Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @fundys Mne z Rýmařova nedoporučovali OSB desky, kvůli odvětrání izolace, radši prkna. pokud máš nějaké fotky rámu, prosím pošli mne odkaz do IP.
4. dub 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 117 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @xelda No, nechci se plést, ale v našem případě je to tak, že splašková kanalizace vede do obecní ČOV a dešťová do potoka. Jenže obec je malá a náš dům bude v oblasti, kde bude cca 20 nových domů, které stojí na jílu. Tudíž nemohou vsakovat a při prudkém dešti stávající kanalizace neutáhne tolik vody a nové domy obec prostě vytopí (jsou nad ní). Nádrže u domů vytvoří alespoň nějaký nárazník. Ale ještě si to ověřím.
4. dub 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
231
Registrovala se 28. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1953 příspěvků. Má 40 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
231
Registrovala se 28. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1953 příspěvků. Má 40 přátel.
 @alfiha
Ano, máme ji vedle garáže. Náš bungalov má zast. plochou 230m2, takže plocha střechy je veliká a opravdu stačí chvíli pršet a nádrž je plná. Za garáží máme sklad a v tom máme vodárnu. Moc tomu nerozumím, ale je to nějak pořešeno, že stále víme, kolik vody v nádrži je (podle toho, kolik a jaké barvy svítí kontrolky ).
4. dub 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @raidis dveře v garáži....díky
4. dub 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
Registrovala se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
Registrovala se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @xelda ahoj prosím tě mohl by si mi poslat trošku detailnější info (o jaké firmy jsi to vzal a tak, my taky potřebujeme nádrž 8m3 s přepadem) a máme vymyšleno potrubí do domečku na využití vody na splachování WC a praní), ale teď jsem trošku zaváhala s nádrží potřebuje s tím přepadovým potrubím a ty jsou trošku dražší. Díky moc.
4. dub 2012 v 15:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
 @bramborak ahoj, dveře v garáži jsme nahradili plastovýma z Hornbachu za 3 litry, jednoduché s malým okýnkem z dvojskla, mají lepší tepelné vlastnosti než obyčejné dveře do garáže, ty jsou jenom z tenkého plechu...budeme garáž zateplovat, proto tato varianta...
4. dub 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
Registrovala se 30. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
 Ahoj, konecne vime jmeno stavbyvedouciho. Bude to pan Kanovsky. Pokud mate nekdo zkusenosti s nim a jeho partou, jestli teda ma kazdej svou hlavni stalou partu, byla bych strasne rada za zaslani informace do IP. Moc diky.
4. dub 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
Registrovala se 28. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
artepp
6
Registrovala se 28. března 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Ze stavby základové desky pro Novu 101 nám zbylo pár kusů ztraceného benění do základů - 13 ks 50x40x25, 3 ks půlitelné 50x40x 25, 7 ks 50x30x25 a 3 ks půlitelné 50x30x25. Přenecháme za poloviční cenu a vlastní odvoz. Kdo bude mít zájem pošlu bližší info do IP emoticon.
4. dub 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
irikiri
21
Registrovala se 16. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
irikiri
21
Registrovala se 16. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
 Ahoj, jak jste na tom prosím s vlhkostí ve 101ce model 2011. My se nedostaneme přes 28% a to je prý málo. Prý by obecně mělo být něco mezi 40 - 60% vlhkosti. emoticon
4. dub 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
rdk
12
Registroval se 22. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Má 6 přátel.
 @mejj Pan Kanovský byl u nás na opravy v rámci reklamace, mám však za to, že šlo o parťáka a ne o stavbyvedoucího (možná, že se ale mýlím). Jinak jsem během reklamací poznal několik parťáků RDR a pan Kanovský byl rozhodně nejlepší. Dle jeho slov pracuje u RDR dlouhá léta, má velké zkušenosti, které jsou vidět na kvalitní práci. Máte opravdu velké štěstí, dobrá montážní četa je velmi důležitá. Z mojí montážní party, kterou nechci jmenovat, mám bohužel opačné zkušenosti. K panu Kanovskému tedy gratuluji, držím palce a těším se na fotky emoticon
4. dub 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
 @rdk Moc diky za info. Doufam, ze je to ten samy pan, co byl u Vas na te reklamaci. To by bylo podle vasich referenci uzasne. Je dulezite, kdo na te stavbe je. Na lidech strasne zalezi. Tak snad to bude probihat vsechno bez problemu.
4. dub 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xelda
Registroval se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
xelda
Registroval se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků.
 @sivem Zasílám odkaz na výrobce betonových samonosných nádrží www.dywidag.cz. Mám od nich nádrž gama F8. Výhoda - vyhrabe se díra a dno se vysype pískem, na to se položí nádrž a zasype. Nevýhoda - vysoká hmotnost ( nutno sehnat dobrý jeřáb ).
4. dub 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
Registroval se 27. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 84 příspěvků. Má 7 přátel. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
Registroval se 27. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 84 příspěvků. Má 7 přátel. Region Mladá Boleslav.
 Ahoj, tak tu máme další problémek emoticon . Od začátku jsme věděli, že přes náš pozemek vede obecní vodovod, ale zároveň na pozemku není žádný závazek (věcné břemeno atd.). Dál jsme zjistili, že vodovod vede jinde,než je zakreslano v mapě. Tak jsme se rozhodli, že ho přeložíme. Nechali jsme si udělat nabídku a šli za starostou, který nám původně přislíbil pomoc, když budeme cokoli potřebovat. Řekli jsme mu, že bychom potřebovali souhlas obce s přeložením, nastal problém. Najednou musí být projekt, stavební povolení a s tím spojené všechny možné vyjádření a zdržování úředníků. To se nám samozřejmě vůbec nelíbí! emoticon Nevíte někdo jetli na obec můžeme nějak "tlačit", protože tam není žadné věcné břemeno a oni tam mají vodovod, který tam "nechceme"(přípojku, ale chtít budeme) i přesto, že jsme o vodovodu věděli? Nemá někdo případně i právní radu?
4. dub 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
 @fundys Jak říkal stavbyvedoucí, tak ten trámek se vloží do naříznuté vaty a na něj se pak přišroubuje deska. Na fotce je ten trámek špatně vidět, ale ten zůstal na podlaze a kolem něj se dala ta vata.
4. dub 2012 ve 21:10  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @dasa3 Skoro si myslím, že to ustojíme opravdu s tím maličkým kontejnerem. Teď už snad bude odpad jen takový, který se nechá odvézt do sběrného dvora. Dneska tam nebylo navíc skoro nic (pár dlaždiček a obalů od svačiny emoticon ).
4. dub 2012 ve 21:31  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @ihisi Dešťovka opravdu do kanalizace nesmí (alespoň to nesmí být oficiálně emoticon ). Mě to řekli na SÚ hned při souhlasu s ohláškou, že všechno OK, ale volné vsakování dešťovky nám na pozemku nepovolí. Proto to budu řešit takto a budeme vodu používat na zalévání, i když máme studnu snad s nekonečným množstvím vody emoticon.
4. dub 2012 ve 21:36  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @ihisi Asi dost odborně ti už odpověděl na otázku s vodou alfiha emoticon. Nad garáží je normální podlaha (desky podobné OSB).
4. dub 2012 ve 21:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @alfiha Myslel jsem, že bych v zimě jen vypouštěl vodárnu aby nezamrzla. Nádrže budou trochu zapuštěné (cca 30 - 50 cm) v okolním terénu a tak by snad zamrzat nemuseli. A kdyby náhodou, tak přece zamrzne i voda venku, takže nemůže ani plnit nádrže emoticon. Ale když nad tím teď přemýšlím, možná dám na vršek a boky nádrže vatu (pro jistotu emoticon ).
4. dub 2012 ve 21:51  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
231
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
231
 @irikiri
Vlhkost 28 % je opravdu málo. Zdravá vlhkost je kolem 50 %. Chce to nějaké zvlhčovače na radiátory (jestli je máte), pomůže snad i bytová fontánka. hodně kytek. Jinak nevím, asi namočit ručníky a nechat je schnout v místnosti. emoticon
4. dub 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 @irikiri nám se vlhkost pohybuje mezi 40-50%-měřeno v obýváku.
4. dub 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @sivem @xelda my budeme taky odvádět dešťovku do nádrže, budeme ji mít za garáží, přepad bude do kanalizace a vodu budeme využívat na zahradu a práce kolem domu, máme vybranou tuto http://www.prodejnadrzi.cz/product.php?id_product=243
4. dub 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
 @irikiri
Jak je možné dosáhnout takto závratně nízké vlhkosti v RD???? Přes zimu byla v těch největších mrazech venkovní vlhkost cca 15-25% dle lokálních podmínek. My máme právě teď aktuálně 48-54%.
4. dub 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Já teď v obyváku mám po půl hodině větrání 31% a cca stejně se to pohybuje i během dne, v období dešťů...do 60%
4. dub 2012 ve 22:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 @kodl08 Bohužel, dříve neměli povinnost zapisovat věcná břemena do katastru nemovitostí. To, že není zapsáno na K.Ú. neznamená, že tam není (bylo to dáno nějak automaticky zákonem, že není nutnost zápisu VB). Měli jsme to samé s optikou od O2 a drážní. Na rozdíl od Vás, jsme se to dozvěděli až od správce sítě, nikdo nás na to ani neupozornil. Nezbývá Vám nic jiného, než si nechat zpracovat projekt, zažádat o veškerá povolení a pak už i, dnes je to povinné, nechat si změnu zaměřit a případně udělat na dotčené pozemky věcné břemeno. A nebo nechat přípojku kde je a domeček postavit vedle - mimo ochranné pásmo (pokud to lze).
5. dub 2012 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
 @sorka77 My jsme to sice věděli, ale vod.řád vede úplně jinudy než je zaznamenáno v mapách. Počítali jsme s přeložením, ale tvrdili nám, že to není problém. Prý je to obecní a stačí jen souhlas. Najednou chtějí projekt a to trvá dost dlouho - tlačí nás čas. Také nás straší s vysokými částkami kvůli vypnutí čerpadla atd. - ta obec zásobuje i jiné vodou. Samozřemě se na tom moc finančně podílet něchtějí. A to jsme si mysleli, že ČES bude jediný problém emoticon . Nevíš kolik takový projekt může stát a co vše je potřeba? Díky
5. dub 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @kodl08 Cena projektu je ruzna podle lokality a podle obsahu projektu. Na Ostravsku jde sehnat projekt od 8tis-16 tis. zalezi co ma byt vse soucasti. Podelny rez, kladecske schema, souhlasy vsech sousedu. Pak se cena jeste ruzni od toho zda to vse zarizuje projektant (vetsinou to trva kratsi dobu kvuli kontaktum, klasika v nasem state.). Vybirejte hodne dobre kdo Vam projekt bude delat a stanovte si vse co ma byt soucasti projektu podle stavebniho uradu at se projekt nemusi porad prekreslovat. Jo, pripojky....tohle obdobi jsem si fakt uzil a byt ze me masovy vrah tak polovina lidi se kterymi jsem jednal uz neni emoticon
5. dub 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
 @locus emoticon přesně. No jdeme dnes na životní a uvidíme co nám tam řeknou. Slyšeli jsme, že na studnu stojí projekt cca 5.000,- tak doufám, že to nebude o moc víc. Když pominu ty šílené peníze co to bude stát, tak jde především o ten čas, který nemáme. To jsme byli rádi, že dům "doufám" bude na ohlášku, kde není potřeba vyjadřovačka všech tzn. životní, hasiči atd. No a teď tohle. emoticon Díky za radu emoticon
5. dub 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @tomikno Asi to taky jde. Já si ale myslím, že je lepší to mít jako nezámrzné. V zimě taky prší (a taje) a voda se dá použít.
5. dub 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
irikiri
21
fotoportrét
fotoportrét
irikiri
21
 @sembeth To je právě to co netuším. Větráme od října co bydlíme tak jak nám doporučovali a to intenzivně tak na 5 minut. Jinak jsou okna zavřený, teplota se standardně pohybuje od 20,5 - 22 C stupňů. Na to, že mně při předávce domu upozorňovali, abychom neotevírali dveře z koupelen po vysprchování do domu a teď si mám dobrovolně a nuceně zvlhčovat vzduch. emoticon
5. dub 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 Ještě by mě zajímala zkušenost vás, co nádrž už používáte, jak ta voda v jímce vypadá, když tam je třeba pár týdnů. Jestli nějak nehnije, není zbarvená apod. Aby pak WC po spláchnutí nebylo na tom hygienicky hůř než předtím emoticon. Pokud má být i na zalévání, tak tam zas nelze asi lít nějakou chemii.
A máte tam nějaké filtry, aby tam netekl nějaký binec?
5. dub 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš