Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 jo a jak řešíte dlouhé reklamace? my čekáme od sprna.. kdy jsme reklamovali vadné dveře - v horku ty terasové nešly vůbec zavírat, tak samozřejmě ted v zimě to není problém. doufám že o dobu reklamace nám prodlouží záruku. a taky ještě ani skoro za rok!!!! emoticon emoticon emoticon nevyřešili všechno co jsme reklamovali....
navíc jak jsme reklamovali špatný odtok z horní koupelny - voda odtékala pomalu a hlavně v létě to docela zapáchalo, tak to přišli řešit až po několika urgencích a s hrůzou jsme zjistili, že si řemeslníci ulehčili práci a obklady za vanou dali jen do výše vany!!! za vanou je jen fermacel emoticon emoticon a kdyby si toho nevšiml manžel, tak to taky dělníci zahrají do autu. nevím co dál dělat... jako čekat na vyřízení reklamace rok, to už se mi zdá moc emoticon
3. únor 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @gabka32
jenom malá poznámka k oknum. je pěkný mít na každém radiátoru plínu a utírat okno, ale když se voda z plíny na radiátoru vypaří do té smé místnosti utírání ztrácí efekt emoticon
3. únor 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @wenigh
tak tak
3. únor 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
 Ted kdyz se tady resi opet problemy s rosenim oken za extremnich mrazu, tak pridam moji zkusenost. Mame Novu101 model 2009 a musim rict za zadnou zimu, ani tu lonskou ani ted za mrazu nikdy zadne okno nebylo ani naznakem orosene. I kdyz se vari a do prostoru unika hodne pary, tak jsem nevidel, ze by se para na okne srazela. I v koupelne, kde se pri koupani cele okno zamlzi, nezustava cca hodinu po odvetrani prostoru zamlzene. Myslim, ze to je evidentni prinos rekuperace, kterou mame. Hodne lidi vidi v rekuperaci zbytecne vydaje, ale v drevostavbe, ktera je kompletne uzavrena v igelitu (parozabrana) a je tudiz difusne uzavrena, je to temer povinnost, pokud se clovek nechce stat otrokem vetrani ci resit problemy s mokrymi okny ci dvermi. Relativni vlhkost v mistnostech je ted diky suchemu mrazivemu vzduchu venku, ktery se vhani do domu kolem 32%. Za normalniho pocasi kolem nuly tak 45-50%. Roli asi hraje i to, ze mame okna s heatmirror folii (obdoba trojskel). Zajimalo by me, jestli je tu nekdo, kdo ma take heatmirror a okna se mu rosi.
3. únor 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @wenigh poznámka dobrá, ale kde to mám sušit? jako zas tolik těch plínek nemám, abych je pak vyhazovala emoticon
3. únor 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @nova001 no ted jsme taky chytřejší a rekuperaci bychom nejspíš taky dali, ale v RDR nám tvrdili, že je to zbytečnost... ono se ukazuje že plno věcí co nám trvdili, není až tak úplně pravda emoticon
3. únor 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 my máme model 2011, sice novu 77, trojskla a okna se nám nerosí vůbec, ani když máme žaluzie dole nebo nahoře. a rekuperaci nemáme...
4. únor 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 hmm tak to nevím kde děláme chybu :-/ a včera v obýváku vytopeno na 23,5st (krbem) a ráno 19,5 emoticon
4. únor 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Kozojedy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
Registrovala se 20. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 144 příspěvků. Má 8 přátel. Kozojedy, Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 My bydlime v nove 101 cca 2 mesice, mame model 2011, a k tomu rekuperaci, a jsem maximalne spokojeni, je to bomba, zadne vetrani, zamlzene okna,stale cerstvy vzduch. Je to sice nakladne ale po zkusenostech z novostavby bytu ve ktere jsme bydleli 10 let jsme byli rozhodnuti ze do rekuperace jdeme. Tam jsme meli ten samy problem co pisete. Kdyz byli okna zadelane zaluziema tak po vytahnuti rano okna uplne tekly, a pokud nebyli zatazene zaluzky tak cca 10-20 cm zamlzeno. Kdyz dojela navsteva tak v byte 2+KK neblyo videt ani ven jak bylo zamlzeno, mylsime ze tam byli tepelne mosty, ale i tak byla to hruza. Tady v domecku jsme pro jistotu nedavali ani zaluzie ale rolety.
4. únor 2012 ve 13:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @gabka32 y máme přibližně stejný pokles teplot v domě,myslím si, že jediná průkazná metoda pro zjištění příčina bude termokamera....
4. únor 2012 ve 14:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
 Příčinou rosení okem bude opravdu vlhkost v domě. Tento problém je i v cihlových novostavbách, které jsem viděl. Řešením je větrat nebo rekuperace. Otázkou je cena 150 - 200 tis emoticon Chtěl bych se zeptat majitelů rekuperky, jak je to s přihříváním nasávaného vzduchu. Pokud je venku -20, tak rekuperace sama bez přihřívání neohřeje na teplotu vypouštěného vzduchu z domu...? V RDR v Brně mi rekuperaci taky zrovna nevnucovali. Spíše mi ji vymlouvali. Díky
4. únor 2012 ve 14:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @radu souhlas - v novostavbě každý den byla orosená okna (hustě), v Nově bez rekuperace jsme bez rosení (asi máme někde díry emoticon ) a to žaluzie na noc stahujeme... když teplota klesne na 20, tak se nám sepne kotel, takže ranní nízké teploty neřešíme....jinak hlavní dveře - plastové - jsou jako luk, těsní jen uprostřed...celé budou těsnit, až se oteplí, na dlaždice v zádveří koberec z Hornbachu a je klid - i kvůli sněhu z bot - až tu jednou napadne..no a taky temperujeme teplotu zádveří radiátorem, aby tam nebyla kosa...i když zčásti jde teplo Pánubohu do oken...
4. únor 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
 my máme Novu 101 model 2011 bez rekuperace a okno se v tomto počasí rosí pouze v koupelně kde pomohlo povytáhnutí žaluzek cca o 1cm výš...je ale opravdu i v tomto počasí nutné alespoň jednou denně vyvětrat, což mi nepřijde nic hroznýho zase nevětráme všema oknama otevřu je v každém pokoji na chvíli jedno a v obýváku terasovky...Jinak se tady řeší o kolik vám poklesne za noc teplota, u nás to je taky o cca 2-3 stupně ale to mi přijde poměrně normální ne?
4. únor 2012 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
 Ahoj, nemáte někdo zkušenost s krbovými kamny ABX Island 4672-7? Vím, že se to tu už také párkrát řešilo, ale přesto bych se chtěla zeptat, kdo máte krbová kamna bez výměníku - jaký máte typ/značku a jak jste s nimi spokojeni? Děkuju moc všem emoticon
4. únor 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @michalamat
taky mi to přijde normání snad si tady někdo nemůže myslet, že když večer má v pokoji 23 stupňů a vypne topení, že se neochladí. Je fakt že by bylo krásný zatopit jednou na začátku zimy a teplota by se držela emoticon

@gabka32
to nevim kolik máte plínek, ale já to reším papírovou utěrkou, kterou po utření spláchnu do wc emoticon
4. únor 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Ochlazení považuji taky za normální vzhledem k venkovním teplotám,akumulační schopnosti dřevostavby jsou nižší než u zděných-mohu srovnávat se sousedem, který nemá ani fasádu(polystyren).Spíše mě štvou ty zbytečné úniky třeba vchodovými dveřmi...
4. únor 2012 ve 20:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
 řešíte tady tepelotu v domě, my máme stabilně nastavený termostat na 22 stupnů a jsme max spokojeni, jsem doma s prckama na mateřské, tak je to i potřeba. V noci topime taky, ale někdy je ráno teplota na 21,6.Na noc raději topení nevypínáme, máme rekuperaci a i když je vzduch předehřívaný tak jde cítit ze je to chladnější, tak raději at nezmrzenem emoticon jinak topení máme všude na 5, a prakticky kdykoliv šáhnu na topení tak je bud vlažné nebo studené.( nešahám moc často) Doma je ale krasne teploučko.
4. únor 2012 ve 21:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 Tak s rosením problém nemáme (model 2011 bez rekuperace). Jediné místo, kde jsem dnes viděl cca 1 cm orosené okno byla ložnice, kde žena suší prádlo, a je tedy dost vlhko... Nicméně, každé ráno otevřeme terasová okna a okno v pracovně a dále se otevřeou i okna v pokojích. Takže v každé místnosti cca 10 min. V ložnici zapínám topení minimálně, ale zase tam i v těchto teplotách mám otevřenou v noci ventilačku. Rekuperace mi zatím nechybí, naopak. Dnes jsem byl na návětěvě u kamaráda, který má 101 model 2009 s rekuperací a pověděl mi, že je to super, ale když teď topí lidé venku čímkoli, tak rekuperace ten smrad nasaje a mají to v domě... emoticon
4. únor 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @djgas no mi je jasné, že v noci teplo klesá, ale topení není vypnuté, máme nastaveno od 22-5h na 20st.
a papírové utěrky mě nenapadly, ale to bychom měli asi velkou spotřebu.... no zkusím více větrat, třeba to bude lepší... a větráte pokoje i jednotlivě?

přiznávám že mít těch 100tis navíc, tak je investuju spíše do zádveří, to fakt chybí... emoticon ale máme prodlouženou střechu tak možná časem vymyslíme třeba nějaké prosklení....
a teda jestli jak píše @boratko by rekuperace nasávala vzduch z okolí, tak jsem ráda že ji nemáme, jednak věčná inverze a lidi topí vším co se dá emoticon
4. únor 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
Registrovala se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků a 11 alb. Má 20 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Stavím dům
    Zdětín, okr. Mladá Boleslav, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
Registrovala se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků a 11 alb. Má 20 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Stavím dům
 Řešil někdo vizualizaci interieru přízemí Nova 101 před výstavbou. V květnu máme konečnou specifikaci a ráda bych viděla přízemí v 3D.
4. únor 2012 ve 22:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
radu
14
  • Již bydlím v domě
 @boratko jo s tim ze rekuperace nasava z venku smrad mas pravdu, ale zatim se nam to stalo za celou dobu pouze 1x, asi teda mame slusne sousedy co nepali petky emoticon jeste se chci zeptat, ty fakt spis v noci pri otevrene vetracce??? v techto mrazech???
4. únor 2012 ve 23:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
 @boratko + gabka32 +radu

S tvrzením ohledně zápachu při používání rekuperace bych úplně nesouhlasil. Jednak jsou v systému používány fitlry, a zřejmě by šlo přidat/rozšířit také o pachové. V zimním období a zejména pak za současných klimatických podmínek by měla být rekuperace provozována v systému cirkulace, tzn. že na 1hod cirkulace je cca 5min. větrání, takže rozhodně případný venkovní smog či zápach dostanete snáze do domu 10-ti minutovým větřáním okny než rekuperací. Samozřejmě pakliže má někdo nasávání vzduchu do rekuperace "metr od komínu souseda", tak to je vyloženě smůla. My zatím neměli žádný problém.

Pakliže někdo používá jiný režim rekuprace v těchto mrazech (cirkluace s větr., apod.), tak jednak riskuje značně nízkou vlhkosti v domě (35% a méně) a jednak zámraz rekuperátoru. Jaké jsou zkušenosti uživatelů rekuperacne s tímto? Nám už parkrát zamrzlo, při max. větracím režimu (odsávání kuchyně, koupelna).
4. únor 2012 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @gabka32 No já mám přes noc nastaveno 19st. a nikdy kotel nesepnul až teď co začalo hodně táhnout dveřmi a ochlazovat termostat...takže zbytek domu je přetopen(na spaní),řeším to stahováním termohlavic a snižováním nastavené teploty, dokud se dveře nevymění...
5. únor 2012 v 01:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
patrikos
1
Registroval se 22. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Dobroslavice, Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
patrikos
1
Registroval se 22. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Dobroslavice, Region Ostrava.
 Vidím, že je na programu dne rosení (-: My máme "dědečka", přesněji řečeno první akční model Novy, který RDR vypustily v boji s krizí. Tedy jen dvojskla AGC 1.1 s Al rámečkem, což je tak dobrý vodič, že ochladí okraj skla v interiéru tak, aby se dokonale orosil. Stejně jako např. studené dioptrické brýle v teple. Když svítí sluníčko, je to pohoda i v zimě. Velká skla v obýváku pustí díky vyššímu U hodně tepla a topíme zdarma z nastavených 22 na 24 i nyní, když jsou teploty u nás v Dobroslavicích přes den také kolem -15. (Topení jen el. kotlem nás za loňský rok vyšlo na cca 12 000 Kč. A to bez předstěny, rekuperace, solárů i absence krbu. Pochopitelně k tomu notně přispěla nestíněná orientace obýváku na jih.)

Když slunce zajde, nastane však rosení i kolem nuly a 55% rel. vlhkosti při 22° v interiéru, což není OK. V -15 je to docela markantní. (Podotýkám, že pravidelně větráme, po horké koupeli i v mrazech min. 30 minut.)

Že se plastová okna mohou rosit, jsem se dozvěděl bohužel až v našem domě.
...V práci nevětráme, okna se nerosí nikdy. Sestra v dokonale zatepleném v paneláku nevětrá ani po koupeli, žaluzie stažené (!!!), teplota 21 a okna se nerosí nikdy. Rodiče mají špaletová okna s obyč. skly, nevětrají a okna se nerosí ani nezamrzají při teplotách -20 vně a 20 někde i jen 15 uvnitř.

Dřevostavba holt potřebuje špičková skla i rámy, neboť stěny nemají akumulační schopnost. A RDR o skutečnosti rosení v zimních měsících má informovat klienty, kteří nedůvěřují rekuperaci nebo na ní jednoduše nemají!!! Vždyť postavili 21 000 domů a většinu bez rekuperace, ni?
5. únor 2012 ve 02:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @hanka08 Já mám vizualizaci v galerii, ale nevím jestli ti to pomůže, máme otevřené přízemí a @zuzicz taky...
5. únor 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dasa3
13
Registrovala se 20. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Má 8 přátel. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
dasa3
13
Registrovala se 20. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Má 8 přátel. Region Opava.
 Zdravím všechny. Hlavně ty , kteří mají před stavbou základové desky. Na několika meteo servrech jsme našla , že od 17.2 . snad končí zima a teploty budou nad +4 stup. Čekáme , že se oteplí a začneme stavět základovku. Předat máme do 15.4. Tak práci zdar všem , kteří také čekají na oteplení.. Dáša
5. únor 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
  • Stavím dům
 @jahooodka Mohu se informovat kdo Vám dělal vizualizaci popř. kontakt. Přízemí budeme mít uzavřené. Domeček bude o jeden modul rozšířený.
5. únor 2012 v 11:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
h_m_polakovi
28
Registroval se 26. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků a 31 alb. Má 70 přátel. Trojanovice, Region Nový Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
h_m_polakovi
28
Registroval se 26. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků a 31 alb. Má 70 přátel. Trojanovice, Region Nový Jičín.
 Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na vaši zkušenost s IZT615 bez solárů. V zimě budeme topit krbem a dohřev TUV i pro topení elektricky. Zajímalo by mě jak je to s ekonomikou provozu TUV v létě. ve srovnání s bojlerem. Nerad bych v létě protopil víc než za zimu ušetřím. Díky za radu.
5. únor 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frantad (57 r.)
1
Registroval se 4. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
    Jirny, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
frantad (57 r.)
1
Registroval se 4. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
    Jirny, Česká republika
 Všem krásnou neděli. Připravujeme KS a nemůžeme se rozhodnout - chtěli bychom udělat kombinaci vytápění - v některých místnostech nahoře i dole podlahové topení pod dlažbou a v ostatních místnostech radiátory a plovoucí podlahy, ale tato kombinace je je podle RDR nejdražší ze všech variant vzhledem k nutnosti instalace regulační stanice se vstřikovacím ventilem a ekvitermním regulátorem za téměř 37 tis. Kč bez DPH. Nejraději bych proto udělat podlahové topení všude, ale bojím se horšího přenosu tepla přes plovoucí podlahu. Máte někdo zkušenosti s výše uvedenou kombinací topení a s podlahovým topením pod plovoucí podlahou. Díky za rady a zkušenosti.
5. únor 2012 ve 12:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @radu
ano, mám rád v noci zimu.... Takže spím s oteřenou ventilačkou...
Ohledně té rekuperace a srmadu z ní... Pověděl mi to známý, který rekuperaci má v modelu 2009 a nemá důvod si vymýšlet. Jak jsem dodal, je jinak´s rekuperací spokojen, chtěl by ji i přesto zase... Prý se to dá vydržet....
5. únor 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš