Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
bllade
1
Registroval se 13. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
bllade
1
Registroval se 13. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 Ahojte, bydlíme od srpna v Largu 98 a máme plynový kondenzační kotel a celkem jsme do dnešního dne spotřebovali 580 m3 plynu na topení a ohřev vody, což je fakt super - spokojenost a o polovinu méně než ve starém bytě 3+1. A to se děti dennně koupou a topíme celý den na 21-22 C. V roční spotřebě se myslím vlezeme do 14 tis. Kč za topení, vaření a ohřev vody. Spokojenost emoticon
14. bře 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
Registroval se 27. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 84 příspěvků. Má 7 přátel. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
Registroval se 27. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 84 příspěvků. Má 7 přátel. Region Mladá Boleslav.
 @machja Všechny návrhy máte moc pěkné emoticon , máme podobnou představu. Teprve se na ně chystáme, ale do Sika. Tak jsem moc zvědavá jak to dopadne po tom co jsem na MS četla emoticon .
14. bře 2012 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @hanka08 Střelka nám dělal desku a z mé strany téměř bez problémů. Uletěla jim rovinatost u rohu garáže 101 o 2 cm, nicméně i tak to RDR přebralo bez výhrady a ten roh vyklínovali. Pouze chlapi na stavbě nedostali aktualizovaný plán desky tak mi nedali do základů kabel s elektrikou dozadu na pozemek, nicméně jsem to operativně vyřešil při montáži. Chlapi od Střelky mi dělali i přípojky a další věci (voda, nádrž na dešťovku, ČOV+kanalizace) a bez problému.

Cenově je trochu dražší než když by člověk hledal nejlevnější variantu, nicméně je to bez starosti. Mne vyšli maximálně vstříc ohledně času stavby a deska byla za pár dní hotová..
14. bře 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
Registrovala se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
Registrovala se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @bllade Ahoj prosím tě a to máte kotel geminoxu? My stavíme LARGO 147 a máme před KS a trošku se bojím, že je to neznámá značka. Díky za info
14. bře 2012 v 19:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
 @sivem sice plynový kotel nemám, ale Geminox není žádný noname, bez obav
14. bře 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
 @bllade Mohu Vás poprosit o nějaké foto koupelny a kuch. linky na largo 98? Také budeme mít largo 98 a v současné době jsem před KS. Chtěl bych jen pro představu vidět, jak se dá vyřešit a jak to vypadá v prostoru. Předem děkuji emoticon
14. bře 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
  • Stavím dům
    Česká republika
 @microscan Díky, já jsem myslela taky na servis a tak, abych nezmrzla než přijedouemoticon. U nás v okolí tuhle značku prostě nikdo nedělá.
14. bře 2012 ve 20:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @sivem Ona to nikdy není záruka, že se dovoláte servisu, já měl pár havárií kotle Protherm, který vyžadoval zásah záručního servisu a sehnat o víkendu servisáka...ze sedmi v okolí byl ochoten jeden a to s přemlouváním a s komplikacemi.
14. bře 2012 ve 20:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @bllade tak to ještě jde, místo zásuvek dám asi dvoujzásuvky, pak požiju prodlužku , je to levnější emoticon Koax a data si dodám a natáhnu sám, na tom nic není emoticon Jo ale v kuchyni chce přítelkyně hodně zásuvek a světel, tam sr bude holt přidávat, ubírat není moc kde emoticon
14. bře 2012 ve 20:16  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
  • Stavím dům
    Česká republika
 @djgas no jasně to si uvědomuji, už se těším emoticon
14. bře 2012 ve 20:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
Registrovala se 30. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
 @hanka08 Firma, ktera nam desku delala se jmenuje primo RD Praha. Neni tim mysleno zastoupeni Praha emoticon S panem Strelkou tedy bohuzel zkusenost nemame ...
14. bře 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @sivem My také topíme plynovým kotlem Geminox v kombinaci s ohřevem vody a jsme moc spokojeni, kotel šlape dobře, spotřeba plynu proti původnímu bytu 3+1 poloviční.
14. bře 2012 ve 20:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @petrsv1000 I já jsme chtěla do kuchyně hodně zásuvek, až se pán při specifikaci divil, jestli jsme normální, ale v předchozím bytě jsme měli nedostatek, takže teď jsme si to vynahradili a jsme rádi, že jsme jich tolik dali, dvě třetiny z nich jsou obsazené.
14. bře 2012 ve 20:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
  • Stavím dům
    Česká republika
 @jitule23 díky moc za info, už jsem z toho hodně nervózní emoticon
14. bře 2012 ve 20:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
delano
Registroval se 16. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
delano
Registroval se 16. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Praha.
 @mejj A jaké jste měli problémy? Také někoho hledáme na desku a právě v Praze.
14. bře 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @jitule23 jo zásuvek není nikdy dost,... hlavně v kuch lince, myslím, že jich tam má být 9 a jede dvojitý vypínač na svetla ve skříňkách emoticon
14. bře 2012 ve 20:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
Registrovala se 28. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
Registrovala se 28. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
 @delano ahoj, jestli chceš někoho na desku v Praze , tak mohu dát kontakt. ..V létě jsem dělala výběrko.....Dostala jsem doporučení od souseda z chaty na pana XX...,který nakonec dělal desku v září současně nám i známým, co stavěli s Haas Fertigbau. ( vyšlo je to o 200tis levněji, než co měli nabídky (od firem doporučených Haasem)), Oni měli profi stavební dozor, ten byl s firmou maximálně spokojen, no a pak přebírající jejich i u nás pan Lašák z MB za RDR také max. spokojenost. Jinak pan XX.. dělá desky např.pro Canabu v Nupakách, když mají nadplán a jejich vlasní nestíhají. Ted nám dělal i plot.emoticon (př. mám někde v mailu fotky i od známých,krom naší deskyemoticon
14. bře 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peterson
15
Registroval se 17. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
peterson
15
Registroval se 17. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 My jsme dali s deskou na doporučení - RD PRAHA a musím říct, že od nich už ani boudu pro psa. Problémy jsme měli od začátku do konce.
14. bře 2012 ve 21:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
 @delano Nejhorsi problem byl v komunikaci. Hlavni kontaktni osoba rikala pokazde neco jineho. Dalsi veci byl pokus nas obrat a obelhat vsude, kde to slo. Pokud bychom si nepribrali stavebni dozor, byla by nejspis spokojenost, protoze se v tomhle nevyzname, ale dozor nam otevrel oci a to se lidem z te frmy vubec nelibilo.
14. bře 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bllade
1
fotoportrét
fotoportrét
bllade
1
 @sivem Ano, máme kotel GEMINOX ZEM 2-17 SET 125. Velká spokojenost, doporučuji. Patří ke kvalitnějším kotlům, proto i vyšší cena. Tichý a velice dobře topí a hlavně rychle dohřívá vodu.
14. bře 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bllade
1
fotoportrét
fotoportrét
bllade
1
 @ps273877 Provedli jsme několik úprav na domečku - odstranění příček u kuchyně, větší dělená okna, posuvné dveře, druhý záchod do koupelny,... a vůbec toho nelitujeme. Foto pošlu, prosím o e-mail do IP.
14. bře 2012 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @jitule23 Mám taky vybraný Geminox. Jen teď si nejsem jistý, jak jsou na tom s ochotou v případě poruch. Určitě mají v každém regionu zastoupení, ale jde mi spíš o to, že v zda jsou ochotní přijet o víkendech, svátcích atd. Např. třeba i během Vánoc emoticon Jak už tu někdo psal, není to žádný no name. Ale v případě, že se něco stane před Štědrým dnem, tak to není žádná sranda. Kolegovi se to tak stalo, má Viessmana, a tam přijeli dokonce i v ten Štědrý den. Máte někdo zkušenosti se servisem od Geminoxu?
15. bře 2012 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 Máme ještě teď menší dilema. Máme za garáží technickou místnost 8 m2. Ale manželka mi řekla, že by možná chtěl mít pračku pod schody. Takže zase trochu hodně přemýšlení emoticon. Já ji původně zamýšel tam, ale je fakt že 8 m2 taky není žádná sláva a vím, že tam stejně budeme skladovat vše možné i vč. zahradních pomůcek atd. A teď si to nedokážou představit s tou pračkou. Máto někdo tak řešené a pračku máte třeba pod schody? Je to vhodné místo i co se týče případného odvětrávání apod.? Je fakt, že to ve standardu tak bývá, ale nedokážu si to předtavit, prostorově jak to tam vše bude namačkané. Navíc tam máme rozvaděč Herotec pro podlahové vytápění. Kond. plyn kotel nechám zřejmě v té techn. místnosti za garáží (je izolovaná).
15. bře 2012 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 A mám ještě další věc, jsou u 101 ve standardu vchodové dveře 2x (hlavní, a z garáže do zahrady) nebo pouze jednou? Díval jsem se do různých variant a někdo má 2x, ale v ceníku nejsou. Já je mám jedny navíc přičtené.
A potom kolik deskových radiátorů je vlastně v domě? Mně odečetli 11 ks a přičetli 9 ks. Ale mám podlahové vytápění v kuchyni, obýváku a v horní koupelně (tam ty DR nechci). Nejsou tam udané místnosti, ale zřejmě jsou možná nějaké i na chodbě. Nebo že by byli i v některých místnostech dva? Např. ložnice?
15. bře 2012 v 00:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @ihisi Ted jsem se díval na ty dveře. Ono se zřejmě jedná o garážové dveře vlastně emoticon . Ale jelikož mám zateplená, je to za příplatek emoticon. Tudíž ty plecháče odečetli.
15. bře 2012 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @ihisi Myslím, že se servisem nebude problém, mají v každém regionu vyškolené pracovníky a navíc si myslím, že se jedná o kotle spolehlivé, tak snad nebide servis hned třeba. Přečka se dotechnické pod schody v pohodě vejde. máme ji tam taky, k tomu vodoměr, sklad potravin a ještě průchod do garáže, který ubírá místo. Ale je to v pohodě. Radiátor je i dole na chodbě a v zádveří, takže asi ty. My máme dva pouze v obýváku, v koupelnách řebříky a v kuchyni podlahovku. Také jsme dávali zadní dveře z garáže zateplené a oni je počítají jako druhé vchodové a je na ně příplatek. Plecháče šly pryč. Místnost za garáží taky máme a je to moc šikovná místnůstka. Domek máte hodně podobný našemu. My ještě zrušili tu horní komůrku.
15. bře 2012 v 06:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
 @setam13 100% se tam vejde, tedy pokud ho chcete dát pod okno. Kluci to pak vyzdí nad oknem a obloží normálně dlaždičkama, vypadá to super. V siku mají info, že se tam nevleze, protože počítají u toho koupelnového okna s klasickým parapetem... Ten je ale ošklivý. Normálně si tam dejte ten standartní a všude pak obklady a je to. My jsme měli díky dezinformaci od SIKA naplánovaný ten dražší snížený, na stavbě jsem to pak řešil, kluci to změřili a vyšlo to. Ve fakturách nám to pak odečetli... Stejný případ jsme řešili i se žebříčkem v horní koupelně, měli jsme ho naplánovaný mezi rohovou vanou a dveřmi, v siku tvrdili, že se nevejde a vešel se i s rezervou...
15. bře 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
 @hop23 normálně na čtyři hmoždinky do fermacelu, nejlepší jsou ty kovové hmoždinky, mají takové roztahovací plíšky, používají to kuchyňáři z lamontu, tak ti poradí. Nám dokonce ty hmoždinky věnovali a ukázali, jak se montují...jsou super, používám je na všechno, na lustry a podobně. Pokud trefíš hranolek (60 cm vzdálenost od kraje zdi) tak musíš dát klasickou hmoždinku...
15. bře 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
 @raidis Můžu se zeptat? Píšeš tady o Geberitu? Také by mě zajímalo jestli do horní koupelny, když budu mít zákod pod oknem nemusím dávat ten snížený. Slyšela jsem, že je dražší.
15. bře 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @kodl08 Skutečně se pod okno vejde normální. Nebudeš mít ale na okně parapet klasický, ale obloží ho dlaždičkama. my to také tak máme, i když WC není pod oknem, ale na boku. Výška té monžátní stěny, kde jsou schované rozvody je po celém obvodu stejná. Pak to vypadá moc dobře. Není třeba připlácet. Už to tu pár lidí psalo, takže to není jen u nás. Klidně mrkni do alba
15. bře 2012 v 11:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš