Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tinkalu
Registrovala se 17. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 14 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
tinkalu
Registrovala se 17. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 14 příspěvků. Má 1 přítele.
 @zuzicz Myslím si, že nejde o přístup firmy, ale o "ziskuchtivé" jednotlivce, také jsme na jednoho pana vychytralého narazili, ale ten spíš než nás pěkně natáhl kluky z party, co nám stavěli dům. Jinak přebytečný materiál nám nechali automaticky, to už se zde naštěstí onen přičinlivý stavbyvedoucí nevyskytoval.
29. únor 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tinkalu
fotoportrét
fotoportrét
tinkalu
 Jo a ještě jsem si vzpomněla, že nám naopak nějaká dlažba chyběla, asi to špatně spočítali, ale přesto, že se jim o něco zvýšili náklady, tak po nás žádný doplatek nechtěli emoticon .
29. únor 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanulkaha
6
Registrovala se 7. července 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 40 příspěvků. Má 9 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hanulkaha
6
Registrovala se 7. července 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 40 příspěvků. Má 9 přátel. Region Brno.
 Chtěla bych se zeptat, jaký je příplatek za plastová okna v hnědé barvě (oboustranně), díky emoticon
29. únor 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @hanulkaha Jedna strana polepů oken je za 10.000,-. Tak počítám, že obě by měly být do 20.000,-
29. únor 2012 ve 14:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanulkaha
6
fotoportrét
fotoportrét
hanulkaha
6
 Dvacet tisíc za plastový rám v hnědé barvě na jedno okno ??? To je vtip? emoticon
29. únor 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
 @hop23 A šlo by to co máte vy (průduch z komína) udělat, i když máme jen krbová kamna ( vůbec těmhle věcem nerozumím emoticon ?
Já jsem právě z toho, co tady psala @romina15 pochopila, že oni mají průduch jen z pokoje, ne z komína, proto mě to zaujalo. Přijde mi , že pokud přímo nad kamny bude průduch ke schodišti tak ten vzduch bude přece jen lépe stoupat nahoru, než přes otevřené dveře..
29. únor 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
 @hanulkaha Myslím,že to bylo myšleno na celý dům emoticon
29. únor 2012 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 @hanulkaha je to 10% k ceně oken
29. únor 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanulkaha
6
fotoportrét
fotoportrét
hanulkaha
6
 @maviska Nooo v to doufám emoticon
@stratford A kolik je prosím cca cena za okna?
29. únor 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @hanulkaha 20.000,- Kč za polepení oken v celém domě. Jinak ceny za okna jsou podle velikosti: okno 880/1215 za 5072 kč, 1450/1000 pultové za 6936 kč. Vše bez dph.
29. únor 2012 v 16:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanulkaha
6
fotoportrét
fotoportrét
hanulkaha
6
 @vtk emoticon Už jsem si říkala....
Díky moc za info emoticon
29. únor 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rybkabezvody
18
Registrovala se 3. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Tuchlovice, Region Kladno.
fotoportrét
fotoportrét
rybkabezvody
18
Registrovala se 3. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Tuchlovice, Region Kladno.
 ahoj, mohl by mi někdo napsat, jak je to s prořezem od Sika, mě přijde neuvěřitelné že po nás chtějí 20% prořez a ještě krabici navíc emoticon chápala bych 10% prořez a tím pádem zaokrouhlit konečné krabice, ale tohle se mi zdá už příliš. Má to K-Keramika stejně? Díky za odpověď!
29. únor 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @rybkabezvody
Specifikace od Sika mi říká že na prořez dlažby je počítáno 20%, u dlažby na koso 25%. Koupelna má 10,26m2 dlažby na koso počítáno a zaplaceno 15m2. Je ze dvou barev a zůstalo nám asi 3 ks jedné barvy a z druhé nic. Po čase jedna dlaždice praskla a zrovna té barvy co nezůstala ani jedna. Nahlášeno jako reklamace a stavbyvedoucí po dotazu kolik dlažby máme, automaticky dovezl jedno balení od každé barvy. Nic jsme nedopláceli a vše nám nechali bez řečí nebo nějakých keců. To samé bylo i s obkladem. Pokud praskl, a stalo se to za WC kolem závitových tyčí, zeptali se jestli máme nějaký zbytek. Po odpovědi že z tohoto obkladu nemáme jediný kus, dovezli celé balení , použili jeden kus a zbytek tu zůstal. Je pravda, že nám zůstalo velmi málo nebo žádný obklad, dlažba i plovoucí podlahy po předání domu.
29. únor 2012 v 19:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
Registrovala se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků a 11 alb. Má 20 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Stavím dům
    Zdětín, okr. Mladá Boleslav, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
Registrovala se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků a 11 alb. Má 20 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Stavím dům
 @rybkabezvody Taky řeším prořez dlažeb od Sika. Vzhledem k tomu, že budeme mít celé přízemí včetně chodby a koupelny v patře v dlažbě (100m2 - RAKO Wood) tak jsem se zhrozila nad 20% prořezu.(20m2). V Siku jsem argumentovala vyjádřením zkušeného obkladače (mého bratra), že při zvoleném způsobu pokládky stačí 5%. Siko nic nenamítalo a řekli mi, že pouze chtějí písemně, že požaduji dlažbu na prořez 5%. Vše jsme pořádně přeměřili a až začnou pokládat - tak běda když jim nevyjde - budu na ně moc zlá - odřezky budou dávat stranou a když budou nešikovní a něco zkazí tak ať si to zaplatí ze svého (budeme mít stranou zásobu stejnou dlažbu).
29. únor 2012 ve 20:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
  • Stavím dům
 @pavelcent Chtěla jsem moc a moc poděkovat za tip a konzultaci s podlahovým vytápěním od společnosti Fénix - budeme ho mít emoticon)). Rýmařov se k tomu moc neměl - p. Podlaha s Fénixu to nakonec protlačil.
29. únor 2012 ve 20:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
 Možná blbá otázka, ale ten prořez navíc si platíme sami? V ceně na klíč je pouze přesně m2, které má ta či ona koupelna? Takže i když si vyberu obklady a dlažbu do ceny standardu, budu doplácet?
29. únor 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
  • Stavím dům
 @lucie777 Ano, prořez si platíme navíc - sami.
29. únor 2012 ve 21:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @maviska náš průduch je mezi zděnou boční stěny krbu a je vyzděný i dovnitř zdi - jinak by se tam musel dávat izolační kus na míru. Jestli máte krbovky tak určitě si tam díru můžete nechat vyříznout, nicméně pak se vám dle mého názoru výrazně zvýší hluková prostupnost mezi obývákem a schodištěm/patrem...
29. únor 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @hanka08 My jsme s Fénixem přišli až na KS, taky se na to moc netvářili, ale pomohlo, že už jsem měl připravený projekt. Původně jsme měli teplovodní podlahovku a to jen v přízemí. Fenix do celého baráku vyšel o 70.000,- levněji. Včetně centrály. RDR prý dělal Fenix zatím jen třikrát, zřejmě proto ho nenabízí..
29. únor 2012 ve 21:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
  • Stavím dům
 @vtk My budeme doplácet 10.000,00 bez DPH oproti klasickému topení. Hlavně je skoro bezúdržbové - žádně starosti s kotlem emoticon))
29. únor 2012 ve 21:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @hanka08
Znovu se podivuji nad tím , že RDR nerado instaluje podlahové el. vytápění od Fenixu. Pro ně to má jen výhody. Instalace je jednoduchá, rychlá, čistá a neporovnatelně jednodušší než instalace radiátorů nebo vodní podlahovky. Odpadají tlakové zkoušky, riziko možných netěsností regulačních prvků problémy se zavzdušňováním, vyregulování celé soustavy atp. Toto vše u el. podlahovky odpadá a uživatel si sám nastaví jednotlivé režimy pro každou místnost zvlášť podle svého gusta. Jediný problém jsme měli s tím, že termostaty neukazovaly správně a musely se nakalibrovat. Otázka 30 minut s velmi ochotným a příjemným pracovníkem firmy BMR, která dodává regulaci, p. Hasalem. Asi má RDR smlouvy s dodavateli radiátorů a vodní podlahovky, které jsou pro ně výhodné z finančního hlediska, jinak nevím proč nejsou nadšeni tím, že si někdo vybral el. podlahovku.
29. únor 2012 ve 22:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
  • Stavím dům
 @pavelcent Tak teď jste na to kápnul - získala jsem cenouvou nabídku od Fénixu, kterou poslali do Rýmařova. Rýmařov dle této nabídky na tom má cca 3% rabatu - což je pro samozřejmě málo.
29. únor 2012 ve 22:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @pavelcent Souhlasím. Za tu cenu by podlahovku mohli dát klidně do základu a mít to jako lákadlo. Za vším jsou peníze, výše marže, provize z prodeje. Věřím taky, že v takovém počtu montážníků taky hraje roli jejich nezkušenost s instalací el. folií a rohoží.. Podle videonávodu je položení a zapojení snadné, složitější může být napojení na centrálu.
29. únor 2012 ve 22:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @hanka08 Zajímavé. Pročpak mně připočetli ke kalkulaci Fenixu marži přesně 15%? No, asi je to v pořádku - cenaři se potřebovali dostat na cenu původní kalkulace, kde byl teplovodní Herotek. To ale nestačilo, tak ještě klempířinu odhadnutou na 5 dáme za 15 atd... úkol zněl jasně. Tak ještě doplácíme. Pozor na naceňování nestandardních věcí až po podpisu smlouvy - s cenou příplatku už nic neuděláte.
29. únor 2012 ve 23:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @vtk Mám dotaz, funguje to jako hlavní zdroj vytápění nebo jen pro temperaci? Folie se dají umístit jen pod plouvoučky, že? Já jsem taky nad tím přemýšlel, a v RDR mi to stále rozmlouvali. Je fakt, že s tím tolik zkušeností nemají, pokud udělali jen 3 domy. I když si říkám, co zde může být za komplikace? Já mám zatím v návrhu teplovodní podlahové vytápění (obyvák, kuchyně, horní koupelna), které bude připojeno na jeden okruh ke kond. plyn. kotli. Sám ještě rozvažuji, zda to nezměnit. Pořizovací cena asi určitě výjde líp, ale otázkou je, zda vytápění výjde líp srovnání s teplovodním ohřívaným přes plynový kotel - např. při 80W na m2.
29. únor 2012 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
 @hanka08 Přesně tak, rabaty na radiátorech, sanitě, ventilech atp. jsou o řád vyšší - radiátory běžně 40 a více% (Korado 45-48%), termostatické ventily, hlavice, připojovací garnitury radiátorů ("Hčka") 40-55%, Esbe směšovací ventily cca 20%, Geberit 40-45% .... nějaká 3% je samozřejmě nezajímají emoticon
1. bře 2012 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @ihisi El. podlahovka ať už folie nebo rohože vytopí i zděnou stavbu, která nemá nějaké extra tepelné úniky. Dá se použít v jakékoliv novostavbě.
Nicméně je dobré mít to v kombinaci s krbem nebo kamny. A teplo dostávat nahoru průduchem nebo vzduchotechnikou s ventilátorem rozhánět do všech pokojů přes půdu. Ale to už je jen kvůli úsporám na energii.
Ano - folie bezprostředně pod plovoučku (je tam jen plachta proti vlhkosti) a topné kabely resp. rohože pod dlažbu.
1. bře 2012 v 10:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
Registrovala se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
Registrovala se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Stavím dům
    Česká republika
 trošku z jiného soudku, ale SIKU takyemoticon), má tu někdo v domečku v koupelnách normální malbu na místech kde nejsou potřeba obklady? Líbí se mi to, ale nevím jestli to u RDR jde emoticon A samozřejme příští týden první schůzka v SIKU emoticon . Díky za postřehy
1. bře 2012 v 16:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @sivem Mate to tak navrzeno a problem s tim nebyl.
1. bře 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @vtk Zatím mám v úmyslu krbová kamna, ale rozvod do horního patra jsem zatím neřešil. Před KS ale zvažuji, že se o tom ještě na OZ pobavím, co mi nabídnou, zda nějaké průžezy či možnost té vzduchotechniky s ventialci do horního patra či i do chodby. Jak to máte např. řešené vy? Jak je např. vyřešená vzuchotechnika, v podhledech?
A jak je vlastně řešená centrála k těm folim? Je to něco náročného nebo přes odvládá a regulaci z elrozvodny? Tzn. něco podobného jak je u Heroteku umístění např. tech. místnosti? Např. v OZ v Olomouci mi doopravdy ty folie nedopořučili. Ví, že to funguje, ale spíš viděli komplikace z dodávkou a instalací ze strany Fenixu a zřejmě i garnace, že to bude fungovat, tak jak má. Těžko říct. Já už byl rozhodnutý pro kond. plyn. kotel, takže jsem se rozhodl pro teplovodní podlahové vytápění, což v rámci poř. ceny je určitě dražší. V malé koupelně mám jen folii pro temperaci. Jinak hl. zdroj žebřiňák.
1. bře 2012 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš