Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 Bydlíme od léta,je to asi stále stejné,možná i horší-myslím že si vzali velké sousto a sekají to na úkor kvality.Dveře strašné a okna ...Měl jsem tu nestraného člověka od plastových oken a odcházel s kroutící hlavou a sepnutýma rukama-že tohle ještě neviděl...Stále to opakuju-dům je super,ale okna a dveře,TRAGÉDIE!!! emoticon
8. únor 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @frogggy přítel říká, že bez problémů, takže doporučujeme emoticon
8. únor 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @veverka_ ahoj Verčo emoticon jak vám reagujou na reklamace? u nás hrůza :-/ i přes urgence už rok čekáme na srpavení podlahy emoticon a včera se ozvali že dodělají vanu, jestli jsme doma, si jako myslí, že ve dvě zavolají a já kvůli nim budu nahonem zařizovat volno emoticon
a pod vchod.dveřma máme pořád mokro, rosí se i klíč v zámku, ale aspon nezamrzá... achjo.
8. únor 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @zli05 a už vám odpověděli ohledně těch oken? máte dvoj či trojskla? dej pak vědět, jestli to stojí za reklamaci... nám se rosí hodně :-/ dokonce i za tou těsnící lištou, Savo proti plísním je náš kamarád emoticon
8. únor 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @gabka32 ahoj Gabi, psala jsem to včera - dnes došel mail o zaevidování, takže uvidíme, dám vědět emoticon. My jsme jiank zcela spokojeni emoticon. Rosí se okna, ale jen někde a jen teď max. 1 cm, dveře zamrzá zámek i pod dveřmi,. ale dělalo nám to (ten zámek) i v minulým domečku, když je takovej mráz, tak nás to neštve, ale to seřízení je třeba.
8. únor 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 V historii zde bylo několik zmínek o podlahách FatraClick (PVC na způsob plovoucí podlahy). Nemáte praktické zkušenosti ve spojení s podlahovým topením? Údajně je tato podlaha vhodná i pro pokládku na podlahové topení, ale přeci jen má na spodní straně korkovou vrstvu a žádné údaje o tepelné vodivosti se dohledat nedají.

http://www.fatrafloor.cz/cz/podlahove-krytiny/fatraclick/charakteristika-fatraclick/

Informace z kladečského předpisu (nezmiňuje suchý systém):
Instalace na podlahové topení
Podlahovinu FATRACLICK je možné instalovat i na systém podlahového vytápění. Každý systém podlahového vytápění má dané podmínky provozu v závislosti na systému vytápění a použitém podkladu. Aby se předešlo funkčním problémům, je nutné velmi striktně dodržovat všechny normy a předpisy udávané výrobcem systému vytápění. Před instalací musí být podlahové vytápění v provozu po dobu 10 dnů při teplotě 25 °C až 30 °C, pro zajištění dostatečného vysušení vlhkosti podkladu. Při instalaci nesmí teplota povrchu překročit 18 ºC a musí být držena na této úrovni 3 dny po ukončení montáže. Po zapnutí podlahového topení musí být teplota systému zvyšována postupně, maximálně však na teplotu povrchu podkladu 28 °C.
8. únor 2012 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 U nás okna opravdu v pohod. Orosí se malinko jen v ložnici, kde žena suší prádlo a to tak 1cm a to ješt máme stáhnuté žaluzie, jinak na jiném okně jsem to nepozoroval. Ani se mi nezdá, že by jimi táhlo (trojskla)

Dveře - v zádveří je dost velká zima a nevytopí to ani radiátor, ale nezdá se mi, že by dveřmi táhlo, tak nevím. Navíc ze zádveří jsou ještě dveře do garáže, tak tam taky táhne... Ale raději strpím to, že táhne, než abych chodil do garáže venkem.
9. únor 2012 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @boratko Hmmm tak já to zakřikl, dnes ráno koukám, že se hýbou listy květin položené u terasových dveří, průvan na spodní hraně a když jsem vzal vodováhu, tak spodní strana je prohlá, tzn.spoj dveří směrem dovnitř domu.. emoticon
9. únor 2012 v 06:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @vinoraci o fatraclicku jsme taky uvažovali,ale když jsem porovnal hodnoty vyhrála plovoučka-má o dost vyšší tepelný odpor.Asi není problém si ji dát,jen se musí počítat s tím že se do ní bude muset pouštět o trochu větší teplo.
9. únor 2012 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 Bydlíme od 25.11.2011. My pořád (naštětsí) problém s okny nemáme (trojskla model 2011) - schválně teď každé ráno kontroluju a při teplotách od -8 až -16 bez rosení...... . I vchodové dveře (plné bez prosklení) jsou OK (nerosí se ani v ploše a ani pod dveřmi není voda, či led). V zádveří mám topení na 3, v sousední technické místnosti na 1 a je tam příjemně - o trošku chladněji než v chodbě uvnitř domu,ale nic závratného.....
9. únor 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
 My bydlíme od srpna. Okna trojskla se rosí teď v těch extrémních mrazech, jinak dobrý. Na dveřích máme v zámku takový ten vnitřní knoflík, který promrzá přes ten zámek, sráží se uvnitř na tom kovovém čudlíku voda a ta pak kape na zem, no ale tak to je prostě vlastnost toho materiálu. Nedávno jsmě měli dvě na sobě nezávislé návštěvy, kamarádi, oba mají také plastová okna, jeden ve zděném domě a jeden v dřevostavbě, ale ne od RDR. A oba jak k nám přišli, tak udělali stejnou věc: šli k oknu a zkoumali, jestli přes okno někde netáhne. A oba pak řekli: Hele to není možný, tady je to úplně perfektně utěsněné, nám přímo táhne přes okna a máme to prohnutý. Tak já myslím, že je to prostě o tom, jak zrovna ten který dům v RDR vyrobili, tak my asi máme zrovna štěstí, jak to tady čtu. Ty dveře teda nejsou moc extra, no ale tak my v tom zádveří stejně moc netopíme, je to jen takový přechod mezi venkem a vnitřní chodbou, tak tam máme topení na stupeň 2 a hotovo. Jsem moc rád, že máme ten model 2011, protože mít dům bez zádveří, to jako bych opravdu nechtěl.
9. únor 2012 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
 Vsem moc dekuji za zkusenost. My nakonec asi zkusime vchodove dvere drevene, ale na drevena okna uz nebude, takze budeme muset proste doufat , ze budeme mit zrovna stesti emoticon
9. únor 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nathalka123
14
Registrovala se 28. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky a 1 album. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
nathalka123
14
Registrovala se 28. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky a 1 album. Má 5 přátel.
 @bllade nemohl bys dát do fotalba nějaké fotky Larga? děkuji za inspiraci...taky uvažuji o Nově ale i o Largu emoticon
9. únor 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @luji Technik od TWI mi říkal,že když jsou dveře plné,je to lepší,mají výztuž navíc a jsou vcelku ne jak u nás se vsazovanou výplní....Jinak máme taky 3skla model 2011
9. únor 2012 v 10:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @djgas Tak to nevím....ty výplň by měla jít vyměnit (aspoň tak nám to bylo řečeno na KS),tak mi pak není moc jasné co znamená "vcelku" emoticon
9. únor 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 Krátký článek o seřízení dveří:
http://hobby.idnes.cz/i-plastove-dvere-potrebuji-obcas-seridit-fpe-/hobby-domov.aspx?c=A090219_144417_hobby-domov_bma
9. únor 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @djgas Díky, tak to je k zamyšlení, když máme příští týden KS...
9. únor 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 My mame take plne vchodove dvere. Zatim jsem si nevsimla, ze by jimi tahlo, ale zamek je oroseny a kapka z nej voda. Zadveri mame o neco zvetsene s podlahovym topenim a teplota se od OP lisi jen trochu. Jinak okna se take rosi cca centimetr nad okrajem a francouzskymi docela tahne :( zatim je to teprve par tydnu od predani, tak uvidime, jak to pujde dal.
9. únor 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zli05
2
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
zli05
2
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Region Zlín
 @gabka32 Volala jsem panu Ďáskovi, co a jak- chtěl poslat fotky a že to dá výrobci okem, to bylo v pondělí. zatím se neozvali, zítra tam budu volat, na podzim nám štělovali kliky u oken- šli ztuha zavírat (zvlášť děti) tak jestli to není tím, ale uvidím co mi řeknou, budu to urgovat. to že se při -18 zlehka rosí - beru, ale při -5 venku je to hrůza. Už nepíšu poštou ,prostě zkus zavolat. jinak předešlé reklamace v pohodě, do měsíce, max dvou volali a domliva dobrá, akorát jsme se museli přizpůsobit, zas než čekat bůhvíjak dlouho tak radši mvilno z práce. Dám vědět jak jsem dopadla emoticon
9. únor 2012 v 19:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zli05
2
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
zli05
2
  • Stavím dům
    Region Zlín
 @gabka32 jo máme dvojskal bez zádveří, rekuperace prostě základ emoticon
9. únor 2012 v 19:12  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
baru77
67
Registrovala se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků a 7 alb. Má 20 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
baru77
67
Registrovala se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků a 7 alb. Má 20 přátel. Region Beroun.
 Najde se tu někdo, kdo má WC - geberit pod střešním oknem? Potřebovala bych vidět, jak je vyřešená ta předstěna. Děkuji moc emoticon
9. únor 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
 @baru77

viz můj fotoblog emoticon zde: http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/sembeth/album/horni-koupelna/
9. únor 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Dobrý večer všem, pročítám jak všichni řešíte reklamace a že čekáte i rok. Na první reklamaci jsem čekal 2 měsíce a potom mě došla trpělivost s panem Ďáskem a jeho oddělením,ze zákona musí reklamaci vyřídit a odstranit do 30 dní. Jakmile to neudělá , píšu mu že vše jsem předal právníkovi a hle ,netrvá to ani tři dny a servis hned přijede. Co se týče oken, 2 roky jsem pracoval ve firmě s plastovými okny. a vždy říkám na oknech nešetřit. Máme okna SULKO, profil Profiline trojsklo 0,5 stavební hloubku 86mm oproti standartním oknům co mají 70mm. minulý týden p,Ďásek u nás prováděl měření termovozí a s okny nemáme žádný problém a rosení nemáme nikde ikdyž je venku -20C. Nyní řešíme s RD náš energetický štítek ,který uvádí spotřebu 8600kwh za rok a máme spáleno skoro 13000kwh. dole máme podlahovku a nahoře radiátory,vše nastavené na 21C. Pokud máte někdo stejný problém se spotřebou elektriky, ozvěte se ,díky.
9. únor 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @sorka77 taky mám podobnou zkušenost s reklamací... psala jsem několik mejlů, jak na servis, tak přímo p.Ďáskovi a až jsem pohrozila soudem, tak se okamžitě druhý den ozvali a další den naklusali řešit koupelny.
Bohužel podlahu nám ted v zimě nevymění, takže jistě bude tato reklamace déle než rok. a to tu byl odborník z quickstepu v srpnu, reklamaci uznal a dost se divil, když jsme mu řekla, že jsme reklamovali již v únoru... jim to poslali z RDR k posouzení právě až v létě... a ani omluvy se od nich člověk nedočká... sami opraváři mi vždy tvrdí, to musíte urgovat, oni to tam někam založí a jak se neozvete.... doufám, že alespon prodlouží záruku.
okna počkám až přejdou ty největší mrazy a asi taky zkusíme reklamovat, jestli se budou nadále rosit i při mohutnějším větrání.... navíc mi přijde, že kolem některých oken táhne emoticon
jinak elektřiny máme spotřebu celkem 18000kwh za 18 měs - od srpna 2010
9. únor 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 Delší dobu mi trvalo se zorientovat ve výběru podlahy na podlahové topení. Snad následující pomůže i někomu jinému. Zdroj většiny informací na konci, tabulka je doplněná o Fatraclick.

Orientační tepelný odpor finálních povrchových úprav:
Betonový potěr - 0,010 m2K/W
Keramická dlažba - 0,010 m2K/W
PVC krytina - 0,020 m2K/W
Laminátové plovoucí podlahy - 0,040m2K/W až 0,070 m2K/W
Parkety 8mm - 0,045 m2K/W
Parkety 10mm - 0,050 m2K/W
Koberec tenký - 0,075 m2K/W
FatraClick - 0,088 m2K/W
Parkety 20mm - 0,100 m2K/W
Koberec středně silný - 0,100 m2K/W
Dřevěná a korková podlaha - více než 0,125 m2K/W
Marmoleum Ethernity click - 0,150 m2K/W

Pro Fatraclick platí, že teplota podkladu tj.podlahového dílce fermacell (RD uvádí ve skladbě podlah 25mm), nesmí přesáhnout 28st. Tepelný odpor fermacellu 2E22 - 2x12,5mm je 0,070 m2K/W.

http://www.podlahove-topeni.eu/Doc/Navrh_povrchove_krytiny_pro_podlahove_topeni.pdf:
Rozhodující veličinou je tepelný odpor R [m2K/W], který vyjadřuje prostupnost podlahoviny a možnost předání tepla do prostoru. Přestože může z tabulky vyplývat, že nejvhodnější krytinou je dlažba, není tomu tak. V objektech s velkou tepelnou ztrátou a výsledným vysokým měrným výkonem na m2, je dlažba základní návrhovou variantou, ovšem u nízkoenergetických staveb je měrný výkon v rozsahu 20 – 80W/m2 a v takovém případě je dostačující propustnost většiny podlahovin. Proto vycházejte při návrhu ze skutečných tepelných ztrát a výsledného požadavku na výkon topné plochy.
Ladislav Zevel www.podlahove-topeni.eu
10. únor 2012 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 @bakin Plovoučka vychází lépe, ale snad to ve výsledku nebude tak velký rozdíl.
10. únor 2012 v 00:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @gabka32
@sorka77 To já přemýšlím od odstoupení od smlouvy, protože závad jsem měl asi tak nejvíc co jsem slyšel i od montážníků, od lehčích jako přehozené vod.baterie a hnusné silikony, přes tekoucí sprcháč(3 x opravováno), netěsnící odpady, poškozená okna, špatné vchodové dveře, 2x téměř explodoval elektrokotel-pokaždé vytopil techn.místnost a takhle bych mohl pokračovat dál-křivá dlažba, lak na schodech, nyní vrzající podlaha jako ve starých okálech.....Jezdím dost na služebky a přítelkyně ani náhodou nechce zůstat v domě sama, protože není týden kdy se nic nepokazí ať už méně závažného nebo havárie....
10. únor 2012 v 08:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
 Tak včera (po 15 dnech) předán domeček emoticon Naprostá spokojenost. Řešily se tu různé montážní party - my měli pana Vršanského a nemám jedinou výhradu. Kluci makali od rána do večera a byli naprosto skvělí. Slušní, ochotní, šikovní. Asi se nám po nich bude stýskat emoticon
10. únor 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
delano
Registroval se 16. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
delano
Registroval se 16. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Praha.
 Máte někdo dřevěné vchodové dveře? Je s nimi také takový problém jako s plastovými nebo ne? A kolik byl přípaltek? Máme KS v březnu a teď nevíme co si vybrat? A co dřevěná okna a příplatek? Díky
10. únor 2012 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @delano Tak to by mě taky zajímalo, my ji máme příští týdenemoticon
10. únor 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš