Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @jitule23 Zdravím, zástupce ze Sika mi poslal dvě možnosti pro suchý způsob výstavy, tzn. dřevostavba.
1. GEBERIT DUOFIX 111.300.00.5 konstrukční výška 112cm. (bez opláštění fermacelem a obložení obkladem)
2. GEBERIT DUOFIX 111.290.00.1 konstrukční výška 98cm. (bez opláštění fermacelem a obložení obkladem)
Sám mi řekl, že už se s podobnou záležitostí setkal. Já jsem si vybral ten vyšší model, už i z důvodu většího výběru tlačítek. Možná je to tím parapetem. Místo toho budou ty kaličky. Ale uvidím, jak se vyjádří v RDR. To bude rozhodující.
19. bře 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @frogggy Ano, přesně tak. I to mi zástupce Sika řekl, že mísa bude o něco níž. Ale chce potvrzení z RDR.
19. bře 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @nova001 Ohledně té digestoře, to mě právě napadlo při návrhování kuchyně v Lamontu. Vybírali jsme si něco mimo kuchyňský set. Bylo nám řečeno, že se do tohodle typu hodil výkonější typ, který to odtáhne. Ale zase se bojím problému s kamny, na což mi nedokázali odpovědět dle zkušeností. Takže asi taky budu přemíšlet na ext. přívodem vzduchu přes desku. Ještě bych jako laik chtěl poprosit o vysvětlení, myslí se tím ext. přívod přes ZD nebo jiným způsobem?
19. bře 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @pandatko neuvěřitelný nepořádek...ale kdo byl na vojně si poradí emoticon
19. bře 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @kodl08 tak pokud nemáte starou 120cítku tak nepředpokládám, že budou z garáže cítit nějaké výpary, pokud tam tedy nenecháte hodinu nastartované auto emoticon
19. bře 2012 ve 22:54  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @ihisi co se týká geberitu tak nám nacenily přesně to co píšeš emoticon byť sem je na to upozorňoval, že chci ten velký... Když sem jim psal aby to přepracoval, odověď zatím žádná a to máme ve čtvrtek KS. Co se týká ext.přívodu vzduchu je to myšlené trubka v základové desce z pod kamen ve spádu směrem ven, nebo možná varianta z garáže, kde není tak ledový vzduch.
19. bře 2012 ve 23:00  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 Mám dotaz na cirkulaci TUV. Při informativní nabídce mi bylo řečeno, že v tomhle typu domu to není tak potřebné. Chci se ale zeptat na zkušenosti, pokud to někdo má. Hodně známých mi to spíš doporučuje, ale nemají nic společného s dřevostavbou. I když dle mého názoru je to jedno, o jaký typ se jedná. Co vím, tak je to investice cca kolem 8 tis. Kč.
A potom na vpusť do technické místnosti za garáží. Nemusí to být špatné, když je tam např. pračka či umyvadlo. Na zastoupení RDR mi to zase nedoporučili z důvodu údržby apod.
19. bře 2012 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
 @ihisi Cirkulaci TUV určitě mohu doporučit. Kdybychom ji neměli, na teplou vodu v podkroví bychom čekali skoro půl minuty a zbytečně si plnili v našem případě jímku. Takhle teplá voda teče prakticky okamžitě. Lze nastavit její automatické spínání v požadovaném čase a o nic se dále nestarat. Pro ty, kteří mají vlastní jímku je investice (7140 Kč + DPH) určitě návratná, jde ale i o určitý komfort, takže vřele doporučuji.
20. bře 2012 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
 Ahoj, nedostal jste někdo místo kolaudačního souhlasu od stavebního úřadu pouze rozhodnutí o zkušebním provozu domu? Kvůli hypotéce potřebujeme mít zkolaudováno do určitého termínu, resp. potřebujeme mít domeček zapsaný v katastru s číslem popisným. Ale na stavebním úřadě nám včera řekli, že domeček nemůže být zkolaudován, protože septik je teprve ve zkušebním provozu. Proto i celý dům musí být nejprve ve zkušebním provozu. Nevíte prosím, jaké to má důsledky? Zda i pro domeček ve zkušebním provozu lze získat č.p. a zanést do katastru, stejně jako kdyby byl regulérně zkolaudován? Děkuju moc
20. bře 2012 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @ihisi My tu cirkulaci máme a neměnili bychom. Prvních pár dní byla vypnutá a čekali jsme hlavně nahoře v koupelně fakt kolem 30 vteřin, než začala téct teplá. Když je čerpadlo zapnuté, teče prakticky hned. Nemáme rádi, když má člověk omyté ruce dřív, než začne téct teplá, takže jsme do toho šli a jsme rádi emoticon
20. bře 2012 v 08:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
 @to.nejde tak to máte super a kdo vám volal...na koho se můžu obrátit? někdo z té montážní party nebo nezávislá banda? díky
20. bře 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @raidis my meli externi partu a fasadu ma na starosti opet ona. Pokud bych volala na RDR, tak stejne budou volat jim nebo mi reknou, at zavolam primo panu Machackovi, jako uz v mnoha pripadech.
20. bře 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @ihisi cirkulaci TUV mohu jen doporučit, dá se vhodně načasovat a teplá tečenahoře i v kuchyni ihned. My máme kotel a ohřev vody v kotelně, takže bychom čkali věčnost. Určitě se vyplatí.
Digestoř máme skutečně výkonnou, dvoumotorovou od Mory a funguje perfektně. Co se týče topení v kamnech tak nevím, přípravu na kamna máme, ale kamna zatím ne. Přívod vzduchu přes desku jsem si nechali udělat, nyní je zakrytá a nefunkční, ale je tam.
20. bře 2012 v 09:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @rdk
@to.nejde
a je to čerpadlo náročné, resp jak na provoz, tak i umístěním? Je zvláštní, že OZ mi to vůbec nedoporučil, i když si myslím, že se to určitě hodí i za cenu 8,5tis. Kč
20. bře 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @ihisi Na umístění a provoz to náročné není, my ho máme hned na trubce teplé vody, která vede od zásobníku na vodu, je naprogramované, kdy má pracovat a víc se o něj nestaráme. Jen pokud vypadne proud, tak je třeba to naprogramovat znovu, ale to je chvilka. Nám ho doporučili při KS, protože je zásobník na teplou vodu v kotelně, tedy daleko od koupelen i kuchyně.
20. bře 2012 v 10:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
 @zuzicz díky za info, s p. macháčkem jsem domluvený na 1.týden v dubnu... emoticon
20. bře 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @setam13 Takže projektant z RDR to schválil, restp. tu vyšší variantu, kterou jsem uvedl za Geberit:
1. GEBERIT DUOFIX 111.300.00.5 konstrukční výška 112cm. (bez opláštění fermacelem a obložení obkladem)

Volal mě hned i zástupce ze Sika, že to bere na vědomí. Jde zřejmě o ten parapet plastový, který se zruší a misto toho jsou kachličky. popř. by se i o cm navýšil. Takže nějaká drobná úspora tam bude, cca 1500 Kč emoticon
20. bře 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
Registrovala se 30. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
Registrovala se 30. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků.
 Ahoj, za cca tri tydny nam zacina montaz. Mohu se zeptat, jak dlouho u vas probihala celkova montaz domu? A byli ste tam vzdycky pritomni behem dne? Premyslime, jak to udelat s dovolenou. Jestli staci nejaky den, kdyz tam dorazime az na vecer po praci. A posledni dotaz, jak ste se starali o delniky? Napadla me moznost, jim tam sem tam donest neco na prilepsenou ( kolac atd.) Delali ste to nekdo? Diky moc emoticon
20. bře 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 ještě k tomu GEBERITu jsem dostal vyjádření:
Pokud chce zákazník u wc pod oknem vyšší geberit, musí se provést úprava.
U okna nebude parapetní deska, k oknu se dotáhne horní deska instalačky s obkladem.
20. bře 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @jitule23 OZ mi psal, že odběry jsou blízko zdroje a podle názoru je cirkulace zbytečná. Objemy vody, které odtečou než armaturu zregulujete, jsou minimální. Cirkulační čerpadlo navíc musíte nastavit na pravidelné intervaly a odebírá el. energii.
No já mám třeba kotel v tech. místnosti, takže je to trochu dál, tzn. asi do cirkulace nakonec půjdu.
20. bře 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @ihisi No přesně ze stejného důvodu my čerpadlo máme, kotel a ohřev vody máme v kotelně za garáží a to určitě není blízko na rozdíl od kotle a bojleru pod schody. Proto jsme do čerpadla šli a odběr elektriky určitě nebude zásadní v porovnáním, kolik stojí voda, která odtekla zbytečně. My ho máme nastavené tak, že jde ráno asi hodinu, když vstáváme a pak až když přijdeme z práce po 3 hodině. V sobotu a neděli pochopitelně trochu jinak. My jsme s ním ale spokojeni a jeho instalaci si pochvalujeme.
20. bře 2012 ve 14:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @ihisi No takhle přesně to máme my, bez parapetu a obložení dlaždičkami. Do koupelny se to myslím i víc hodí
20. bře 2012 ve 14:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @mejj Je dobré se tam alespoň jednou denně zastavit, ale být tam s nimi nemusíte. To je naše zkušenost, Změny a úpravy řešené na stavbě nechte zapsat do stavebního deníku, který vede stavbyvedoucí a podepište. Nejasnosti hned řešte a domlouvejte. O partu jsme se nijak nestarali, ale koláč ke kávě jsme jim občas donesla, ale jinak nic. Starají se sami o sebe. Můžu se zeptat, kde stavíte, my jsme ttaké z Rakovnicka, klidně do IP. Bydlíme už rok a půl a už je nás tady na Rakovniku 101čkářů více.
20. bře 2012 ve 14:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
 @ihisi Diky za zpravu. Uvidim jak to u nas dopadne. Kdyz tak bych vas pak poprosila o jmeno projektanta z RDR, ktery to schvalil, abychom se na nej v pripade potreby mohli obratit. Mam dojem, ze v tom nemaji vsichni uplne jasno emoticon Klidne do IP. Moc dekuji.
20. bře 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @raidis Netušíme, kdo volal, prostě někdo emoticon My se sami nijak nehlásili, počítali jsem s tím spíš později...
20. bře 2012 ve 14:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @setam13 No bylo mi i řečeno zástupcem ze Sika, že se pořád školí a že ve všem doopravdy ještě nemají kolikrát jasno. Ale chtějí být chráněni před možným problémem při stavbě, a proto to potvrzení z RDR. Z Rýmařova jsem to řešil s p. Červeným, který má nastarost obchodní oddělení v Rýmařově a řeší to s projektanty, dále s OZ. Je to i můj blízký známý z Rýmařova, tak pokud je to možné, tak s ním někdy něco řeším. Ale kolikrát je dobré vyjít ze zkušeností uživatelů ve srovnání s doporučením z RDR.
20. bře 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
 Měl bych dotaz na vývody pro hromosvod, jestli jste to někdo řešil: zatím hromosvod nedělám a mám připraveny vývody od zemnícího pásku, teď dodělávám sokl a okolí a potřebuju ty dráty zatím někam schovat(ohnout), kolik asi tak potom potřebuje hromosvodář, aby to mohl nějak napojit? Stačí třeba půl metru? Podle mě by to mělo stačit, prostě jenom aby tam šla dát nějaká ta spojka, ale zase to nechci jen tak bez konzultace zkrátit, aby s tím potom nebyl nějaký problém. Dík za radu když tak.
20. bře 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
 @ihisi Diky, jsem rada, ze se tam opravdu vejde, protoze predstava tlacitka za prkynkem me uplne nelaka ;) Jeste jednou diky.
20. bře 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
 @to.nejde
A nesnižuje vám cirkulace teplotu vody v zásobníku?
20. bře 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @alecram66 To popravdě nevím, ale ničeho jsme si nevšimli...
20. bře 2012 v 19:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš