Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

10. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
231
Registrovala se 28. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1954 příspěvků. Má 40 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
231
Registrovala se 28. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1954 příspěvků. Má 40 přátel.
 @alfiha Voda nám v nádrži určitě nehnije, pár týdnů tam stejná voda není, máme stálý odběr. Je jasné, že není tak křišťálově čistá jako z vodovodu, přece jen se spláchne špína ze střechy. Ale na WC to nevadí (jen ho myjeme častěji) a prádlo v ní neperu (i když bych mohla).
Filtr máme.
5. dub 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @aneri53 Díky za reakci. Věci jako špína ze střechy bych čekal že zesedimentují na dno, ale když máte 8 kubíků nádrž, tak to asi neprotočíte tak rychle a taky vám tam část objemu dost dlouho stojí, ne?. Ale je pravda, že ta voda je ve tmě a relativně v chladnu, tak snad nějaké řasy apod. nehrozí. Na praní ji někdo (hlavně výrobci nádrží) doporučuje, ale taky bych se bál...
Ten filtr je kde ?
5. dub 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
231
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
231
 @alfiha
Filtr na hrubé nečistoty je v sacím koši v nádrži. Filtr na jemné nečistoty před čerpadlem.
Jinak myslím, že voda tam dlouho nestojí, máme napojena všechna WC v domě a také zahradu jsme museli zalívat (máme na podzim čestvě založenou). A až se teď na jaře položí trávník tak to bude teprve spotřeba. Ale protože máme velkou plochu střechy, tak je naplněná opravdu za chvíli i při mírnějším dešti.
5. dub 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @aneri53 Diky za info. No cekal jsem, ze filtr bude nekde spis jeste pred nadrzi... Zalevani je pravda velka spotreba, to jo. WC by myslim 8 kubiku spotrebovavalo nekolik mesicu emoticon
5. dub 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
231
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
231
 @alfiha
Ještě manžel upřesnil, že na patě každého svodu je mřížka, aby se do jímky nedostalo např. lupení.
5. dub 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @sembeth máme také vlhkost 38 procent max. 40
5. dub 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 chtěla jsem poprosit, jestli nemáte tip na někoho, kdo odpovědně a cenově nějak v normě vytvoří základovou desku pro Novu v okolí Brna? Kamarád chce stavět a my si desku stavěli sami, tak moc děkuji za tipy!emoticon
5. dub 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 @irikiri my máme 77-čku a taky nízkou vlhkost. Neznáme, co to je mít zarosená okna. V zimě jsme topili jenom krbovkama, takže rady typu dát vlhký ručník na radiátor nefungovaly emoticon Tak jsme dávali aspoň na krb. Už jsme koukali i po nějakém tom zvlhčovači a příští zimu určitě pořídíme. Možná dříve, uvidíme, jak se vlkhost změní v létě. (dceru toto suché prostředí dost trápilo, pořád kašlala..) Zatím je to spíše tak, že když otevřeme v ložnici okno, vlhkost se ještě sníží. Nechápeme...
5. dub 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
Registrovala se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
Registrovala se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
  • Stavím dům
    Česká republika
 @xelda díky moc prostuduju to.
5. dub 2012 ve 20:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
  • Stavím dům
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sivem
4
  • Stavím dům
    Česká republika
 @jahooodka děkuji moc za tip emoticon emoticon
5. dub 2012 ve 20:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 ahoj, čím jste připevňovali venkovní osvětlení přes vnější izolaci?
5. dub 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
irikiri
21
Registrovala se 16. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
irikiri
21
Registrovala se 16. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
 @biker Úplně stejná zkušenost. V tuto chvíli venku 99% vlhkost a uvnitř 28% vlhkost. Když otevřu okno tak vlhkost uvnitř klesne. Fáákt nechápu emoticon
5. dub 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @alfiha
@tomikno ok, díky. a kolik vás to cca přišlo ta jímka vč. čerpadla? no vedle nás je z bývalého mlýná potok, resp. už ani né potok, jen takový rigol. Takže možná SÚ povolí odtok trativodem tam. Uvidíme.
5. dub 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
 @ihisi Jak jsem psal, jímku ještě zvažuji, buď koupím hotovou, nebo právě propojím ty kubíkové plastové, což vyjde na třetinové náklady (možná ještě míň). Vodárnu dám určitě nějakou obyčejnou, takže co jsem koukal na netu, je tam i pod 3.000,-.
Ten potok máš super, jen nevím, jestli nebudeš muset mít povolení od vodohospodářského úřadu. Mě s tím "vyhrožoval" SÚ snad na všechno.
5. dub 2012 ve 22:41  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 @kodl08 Cene projektu netuším, bude to různé dle kraje a i projektanta. Spíš bych měla obavy, že obec bude chtít stavební povolení. Určitě by měla vyžadovat minimálně souhlasy všech správců sítí - ČEZ, plynárny, případně ČD a pod, i pokud na pozemku sítě nemají. Nechci strašit, ale asi to tak rychle nepůjde. Na vyjádření mají správci 30 dní, pak vyvěšení na úřední desce, schůzka na pozemku a souhlasy sousedů, zase vyvěšení, tipuji min. 2 měsíce emoticon . Radím nejdříve si přesně zjistit, co po Vás bude SÚ chtít, ať Vám to dá písemně, veškeré požadavky.
U nás vede voda taky jinde, naštěstí jen přípojka, ale komplikace to byla. Vede sousedovi přes pozemek a už jsme museli dělat VB. Pokud by nesouhlasil, tak nevím, asi jsme bez vody emoticon Držím palce, ať se domluvíte na nějaké jiné alternativě, méně časově náročné emoticon
6. dub 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 115 příspěvků. Má 8 přátel. Region Litoměřice.
 @hop23 Připojuju se k dotazu emoticon TAké by mě zajímalo, čím přidělat venkovní světlo nebo závěsné truhlíky na baráček...
6. dub 2012 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aku_01
15
Registroval se 6. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Region Mělník.
  • Již bydlím v domě
    Mělník, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
aku_01
15
Registroval se 6. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Region Mělník.
  • Již bydlím v domě
    Mělník, Česká republika
 @petrsv1000 my tedy nemame primo krb, mame jen krbova kamna a musim rict , ze jsem take zpocatku resil privod externiho vzduchu , jenze jsme presne nevedeli v jakych mistech budou kamna a cas rychle bezel, takze nakonec jsme to zavrhli a ted zjistuji ze to vlastne vubec nicemu nevadi. Pres mirnou zimu (krome tech 20 dni) jsme topili cca jen 30x , nikdy jsme nepocitovali ze by vznikal nejaky podtlak , prisavani spalin do mistnosti nebo uvnitr spatne horelo emoticon naopak museli jsme nucene vetrat, protoze se v obyvaku (Nova101 2010)nedalo pri 28C vydrzet emoticon . - v ostatnich pokojich 22C.
Kvuli penezum/navratnosti investice jsme zvolili nejlevnejsi kamna na trhu s teplovodnim vymenikem 6,5kW + vzduch 3,5kW a jsme maximalne spokojeni. http://www.eisenhammer.cz/elegant-b-395.html?page=4
Kdyz jsem to tak pocital, tak nas tahle zima vyjde na cca 11000Kc za elektrinu do el. kotle., termostat nastaven na 21,5C umisten na chodbe cca 50cm od dveri do obyvaku. Bez krbovych kamen by to bylo nejakych cca 16000Kc, Kupovali jsme drevene brikety v bauhausu cca 1000Kc/zima + dostali 3 pytle dreva, takze navratnost cca 2500-3000Kc za rok, coz myslim je velice dobre.
Jinak s garazi jsem to vyresil tak, ze jsem zateplil plechova vrata a dvere 10cm polystyrenem , kdy pri nejvetsich letosnich mrazech u nas -19 bylo v garazi cca -2 , ale to bylo opravdu cca jen po dobu 24hodin. Podivoval jsem se, ze pri teto teplote nezamrzly zadne kompoty , mineralky a pivo, asi si tyhle tekutiny jeste drzely nejake vnitrni teplo nebo co emoticon A dokonce i brambory nebyly sladke.
6. dub 2012 v 09:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aku_01
15
  • Již bydlím v domě
    Mělník, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
aku_01
15
  • Již bydlím v domě
    Mělník, Česká republika
 @tomikno mam take propojeny 3 kubikove nadrze (ty v klecich, resp. oni maji snad plne 1,2m3 ), po rocni zkusenosti bych pridal jeste tak alespon 2 navic.
Nadrze jsou zapustene v rozich 101 cca 30cm pod urovni terenu a propojeny vrchem kdy se vyuziva princip propojenych nadob, v jedne z nich je cerpadlo 450W za cca 700Kc ,ktere cerpa vodu ze vsech 3, pouzivame pouze na zalevani zahrady
Na zimu jsem je mel prikryte 10cm polystyrenem a vypada ze vsechno je v poradku , nic nezamrzlo/neprasklo. emoticon
6. dub 2012 v 09:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 prosím, kdo jste měli partu pana Blahuše ? Byli jste spokojeni, dá se s nima domluvit na vícepracích ? Děkuji emoticon
6. dub 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aku_01
15
  • Již bydlím v domě
    Mělník, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
aku_01
15
  • Již bydlím v domě
    Mělník, Česká republika
 @irikiri my mame vlhkost 40-60% model N101 2010, mame jen 2skla, v zime, jakmile teplota klesne pod 0, tak se nam zacnou rosit dole jen takovy prouzek ktery se pri klesajici teplote zvetsuje, nevime co stim, asi to je vlastnost tech 2skel - nekvalitni. U RDR reklamovali, jen seridili, ale nic se nevyresilo .... emoticon
Nevim presne, jak jsou ty normy ale co je nad 50% se mi jevi jako moc.

Jinak nam radili pri predavce vetrat tak dlouho, az Ti zmizi prvotni oroseni venkovni strany okna, kdyz otevres, takze neni striktne dano 5,10,15 minut. emoticon
6. dub 2012 v 09:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
irikiri
21
fotoportrét
fotoportrét
irikiri
21
 @aku_01 Ok těch 5 minut bylo orientační. Nám se okna nerosí, zřejmě to bude dvojsklem, ale někde v diskuzi proběhlo, že se rosí i někomu s trojsklem. emoticon
6. dub 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anni24 (37 r.)
40
Registrovala se 8. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel. Region Strakonice.
  • Stavím dům
    Strakonice, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
anni24 (37 r.)
40
Registrovala se 8. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 143 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel. Region Strakonice.
  • Stavím dům
    Strakonice, Česká republika
 http://weberarchitekt.profiklub.cz/ - fasády
6. dub 2012 v 11:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @aku_01 Super, děkuji za potvrzení možnosti využití těchto nádob. Pět už je ale skoro dost... Nevím, kam bych je zakopal. No určitě nad tím ještě popřemýšlím. Díky za info emoticon.
6. dub 2012 ve 12:35  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @aku_01 Bavil jem se teď s OZ. Ten mi zase říkal, že by sám ten ext. přívod neřešil. Záleží dle využávání kamen, ale pokud si jen pár dní v nich zatopíte, tak to nemá smysl. Podobně i jsem zamýšlel nad výměníkem, ale taky taky mi to rozmluvil. Je fakt, že to budeme mít spíš jen pro zpříjemnění. I když úspora a návratnost je u výměníku jasná. V případě Fenixe to nemá vůbec smysl emoticon .
Co se týče ještě ext přívodu, tak mně říkal (spíš opět doporučoval) dvě možnosti, buď přes komín (dražší) nebo přes ZD. Z gáraže má trochu obavy skrz izolaci bezpečnost atd. Nevím, to bude spíš na KS.
U garáže doporučoval přidat vatu při montáži (vlastní zdroj, domluva s RDR), že polystyren je dostačují. Hold tak gafáž je zde ochuzaná. Ale myslím si, že 3 cm je možná fakt málo.
6. dub 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @aku_01 děkuji za vyčerpávající odpověď emoticon přívod vzduchu udělám každopádně, zacpat se nechá vždycky. Kamna jsem chtě také kvůli ceně, bohužel přítelkyni se ty obyč nelíbí, takže řešíme krb. Návratnost neřeším, máme to, že si parkrát zatopíme a aby to k něčemu vypadalo emoticon bohužel každá sranda něco stojí emoticon dřeva máme dost, aspoň něco zadara emoticon
6. dub 2012 ve 14:44  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jirka123
58
Registroval se 2. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků. Má 14 přátel.
 @romina15 světlo jsem připevňoval na fasádu do polystyrénu, přes hmoždinky a šroubky. Truhlíky nemáme, ale dělal bych to stejně jako světlo.
6. dub 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
fotoportrét
fotoportrét
romina15
27
 @jirka123 Díky emoticon
My máme externí přívod vzduchu do krbovek přes základovku. Vyústění z desky bylo uděláno v technické (pod schody). Při montáži, když už byly všechny stěny na svém místě, tak se pak ve stěně do obýváku vyřízla díra, napojilo se to a z druhé strany se do krbovek napojil stříbrná husí krk, který vede vzduch do kamen. Je ale dobré dopředu vědět, zda krbovky budou mít nasávání vzduchu jak zespodu, tak zezadu.
6. dub 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracoola
Registrovala se 19. listopadu 2011 na modrastrecha.sk. Přidala 7 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
dracoola
Registrovala se 19. listopadu 2011 na modrastrecha.sk. Přidala 7 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 My máme také externí přívod vzduchu do krbovek a jsem za to ráda. Máme výkonnou digestoř, při které je v uzavřené místnosti pak cítit i při otevírání dveří tlak. Je vidět, že dům je dobře utěsněn. Pokud topím, musím dávat pozor na dvě věci při puštění digestoře - mít otevřené okno na mikroventilaci a v případě přikládání do krbovek zcela vypnout digestoř. Jinak by mi kouř šel dovnitř. Bez externího přívodu vzduchu si to vůbec nedokážu představit.
7. dub 2012 v 07:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ivcas
Registrovala se 30. září 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
ivcas
Registrovala se 30. září 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků. Má 5 přátel.
 Ahojky, prosím o radu ohledně realizace pochozí půdy v Nově 101. Jaký typ materiálu je nejlepší? Jaké rozměry prken a trámků jsou potřeba? Předpokládáme využití stejných trámků, které jsou použity na pochozí lávku. Dík moc za každou radu.. emoticon
9. dub 2012 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ivcas
fotoportrét
fotoportrét
ivcas
 Můžu se prosím ještě optat? Dělali byste úpravu pozemku, srovnání a tak, před stavbou domu a nebo raděj až po ní? Chtějí nám to srovnat rovnou při stavbě základovky, ale nevíme, jak moc nám to pak ještě při stavbě domu rozjezdí..Prosím o Vaše názory a zkušenosti.
9. dub 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš