Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
 Neřešili jste někdo v souvislosti s montáží, že vám na hranici pozemku vede vedení? My tam máme telefonní kabel (nadzemní) a bylo nám řečeno, že je možné, že bude třeba vedení zaizolovat a navíc použít větší jeřáb, u kterého bychom dopláceli rozdíl. Tak jestli někdo nevíte, kolik by mohl být ten doplatek.
11. led 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @romcovaklarka tak přesně takovou situaci jsme řešili taky. Všechno se muselo dávat jeřábem přes dráty, takže tady musel být větší jeřáb . Stavěli jsme NOVA 101, jeřáb tady byl 2 a 1/2 dne.. přišel nám doplatek 18tis. Ale všechno musí posoudit ten, co vám přebíral desku - jak velký jeřáb bude potřeba atd.. Měli jsme z toho velké nervy, ale byl tady šikovný jeřábník, všechno zvládal v pohodě. Tohle je nejmenší problém, akorát ten doplatek no...
11. led 2012 v 16:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 ahojky, prosim, kdo stavíte Praha východ, můžete dát kontakt na člověka, který dělá hasičskou zprávu ?
Už nám chybí k ohlášce jen to, projektant spodní stavby nedodal. emoticon Moc děkuju
11. led 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
 @bedulka11 Díky. To teda není zadarmo emoticon ale tak hlavně, že se to dá aspoň nějak řešit...
11. led 2012 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @romcovaklarka to teda není, ale jiná cesta taky ne. Nějak to přes ty dráty musíš dostat emoticon
11. led 2012 v 19:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
 @stratford Požárně bezpečnostní řešení ti měli dodat z RDR, pokud to neudělali, tak je kontaktuj a určitě chybu napraví. Nevím, jestli jste se tedy nedohodli na nějakých úpravách, které RDR považuje za tak závažné, že PBŘ nechce zpracovat (je to tedy divné, ale u RDR se už nedivím ničemu...). Pokud budeš potřebovat, do IP napiš, kde bydlíš a zjistím Ti nejližšího člověka, který by byl vhodný emoticon.
11. led 2012 v 19:24  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @tonyno ...sto lidi sto nazoru. Ano rekuperaci vyuziji vazne lide nedbajici na vetrani. Par jich znam a navsteva u nich je jako 7boj. Je to vse o pristupu firmy. Pokud budu propagovat hogo-fogo bydleni, tak se musi k tomu firma taky postavit a dbat na kvalitu. Veskere ty vystrelky a prkotiny kterymi se clovek v domacim prostredi obklopuje jsou zbytecnosti.
11. led 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @tomikno Pozarne bezpecnostni reseni (PBR) a Hasicska zprava (HZ) jsou 2 ruzne veci. PBR je soucast projektu horni stavby RDR a HZ je spoucasti spodni stavby co RDR nedela pokud se s nima clovek nedomluvi ze to maji zpracovat taky (za priplatek.) Ne vsichni projektanti co delaji spodni stavbu to berou jako samozrejmost.
11. led 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @stratford Jak píše tomikno je požárně bezpečnostní zpráva součástí projektové dokumentace od RDR, to by pro vyřízení povolení stavby mělo stačit. Nám stačilo, žádnou další zprávu od hasičů jsme nepotřebovali. Dům už máme postavený i vydaný souhlas s užíváním stavby.
11. led 2012 v 19:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
 @locus přesně tak, potřebujeme HZ, Ty jsi to po Rýmařovu chtěl ? To by bylo kdyby to udělali vše. Napíšeme jim. Kolik jsi za to platil ? Moc díky
11. led 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
 @jitule23 my jsme byli na stavebním úřadě, ukazovali jim co všechno máme a oni řekli, že to nestačí, že potřebují ještě jednu na spodní stavbu, asi je to jak kde, my např. musíme mít povolení správce sítí od vojáků, radiokomunikací, čez, rwe,02, obce, jinde stačí jen čez a o2.
11. led 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @stratford HZ nebyla pro me nutna, stavebni urad mi uznal PBR co je soucasti projektu RDR. Vse dulezite je v PBR. HZ je "jen" vizualizace na pudorysu zakladove desky, vuci prostredi kde bude RD usazen. Kazdopadne jsem mel pripraveny kontakt na projektanta ktery by za HZ chtel 2tis.....ani jsem neuvazoval ze kontaktuju RDR.
11. led 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
 @locus tak já nevím zda nezkusit zažádat a do 2 týdnů bysme viděli co a jak, máme od projektanta vizualizaci okolo základové desky takové "kolečka" označující bezpečnostní prostor
11. led 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @stratford HZ se dela na zaklade projektu RDR kde jsou vsechny podklady. Osobne na HZ nevidim problem, otazkou vsak je kolik si za ro RDR rekne, to jde ale zjistit dopredu.
11. led 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @stratford Zřejmě máte smůlu, že na stavebním úřadu máte nějakého pana Důležitého (nebo paní), protože zpravidla postačuje všeobecné požárně bezpečnostní řešení dle projektu RDR. V žádném případě se ovšem nedělá zvláštní požární zpráva na spodní stavbu. Ve zprávě RDR ale logicky nejsou uvedeny některé údaje, které bohužel na vás asi úřad požaduje. Jedná se především o odstupy od sousedních pozemků (požární úsek nesmí zasahovat na sousední pozemek, pokud není komunikací), dále pak odstupy od sousedních budov, od komunikace atd. Mělo by tam být uvedeno i vnější odběrné místo požární vody (obecní nádrž, hydranty apod.) a to vše vlastně souvisí se spodní stavbou nebo přesněji s umístěním vašeho domku a výkresem situace. A to logicky RDR zpracovat nemůže, protože to nezná. Proto váš projektant, který ale musí mít autorizaci pro požár. bezpečnostní řešení, toto musí dopracovat. Neměl by za to chtít víc jak 1 – 2 tis. Kč.
11. led 2012 ve 20:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
 @nec22 Můžu se přeptat? Já mám v územně plánovací informaci taky uvedeno, že mám mít požární zprávu kde jsou zohledněny navrhované odstupové vzdálenosti. Znamená to, že projektant, který dělá usazení, může (pokud má tu autorizaci) napsat jen, že doplňuje tu požární zprávu od RD a popsat ty vzdálenosti? Díky emoticon
11. led 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @romcovaklarka Jejda, další nešťastná s "Důležitými" na úřadě emoticon . Musí to být projektant - autorizovaný inženýr (ten má oprávnění dělat vše) nebo projektant - autorizovaný technik, ale ten musí mí autorizaci speciálně pro požárně bezpečnostní řešení. Ale abych vám to krom úředníků zkomplikovala i já odpovědí, tak doplňuji, že i autorizovaný inženýr vám to může neudělat, a to z prostého důvodu - prostě požární zprávy nedělá. Ale určitě pak má nějakého kolegu, který to pro něj dělá. Takže se ho zeptejte, držím palce, ale problém by to být neměl, fakt musí stačit jen dodatek (ale autorizovaný) k té RDR zprávě.
11. led 2012 ve 20:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
 @nec22 díky za vysvětlení
11. led 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
 @nec22 Díky emoticon No jinak já si na stav. úřed nestěžuju, tohle možná chtějí nad rámec, ale jinak máme paní naprosto zlatou a báječnou emoticon
11. led 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
 Tak zas dotaz emoticon Máte někdo, kdo už bydlíte v RDR, zkušenosti s plastovými okny? Prý jsou špatná, musí se neustále seřizovat. Ale pak jsem slyšela, že to senad bylo dříve a nyní se už dávají jiná...? Nevím ani, od jaké firmy tam vlastně ta okna dávají emoticon Díky.
11. led 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 Bydlíme 3 měsíce a cirkulace nám rozhodně nechybí.Nejdřív nás odradila cena a pak hlavně další žrout elektřiny v domě kde jsme chtěli mít co nejmenší spotřebu?!Žaluzie na celý dům 11tis. a hromosvod 12tis.
11. led 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @romcovaklarka jiná se rozhodně nedávají a jestli jo,tak stejně blbá emoticon .Z domu jsme maximálně nadšeni,ale okna a vchodové dveře jsou jednoznačně nejslabší článek!!!
11. led 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
 @bakin Díky emoticon A nevíš, co je to za značku? Nikde to nemůžu najít.
11. led 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @romcovaklarka Je to Rolplasto-není to úplný spodek v kvalitě,ale přirovnal bych to k nižší střední trídě,ale hodně nižší... emoticon Moc dobře vědí proč zakázali výměny oken vlastní dodávkou-asi by nedodali žádné.Je to zatím jediná "vada"na baráčku kterou registrujeme.Když vidím ty opakované příjezdy "rezignovyných"pracovníků RD,tak mi je jich docela líto,ale stále se jim to zřejmě vyplácí víc 2 roky jezdit vyřizovat reklamace než dodat nějaké kvalitnější od jiné než dceřiné firmy.
11. led 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @romcovaklarka
@bakin
my s okny némáme žádný problém, bydlíme od září, při předání jsme si nechali všechny okna seřídit a jediná úprava zatím byla pootočení kamenů, aby se okna lehčeji zavírala jinak nic. Vchodové dveře také bez nejmenšího problému. emoticon
12. led 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @wenigh Vchodové dveře 4x reklamované v oblasti kování zámku jsou prohnuté,dodatečně daná výstuž nepomohla-vidím to na jediné a to výměnu křídla.Francouzká okna 3x reklamovaná,přidané přítlaky nepomohli,při každém zavření táhne z jiného místa.Docela si pochvalujeme předokení rolety,které zmírní táhnutí... emoticon ,jinak ostatní okna jsou v pořádku.Jak jsem už psal-jsou to jediné problémy,spokojenost s domečkem je jinak veliká emoticon .
12. led 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @romcovaklarka My bydlíme přes rok a okna jsou v pohodě i vchodové dveře, i když ty jednou štelovali. Vše máme plastové od RDR. Okna jsou od firmy TWI Vrbno pod Pradědem (myslím) z profilů Roplasto. Před předáním jsme si je nechali všechny seštelovat. S ohledem na tuto diskusi to pečlivě sleduji a zatím vše ok.
12. led 2012 v 11:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
 @wenigh @jitule23 Díky. Mně přijde divné i to, že mi neodpověděli na dotaz, kdo ta okna vyrábí emoticon Ale tak ještě do zvážíme, máme na to ještě dva měsíce. Původně jsem je chtěla, ale teď s ohledem na to, jak hodně jsem na ně našla stížností, to zvažuju.
@bakin Právě předokenní rolety jsem chtěla, ale kdybych dala dřevěná okna a dveře místo platu, asi bych rolety z finančních důvodů obětovala. Tak ještě nevím emoticon
12. led 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @romcovaklarka Nevím , jak je to teď, ale myslím, že vlastní dodávka oken není možná, takže asi není co na zvažování, spíš si pak dát pozor na seřízení - nesmí táhnout, drhout, vrzat, atd..
12. led 2012 v 11:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @jitule23 myslím že je stále na výběr-plastová x dřevěná okna.
12. led 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš