Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

10. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 11kw?To vypadá že plánujete saunu?emoticonMy máme kamna 2-5 a jsou tak akorát!
17. únor 2012 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
 @haassinka dneska nám předávájí dům, včera jsem byl na půdě domu a měl jsem tam naváto docela hodně sněhu. Ne nikde mezi taškama jak se tady píše, ale normálně ve vnitř na zemi asi 2cm vrstva jak na pochůzích prknech tak na izolační vatě celkem asi na ploše dvou metrů čtverečních
17. únor 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 Vím, že se topení tady už hodně řešilo, ale měl bych dotaz na ty, kdo topí kamny s výměníkem:
Jak dlouho trvá než začne voda cirkulovat? Myslím tím, než se plně otevře zpátečka v LTC.
Na jakou teplotu vody musíte vytápět?
Nemáte problém s přehříváním, resp. za jak dlouho kamna necháváte zhasnout?
Používáte někdo peletová kamna?
17. únor 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @raidis tak včera jsme se byli podívat na půdě kvůli tomu sněhu a nemáme tam vůbec nic emoticon
17. únor 2012 v 09:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
 @bedulka11 tak to gratuluju, nevím, co s tím budu dělat, jestli to mám dodatečně nějak zafoukat pěnou, nebo to normálně reklamovat, či nepřevzít dům...moc se mi nechce riskovat, že mi tam při větším větru bude lítat sníh a bude tam vlhko...to samé bude i při dešti, nateče tam, zvhlnou trámy, bude to hnít...emoticon
17. únor 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @raidis
Reklamovat , nechat zapsat do stavebního deníku, předávacího protokolu popř. nepřebrat domek pokud to nebude dostatečně vysvětleno proč se tak stalo. Střechu máte proto, aby do domu na půdu nepršelo a nepadal sníh. Pokud tam je, stala se někde chyba, podle mého selského rozumu. Chyba se stát může, ale je třeba ji odstranit a udělat nápravné opatření.
17. únor 2012 v 09:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @pavelcent @raidis ahoj, sníh na půdě se tu řešil - tuším okolo stran 170 a 190. Nevím jestli se k něčemu konkrétnímu došlo, ale bylo by zajímavé kontaktovat uživatele jak s RDR ohledně sněhu dopadli a pak napsat sem. Sníh pod taškami a folií opravdu nebude v pořádku...
17. únor 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
 @raidis Ja myslim, ze pritomnost snehu na pude je vcelku pochopitelna. Ne, ze by z toho clovek byl nadseny, je rozhodne potreba zabranit, aby na pudu snih nevnikal, hlavne kvuli vate, ktera muze zacit plesnivet, az se do ni vsakne voda z roztateho snehu. Ale strechy, ktere maji tasky jsou proste derave, protoze jsou tasky skladane na sebe a rozhodne netesni v porovnani s jinou krytinou jako plech atd.. Pro vodu to nevadi, ta steka po taskach kontrolovane dolu, ale snehove vlozky jsou lehke a ve vanici se mohou teoreticky nafoukat pod tasky az na pudu.
Mela by tomu predejit stresni folie, ktera se dava pod tasky, ale RDR pravdepodobne pouziva difuzni folii Bramac PRO, ktera nemuze ve spojich byt slepena paskou, ale jsou tam vlozeny plastove prvky kvuli odvetrani. To je podminka pouziti difuzni folie, protoze prostor mezi taskami a folii musi byt odvetravany. Prave temi odvetravacimi preklady s plastovymi prvky se vam dostava na strechu pravdepodobne snih. Co se s tim da delat? Muzete zkontrolovat, jestli je folie ve spojich s dostatecnym prekladem, treba jsou preklady male a tim padem ve vetru vznika dira vetsi nez by musela byt.
Vice o folich zde: http://www.difuzni-folie.cz/bramac/stresni_folie.html
17. únor 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
 @nova001
Přesně tak a nebo při občasných nevhodných klima podmínkách (hustější sněžení + větší vítr) mrknout na půdu a případnou trošku sněhu odklidit. Já nemám problém občas juknout a tudíž vím, že u nás zatím přes zimu Ok.
17. únor 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @bakin No my je totiž už máme v tomto starém baráku, ve kterém bydlíme, než ho teda zboříme a postavíme místo něj Locusemoticon a topíme jimi. Barák je starý, dřevěný, úniky snad všude, takže tady nám to docela vytopí i kuchyň,ložnici a chodbu. A prodávat je a kupovat jiné nové se nám moc nechce, protože jsou moc pěkné. Takže jsme se s manželem dohodli, že to s nimi zkusíme. Vždycky se dají vyměnit a koupit slabšíemoticon
17. únor 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 121 příspěvků a 12 alb. Má 76 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 121 příspěvků a 12 alb. Má 76 přátel.
 Dobry den , je tu nekdo koho ma pod zastitou p.Kaplanova z Brna RD Rymarov? Mam podepsanou smlouvu o smlouve budouci, do stredy mam uz platit zalohu, ale studii ani cenik zatim nemam...navic mi p.Kaplanova odpovida na emailu az potydnu je toto standartni? me to prijde hrozne a premyslim jestli vubec s touto firmou stavet.... :( u me zatim velke zklamani.
17. únor 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peterson
15
Registroval se 17. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
peterson
15
Registroval se 17. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 @alfiha Máme kamna s výměníkem AQUA FALUN KERAMIK - 4kw do vody. S těmito kamny vytápíme celý dům i v těchto mrazech. Plná cirkulace při ohřevu 35 trvá cca 45 - 60 minut. Kamna vydrží na přiložení jet 3 hodiny - taktéž i výměník. My máme rádi teplo, takže nahoře je 26 a dole 30. Nevýhoda - větrání v obýváku, jelikož se přetápí i přes vypnuté radiátory. Do rána padne teplota nahoře na 24,4. Děti jsou spokojené a my taky. Máme el. kotel, ale zatím si moc neškrtnul - je to znát i na spotřebě - za měsíc 396kwh levný a 24kwh drhý proud. Jsme překvapeni a velice spokojeni.
17. únor 2012 v 15:34  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @adec nam pani Kaplanova odpovidala docela rychle. Pro RDR bych se rozhodla znovu, pro nas byl jediny vetsi problem s touto firmou nedodrzeni terminu a musim priznat, ze nas to take hodne tocilo a premysleli jsme o odstoupeni od smlouvy. Verim, ze na trhu neni idealni firma. Bud je problem v produktu, pristupu, cene nebo v necem jinem. Pokud do toho s RDR pujdete, pripravte se, ze vam take muzou posunout termin popr si dle toho upravte SoD. Verim, ze tento rok to bude v tomto ohledu vypadat podobne jako ten predchozi. Pokud si dobre vzpominam prvni kalkulaci a studii byste meli dodstat drive, nez zaplatite zalohu nebo nejak zarov s podpisem SoSB, takze bych s platbou cekala, dokud mi to nedodaji.
17. únor 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
 @adec Paní Kaplanovou teda neznám, ale nezatracovala bych celou firmu kvůli jedný babě, spíš bych se obrátila na někoho z jejích nadřízených, aby se to popohnalo. A co se týče zálohy, tak bych jí zatím neplatila, ale kontaktovala - Jana Kressová - fakturace - 554 252 377, kressova@rdrymarov.cz, že zaplatíte později, aby případně bylo vše ok a nebrali vás jako neplatiče. emoticon
17. únor 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 164 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
 @adec paní Kaplanová v odpovídání nebyla nejrychlejší. Je potřeba uhánět telefonicky, ale vše vždy vyřešila k naší spokojenosti. Každopádně nejprve se dělá studie s kalkulací. Po studii si zaplatíte 36000 Kč za projekt a až poté následuje záloha na dům. Mně osobně by se nechtělo platit zálohu na něco, co nevím jak bude vypadat a jestli bude odpovídat mojim cenovým představám. Určitě zavolejte paní Kaplanové. Bylo by nemilé přijít kvůli tomu o stavbu v tomto roce. Já bych znovu volil RD Rýmařov.
17. únor 2012 v 15:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 164 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
 @peterson To máte krásnou spotřebu. Nemohu porovnávat, my nemáme ani krb, pouze elektrické podlahové topení a spotřebu máme například za leden NT 1218 kW a VT 22 kW. To si myslím, že také není špatné. Jak jste na tom se spotřebou ostatní.
17. únor 2012 v 16:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @peterson Díky za odpověď. Koukal jsem na ty kamna a je pravda, že další 4kW dají do vzduchu, tak to přetápět musí. Ještě by mě zajímalo, jakou teda máte spotřebu dřeva. Je to asi trochu neekonomický styl vytápění, ale u dřeva to člověk tak neřeší. S peletama by to bylo možná horší. Myslím ale, že mojí ženě by se Vaše teploty moc líbily emoticon
17. únor 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
 @adec My spolupracujeme s p. Kaplanovou, nejdříve komunikace rychlá a super, ted když už máme smlouvu o smlouvě budoucí, zaplacenou zálohu, tak komunikace vázne. Neodpovídá nám na e-maily i víc jak týden. Na něco nám neodpověděla dosud vůbec. emoticon Ale každopádně než zaplatíte zálohu, tak už musíte mít kalkulaci i projekt (tedy zaplaceno těch 36tis.) Takže opravdu je lepší jí volat, ale i to není záruka, že se dovoláte. emoticon
17. únor 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @pavelcent Ahoj, píšeš 4100 za leden za elektřinu, kolik kw to bylo? Jinak my jsme s elektrickou podlahovkou taky spokojeni, ale ještě mám v plánu pořídit TČ vzduch-vzduch MITSUBISHI FD25VA za 28000 Kč, jelikož mám otevřené přízemí i schodiště, tak by se měl teplý vzduch dostat do celého domu a za 1 kW spotřeby vyrobí až 5 kW tepla.
17. únor 2012 v 16:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
 @alfiha Ty zmeny u okne zni dobre, nam bylo receno, kdyz jsme se bavili o oknech, ze by si je mel uz delat RDR sam, tak jsem zvedava jake budou zkusenosti. My jsme na tom uplne stejne jako vy, taky mame po podpisu SoSB a ted se snazime zjistit, jak vyresit co nejlepe topeni. Muzu se zeptat jake zvazujete alternativy?
17. únor 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
 @machja :( volala jsem , a budu nejspis volat stale a uhanet....
17. únor 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peterson
15
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
peterson
15
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 @alfiha Tak dřevo mám zadarmo a vychází v této zimě tak necelý metr prms dřeva na měsíc.
17. únor 2012 v 16:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 @peterson Pochopil jsem dobře, že máte všude radiátory a oběh bez akumulační nádrže? Používáte externí přívod vzduchu a jaké s ním máte zkušenosti?
17. únor 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peterson
15
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
peterson
15
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 @vinoraci Akumulační nádrž nemáme, externí přívod vzduchu máme - zkušenosti celkem dobré, akorát když se netopí, tak zavřít přívod vzduchu do kamen - docela je to znát.
17. únor 2012 v 16:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 @peterson Přívod vzduchu přes základovou desku nebo komínem? Chystáme se na přívod základovou deskou, tak by mě zajímaly zkušenosti, průměr, délka přívodu, ochrana, atd. Mimochodem, jak jste na tom s prašností?
17. únor 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 @bakin Teploty přes 30 u stropu jsou normální, ale u země v tu samou chvíli klidně jen 19. Těžko říct jak se kamna budou chovat v Locusu a na kolik půjdou škrtit abychom se neupekli emoticon
17. únor 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peterson
15
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
peterson
15
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 @vinoraci Přívod vzduchu přes desku průměr 100mm, délka 2metry. Jinak pořád vysávám prach z kamen.
17. únor 2012 v 17:14  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @setam13 No, obavam se, ze s temi okny budeme zkusebni kralici prave my s modelem 2012. Tak uvidime. My jsme prave kvuli tem prusvihum chteli aspon drevene, kdyz uz nelze vlastni dodavku. Ale mozna to risknem - hlavne az zacnem skrtat.
Topeni me strasne trapi, nekolik tydnu uz kvuli tomu nespim emoticon Moje zakladni filosofie je nebyt zavisly na elektrice, resp. ji pouzivat co nejmin. A dale chci mit doma ohen. A dalsi vec co me trapi je predstava jak se toci elektromer kvuli bojleru uprostred leta, kdyz je venku 30 st.
Takze idealni stav je - krbovky (peletove?), akumulacni nadoba s el. patronami, solary. Jenomze tahle sranda je tak draha, ze se nikdy nevrati a mozna by Te i prekvapilo, jak se to RDR nelibi. Mel jsem delsi debatu primo s rymarovskym topenarem a mam pocit, ze tam je filosofie jednoducha - cokoliv mimo standard je spatne. A docela mi tvrdil ruzne nesmysly, ktere jsem mu musel vyvracet emoticon.
Takze pomalu redukuju svoje predstavy a uvazuju nad teplovodnim krbem (i kdyz prave bez te akumulacky mi to prijde problematicke) a kombinovanym bojlerem - aby se aspon pri tom pretapeni krbem ohrivala i TUV. Bylo by to na dlouhe povidani...
17. únor 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @peterson To neni az tak moc. Teda kdyz ma clovek vlastni drevo, je to o necem jinem...
17. únor 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
 @alfiha Tak to jste trosku dal nez my, my jsme s financnich duvodu skoncili bud u el. klasiky nebo plyn, ktery se zase nechce manzelovi tahat do baraku, protoze je to taky nemala investice ;( Ja mam taky pozadavek na krb a jeste chci vyresit to, abychom nemrzli u velky prosklenych ploch, takze je to taky orisek. No proste si clovek pekne zapremysli aby ho to nestalo majlant ;) Preji stastnou ruku u finalniho vyberu!
17. únor 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš