Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @alfiha
Nevím, jesli to jde bet solárů. Teplota, jak je u výměníku nastavena, netuším, ale vím, že v systém, tedy v topení kolovala i přes 60 st. Já jsem myslel teplotu, která jde z krbu, tak je nižší, ale je to dřevem.
18. únor 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
 @markyma Moc diky za souhrn. Jsem rada, ze je tu nekdo kdo nema tak velke problemy s okny, snad se to opravdu zlepsi emoticon Plyn take zvazujeme a zatim opravdu nevime, kdyby se neco zmenilo, tak se nam zase nechce rozkopavat celou zahradu, ale uvidime jak to nakonec dopadne. Je fakt, ze nam taky rikali, ze vlastni dodavky neradi vidi, no uvidime co pujde a co ne. Digestor chceme take s odtahem ven, ted mame v byte filtr a opravdu bych to uz nechtela. My budeme mit nakonce zaluzie jen vnitrni, po prvnich skrtech sly bohuzel mezi prvnima pryc emoticon
18. únor 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @setam13 My máme také digestoř s odtahem ven, navíc nám byla doporučena dvoumotorová, protože ten odvod je přes pokoj nahoře a trubky jsou lomené v podlaze, šli jsme do ní a odtah funguje výborně. Při vaření je to v pohodě, pára po kuchyni vůbec nejde a výborně funguje i jako rychlé vyvětrání. Je sice trochu dražší, ale investice se nám určitě vyplatila.
18. únor 2012 ve 21:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @markyma Máte venkovní žaluzie i v patře a stahujete je pravidelně na noc?
18. únor 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
Registrovala se 28. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
Registrovala se 28. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
 @setam13 U nás ty venkovní žaluzie byly nutnost, máme orientaci domu -vchod sever, koupelny západ, a ty velká proskl. na jih a dole v obýváku ještě 2 m na východ vstup na terasu-(zatím bahno emoticon) a nad tím okno od pokojíku, přehozené z vchodové- severní strany. Lucus by se tak bez vyřešení nějakého jiného zastínění v létě přehříval. My také sice řešili každou kačku, ale když jsem pak porovnala 70-85 tis za venk.žaluzie s el.pohonem, a jiné řešení zastínění pergoly, posuvné okenice + záclony a garnýže, vnitřní žaluzie, ..... ,tak mi to vyšlo cenově celkem OK. -)) Musím říct, že jsem opravdu ráda, že jsme se pro ně rozhodli. Dodatečně by se dodělávaly hůř. Zatím nemáme ani plot, a když chci rychle večer vyvětrat , tak mi aspoň neuteče pes a kocour emoticon Držím palec, ať se dobře rozhodnete. -Výběr topení + tepl.vody je největší oříšek. ....... Kdyby byla jiná finanč, situace, tak asi nejúspor. na provoz a bezporuchovost soláry s 600 akumulační nádrží s el. spirálou na dotop. a z toho teplovoní podlahové toplení (,radiátory) + teplá voda, případně ještě napojení s kamny s výměníkem, ale ta návratnost -hrůza???.. (, nebo dříve fotovoltaiku a podl.odpor drát.) .... -Možná zajištění malých plateb provozu domu v důchodu emoticon Ale vybrat si tzv.levný dům od RDR a pak do toho nacpat tolik drahé techniky je asi stejně na hlavu postavené .. ......-) Digestoř mám plně vestavnou,výkon 800m3/h odtah, tichá, tlak Pa 500 a stála 5tis.
18. únor 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
 @vinoraci Máme je všude z jihu a dole na východ na terasu. Zatahujem na noc. Na den byly při mrazech a slunečnu vytažené. Jen na západ v koupelnách máme vnitřní a jeden pokoj na východ. Docela toho lituji, že jsme šetřili a nedali je i tam..
18. únor 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
 @markyma proč litujete? je to poznat? Já mám venkovní žaluzie naceněny zatím jen v přízemí na 4 terasovkách... Díky
19. únor 2012 v 10:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
  • Stavím dům
 @vinoraci tak koukám do ceníku a podlahové topení. V celém Locusu je za 170 tisíc, mínus 50 tisíc za radiátory, mínus 30 tisíc za rozvody v mědi. Pak už jsen zvolit zdroj. El. kotel cca 27 t, el. bojler 160 cca 11 tis, Geminox + odkouření cca 100 tis.

Taky jsem ještě koukal na ceník Geminox a pokud dáš komplet podlahovku, tak ušetříš dalších cca 15 tisíc za dvouokruhový kotel.
19. únor 2012 v 10:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
 Zdravím všechny, v současné době řeším stavební povolení k Largu 98, mám podepsanou smlouvu s ČEZ na připojení elektroměru a jističe 3x 25A/ještě není připojen ani udělaná revize/. Teď jsem zjistil, že RDR požadují 3x 32A. Myslíte si někdo, že bys tím mohl být problém. jde mě o to, zdali mám uzavřít novou smlouvu, nebo to nechat, tak jak to je? Děkuji za poznatky. emoticon
19. únor 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
 My budeme mít v celém domě elektrické podlahové vytápění a vychází to prý přibližně stejně jako radiátory, jen ta tepelná pohoda je nesrovnatelná emoticon Máme ho už v současném domě ve dvou místnostech a nemůžeme si ho vynachválit.

Vložila jsem i projekt našeho budoucího Locusu, ale možná tam ještě budeme dělat drobné změny...
19. únor 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
 @georgek nemáme je na východním okně nahoře v pokoji, a myslím že tam měly být také, kvůli přehřívání v létě. Jinak myslím , že právě v hormím patře jsou super v létě kvůli vedru. Dole se to vždy dá vyřešit i jiným stíněním. Pak je ještě nemáme na západ v koupelnách, ale to už mi tak nevadí. Z té strany tu stejně neusále hodně fičí, jsme na kopci .-)
19. únor 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
 @ps273877 v projektu je 3x 32 A a tím, že to jde na úřad pro ohlášení stavby , tak jsme museli dát žádost na ČEZ na rezervaci 3x32A, ale pak po stavebním tarifu jsme zažádali jen o 3x25 A na radu elektrikáře,že to stačí a je to OK. (topení standard -el.kotel + bojler), indukce ,el.pohony na žaluzky, čerpadlo na tlakovku, výk.dig., 4 os.....)
19. únor 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
 @ps273877 a úplně na začátku manžel zažádal ČEZ také o 25, pak jsme to měnili kvůli projektu viz. výše... ... a po předání domu,když se zažádalo o tarif myslím D45d, tak z toho na ČEZu byl takový zmatek(jejich nepořádek), že to musel jít manžel celé přepodepisovat emoticon)
19. únor 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 .. po kontrole na stavbě jsem zjistil, že Siko nedodalo obklady za 5.500 a koupelna je již obložená něčím jiným! To jsem zvědav jak to budeme řešit... emoticon
19. únor 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
 @hop23 Ty nic neřeš, zapiš to do stavebního denníku spolu s požadavkem na nápravu dle KS. Pokud to do předání domu opraví tak OK, pokud ne bude to nedodělek. Trvej na jeho odstranění ve lhůtě na které se domluvíte (max. 30 dní), dále má RDR ve smlouvě penále za každý další den - viz smlouva
19. únor 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frantad (57 r.)
1
Registroval se 4. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
    Jirny, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
frantad (57 r.)
1
Registroval se 4. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
    Jirny, Česká republika
 Máte někdo u klasické Novy 101 zesílený fasádní polystyren z původních 100 mm na např. 150 mm jako se dělá u pasivního provedení domu? Jaké bylo navýšení ceny a jak se to projevuje na úspoře tepla pro vytápění. Díky za zkušenosti.
19. únor 2012 v 18:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
 @markyma No nas prave vnitrni zaluzie do cele Novy prijdou na cca 16tis., takze vuci 80tis. za zaluzie to doma tak trosku neproslo ;) Topeni je opravdu orisek, taky jsem zvedava jak to vlastne dopadne. Presne jak pises, nejhorsi je ta navratnost. Kazdopadne jeste jednou diky za poznatky. Bude to proste vsechno o nejakych rozumnych kompromisech.
19. únor 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
 @jitule23 Moc diky, to je dobre vedet, urcite si na to dame u vyberu pozor. Je fakt, ze bych nerada, aby byl pak tah nedostatecny. Muzu poprosit, klidne do IP, jakou jste nakonec zvolili digestor?
19. únor 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @ramokry
Spotřeba za leden 1579kWh NT a 56 kWh VT. Topíme všude na 22 v obýváku na 24C.
19. únor 2012 ve 21:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
 ..
19. únor 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 @georgek Pokud jsou okna na západní a otevřené straně, tak se v létě interiér přehřívá. Vnitřní žaluzie pomohou jen částečně. Na jižní straně pomůže v přízemí markýza nebo pergola, v patře je to horší. Sami nevíme resp v rozpočtu zatím zůstali rolety pouze na terasovky a do horního patra nám je projektant nechce dát emoticon

Loni v zimě jsme u známých zkoušeli rozdíl venkovní teploty v tom malém meziprostoru mezi oknem a venkovní žaluzií. I bez teploměru to bylo pocitově hodně znát. Mají terasovky po větší šíři domu (8-9m) + konvektory, orientace západojihozápad. Rolety všude, stahují je jak v létě tak v zimě a říkají, že by to bez nich nešlo emoticon

Už se to tady řešilo v minulosti, pozor na manuální ovládání, okolo těch ovládacích pásků docela táhne. I elektrické ovládání se nějak liší podle toho zda je nutné držet vypínač celou dobu pohybu (lidi odstraňují pružinky) nebo zda jdou plně automaticky (neříkají tomu dálkově?). U několika rolet to nemá cenu řešit, ale na celém domě by se možná vyplatilo investovat do Synco Living a ovládat stejně jako regulaci topení. Jen ta cena emoticon
19. únor 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
  • Stavím dům
 @vinoraci To s tím projektatntem nechápu. Myslím, že se tu řešilo, že el. rolety nahoru nejdou. Pak nechápu, že jsem je na Locusu v pátek viděl.
Kolik chtělí v RDR za Sinco?
Začínám řešit, žedíky kontaktům dokážu na některých věcech ušetřit 40-50% ceny. emoticon
20. únor 2012 v 07:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 114 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @boratko Myslis tu nadobu? Podle me se bez solaru provozovat muze, ale nevyplati se. Diky za info.

Ja porad premyslim, jestli nakonec nejit do te akumulacky. TWI ted ma Hygenio i 400l - ne ze by to vyplatilo cenove, ale je snad mensi, tak zabere min mista a v pripade el. topeni se nevytapi takovy objem. Moc lidi ale tady asi ty akumulacni nadoby neprovozuje...
20. únor 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @alfiha Budeme mit Hygenio 600l a objem nadrze se pocita na vykon systemu ktery se do toho bude ukladat...at to neni predimenzovane nebo poddimenzovane. V pripade el. topeni se nadrz nevytapi...o to se stara regulace. Mame to tak reseno v nasem projektu (viz. album).
20. únor 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @locus No ja jsem myslel elektricke topeni el. patronami v pripade, ze nejedou solary a krb, ne kotel. Dimenzovat se to samozrejme musi - laicky bych rekl, ze predevsim solary, protoze na 400l urcite nelze mit 6 panelu. Jinak bych ale rekl, ze to je jedno. Pri mensi nadobe bude holt mensi akumulace, ale pokud muzou byt krbokamna napojena i primo na topeni, tak nebude takovy rozdil, jestli maji po ceste jeste nejakou becku s vodou...U slabsich kamen se maximalne muze udelat by-pass, az jde voda napred do topeni a az potom do IZT.
20. únor 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 Ahojky, neumím si představit, jak bychom fungovali, kdybychom si neudělali "své" zádveří, máme před domem ještě spoustu pískua teď s tím sněhem, je v zádveří děsný nepořádek. Nelituji toho, že jsme ztratili kus pokojíku dole na úkor zádveří. emoticon
20. únor 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
 @georgek Fakt netuším,proč je někomu nechtějí dát do patra, my je máme a nebyl žádný problém, dokonce jsme uvažovali o vlastní dodávce, ale vzhledem k tomu, že cena od kamaráda vycházela (u sice o 1cm širších lamel) stejně jako od RDR, tak jsme do toho vlastní dodávku netahali. Ta nabídka na žaluzie od RDR opravdu nebyla přemrštěná, jako je to například u jiných nadstandardů (podl.top., plyn kotel... apod) Ovládání máme el. .Při polohování-naklápění musím přidržet, ale to je ani ne sekunda a na vytažení- zatažení se to jen zmáčkne a dojede to samo. Myslím, máme Systra Z 7cm, výběr byl v celé barevné škále dle vzorníku Systra. JJ luxus by bylo k tomu i centrální ovládání s naklápením a stahováním dle času a počasí atd.....
20. únor 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
 @setam13
20. únor 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
 @georgek Nebo možná rolety mají větší kaslík, než venkovní žaluzie. Proto žaluzije jdou, o roletách jsme neuvažovali, tak ?
20. únor 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
 @setam13 U Novy nejsou venkovní nutné, má menší okna a přece jen přesah střechy, tam bych je vzhledem k financím také oželela emoticon
20. únor 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš