Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
 @webgen Super, pak není co řešit, máme právě všechno na elektriku, ale zase aspoň je to už model 2011 a k tomu solára, tak by to nemuselo být tak hrozné, já jsem teda radši počítal se spotřebou 35 tisíc za rok a máme podle toho nastavené zálohy, tak uvidím za rok, no, zatím jedeme dva měsíce. Tak dík za pozitivní zprávu.
25. říj 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @otoron ceske mi to prijde az prilis. Naslibovat hory doly, jeste k tomu si do dat do Smlouvy o dilo a pak to nedodrzet emoticon O nejakem nadhledu ze strany zakaznika tu preci nema byt ani rec. Mne osobne je uplne jedno, jak to RDR hodlalo udelat, zasadni je, co je ve SoD.A ver, ze tu necertim jen proto, ze se to tyka i nas ale prave proto, ze jsme zili spoustu let v cizine a tohle jednani me zveda ze zidle.
25. říj 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
 @wenigh zkus se na to podívat z druhé strany....
kdyby si šel nakupovat do obchodu byl by si první v řadě, za tebou 10 lidí a prodavačka by ti řekla, vezmu nejdřív ty za váma, protože mají drobné, bude to rychlejší, obsloužím rychleji více lidí a protože se mi nechce vracet vám z tisícovky, tak by si asi taky neřekl: ano madam, klidně je pustím, já mám času (nebo v případě RD peněz na dražší dpháčko v příštím roce) dost?
25. říj 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
 @otoron pánové, to by taky mohlo být tak, že nám ten barák nebudou vůbec stavět, protože bude pořád více domů pohromadě v jiné lokalitě nemyslíte? emoticon
25. říj 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 jo ale u RDR není nikde napsáno, že výstavba půjde podle toho kdo udělá dřív desku, nebo kdo podepíše dřív SoD jak si tady někteří mysleli. Myslím, že ve smlouvě o díle je předpokládaný termín montáže a pak nejzaší možná termín. My měli 3Q a nejdelší možný termín začátku výstavby 4Q. Pokud někomu nedodrží ten nejpozdější termín tak chápu ,že to může být problém, ale pokud ne tak nevidím důvod si stěžovat, že byl někdo upřednostněn.
Ohledně DPH snad každému muselo být jasné že to nemůžou v tomto roce stihnout.
25. říj 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
 @wenigh tak to mi teda vysvětli, podle čeho nám to mělo být jako jasné? Jako že, když jsem v první týdnu v březnu 2011podepsal SOD, tak mi mělo být v tu chvíli jasné, že mi barák nepostaví, ale že ho postaví Frantovi, Lojzovi a Pepovi z Horní Dolní, kteří sice podepsali SOD v květnu, ale bydlí vedle sebe...? Ty si měl asi křišťálovou kouli, když si podepisoval SOD, ne? Mimochodem jak bude zítra? Bude pršet?
PS: po bitvě je každý generál...emoticon
25. říj 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
Registroval se 6. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 55 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
stoned
4
Registroval se 6. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 55 příspěvků.
 @webgen zni dobre gratuluju emoticon, mame nova101 2011, levny tarif od zari...cekam pres zimu a napisu. Nastavil jsem 23stupnu a na elektrokotli 3kw, kotel spina jenom v noci a to na kratko. Otazka do plena, vyplati se mit omezeny kotel na treba 3kw a nebo ohrivat celym vykonem 9kw? Voda v systemu se ohreje max na 35stupnu....vim ze to budfe v zime jine ale uz nas potkalo i pres celou noc 0 a teplota klesla max o pul stupne...
25. říj 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @jahooodka ahojky , mate podlahovku v prizemi ? Taky planujem , prosim na kolik Vas vysla ? Mame rozjednanych par firem, ale zatim jeste zadnou cenu tak at vim co mam cca cekat ...emoticon treba do IP ...diky moc
25. říj 2011 v 16:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Kozojedy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 prosim ti co uz bydli, za kolik mate pojisteny dum kvuli hypoteky? diky moc za odpovedi
25. říj 2011 v 18:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
 @stoned 3KW vodu neohřejí na potřebnou teplotu, 6KW za delší dobu, která může být delší než čas, který na to kotel má než ho vypne nízký tarif emoticon . Po experimentování jsem to nechal pořád na plný výkon
25. říj 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
 @webgen
Vidím to stejně, mám to taky na plno, účinnost elektrického kotle je 99% a když to dáš na 9 kW, budeš to mít prostě dříve ohřáté, ono si to samo reguluje výkon dle potřeby od 1 kW do 9 kW. Lepší to mít hodinu na 9 kW než 3 hodiny na 3 kW, máš hned teplo a nebude to pak už tolik spínat, myslím že trvalým omezením na 3 kW nic neušetříš.
25. říj 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Tak v pátek v 9:00 přebíráme domeček! emoticon Dneska byla hotová dolní koupelna a jsme nadšení! emoticon Dole skoro kompletně položena podlaha. Už se nemůžeme dočkat!! emoticon
25. říj 2011 v 18:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 @fialka4 Tak to je rychlovka, gratuluju a tiše závidím emoticon. Na kolik dní vám ta stavba nakonec vyjde?
25. říj 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @raidis Myslím, že wenigh tím chtěl jen říct, že ve SoD máš daný termín výstavby. My např. měli 4. čtvrtletí 2011.

@radu Nám banka řekla, na kolik min. chce dům mít pojištěný a na co. Od banky jsme na to dostali extra papíry, které nám musela vyplnit pojišťovna a pak jsme je museli zase odnést do banky.
25. říj 2011 v 18:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @caarodejka Děkujeme! emoticon Na neuvěřitelných 15 dní! emoticon
25. říj 2011 v 18:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
 @fialka4 jej tak to se mate, gratulujeme k novemu prirustku do rodiny emoticon , a kdy se pak stehujete?
25. říj 2011 v 19:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @radu Podle dodělání přípojky elektřiny... emoticon
25. říj 2011 v 19:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
 @fialka4 ach tak tak to drzim pesti at to mate co nejdrive, a budete aspon nejak hlidat dum? mam z toho taky docela obavy, u nas sousedce ukradli uz behem stavby kabely, proto chceme bydlet hned po predani, i kdyz nevim jestli to bude ze zakona mozne emoticon
25. říj 2011 v 19:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @radu no, tak vedle máme tchýni s tchámen, tak hlídat budou! emoticon My bychom se nastěhovali hned z fleku, ale ČEZ nás bohužel zdržuje... emoticon
25. říj 2011 ve 20:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @radu na zákon se vyprdni, ten ti barák neohlídá !!!! pokud jen to je možné, hned se nastěhujte emoticon
25. říj 2011 ve 20:04  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @radu Jak píše petrsv1000 zákon ti dům neohlídá. My jsme se ani minutu nerozhodovali, jestli je možné se nastěhovat hned nebo ne a hned jsme se stěhovali. Ale dům máme kousek od minulého bydliště, takže i když jsme neměli dodělanou kuchyň, přenesli jsme rychlovarku, hrnečky a chleba a bylo. Dům jsme nechtěli nechat samotný.
25. říj 2011 ve 20:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
 @petrsv1000 @jitule23 to si prave rikame taky emoticon jen skoda ze pozemek mame cca 35 km daleko, tak to bude asi horsi kor se 2 detma emoticon ale nejak to zvladneme, budu muset jeste zavolat do Lamontu jestli opravdu jezdi montovat kuchyn hned na druhy den od predani emoticon my prave uz domlouvali s nasima ze dojedou z moravy v den predani, zavezeme je i detma na barak a zacneme s manzelem hned stehovat at je na noc aspon postel atd, a kdyz bude potreba budeme stehovat klidne i v noci. Nastesti se stehujeme z 2+KK tak to snad nebude tak hrozne emoticon
25. říj 2011 ve 20:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @zuzicz To s tebou souhlasim, a prave v tom ja vidim ten problem, ze ani jedna strana nema nadhled RDR se snazi delat business a tak tlaci obchodaky a ti se snazi zavdecit vsem jak zakaznikum tak zamestnavateli. Vzdyt ani jeden z nas (kupujicich) nechce slyset NE a nebo "bude to za rok". V pripade koupe domu si snad vsichni myslime ze jsme stred vesmiru..A tak tlacime a tlacime a tlacime a slysime jen to co chceme slyset. Vsem nam prece uz od jara rikaji ze to bude ke konci roku napjate, ze se sposta baraku ani nestihne, ale tohle jsme si az doted asi neuvedomovali........ Taky jsem byl moc let v zahranici a tak si troufam porovnavat, ale uz se nechci do "tohoto ceskeho syndromu stezovatelstvi" zapojovat... nechci se te dotknout ale prave takovy prispevek jako ten tvuj o tom vypovida....(neni to mysleno osobne)
25. říj 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
 muzete mi prosim rict co budeme muset udelat k tomu abychom se mohli ihned po predani domu nastehovat do domu? pry je nejake ohlaseni na stavebnim urade??? a kdy pak nasleduje kolaudace?,
25. říj 2011 ve 21:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @otoron Zrejme bych mluvila podobne, kdyby montaz naseho domu probehla ve 4.ctvrtleti tak, jak je ve smlouve. Obchodaci jsou kazdopadne velmi vstricni ke vsem nasim pozadavkum (a ze jsme jich meli hodne emoticon ), ale naznak toho, ze to ke konci roku bude napjate v mem jazyce neznamena, ze nestihnout postavit domy, na ktere maji smlouvy. Jsem "stezovatelka" a jeste k tomu naivni emoticon Tak ted jen doufam, ze se nam podari si prodlouzit stavajici bydleni, ktere bylo puvodne domluveno max. do konce ledna emoticon
25. říj 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vitus
26
Registrovala se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
vitus
26
Registrovala se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 5 přátel.
 @radu termin vam Lamont nastavi až mu RDR zavola ( tak v půlce stavby) datum předani domu a cca za 2 dny montuji kuchyń.
26. říj 2011 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 WEBGEN: skvělá cena. Počítám se zálohami 2500, takže by to mohlo vystačit, zvlášť, když máme soláry a krb s výměníkem a nebudeme topit na víc než 21 st. Chtěl jsem se zeptat, jestli máte venkovní čidlo elektrokotle, protože sám kotel si upraví výkon podle potřeby.
Pro ty, kteří staví jsem chtěl sdělit, že za dobu montáže domku se spotřebovalo cca 900 KWh, což je při ceně cca 6 Kč za 1 KWh staveništního proudu, celkem dobrá palba a to jsme měli krásné počasí s babím létem. Nechci vidět, kolik protopí ti, kteří budou stavět v zimě. Chlapi na stavbě určitě nechtějí mrznout a spotřebiče jedou naplno.
26. říj 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
 @boratko bez venkovního čidla, pouze pokojový termostat
26. říj 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
 @boratko Tak to my jsme měli za stavbu spotřebu 200 KWh. Stavba přelom září-říjen.
26. říj 2011 v 08:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
 Jen poznámka k nedodržení termínů apod. Nás hned upozorňovali,že se zahájení stavby může posunout a jak už tady někdo psal - v SoD máte pouze předpokládaný termín výstavby....ale chápu,že to naštve. Nám už se domeček staví,ale chlapi taky přejíždí i na jiné stavby. Nemám s tím problém - na montáž mají 30dnů,tak je na nich,jak si to zorganizují emoticon
26. říj 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš