), kamna je dobré vybírat taková, která mají minimální výkon do místnosti - to proto aby jsi stihl natopit akumulačku dříve, než se upečeš v obýváku emoticon
14. říj 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @hop23 Ještě k těm kamnům, já jsem také hrozně dlouho vybíral a nemohl se rozhodnout, já měl navíc požadavek na externí přívod vzduchu a tím se mi výběr hodně zúžil. Řekl bych že ty 4 kW do místnosti jsou až až, v tom krbu se nechá topit většinou jedině když je pod nulou a v průměru tak 4 hodinky, potom už teplota v obýváku překračovala 25°C a to i když jsem se snažil co nejvíc tepla dostat nahoru do patra. Hlavně bacha na prodejce krbovek, jeden takovej chytrák z poměrně hodně známé internetové prodejny krbů a kamen mi začal vykládat pohádky o tom jak je to s výkonem (začal násobit kubíky kW a přičítal výkon pro akumulačku až mu vyšla hodnota asi 25 kW a vůbec ho nezajímala tepelná ztráta, pořád mlel jen o těch kubíkách vzduchu který MUSÍŠ ohřát bez ohledu na skladbu konstrukcí domu), tak jsem ho nechal vypovídat a pak mu dal trochu přednášku a poradil mu ať alespoň nemotá lidem hlavu blábolama, když tomu houby rozumí.
14. říj 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @holoubci79 můžu se zeptat, kolik by měl být výkon kamen do vody? bez akumulační nádrže /do 101/
díky
14. říj 2011 ve 13:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @bedulka11
Já mám 8 kw s tím, že cca 6 jde do vody a cca 2 do vzduchu.
14. říj 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @boratko aha, my máme vybraná kamna, kde je do vody 4kW, mělo by to stačit,ne? Doufám emoticon
14. říj 2011 ve 13:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @bedulka11
Co se tady říku, i holoubci doporučoval, pokud se nepletu, tak by měl být výkon takový, jako teplená ztráta domu. Já mám 6,4 kw a zároveň mám i sklep, takže možná 7 kw. Tudíš si myslím, že celkových 8 KW je tak akorát.
Záleží, jakou máš tepelnou ztrátu domu.
14. říj 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 ztrátu máme 5,5kW , taky máme podsklepeno. U těch kamen není zase takový výběr emoticon
14. říj 2011 ve 13:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @bedulka11 bez akumulační nádrže bych volil výkon co nejmenší, běžná topná soustava NOVY má poměrně malý objem vody a docela snadno se nechá "uvařit". Nova 101 má uváděnou tepelnou ztrátu 4 kW - to znamená že když chci mít v domě 20°C a venku bude -15°C tak musím topit něčím, co má právě ty 4 kW aby to bylo v rovnováze. Je jasné, že zatopit v krbu si chcete i když je venkovní teplota vyšší než těch -15°C, potom je potřeba výkon ještě nižší než 4 kW. Proč to píšu - kamna která mají 4 kW do výměníku by měla zvládnout vytopit celý dům i kdyby neměla žádný výkon do místnosti a to v extrémním mrazu. Jakmile bude kolem nuly tak jakýkoliv vyšší výkon kamen je spíše pro zlost, protože za chvilku si budete muset vybrat, jestli přestat topit nebo otevřít okna emoticon Víc bych prostě nedával a ještě bych byl velmi opatrný, jaký bude výkon do místnosti. Jak píše boratko - držet se zhruba té tepelné ztráty emoticon
14. říj 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @bedulka11 Výkon 4 kW se ztrátou 5,5 kW je pořád v pohodě. Obývák budeš mít vytopený výkonem co jde do místnosti (sálání kamen) a ty 4 kW ti půjdou do ostatních místností do těles.
14. říj 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @bedulka11
Ale já časem budu vytápět i ten sklep a to ať už elektrokotlem nebo zejména krbem.
14. říj 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @holoubci79 díky za radu, nějak se pořád nemůžem dopátrat toho, co vlastně koupit emoticon Mohl by ses podívat na krbová kamna FALUN AQUA? co ty na to? díky
14. říj 2011 ve 13:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @boratko máš to protažené do sklepa?
14. říj 2011 ve 13:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @bedulka11
Ano, kousek od stropu budou zatím zaslepené vývody pro vytápění sklepa. Nechal jsem tam udělat i teplou a studenou vodu, natáhnout elektřinu a udělat odpady. Právě z důvodu budoucího sklepního využití. škoda toho nevyužít. Je otázka, kdy se dostanu k tomu, abych hrubou stavbu sklepa upravil na obyvatelnou místnost, resp. plánovanou saunu, ale každopádně připravené to je a to je hlavní. Těžko bych to kdy v budoucnu byl schopen udělat.
A jakmile se začne sklep dělat, tak se rozáhne elektřina, voda, topení atd. už to bude jednodušší, když je vše připravné.
14. říj 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš