Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 @romcovaklarka rolety jsou velká pohoda,řádně to zvaž-dodatečně půjdou dodělávat těžce a teď by byli schované ve zdi... emoticon
12. led 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
 @jitule23 Ano, přesně tak, zvažuju teď dřevěná. O tom, že není možná vlastní odávka, vím emoticon
@bakin Myslíš, že dodatečně by to šlo těžce? Mám na mysli samozřejmě udělat dodatečně předokenní, ne ty zapuštěné. Nebo je to velký rozdíl ve funkčnosti? A máte je na elektrické ovládání?
12. led 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Ahoj, měla bych dotázek. Sice jsem se již na to ptala zda nemá někdo v Locusu 119c kuchyň od Lamontu, ale víceméně tady skoro všichni máte NOVU 101, ale i tak bych byla ráda za odpověď. Zajímalo by mne zda jste s touto firmou spokojeni, zda kuchyň udělal tak jak jste chtěli a zda tam nejsou nějaké zádrhelky na co si dát bacha. Díky.
12. led 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 my jsme max. spokojeni, vše udělali jak jsme chtěli s ničím nebyl problém a s RDR si vše domluvili (vodu, odpad, elektriku) prostě bez problémů, stačilo mi bohatě, že jsme si dodávali vrata starostí až nad hlavu emoticon
12. led 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 @bakin ahoj, máte supr koupelny i zašupovací dveře, my je nakonec nedali, velký fin.rozdíl emoticon
Prosím tě, na tvých fotkách nevidím ty předokenní rolety, nemáš foto ? Máte na všech oknech nebo jen na francouzských ?
12. led 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
 @vinoraci My máme v Nově kuchyň od Lamontu a bylo to přesně jak psal wenigh, naprosto v pohodě, vše si mezi sebou vyřídili, přijeli na ní asi dva dny po odjezdu party takže do tří dnů od předání domu bylo hotovo. Kuchyni ani montáži atd. nelze naprosto nic vytknout, cena mi přišla adekvátní, příliš jsme si tam nevymýšleli a vešli jsme se do dost slušné částky emoticon Jinak k diskusi o oknech a dveřích, okna máme naprosto bez problému, dveře taky ale je fakt že v zádveří je docela zima takže jima asi trochu táhne, jaký máte tepelný rozdíl v zádveří od chodby?
12. led 2012 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @michalamat Můžu požádat o sdělení do IP co myslíš tou "slušnou" částkou? emoticon
12. led 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
 @michalamat Taky by mě cena docela zajímala, kdyby ti to nevadilo, IP díky emoticon Event. fotečky emoticon
12. led 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
 @locus Celkem mě to překvapuje, když uvážím, že se hasiči ke stavbě rodinných domů na ohlášku vůbec nevyjadřují. Mě na úřadu stačilo PBŘ a řekl bych, že by mělo stačit i jinde.Zřejmě jiný kraj, jiný mrav emoticon.
12. led 2012 ve 21:25  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 @tomikno Jen pro zajímavost, nám se kromě takové té klasiky museli vyjádřit také hasiči, vojáci, životní prostředí... Taky nesmím zapomenout na archeology a naše mini naleziště na pozemkuemoticon... Máme hodně pečlivý stavební úřad, to je pravda, ale zároveň i velmi vstřícný.
12. led 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @caarodejka Tak tenhle úřad by mě asi zničil emoticon. I tak toho bylo hodně... V práci se zeptám, jak to funguje u nás, když si někdo vyloženě trvá na stanovisku emoticon.
12. led 2012 ve 21:38  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 Tak my zrovna teď řešíme, jak budeme našemu přepečlivému úřadu dokazovat, že dům splňuje požadavky na zvukovou neprůzvučnost emoticon Pán asi dřevostavbám moc nevěří nebo co a chce to po nás k souhlasu s užíváním (máme nedaleko pozemku železniční trať). Nejjednoduší by samozřejmě bylo nechat hluk v domě změřit, ale zatím máme nabídky kolem 7 tis., což se nám za takovou blbost dávat nechce, tak vymýšlíme, jak to obejít. Neřešil jste to už někdo náhodou?
12. led 2012 ve 22:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @to.nejde Já bych zkusila nevyhodit zbytečně peníze za hlukovou studii a nejdříve bych se s tímto požadavkem obrátila přímo na Rýmařov. Vzhledem k tomu, že jsou v republice největším dodavatelem dřevostaveb pro bydlení, předpokládám, že by měli mít k dispozici řadu certifikátů vč. nějakého o zvukové neprůzvučnosti. Určitě nemohou vyrábět domky určené pro bydlení, které toto nesplňují. Zkuste tedy tam - držím palce.
12. led 2012 ve 22:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
Registroval se 26. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
Registroval se 26. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha - východ.
 Ahoj, jak jste řešili podlahu v garáži? Stěrkou, betonem, dlažbou? Co vyjde zhruba nejlevněji? Při montáži tam prý nechávají 5cm mezeru meti vraty a základovkou? Jaké je tedy nejlepší řešení podlahy? Díky za info emoticon
12. led 2012 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @honzulin nechá se udělat beton a pak dlažba, taky je možnost nastavit vrata na 2cm a nalepit přímo dlažbu na beton, popř udělat nivelačku, někdo dával i 5cm zámkouvku. Taky nás to čeká a toto sem zatím pochytil....
12. led 2012 ve 23:22  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @to.nejde Jak píše nec22 zkusila bych to nejprve v Rýmařově. Pokud budou moci, tak vám vyhoví. Po nás zase chtěl stavební úřad potvrzení, že sádrokarton v koupelnách splňuje normy o nehořlavosti. Taky jsme požádala RDR a oni poslali certifikáty na sádrokarton, paní to vrazila do desek, byla spokojená a bylo. Jinak blahopřeju k domečku, už vám to finišuje a vypadá to moc dobře.
@honzulin mezeru vám tam nechají, jakou se domluvíte. my nechali na beton základové desky udělat stěrku a položili dlažbu, takže 5 cm je až moc, proleze ti tam třeba myš. 2 cm myslím stači. Když jsme udělali podlahu, nechali jsme vrata doštelovat podle skutečné výšky podlahy.
13. led 2012 v 06:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
 chci se zeptat jak jste řešili likvidaci odpadu - zda je lepší mít 2 menší kontejnery nebo jeden cca 13 kubíkový? A který den montáže jste přistavovali - stačí až druhý den, nebo hned od prvního dne? A jestli mohu poprosit o cenu (třeba do IP) likvidace + pronájem kontejneru? Třídili jste nějak odpad (kromě vybírání papíru, dřeva a igelitu)? Díky emoticon
13. led 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @honzulin nejdřív jsem myslel že budeme dávat beton,ale vršek desky byl natolik rovný a vystěrkovaný že když
přišli osadit gar.vrata,tak jsme nechali udělat dojezd k čísté podlaze.Po předání domu se udělal sokl z dlažby a podlahu jsem natřel barvou která se používá na jímky a bazény.Celkové náklady cca 1000kč a jsem maximálně spokojený.Naopak mi přišlo divné dávat do dřevostavby beton,ve kterém je spousty vody...
13. led 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
 @honzulin my jsme v garáži vybetonovali cca 4cm a aby stěny od betonu nějak nenavlhli tak jsme po obvodu dali polystyrén 1 nebo 2cm široký. Padl na to cca kubík betonu, míchaný svépomocí. Na to jsme nalepili dlažbu za 150Kč/m2 a zaspárovali. Vyšlo to celkově na 2 dny práce a cca 4000Kč ale vypadá to podle mě hezky.
13. led 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
 @pistanda Zjisti si kolik co stojí - nás by vyšel líp jeden velký (měli jsme dva malé) - platili jsme hodně za dopravu kontejneru. Takže oproti ceně za nájem kontejneru za den to byla pěkná pálka....
13. led 2012 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rou
44
Registrovala se 1. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků a 1 album. Má 16 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
rou
44
Registrovala se 1. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků a 1 album. Má 16 přátel. Region Brno.
 Ahoj, v neděli dopoledne přebíráme od RDR dům tak bych se chtěla zeptat, jak předání probíhá, co se tam řeší a jak dlouho asi tak trvá? emoticon Díky za info.
13. led 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Zvuková studie je součástí projektové dokumentace. Jsme také v ochraném pásmu drah a museli jsme mít jejich souhlas se stavbou, kde si vyžádali celou projektovou dokumentaci a na jejím základě nám vydali dráhy souhlas s podmínkami (jako že nebudeme chtít protihlukovou stěnu a pod.) a po té bylo uděleno i kladné stanovisko s výstavbou. U kolaudace je už pozdě to řešit, ne?
13. led 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @sorka77 my jsme taky museli mít k ohlášce vyjádření drah, nicméně nám do souhlasu s ohlášením stavby dali podmínku, že při závěrečné prohlídce musíme doložit, že dům splňuje požadavky na zvukovou neprůzvučnost...
13. led 2012 ve 21:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @rou Předávající technik z RDR s vámi projde jednotlivé místnosti, ukáže funkčnost ovladačů např topení, předá potřebné papíry, tedy návody, revize, potvrzení, pak klíče a je hotovo. Trvá to různě, podle toho kolik máte dotazů, kolik je nedodělků, co se vám nezdá atd. Je lepší pokud chcete urychlit čas, si všechno projít s montážníky předem. Nám to dokonce jejich šéf doporučil. Říkal, že co se nám nezdá, ať s ním řešíme hned při stavbě a pak bylo předávání v pohodě. U nás max. hodinka. Přeji ať vše proběhne v pohodě a brzy se těšíte z nového bydlení.
13. led 2012 ve 21:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
 @bakin taky bych do dřevostavby nechtěl dávat beton, ale bohužel základová deska na garáž u mě není tak perfektní aby se jen natřela barvou na bazény :( Takže oni jsou schopni dát vrata až k základovce? Někdo tu psal, že z 5cm mužou tak na 2cm od základu, níž to prý nejde... emoticon Co to přesně bylo za barvu, myslím název firmy co ji dělá a kde jsi ji kupoval? Díky emoticon
14. led 2012 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
fotoportrét
fotoportrét
honzulin
4
 Za pár týdnů mi začíná montáž, a na poslední chvíli jsem se rozhodl, že v kuchyňském koutě bych chtěl dlažbu, ale při KS jsem nahlásil plovoučku..., myslíte, že kdybych si při montáži přivezl dlažbu, že by mi ji tam chlapi z RDR položili? Nebo se budou striktně držet toho co bylo sjednáno u KS???
14. led 2012 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @honzulin název už si nepamatuju,ale kupoval jsem to v obyčejným obchodě barvy a laky.I ve velkých obchoďácích ti poradí,není to žádná věda.Vrata namontují jak potřebuješ a potom mají ještě rezervu na doštelování přesného dorazu.
14. led 2012 v 05:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 Má rada ohledně likvidace odpadů v průběhu stavby je jednoduchá. Kontejnery jsme nepoužili, protože jsme stavěli v listopadu a v prosinci. Šlo se dohodnout s lidmi z jedné zemědělské firmy vedlejší vesnice na zapůjčení valníku. Jeden nám stačil. Zemědělcům nevadilo, že byl zaparkovaný u nás přes zimu. Neplatili jsme nic za pronájem každý den. Byla určena malá částka za půjčení. Zároveň byl domluven i odvoz traktorem. Vyšlo nás to na pakatel. Přesně už nevím. Fakt pohodové řešení. Přes léto by ale valník nepůjčili.
14. led 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @romcovaklarka předokenní máme zapuštěné,dodatečně asi dodělat jdou,aĺe bude tam ten nevzhledný box a z hlediska bezpečnostního je to i lehčeji demontovatelné.
14. led 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @stratford díky-rolety máme v celém přízemí.El.ovládané jsou v francouzská+velké okno v obýváku.
14. led 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš