Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @artepp moc diky za tip. Byla bys tak hodna a dala jsem fotku, jak budes mit cas.
2. lis 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
 @zuzicz taky máme kamna na ploučce, pod kamnama máme sklo a to sklo jsme si nechali přilepit po obvodu silikonem k plovoučce přimo při stavbě - bylo nám to doporučeno a jsme rádi, že to tak máme. Zatím bydlíme půl roku, topili jsme několikrát a zatím to vypadá dobře, prach pod sklem není.
2. lis 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
Registrovala se 5. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 7 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
Registrovala se 5. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 7 přátel.
 Koukám po delší době ....
@zuzicz : My jsme nechtěli na podlahu nic, ani sklo, ani žádnou dlažbu mezi plovoučku, tak proto máme u krbu 2 schody (sice jsme platili majlant za žulu ...) ale je to příjemné, buď sedíme na nich a popíjíme vínko, nebo si všichni dáme židle ke krbu a na schodech si hřejeme nohy emoticon . Fotka je někde ve fotoblogu ...

Nám se teda okna nerosí vůbec, bydlíme na vesnici, máme rekuperaci, ale tu pouštíme jen na podzim a v zimě (přes léto větráme) a fakt není problém, možná jen když suším 2 věšáky prádla, ale přes zimu používám sušičku, takže suším jen co tam dát nemohu, a z jednohu sušáku se nám okna nemlží.

Chci se zeptat, neměli jste někdo problém v létě, že se vám pod střechu nastěhovali vosy? Nastěhovali se nám i sousedům, co mají taky 101, budeme je muset zahubit, jestli tam ještě přežívají, nevím, co se jim tam tak zalíbilo?
2. lis 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
 Jinak musím říct, že až doteď topíme minimálně nahoře teplota neklesla pod 19°C, takže ideál na spaní, no a dole bylo v těch nejchladnějších dnech 18,5°C, takže buď zatopíme v krbu, nebo když přijdu domů, tak na chvíli pustím topení, než se zahřeje na 21°C. Jinak, když mám puštěnou sušičku, a k tomu vařím, a pustíme slunkoemoticon, většinou se dům sám vytopí na až na 22°C. Takže se nám celkem líbí, jak dřevostavba funguje.
Teď děláme ještě podlahu v garáži, tak jsem zvědavá na výsledek ... konečně tam bude po roce uklizeno emoticon Pak nahodím fotky, zatím nám vysychá beton...
2. lis 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @vilemina12 To jste na tom dobře,mě dokázal dům prochladnout i na 12st.....bez větrání okny....
2. lis 2011 ve 22:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @rdk ahoj, zrovna mi jdeš do rány ohledně ventilátoru. Soláry nebudeme mít, ale na dnešní KS nám na můj požadavek instalace IZT bylo řečeno, že je dobré mít ventilátor. Jenže vedení ventilátoru nahoru pro nás znamená stavbu instalační předstěny v horní koupelně, a to vypadá dost hrozně. Stejně tak mi náš specifikátor (Radil) nebyl schopen vysvětlit jak to funguje - jestli ventilátor běží nonstop, spíná se v určité časy, má termostat nebo jak... Jak to máte vy??
2. lis 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
 Dnes jsme po KS, podepsána smouva o dílo. Minulý týden ohláška, ještě doplnit prohlášení povodí Vltavy k ČOV....

Zatím vše klape až na ČEZ Distribuce, který 10 dní po zaplacení zálohy přípojky zaslal výpověď smlouvy že jsme nezaplatili!!! emoticon Nic nemůže jít podle plánu, nahradit ČEZ nejde..
2. lis 2011 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
 @hop23 Jo, s ČEZem je to běh na dlouhou trať... emoticon Nám už dům stojí a stále nemáme přípojku elektřiny emoticon Začali jsme to řešit v lednu.... A myslím, že budeme rádi, když budeme bydlet do prosince/ledna. Takže držím palce a přeju hlavně pevné nervy... emoticon
3. lis 2011 v 10:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @djgas jak to tak čtu, tak není co závidět. Řeší to s tebou Rýmařov?
3. lis 2011 v 11:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 @taw ono na tom ani tak moc nesejde, ale bydlíme v přírodě, pole, louky, lesík, potůček emoticon Tady jde spíš o to, že bydlení v difuzně uzavřené stavbě se dá celkem trefně přirovnant k bydlení ve velkém igelitovém pytli. Větrání je základ.
3. lis 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @vilemina12 závidím, my budeme dělat podlahu asi až v létě, bydlíme už rok a naše garáž auto ještě neviděla, ale je fakt že ani nevím, kam by se vešlo vzhledem k tomu bordelu, co tam všechen je...
3. lis 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @vilemina12 říkáš, "vysychá beton v garáži", to znamená že jste dodělávali pod dlažbu v garáži ještě beton, nad základovou desku?
3. lis 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
 @hop23 Když s ventilátorem neporadil ani Radil (specifikátor), pokusí se poradit čerstvý "stavitel" Radek emoticon
Axiální ventilátor Decor 100 CRZ, dnes nabízený již ve standardu, má vlastní spínač s nastavitelným doběhem dle návodu 1-30 minut. Produkci nadměrného tepla, vlhkosti, event. zápachu v technické místnosti, jak už tu bylo diskutováno, je určitě dobré ventilátoram řešit, zvláště, když je teď „zadarmíčko“.
Možnost jeho istalace dle tvé dispozice ti dávám do IP.
3. lis 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @rdk
Když se tu řeší ventilátor v technické místnosti, který mi nemáme a to máme postaveno teprve 4 dní, zaráží mě jedna věc. Ventilátor máme v dolní koupelně a po trochu déle trvajícím osprchování je i při zapnutém ventilátoru pára jako hrom. Nicméně, když v této chvílí vypnu ventilátor, přestane okamžitě běžet, ne až poté, co se vlhkost "odvede". To mě docela zaráží. Říkali mi chlapi na stavbě, že má funkci doběhu, ale žádný tam není. Navíc ventilátor zapínám tlačítkem jako na stvětlo, tzn. musím zapnout i vypnout.
3. lis 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @boratko tlačítko by mělo mít právě funkci, že stistknutím se přivede do ventilátoru proud a dle nastaveného časovače ve ventilátoru běží než se vypne. Kdyby tam byl vypínač tak se zapne, ventilátor se točí, vypínač se vypne, ventilát se netočí, tak by to mělo být....
3. lis 2011 v 15:14  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @boratko
koukám že jsme udělali dobře když jsme si nechali posunout garáž a do koupelny dali okno, při řešení projektu nás ujišťovali že to větráček zvládne emoticon
3. lis 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @wenigh I my jsme měli z činnosti ventilátoru trochu obavy (ale i zkušenosti, jednou jsme viděli jak "fungoval" v pokoji na horách), proto jsme také posunuli garáž a dolní koupelnu větráme oknem. IO když v těchto vlhkých dnech je to také trochu problém
3. lis 2011 v 16:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 No tak já teda nevím co máte za ventilátory, my jsme u specifikace byli upozornění, že pokud v koupelně není okno měl by,nebo musí tam být ventilátor s hygrostatem. Máme ho tam a ventilátor spíná buď na klasický spínač manuální a jede podle nastaveného času a nebo se spíná automaticky při sprchování, když je trochu víc páry. To mi celkem trochu vadí , protože otevřu sprcháč a je průvan jako hrom - musím to ještě vychytat. Funguje to naprosto bez problémů.
3. lis 2011 v 17:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
 @mirekk Ano, přesně tak ... hmmm, řekla bych tak vrstvu 1,5cm odhadem ... no, snad to má vyměřené dobře a bude mu dlažba lícovat se zámkovkou emoticon, ale vzheledem k tomu, že to dělá ten samý člověk, co zámkovku, tak pevně věříme, že jo.
@holoubci79 emoticon , ani nemluv, vyklízeli jsme garáž půl dne a toho prachu a hlíny na zemi (a pavouků brrr), tu pak vysával ještě speciálním vysavačem .... no a vzhledem k tomu, že doděláváme příští rok ještě "krytí nad stáním", tak taky pochybuju, že naše auto si někdy užije komfortu garáže emoticon , komu by se tam chtělo zajíždět, že emoticon
3. lis 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
 Jo a ještě se chci zeptat těch co bydlí delší dobu, jak jsou na tom vaše schody? My teda máme pocit, že ty nášlapné plochy, hlavně na "konci schodu" se nám už teda "ochodili", jde to vidět, hlavně když schody umývám, že lak je asi pryč, voda nasakuje do schodu, a jsou prostě ošoupané. Máme jenom my "nějaké horší" nebo vám to dělá taky (nebo máme větší frekvenci chození při 5ti lidech emoticon ?) Ale i tak rok?
3. lis 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @hop23 ani mi nemluv....mně zase vrátl žádost o smlouvu s tím,že jsem jim nedoručila podepsané smlouvy,ale stoprocentně jim doručené byly....jsem pěkně vytočená emoticon Mám sto chutí zavolat tomu jejich slavnému ombudsmanovi - mají tam pěkný bordel a člověk se nemá jak bránit emoticon
3. lis 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @bedulka11 No je fakt,že já s prací RDR spokojen být rozhodně nemůžu,stále mi chodí stejná odpověď o termínu opravy Vás budeme telefonicky informovat, 30 dní zákonné lhůty dávno pryč...Ale už mi dochází trpělivost a jsem zvědav na snímky z termokamery,pak jsem připraven se do toho opřít i soudně ,pokud bude třeba.Pokles teploty je z večerních 21,5(kotel vypne v 23h) na ranních 19st.,ale to nevím zda kotel nedotápí na 19,protože méně už na termostatu nastavit nemohu...
3. lis 2011 v 18:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
 @djgas Je li jak píšeš 30 dní dávno pryč tak nemusíš investovat do termokamery. Uplynutím uvedené lhůty prodejce (RDR) reklamaci uznal za oprávněnou a co víc máš stejná práva jako by se jednalo o závadu neodstranitelnou. A to RDR v tvém případě pokud to šikovně uchopíš nezávidím. Mimochodem náhradu škody můžeš požadovat např. i za zvýšené náklady za vytápění, náhradu mzdy za dobu když bys byl na nemocenské z důvodu nachlazení, chce to trošku fantazie a drzosti emoticon
Že by na termostatu nešla nastavit nižší útlumová teplota naž 19°C se mi nějak nezdá. Útlumová teplota se nastavuje někde hlouběji v menu, ale určitě to jsde.
3. lis 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @microscan Prostě mě to system neumožní,stejně jako nastavit jiný program pro týden a jiný pro víkend,ale dle manuálu je dost věcí nastaveno a uzamčeno v servisním menu-pod heslem....Jen by mě zajímalo jestli mám takovou smůlu jen já...
3. lis 2011 ve 20:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
 @luji nejhorší na tom je, že žádnou konkurenci nemají a nejde se sebrat a jít jinam :(
3. lis 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @hop23 teoreticky můžeš jít ke konkurenci,jenomže my máme podmínku připojení k EONu....kvůli pozemku kupovaného od obce....takže můžu maximálně telefonovat, otravovat.....ani ti nepomůže,když tam máš známého - všechno jde centrálně....je mi z toho fakt na nic emoticon
3. lis 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @mirekk podlahu v garáži jsme udělali hned po dokončení domu, myslím že 5 cm vrstvu, aby to pěkně navazovalo na zámkovku...dlažbu jsme nedávali, stačí nátěr na beton, ke stěnám sokl z dlažby...snad to na zimu bude plechovému miláčkovi stačit.... emoticon jinak naši kombinaci - zateplené vrata garáže - nezateplené zadní dveře nedoporučuji....
3. lis 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Kozojedy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Kozojedy, Česká republika
 @boratko ahoj tak ti reknu odborne vysvetleni meho manzela ten je elektrikar emoticon takze pouziva se vypinac ne tlacitko, a vyhodu to ma takovou ze po celou dobu pobytu na WC mas pusteny ventilator a kdyz odchazis, tak vypinac vypnes a podle nastavovaneho casu ventilator bezi jeste danou dobu. Vypinac je stejny jako u svetla jen ma kontrolku.
Výhoda oproti tlacitku je ta, ze kdyz by to bylo na tlacitko tak to bezi jen na cas ktery je nastaveny. Takze pokud je treba v panelaku nastaveno odsavani na cca 2 min, tak pokud trunis na zachode dyl, tak pak se uz potis ve svem smradeckuemoticon)))). Pokud ti rikali chlapi na stavbe ze to ma dobeh, tak je treba se podivat jestli neni nahodou dobeh nastaven na minimum.
3. lis 2011 ve 21:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
 @djgas To je zajímavé, my teda zatím na noc topení vypínáme, a z těch 21°C na které vytápíme, nám to do rána klesne tak na 19,5°C-20°C. Ale určitě nám jde nastavit na termostatu nižší teplota než 19°C a taky máme nastaven jiný program na víkend, kdy jsme doma a jiný na Po-Pá, kdy se nám spíná půl hodiny než vstanem a hodinu před příchodem domů. Takže je divné, že ti to nejde nastavit .... pokud si pamatuju, muž to nastavoval podle manuálu ...
3. lis 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @vilemina12 o tech schodech to nerada slyslim. Podle me by to melo vydrzet vic jak rok. Jsem zvedava na reakce ostatnich uzivatelu. Ja bych to videla na reklamaci.
3. lis 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš