Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ponka
Registrovala se 21. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 7 příspěvků. Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
ponka
Registrovala se 21. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 7 příspěvků. Region Nymburk.
 @sorka77 Takže myslíš,že CERTIKO nic moc?
Nám bylo doporučeno,ale je to daleko.
Stále zvažujem zda 101 (je fakt dobrá) .
Ted jsme objevili fi nedaleko, dřevostavby BYDLO.
Jednání s nimi je velmi dobré,jsou vstřícní,...
Ale cenově nejsou nejlevnější.
22. bře 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
 @alfiha přidávali jsme okno vedle kuchyně- cca 5 000,-, fr. okno v obýváku nahrazeno dvoukřídlým -odečet 13 208,-, připočteno 9 773,-(pod ním máme radiátor) a okno v garáži 4 378,-. Okna máme 5komorová U=1,1.
22. bře 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 Hola hola, prosím teď spíš majitele 101, nedával jste si někdo do oken vnitřní textilní žaluzie? Máme cenovou nabídku, ale bez srovnání, potřebovala bych někoho, kdo by už takové žaluzie na podobném množství oken měl. Moc díky za případné reakce (můžete klidně do IP).
22. bře 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 @ponka Spíše se to nedá srovnat. Family 98 jsem naživo neviděla, ale ten dům 90P mě zklamal. Oproti Nově vypadala vnitřní dispozice malá. Pán nám tvrdil, že se nám to zdá, když tam nic není, což je blbost. Prázdný prostor vypadá vždy větší emoticon Kromě prostoru vyhrálo RDR i co se týkalo tepelných ztrát konstrukce, poměr vybavení x cena apod. A srovnávali jsme hodně firem. Spíše ty větší a co jsou v okolí. Jen mě teď mrzí, že PENB od RDR se ve skutečnosti tak liší od jejich reklam (alespoň před 2.roky), ale s tím už nic neuděláme emoticon
22. bře 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 @fialka4 u nás kolaudace trvala 15min-10obdivoval pán z úřadu dům,pak se zeptal jestli je vše podle projektu,za 5min vyplnil papíry a to že nemáme plot,terasu,schody ani hasičák ho nezajímalo.Káva ani chlebíčky se nepodávali emoticon .Popraskané to máme taky,jak píšeš.Při předávce říkali ať počkáme,že si dům sedne tak za 6-9měsíců,tak to brzy nahlásím...
22. bře 2012 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
 @fialka4 U nás byla kolaudace asi hodinu. Paní prošla každý pokoj, kontrolovala okna a zda vše sedí s projektem. S okolním terénem problém měla - deska je příliš vysoká a proto nám jako podmínku do protokolu napsala, že franc. okna musí být do doby srovnání terénu zamčena nebo jinak zajištěna, aby se jimi nikdo nedostal a nezranil emoticon Dále to komentovala, že kolaudační souhlas je souhlas s užívaním a že díky vysoké desce není třeba taková garáž vůbec provozuschopná (protože by tam to auto muselo vyletět). Takže by nám možná ani nezkolaudovala emoticon Ale vzhledem k tomu, že máme čističku, která je ve zkušebním provozu (tzn. bude zkolaudovaná nejdříve za rok), stejně bychom kolaudaci nedostali. Místo toho máme "souhlas s předčasným užíváním". Jo a taky řešila fasádu, ptala se, kdy bude hotová a to pak napsala do protokolu...
23. bře 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
 Ráda bych zeptala na zkušenosti se zateplováním soklu (základovky). Něco jsem už načetla z diskuze, ale přece jen pár dotazů mám emoticon Stačí polystyren jen přilepit nebo ho raději i přivrtat? Je možné lepit to v těchto dnech, kdy teplota v noci je okolo nuly? A dávali jste někdo takovou tu černou "bublinkovou" folii? Díky moc emoticon
23. bře 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
9
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků. Má 5 přátel.
 @romina15 Určitě to přivrtej, já to zrovna teď dělám, tak jsem se byl poradit u zedníka - ono to bude i bez přivrtání zatím držet, to jako jo, ale co za 10 - 15 let, pak ti nějaký kus spadne a co s tím, spravíš to, ale barvu už prostě neuděláš stejně, myslím že to stojí za to radši to přivrtat (což je docela pakárna, chce to opravdu dobrou vrtačku), než potom řešit odpadnuté panely. Já to normálně teď lepím, teplota pro zpracování má být více než 5 stupňů, to přes den je, a když to neděláš úplně večer, za chvíli to zaschne. Vedle nás to dělala firma a ti začali už před 14 dny, kdy byla o hodně větší zima.
23. bře 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @romina15 My jen lepime. Co jsme si zjistovali, tak vrtanim tam muzou vznikat tepelne mosty, protoze se tim ten polystyren vlastne porusi. Urcite to zabrani pripadnemu upadnuti, jak pise @kosmikos, ale kdyz se pouzije kvalitni lepidlo, tak by to snad upadnout nemelo. My to navic hodne zavazime zeminou, takze v nasem pripade to nehrozi. Tu folii jsme si koupili, ze ji tam dame, i kdyz to pry potreba neni, ale nakonec to tam nedavame, nejak by to hodne precuhovalo, tak jsme se na to vykaslali.
23. bře 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
 @romina15 my jenom lepili a nevrtali, prý to stačí - říkal příbuzný co je stavař. Taky ten polystyrén není tak silný jako fasádní. Kolem nás žádná novostavba nekotvila. My jsme lepili loni začátkem března a to ani nebylo takový teplo jako letos, takže bych teď klidně lepil.
23. bře 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
 @romina15
My jsme polystyren na sokl pro sychr i kotvili a po zkušenostech známých s lepením různých věcí ruznými typy lepidel rozhodně dobrá volba. Použili jsme plastové talířovky + plastové hroty (5ks na desku), takže o nějakých výrazných teplených mostech nelze hovořit. Cenově minimální náklady, s dobrým vrtákem práce na chvilku. Nicméně lepidlo určitě nějakou dobu vydrží.

Řekl bych, že nopovka je zbytečná.
23. bře 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
 @kosmikos @zuzicz @jirka123 @sembeth Super, díky za info a zkušenosti! Ještě jsem se chtěla zeptat, jaký rozměr polystyrenu jste použili. Tloušťka by měla stačit 5 cm (tak je to myslím i v projektu) a na výšku stačí 50 cm? Přítel myslí, že by to mělo být zatepleno 50 cm pod úroveň terénu (čili 50 cm + to, co bude koukat), ale já jsem to pochopila tak, že 50 cm stačí celkem (takže cca 30 cm bude zatepleno pod zemí a 20 cm nad).

A jak je to pak s připojením terasy k domu, resp. k soklu? Máme v místech, kde bude terasa, zateplení vynechat? Nebo ho udělat všude a terasu pak nějakým způsobem napojit na zateplený sokl?
23. bře 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @romina15 my davali 6cm na dum po celem obvodu a 3cm na garaz. V projektu je 5cm na dum a 3cm na garaz, zalezi na Vas, jestli to dodrzite. Pokud date min jak 5cm a budou nejake problemy s navlhanim konstrukce apod, mohli by to prisoudit spatne zateplenemu soklu. Takhle nam to rikal pan pri predavani domu.
Pouzili jsme dilce 60x120 tudiz 60cm do hloubky.
23. bře 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
 @romina15 já to pochopil podle projektu tak, že se má zateplit 50cm od hrany desky směrem dolů, takže správně by mělo být 30cm vidět a 20cm v zemi. Určitě bych zateplil celou desku a pak napojil terasu, taky jsme to takhle dělali.
23. bře 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Praha-západ, Region Praha - západ
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
Registrovala se 23. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 166 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @wenigh @caarodejka @bakin @romina15 Všem vám moc moc děkuju za bleskovou odpověď!! emoticon Musím říct, že u nás kolaudace byla také hotová asi za 5 minut a dalších 20 jsme si povídali v kuchyni. Chlebíčky i bábovku jsem připravenou měla, ale paní odmítla, že si drží linii, takže se pil jen džus emoticon Domek jen rychle prošla, jestli sedí všechny pokoje podle projektu a s venkovním terénem neměla vůbec žádný problém! emoticon A to mám desku ještě o něco výše, takže vzadu máme palety 4... emoticon Hromosvod nekontrolovala, od toho jsme jí dali již předem revizi a to jí stačilo. Plot jsme měli také v ohlášce a měli jsme jen železné tyče s pletivem bez brány a taky to naštěstí prošlo. Ani hasící přístoj nekontrolovala. Jediné, co musíme dodělat, je zabezpečení žumpy respektive koukajícího komínku, na který musíme dát řetez nebo provrtat a dát zámky. Stačí jí to vyfotit a poslat mailem a bude hotovo! emoticon Takže jsme moc rádi, že už je to za námi!! emoticon Jinak koukám, že to je jako se vším, co úřednice, to trochu jiný průběh kolaudace... emoticon
Jinak děkuju i za info o prasklinách. Budeme ještě trpělivě čekat... Ať se vám všem krásně bydlí! emoticon
23. bře 2012 ve 12:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vasek1538
28
Registroval se 6. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků a 4 alba. Má 11 přátel. Region Tachov.
fotoportrét
fotoportrét
vasek1538
28
Registroval se 6. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků a 4 alba. Má 11 přátel. Region Tachov.
 @caarodejka ahojky mi máme rolety ve dvou velkých a jednom malým okně v pokojích a stálo to kolem 5 tisíc a teď čekáme na cenu do francouských oken
23. bře 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 Včera jsem řešil s jednou firmou vystavbu ZD. Jeden z prvních dotazů byl, zda bude zdroj vytápění a ohřevu TUV plyn či elektrika.Řekl jsem, že samozřejmě plyn, resp. budeme mít kond. plyn. kotel vč. zásobníku. Prý zda si to nechci rozmyslet a nechci jít raději do elektrokotle (třeba i toho, co RDR nabízí ve standardu). Už i skrz nákladnou přípojku na plyn vč. boudičky, cca 50 tis. Kč i nižší poř. cenu zařízení. Prý se zase na tom i provozně tolik neušetří a i v rozdílech v ceně za MJ a nižší spotřebu je návratnost delší. Mám už toho přečteno hodně, ale tento názor mě překvapil. Je jasné, že přípojka vč. boudičky s hodinami ja nákladnější, protože na elektriku i tak uděláte přípojku. V elektrice je výhoda dvojí sazby. Nevím, zda ještě teď ale platí to, že plynárny potom boudičku odkoupí. No mám zase trochu dilema před KS emoticon Plyn nebo elektriku? Foltaiku jsem neřešil. Jinak přes zimu a chladnější období si budu přitápěk i kamnami v obaváku. Takže topit se bude jen v horních místnostech a potom jen k ohřevu TUV. Mno emoticon
23. bře 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
 Ahoj, chtěla bych se zeptat ke kolaudaci - řešili jste nějak před kolaudací se stavebním úřadem změny, které jste třeba udělali při konečné specifikaci (v době kdy už byl hotový projekt)? U nás konkrétně jde o zrušení solárních panelů a změnu v dispozici zařizovacích předmětů v koupelně...
23. bře 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @maviska Nic jsme předem neřešili. Paní hlavně zajímalo jestli se nezměnili okna a příčky , jinak nic. Jak jsou koupelny zařízené ji nezajímalo.
23. bře 2012 ve 22:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @ihisi Boudičku od nás potom odkoupili, ale jen asi za třetinovou cenu proti nákladům.
23. bře 2012 ve 22:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @jitule23 Kolega z práce mi říkal, že mu vyplatili 30.000,- Tzn. cca 50% pořízení na připojení (nepočítám cenu kotle). Což není špatné! Teď jsem si četl asi další tři diskuze ohledně vytápění a ohřevu dřevostaveb a je to asi 50 na 50. Ono když si to člověk spočítá přes tepelnou ztrátu, provoz, revize atd, tak tak se asi dostaneme na stejnou cenu. Otazkou je co do budoucna, ale to se dostanem asi do tématu, které již tady bylo řešeno x-krát. Na další alternativy, dražší při poříze, to už nezbydou peníze. Tekže řeším jen dvě alternativy, na které mám možnost se připojit. A teď to neustálé počítání atd., no mazec emoticon
23. bře 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @romina15 to jsou všechny ČOV v nějakém "zkušebním provozu" nebo máte nějaké extrabuřty???
24. bře 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @ihisi odpověděl sis sám, elektřinu stejně potřebuješ tak proč s ní netopit a zavádět do domu další zdroj energie... nehledě na to, že plynový kotel je dražší, musí se servisovat a životnost nic moc.... elektrokotel stojí "pár" korun max. za 20let vyměníš těleso pokud odejde, jinak nic neřešíš.... toť můj názor emoticon
24. bře 2012 ve 22:16  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
fialka4
23
  • Již bydlím v domě
 @maviska Přesně tak, jak píše @jitule23. Jde o příčky a okna. Jedině, že byste koupelnu měnili s jinou místností, jinak je to úlně jedno! emoticon
25. bře 2012 v 10:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plzenak
Registroval se 25. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
plzenak
Registroval se 25. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Plzeň.
 Jsem tu nový a zrovna řeším stejný problem, jestli plyn nebo elektrika, ať počítám jak počítám, tak Rýmařov, pokud chci plynový kotel odečte elektrokotel a boiler /cca 36.000/ a přičte plynový kotel /min cca 80.000,- be DPH/ V té ceně je prý kotel, večkeré instalace, koouřovod do střechy a revize, když ještě připočtu plyn přípojku cca 30m /cca 18.000,-/ a 1200,- za povinnou servisní každý rok zaplatil bych navíc za řešení s plynový kotlem cca 74.000 bez DPH, a to ještě nezohledňuji úsporu díky nižšímu tarifu na elektro při použití plynového kotle a faktu, že pokud si beru na hypoteku /podíl úroků z hypo na vícenákladech/ Pokud plynem protopím o cca 5-6 tisícovek méně /odhad/, tak mi návratnost vložených prostředků vychází min. 15let. /hrubý odhad/
Dost zajímavá se mi jeví varianta podlahového el. vytápění FENIX, navštívil jsem je na výstavě v Praze, pokud máte s tímto syswtemem zkušenosti, prosím podělte se. emoticon
25. bře 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @plzenak Je to mu tak, kond. plyn. kotel se dá samozřejmě sehnat levněji, oni udělájí jen přípravu a chlapi na montáži to namontují. Ale ta navratnost je dlouhá! Mě kotel vč. připojení za cca 100 tis, ale sehnat se dá ten samý o 30 tis levněji a připojení tolik nestojí. Neřeším tu teď reklamace, revize atd. Já mám taky přípojku cca 30 m a celá ta sranda výjde na cca 50.000,- (boudička, hodiny, výkopy, připojení). Je fakt, že plynárny za nějakou cenu boudu odkoupí - cca 30-50%. Ale po včerejším posledním přepočítáváním jsem se rozhodl, že to změním, a jdu do elelktriky. Monžá i do jejich nabídky, ale možná si něco zařídím opět sám, ušetřit se na tom dá nějakých pár tisícovek. A celkově tedy něco zbyde např. na lepší krbová kamna nebo vložku či další vychytávky emoticon .
Včera jsem se byl podívat v Rýmařově u kamarád na 101, a sám říkal, že by teď šel spíš do elektriky neš do plynu.
Co se týče podlahového vytápění, Fenix je zajímavé řešení. Já v tomto případě asi zůstanu u tepolovodního, i když zde pořizovací náklady jsou vyšší. Spíš to řeším z pohledu do budoucna, mozžnost přechodu na jiný zdroj. Ale chodně lidí už tu psalo své názory a zkušenosti na FENIX. Mně ho třeba osobně v RDR nějak nenabízeli, ale měl jsem možnost viděl v Olomouci jeden dům, kde to uživatel pavelcent měl skoro ve všech místnostech
25. bře 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
 @plzenak My jsme si do Novy 101 nechali udělat podlahové vytápění FENIX jako jediné a hlavní vytápění. Jsme nadmíru spokojení. V dome bylo i v krutých mrazech opravdu teplo, teplá podlaha je velice příjemná. My jsme navíc oproti elektrokotli zaplatili 20 000 Korun. A to máme centrální řízení přes počítač, v každé místnosti se nastavuje teplota zvlášť. Spotřeba například v únoru 1450 kWh komplet celý dům a to byly ty extrémní mrazy. Mohu jen doporučit.
25. bře 2012 v 16:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1034 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @plzenak
Máme to samé co ramokry tzn. elektrické podlahové vytápění Fenix v celém domě řízené centrální jednotkou. Netopí to způsobem jako dřívější konvektory, nebo jak se to jmenuje, ale pomocí pulzní regulace. Nejsem schopen říct co to přesně znamená, ale nepřetápí to přes nastavenou hodnotu. Pokud je nastaveno např. 22 stupňů tak od 21,5 to už jen "přicmrndává". Šetří to náklady a podle elektrikářů velmi výrazně. Jsme taky nadmíru spokojeni, v největších mrazech krásné teplo a žádné náklady navíc jsme neměli. Chápu uživatele co říkají, že mají strach z totální závislosti na elektrice, ale na druhou stranu pokud si někdo myslí, že se nebude zdražovat plyn, tak je na omylu. Zdražovat se bude vše. Nechtěli jsme krbová kamna z důvodů nákladů navíc cca 100tis (komín, vložka, rozvody v domě atp.), nemám možnost přísunu dřeva a hlavní důvod byl nepořádek v domě. Nejdřív mě to štvalo, ale teď jsem rád. Mám samostatný měřič elektriky jen pro topení tak budu průběžně psát spotřebu.
25. bře 2012 v 18:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
 ahoj, máte někdo v galerii fotky, jaké jste dávali garnýže do horních pokojů 101ček?
25. bře 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @ramokry Těch 20 tis. Kč navíc je myšleno za to pořízení podlahového vytápění Fenix? děkuji
25. bře 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš