Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @wenigh Přesně tak. My máme termostat na chodbě - je to pro nás nejlepší, protože v obýváku topíme v krbu. Na dveře mezi předsíní a chodbou není špatné nalepit kartáč.
16. lis 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @bramborak
jo to chápu mít ho v obýváku u krbovek tak se asi moc neohřejete emoticon
16. lis 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 My tedy máme termostat taky na chodbě. Zdá se mi nesmysl mít ho u dveří ze zádveří stejně jako u krbu. Musí se najít nějaké neutrální místo. No divné.

Ale jak tu někdo říkal, že má nastaven termostat na 19 stupňů a velkou spotřebu elektřiny, tak by problém mohl být právě v tom. Myslím, že někde jsem četla, že ideální je mít v domech RDR nastavenou teplotu na 21 stupňů. Pak je nejlepší spotřeba. Doufám, že jsem to nepopletla.
16. lis 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
 @djgas termostat v zádveří? To slyším poprvé, to je docela nesmysl - tam je přece v domě největší zima a bude kotel pořád topit emoticon My jsme měli termostat původně v obývaků, ale kvůli kamnům nám bylo doporučeno abychom ho dali do horního pokoje. Nezbyde ti než důrazně reklamovat (i když ten člověk co je na reklamační lince je naprosto neschopnej), takže se asi obrátit na někoho výše z RDR.
16. lis 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
 Zdravím všechny už bydlící v domečku od RDR, mám dotaz ohledně prasklin. Bydlíme dva měsíce a již máme praskliny v rozích a dokonce v kuchyni normálně u linky nikoli v rohu, jak jste na tom vy ostatní? Díky za odpověď
16. lis 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
 @michalamat taky nám to dělá, máme drobné praskliny prakticky ve všech rozích, měli jsme i prakliny na stropě v kuchyni a v obýváku, ve spojích mezi sádrokartonama, prý si dřevostavba zhruba rok sedá a je to normální. Zatím to tak beru a není to nic hroznýho. V minulým bydlišti v novostavbě bytu jsme měli razantní praskliny několik mm, tady v Nově jsou to jenom takový vlasový prasklinky.
16. lis 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l1006
9
Registrovala se 13. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 428 příspěvků. Má 12 přátel. Vsetin.
  • Stavím dům
    Česká republika
  @michalamat ahoj , my uz v drevostavbe bydleli sice ne od RDR a praskliny jsou asi normalni , drevo proste pracuje , je to dle mne spis jenom kosmeticka vada nic jineho. Praskliny podel steny v rozich a na nekterych jinych kolmych mistech i u stropu. My mame domecek od Rymarova zatim necely mesic takze jeste jsme si niceho nevsimly,ale pokud se neco objevi tak budu v klidu emoticon
16. lis 2011 ve 20:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
 Nechat, po 2 letech přetřít barvou, nebo akrylátový tmel.....
16. lis 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 poznatky za půl roku bydlení v 77-čce. krbovky máme pod schodama, teplo nám jde krásně do celého domu a otvíráme i do garáže, protože když to přeženeme , tak máme 26 st. teplota přes noc klesne tak o dva stupně a když přijdeme odpoledne z práce ve 4 hod. je tak kolem 21 st. jinak jsme ještě netopili, jen jsme zkusili zapnou kotel, ať to odzkoušíme, jestli vůbec funguje. Spotřeba je zatím tak 1000Kč na měsíc i s jističema. Vše je na elektřinu a dcera často nemocná, tak je s manželkou doma. jinak okna trochu drhnou, některá, ale žádná hrůza. Prasklina jedna v obýváku, jinak nic. Na reklamaci jsme zatím nevolali, počkáme až toho bude více, počítáme po zimě. U nás maximální spokojenost..
17. lis 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @jirka123 Mě se to zdá také jako nesmysl, ale na reklamace mi již dochází trpělivost,mám podané aspoň 4, samozřejmě již přes měsíc.Začínám se informovat u právního zástupce ohledně dalšího postupu a přes zimu se chystám na snímek z termokamery a to si myslím,že bude největší rána pro RDR,jinak v domě bydlíme od května a není chvíle aby VŠE fungovalo jak má....
17. lis 2011 v 11:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
 @djgas viděl bych to na souběh více vad, špatně naplánovaný termostat, špatně provedena montáž, nekvalitní dveře a neschopné reklamační oddělení Rýmařova. Dost smutné a nezávidím.
17. lis 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @biker My budeme mít krbovky taky tak nějak, i když ve 101, ale s otevřeným přízemím, taky se těšíme, že z nich bude teploučko po celém domě, nás ovšem stavba teprve čeká někdy na konci 2. čtvrtletí...
17. lis 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @djgas Jen si říkám, proč jste si ten termostat dali na tak špatné místo. Nám právě umístění termostatu velmi dobře poradil pán při specifikaci. Řekl nám všechna úskalí. Takže třeba my bychom rozhodně s reklamací místa termostatu nemohli uspět, protože nám bylo vše vysvětleno. Vás se na umístění termostatu neptali?
17. lis 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @djgas To je nejak moc i na me. Netrpite nahodou uz trosku komplexy RD Rymarov? Nejak moc veci dohromady a jako jeden z mala stale neco nema dobre. Mam z toho pocit ze nerikate vse co by se melo vedet. Na reklamace je reklamacni rad a pokud to neresite podle neho tak asi Vas problem ne?
17. lis 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @dracula Ne to jsem se dozvěděl až při "oživování" domu.....
17. lis 2011 ve 13:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @locus To se zdá možná jen Vám,že je toho moc,ale poměrně dost lidí odsud se mi ozvalo do soukr.zpráv,že má problemy úplně stejného druhu,někteří i se stejným parťákem,co stavěl dům,jen to nenapsali z různých důvodů sem....
17. lis 2011 ve 13:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @locus Plne s tebou souhlasim, Neverim ze se tu od "nekterych" prispevovatelu dozvidame plnou pravdu, spise se chovaji stylem "kod chce psa bit, hul si vzdy najde". Ja byt na na miste reklamaciho technika tak bych typkovi, ktery se na me hned vytasi s pravnim zastupcem ani nebral telefon emoticon. A nebo je to jinak a jenom tady tak trochu kali vodu..

Moje zkusenost je takova, ze pokud se chci slusne dohodnout a problem odstranit, tak mi vzdy RDR vyjde vstric a dohodneme se.
17. lis 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @otoron Já sem neřekl,že mám problem s dohodou s RDR,komunikace probíhá,jen vše dlouho trvá...také mi nikdy neřekli,ne tohle nespravíme.A hlavně pokud bych měl vybírat znovu firmu na stavění domu,nejspíše bych zase vybral RDR,v porovnání s konkurencí,je těch problemu nejméně nebo spíše nejméně závažného charakteru...
17. lis 2011 v 18:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
Registrovala se 29. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
Registrovala se 29. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 5 přátel.
 Chtěla bych se zeptat, jak to máte s rosením oken. Bydlíme skoro 2 měsíce, jsme moc spokojeni, jen bych se chtěla vědět jak to máte s rosením v Nova 101? Větráme každý den cca 15 minut (dopoledne), dole se nám okna nepotí vůbec, v horním patře bohužel ano, a to asi 5cm na spodním okraji okna a 1cm kolem obvodu. Zajímavé je, že jeden horní pokoj není obytný ještě vůbec, také se v něm větrá každý den, takže by tam neměla být teoreticky vlhkost, ale okna se rosí stejně jako v ložnici.
Pak ještě jedna věc a to pocení vchodových dveří, potí se nám dost, když mrzne, tak se i dělají "kaluže" pod dveřmi., taky to tak máte?
17. lis 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @ifka1 Musím zaklepat,já zatím s okny problemy nemám,dokonce se ani nerosí i pod dveřmi sucho,jen jimi táhne...
17. lis 2011 ve 20:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
 @ifka1 Možná bych zkusila větrat 2x denně. Třeba to pomůže. Nám říkali, že větrat je idaální 2x denně a to tak dlouho, dokud se okna neodmlží...
17. lis 2011 ve 20:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
Registrovala se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
Registrovala se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Stavím dům
    Česká republika
 Ahoj, plánuje stavbu LARGA 147 a ráda bych věděla co s topením? Elektřina, nebo se už vyplatí plyn, a co podlahové topení, je to nutné, nebo radiátory stačí? Straší nás známí co mají bungalov, že bez podlahovky to nejde, ale oni nemají dřevostavbu. Díky moc
17. lis 2011 ve 20:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
 @otoron Tak to máš kliku. Mě předali dům, který s nedodělky, které dle nich nebránili užívání domu. Zajímavé, zápis ve stavebním deníku, že rozvod elektro není v souladu s ČSN není závada bránící užívání .... náprava trvala 6 týdnů. Tekozucí záchod řešili na 5x!!, dále vana, soláry, okna, vstupní dveře ... je mi líto, ale slušnost a trpělivost se mi ve vztahu k reklamacím RDR neosvědčila. Tak trochu ti závidím, ale samozřejmě ti to i přeji emoticon
17. lis 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 @microscan My měli reklamaci ohledně ztráty tlaku na solárech,prohnuté vchodové dveře a docela dost netěsnící francouzká okna.Po zaslání reklamace mi přidělili číslo,pak jsem se 2xslušně připomněl a v úterý(po 3týdnech)dorazili.Za 2 hodinky všechny vady opravili-rozlištování dveří i oken,výměna vadné pumpy u soláru,odtranění vrzání u přechodové lišty.Jako vždy slušní a velmi profesionální-max.spokojenost emoticon
17. lis 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
Registroval se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Má 7 přátel.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
zdenekh (44 r.)
17
Registroval se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Má 7 přátel.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 @biker tak to velmi rád slyším a gratuluji, budeme to mít také tak, a už se nám domeček staví emoticon
18. lis 2011 ve 04:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 Otazka pro ty, co meli pri montazi stavebni dozor nebo ho planuji - Jak casto byl nebo bude na stavenisti pritomen? Dekuji!
18. lis 2011 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
 @bakin Soláry, okna a dveře u mě řešili také v pohodě. Jediný, ale o to větší problém je sanita. U mě SIKO, velké zklamání. Nekvalitní, nepružné, dodání na stavbu na poslední chvíli a při řešení reklamací RDR brečí, že čekají na reakci od SIKA a to pak 6 týdnů - žádná míra. To je ale jejich problém, SIKO je jejich subdodavatel a mě jejich vztahy opravdu nezejímají.
18. lis 2011 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @ifka1
Nám se rosí okno pouze v pokojí kde spíme a samozřejmě v koupelně, pokud nevyvětráme večer po koupání, ale né tedy do výšky 5cm max 1,5. Vyřeší to utření okna a každé ráno vyvětrání.
Dveře se nám nerosí vůbec, ale v zádveří také netopím na plno. Zkuste v zádveří stáhnout hlavici na topení a uvidíte
18. lis 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zeneva (38 r.)
3
Registroval se 25. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 630 příspěvků. Má 75 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
zeneva (38 r.)
3
Registroval se 25. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 630 příspěvků. Má 75 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
 Ahoj vsem. Nedavali jste nekdo u Novy do podkrovi misto oken balkonove dvere? Jak to vypadfa? Nevite, jestli to tu nekdo takto neresil? Diky moc
18. lis 2011 v 08:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Kozojedy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Kozojedy, Česká republika
 @zeneva kukni na blog irikiri, myslim ze oni to tak maji
18. lis 2011 v 09:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš