Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

10. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
Registroval se 27. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 84 příspěvků. Má 7 přátel. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
Registroval se 27. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 84 příspěvků. Má 7 přátel. Region Mladá Boleslav.
 @petrsv1000 nemusíš mít ani "veterána" můžeš mít úplně nové auto a ať chceš, nebo ne tak než auto vychladne cítit vždy něco je. emoticon Většinou se také časem v garáži uskladňuje všechno možné a to by mohl být někdy taky "voňavý" problém. emoticon Taky tam samozřejmě hrozí větší šíření hluku do obýváku, když budeš cokoli v garáži dělat. emoticon záleží, ale na každém co si vybere. emoticon
20. bře 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verpri
Registrovala se 20. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
verpri
Registrovala se 20. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků.
 Sice jsem tady nová, ale občas sem zavítám a nedá mi to, abych se nezeptala, co vás všechny tak okouzlilo na NOVA101. Nebo tady všichni nestavíte jen 101? Rozhodujeme se, co postavíme, máme už pár typů (i od jiných firem), ale stále jsem nepřišla na nic, proč bych měla mít Novu 101. Že by kvůli ceně?
20. bře 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @verpri jojo, to bude ten důvod emoticon
20. bře 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 @verpri asi nás okouzlilo to,že jak si tu pořád dokola všichni píšeme,tak jsme sami sebe navzájem přesvědčili že je ta 101 nejlepšejší.Ale jestli jsi na nic nepřišla,tak si ji radši nepořizuj... emoticon
20. bře 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
 @verpri Určitě ta cena je hodně zajímavá (za ty peníze asi těžko najdeš něco srovnatelné), ale není to jediné proč jsme se nakonec rozhodli pro RDR. Kromě ceny nás přesvedčila prověřenost RD Rýmařov (je na trhu dlouho), kvalita, konstrukce, variabilita, rychlost výstavby, možnost dodatečných stavebních úprav....... no, ale 100 lidí 101 chutí emoticon emoticon emoticon
20. bře 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Ahoj, chtěla bych se zeptat těch co mají kuchyňský ostrůvek v Locusu a zvažovali si dát do ostrůvku elektrickou zásuvku. Chtěla bych poradit kde přesně tu zásuvku máte, nebo zda máte tu výsuvnou a kde tu výsuvnou máte??? Díky za rady.
21. bře 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @verpri cena je urcite zajimava. Pro nas ten dum nabizi vsechno, co potrebujeme. 5+kk, garaz, tech.mistnost, dve koupelny a satnu nahore. S moznosti zvetsit vsechno, co si prejete a pridelat mistnost za garazi i nad garazi. Nejsou tu zbytecne velke chodby a mistnosti dostatecne velke. Z venku dum vypada dobre, proste nebylo, co resit. Ted se mi libi i Locus, ale zvenku je to stavba, ktera nemusi vsem vyhovovat, u nas by kvuli manzelovi neprosla, takze kdybychom se meli znovu rozhodnout, tak NOVA 101 urcite opet zvitezi. Navic je velmi prijemne vedet, ze je s timto domem tolik lidi spokojenych a doctes se tu vsechno, co o nem potrebujes vedet primo od majitelu ne od prodejce. U jinych firem jsme se taky divali, ale reference RDR prevazovali a i pres nejake problemy bych se nebala s touto firmou znovu stavet a takze ji doporucuji.
21. bře 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukasch
Registroval se 8. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
lukasch
Registroval se 8. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Ostrava.
 @ihisi
Zdravim, co se týče čerpadla TUV tak můžu jen doporučit, teplá voda teče hned a je to velmi pohodlné, ale to tu zaznělo mockrát. Když jsem se pro čerpadlo rozhodoval, zaskočila mě vysoká cena okolo 8tisíc korun, ale když jsem viděl, že vodař od RDR k tomuto dělal mimo rozvodu teplé a studené vody další okruh v celém baráku plus cena samotného čerpadla (žádný aušus, výroba německo), utvrdilo mě to, že tyto náklady jsou řádné. Dále, když jsem zavolal svého vodaře (řešil jsem dodávku plyn kotle sám a čerpadlo RDR nezapojovalo), aby čerpadlo zapojil, podivola se nad vynikající kvalitou čerpadla vyrobeného v německu s intergrovaným nastavením času,což ještě nikdy neviděl. Nicméně mi bylo doporučeno, abych čerpadlo nechal stále puštěné celý rok, neboť když není zapnuté, pomalu se na něm usazuje vodní kámen a časem se zasekne a stálý jeho provoz tomuto předchází. Cena za elektřinu, které čerpadlo za rok spotřebuje je cca 600,-Kč, což se dle mého názoru vyplatí s přihlédnutím k tomu, že čerpadlo průběžným spínáním vydrží určitě záruční dobu a jak na potvoru se může zadrhnout po ní a náklady jdou už za uživatelem. Toď můj postřeh.
21. bře 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rybkabezvody
18
Registrovala se 3. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Tuchlovice, Region Kladno.
fotoportrét
fotoportrét
rybkabezvody
18
Registrovala se 3. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Tuchlovice, Region Kladno.
 ahoj všem bydlícím, chtěla jsem se zeptat, zda někdo máte v kuchyni vypínač na elektrický sporák? A pokud ano, nemáte jej někde na fotce? Děkuji
21. bře 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @rybkabezvody Žádný vypínač tam nemáme, indukční varná deska je připojena samostatným kabelem na svůj jistič, totéž máme u trouby, ta má samostatnou zásuvku a samostatný jistič v rozvaděči. .
21. bře 2012 ve 14:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @verpri Já měl vybrané tři firmy pro stavbu domu. Ke každému projektu jsem měl připomínky, chtěl jsem něco předělat, přistavět nebo upravit. To bude chtít asi každý, kdo si plánuje bydlení. U jiných firem mi u všech připomínek řekli, že se mi to nevyplatí, že to nemá užitnou hodnotu nebo že je to velký zásah do domu. Když mi toto řekli třikrát tak jsem s nimi skončil. V RD Rýmařov mi všechno bez řečí promítli do projektu a to docela rychle, včetně nacenění. Proto jsem vybral Novu101. Hodně jsem taky dal na dobré reference zákazníků. Ty byly dřív ještě trochu lepší než dnes...
21. bře 2012 ve 14:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
21. bře 2012 v 17:03 • richardzelezny
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 @richardzelezny Jojo, nabídky pochybných realitek nám tu ještě k úplnému štěstí chyběly emoticon.
21. bře 2012 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
Registrovala se 8. června 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 449 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
Registrovala se 8. června 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 449 příspěvků. Má 10 přátel.
 @richardzelezny tak tam bych nechtěla bydlet ani zadarmo, příšerné!!!!
21. bře 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @verpri myslím, že jsou na výběr jen dva typy - Dessert G a Nova 101...takže Nova 101
21. bře 2012 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
 @verpri Pro NOVU 101 jsme se rozhodli hned z několika důvodů - chtěli jsme bydlet rychle, mít vše na klíč, jednat s prověřenou firmou, informace s různých diskuzí byly vesměs kladné. Potřebovali jsme 5+1 s místností (pracovnou) dole blízko vchodu, nahoře co nejvíc prostoru na výšku (vikýře to splňují), dostatek prostoru pro úložný prostor na chodbě (upravili jsme velikost kuchyně ve prospěch chodby dole), možnost určitých úprav v dispozici, což s projektantem RDR nebyl problém. Navíc se nám na první pohled zalíbil vnější design - členitost. Prodloužením garáže a přemístěním technické místnosti nám vznikla další místnost nad garáží, kterou využiju k domácím pracím a příležitostnému přespání návštěv. Po první zimě jsme nadšení příjemným teplem a teď s prvními jarními dny i rychlým zahřátím, když vysvitne sluníčko.
21. bře 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @lukasch Ok, děkuji za doporučení. Rovněž si řeším plyn. kond. kotel sám. Tzn. je nutné tedy zapojení čerpadla zajistit z mé strany? Budu to řešit stejně u KS. Kotel mi dovezou na stavbu přímo dle domluvy přesně k termínu. O zapojení poprosím chlapy z RDR (což není problém, když jim dáte něco na ruku a rovnou jim řeknu i o zapojení toho čerpadla). Je jasné, že zde provoz čerpadla bude něco stát. Ale jak je to vlastně z dohříváním vody? Zde se rovněž určitě i zvýší spotřeba ZP tím, že se požád pouští do okruhu teplá voda a tudíž v zásobníku musí dojít k doohřevu.
21. bře 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @verpri Náspřesvědčila jak cena, tak rychlost výstavby a kvalita. Je fakt, že dnes tu 101 staví i po slepu, protože je to nejrozšířenější typ. Ale taky zde se hodně věcí dá s prominutím oje... emoticon , takže je nutné si třeba pohlídat hlavně parozábrany a jejich fixaci. Jinak také je štěstí narazit na dobrou četu, tu si dnes ale vybrat nemůžete. emoticon
Jinak pro RDR jsem byl rozhodnutý hned a manželka taky souhlasila. Jeden z důvodů byl i to, že pocházím z Rýmařova emoticon , takže jsem trochu s touto firmou obeznámen skrz známé, kteří tam pracují a dělají dnes hodně skvělé a kvalitní domy oproti těm "papírákům", co se dělali kdysi emoticon . Já jsem měl nejpve vybranou 77, ale zde jsem i přes různé modifikace přešel po krátké době k dalšímu favoritovi - Locus 113 B2. Nova 101 se nám do té doby nějak ani nezalíbila, ale potom se to zlomilo emoticon skrz srovnávání a následně jsme se rozhodli pro jednu z variant 101.
21. bře 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @vinoraci Tu výsuvnou jsem viděl u Lamontu a vypadá to hodně dobře!!! Umístění se dá asi zvolit dle domluvy nebo dle možností ostrůvku.
21. bře 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @caarodejka o co se zde jednalo? emoticon příspěvěk byl smazán!
21. bře 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @ihisi Někdo tam dal odkaz na pronájem bytu, tuším na Vinohradech za 45 tis./měs....
21. bře 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 @bramborak Byli jsme se dívat na rozestavěný Certiko 90P a přišlo mi to vevnitř pohledově strašně malé, doba výstavby přes 3 měsíce a rekuperace byla jakási kiksna na stěně, tak nás to moc nenadchlo v reálu (mě se ještě líbil i Family 98. A po cestě domů jsme potkali Novu 101, zazvonili a vlezli dovnitř a bylo jasno! Uvažovali jsme o RDR i předtím, ale odrazovalo nás, že v tu dobu se nedali dělat vůbec žádné úpravy (ani rohová vana). Tam nás paní ujistila, že už to neplatí, minimálně rohovou vanu mít mohu a ten prostooor, tak bylo jasno.... Máme Novu 101 sice s minimálními úpravami, ale celkem dle našich představ (dnes bych ji možná upravila jinak, ale to bychom asi nepostavili nikdy emoticon ) a hlavně jsme stihli dodávku vlastních oken, tak kromě spotřeby elektriky a postoje RDR k tomu je naprostá spokojenost (doufám, že i tu el. dořeší a nebude se reklamace táhnout další rok emoticon )
22. bře 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 Mám prosbu na ty, kdo ve 101 mají provedeny tyto úpravy:
Přidáno okno do obýváku (vedle kuchyně).
1 francouzké okno v obýváku nahrazeno obyčejným.
Přidáno okno do garáže.
Jestli by mi mohli do IP poslat jaké byly jejich přípatky / odpočty za provedené změny.
Díky¨!
22. bře 2012 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Ahoj všem Rýmařovským! emoticon Mám dotaz. Teprve zítra nám přijedou "kolaudovat" (podávali jsme ozámení o užívání) a chtěla jsem se zeptat, jaké jste měli zkušenosti s úřednicema, co se týká nedodělaných terénů kolem domečku?!?! Nemáme je hotové ani vepředu ani vzadu (místo schůdků máme palety). A druhý dotaz, jestli jsou potřeba 2 hasící přístroje (jeden v domě a druhý v garáži)? Předem moc moc děkuju za odpovědi!! emoticon
Jinak už bydlíme přes měsíc (NOVA 101) a zatím jsme moc spokojeni! emoticon Co se týká závad, tak zatím jsme zjistili jen jeden nefungující zámek a to jen z jedné strany a taky nám teda dost popraskaly zdi (drobouké, ale dlouhé vlásečnicové prasklinky hlavně v rozích, ale i dole u schodiště). S reklamací ještě čekáme, že se toho vyrojí víc a taky že ještě asi budou prasklinky pokračovat. Měl jste s tím někdo zkušenost? My si myslíme, že je to tím, jak si domek sedá. Děkujeme!
22. bře 2012 v 08:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @alfiha My jsme také přidávali jedno okno do obýváku a z jednoho fran. jsme udělali obyčejné. Bohužel už si přesně nepamatuju, kolik to hodilo, ale určitě to nebyly žádné závratné částky! emoticon A nelitujeme! emoticon
22. bře 2012 v 08:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @fialka4
u nás se paní ze stavebního o terény a hasičáky nezajímala. jediné co se ptala jestli máme v prjektu hromosvod a potom kontrolovala dispozici, také jsme měli paletu místo schodů emoticon

Praskliny se nám objevili také, ale bylo mi doporučeno si nechat vše opravit až cca po roce, je totiž pravda, že ještě teď se místy objevuji nové praskliny jak si dům sedá (předávali nám dům v říjnu). A mít tam řemeslníky na každou prasklinu zvlášť tak se asi zblázním emoticon
22. bře 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
 @fialka4 Ahoj, jsme na tom podobně, nějaké praskliny jak si dům sedá, ale ještě počkáme, jinak nic závažného, možná bude potřeba seřídít pár klik emoticon. U kolaudace - aspoň u nás - bylo úplně jedno, jak to vypadá venku, termín na plot (měli jsme v ohlášce) nám dali snad do konce roku nebo tak nějak, o paletách jako schodech ani nemluvím emoticon.
Hasičák jsme museli dokoupit, nějak jsme na něj pozapomněli, ale stačil jen jeden v domě (pozor, aby měl revizi).
22. bře 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @alfiha
já přidával do pracovny Fr. okno 1680/2100 - 13208,-
a měnil okna 880/1215 - 5072,- za 1120/1215 - 5648,-
doporučiji si nechat dát oproti stan. větší okna rozdíl je minimální
22. bře 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
 @alfiha Okno do garáže by mělo stát 4.378,- bez DPH. Alespoň tak to máme zatím v kalkulaci. Okno v ob. pokoji místo fr. okna budeme mít také, ale cenu přesně nevím, cca 5.648,- bez DPH. Fran. okno stojí 13.208,- bez DPH jak psal Wenigh. Takže tam bude odečet toho fr. okna. Okna máme oproti stan. také zvětšená.
22. bře 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @kodl08 @wenigh Moc díky!
22. bře 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš