Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
Registrovala se 8. června 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 449 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
Registrovala se 8. června 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 449 příspěvků. Má 10 přátel.
 @suzannehappy mám to taky tak domluvené, jen u e-onu. Jen nám pak musí přemontovat elektroměr a přidat nějaký ten spínač.
20. dub 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
 @gabka32 Jestli přemýšlíte o změně dodavatele elektřiny (já už jsem to udělal) doporučuji se podívat přímo na stránky energetického regulačního úřadu, kde mají kalkulátor, zde zadáte spotřebu a on Vám vypočítá, kolik zaplatítte celkově u jakých dodavatelů (http://kalkulator.eru.cz/). S Vaší spotřebou by mohla být úspora kolem 3000 Korun ročně.
20. dub 2012 v 10:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 @terisek77 nám nic nemontovali-do hodin vůbec nešli.Z RDR připravili stykač vedle hodin a z ČEZu připojili dálkový spínač na VT-NT...
20. dub 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 Chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo řešili myši pod domem, v obyváku slyším občas pod domem škrabání. Zřejmě nějaká žije v polystyrenu. Co s tím? Je to na reklamaci?
20. dub 2012 ve 14:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 @ramokry Jakože reklamovat myšku v baráku?Sorry,ale to už je docela hustý...Máme doma od doby montáže mouchy... emoticon
20. dub 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @bakin Já chci reklamovat to, že se nějak vůbec pod podlahu dostala, někde asi bude dírka.
20. dub 2012 v 15:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
 @ramokry Tak snad brzo chcípne.. emoticon
20. dub 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @ramokry my jsme měli myši v garáži, pochcali nám tam schované sítě do oken a upelešily se v kočárku, kde rozcupovaly deku emoticon nejspíše je tam přitáhly uskladněné brambory... stačilo pár jedových granulí, pastiček a za pár dní bylo po nich emoticon
ale pod podlahou to nevím kudma by se tam dostaly.... emoticon
20. dub 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
 @mys007 Jsem hrozně zvědavá, jak budou vypadat ty bílé sloupy ve finále i s kuchyní. Dáš sem pak foto?
20. dub 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mys007
13
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mys007
13
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
 @michala294 až bude kuchyň tak fotky určitě dodám
21. dub 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 Poslali vám už někdo kalkulaci z RDR na Fenix. Mně předběžně volali, že instalaci vyjde na 20 tis. Kč z jejich strany, tzn. ke 131 Kč od Fenixe to bude celkem 151 tis. Kč, doplatek tedy cca 40 tis. Kč po odpočtu radiátorů, rozvodů a kotle. Rohože či folie jsem vynechal u místností 104, 201 a 206. V mistnostni 108 (techn. místnost za garáží mám Ecoflex).
21. dub 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @ihisi Co to ma za smysl nedavat topeni do tech mistnosti nehlede na to ze to budou mistnosti jen na prochazeni nebo satna? Pokud to je kvuli usetrenym penezum za instalaci do tech mistnosti tak to je nejake divne. Nevim proc s tim tak porad kombinujete a vymyslite? Treba s tim budete spokojeny, dle meho nazoru to je ale uplne mimo ty folie.
21. dub 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @locus Na co budu mít rohože či kabele v místnosti, kde bude stat regal a bude jen průchodná o malé ploše. Ano, jsou zde i ušetřené peníze v rámci materiálu. Cenu instalace vím jen dle odhadu RDR.
Spokojený budu tam, kde to teplo nejvíc potřebuji znát, ostatní je třeba o dobré izolace apod. Samozřejmě jsem si to mohl nechat nacenit i do garáže emoticon
Mimo folie? Tomu nerozumím.
21. dub 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @ihisi My taky fólie nedávali do technické místnosti ani do šatny a vůbec tam nechybí. U takových místností to nemá smysl a musely by se přidávat další regulace apod. Takže úspora za tyto místnosti až 10000 kč.
22. dub 2012 ve 12:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
 Nevíte někdo náhodou, když už máme stavební povolení na dům od RDR a až teď bychom se rozhodli pro podlahové vytápění Fenix, jestli s tím není problém na stavebním úřadě? Děkuji
22. dub 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @ramokry
@locus
Přesně tak, tohle je si potřeba uvědomit. Ale kdo má peníze na rozhazování, tak si to třeba může dovolit umístit kdekoliv, proč ne!
To že vymýšlím a kombinuji, to k tomu patří. Není to investice, nad kterou se jen tak mávne rukou. Já už se rozhodl pro Fenix, ale např. ještě včera jsem si nedal říct a kalkuloval jsem, zda nejít do elektrokotle (mám nabídku prototypu za 1 Kč) s kombinací radiátorů a teplovodního podlahového vytápění. Pořizovací cena je stejná s kotlem za 1 Kč. Jediná nevýhoda Fenixe je fixace jen na elektriku, jinak ostatní bez problémů. Ale i tak jsem zvolil tuhle metodu vytápění a myslím si, že do budoucna neudělám chybu. Podružný zdroj mám krbová kamna.
22. dub 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @ps273877 Myslím si, že by to neměl být problém. Ono se to dá i doplnit, ale není zásah do konstrukce domu, vzzhledu atd. Záleží i, jaký zdroj vytápění byl uveden při ohlášce.
22. dub 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @locus
Z čeho pramení ten názor, že fólie jsou mimo? My je máme a s klidným svědomím je tady vřele doporučuju. Proč je nedávat do tech. místnosti, šatny nebo horní chodbičky ? Je to velmi prosté. Ty místnosti není třeba vytápět. Jsou vyhřívány od ostatních místností. V technické místnosti máme druhou lednici a nepotřebuji pod ní topit. V šatně taky nepotřebuju topit a horní chodba je vyhřívána sama o sobě ze spodní chodby a schodiště. Nehledě na to, že by se tyto pidi místnůstky musely buď předit do okruhu některého z pokojů což je blbost a nebo by se na ně musel vytvořit samostatný okruh což je také nesmysl. Jsou to podle mě velmi rozumě ušetřené peníze za materiál, regulaci,topné okruhy a v neposlední řadě i za el. energii, kterou nespotřebuji na zbytečně vytápěné m2.
22. dub 2012 v 17:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
 @ihisi Díky za odpověď, v projektu jsme měli standartně elektrokotel + krbovky emoticon
22. dub 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 121 příspěvků a 12 alb. Má 76 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 121 příspěvků a 12 alb. Má 76 přátel.
 Je tu prosim nekdo z jizni moravy kdo stavel nebo stavi s RDR a chtel nebo ma koupelnu Siko a ne K Keramika, nam bylo receno ze Siko ne! nevite proc? jsou s tim nejake problemy na jizni morave?
22. dub 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @adec Paní Kaplanová nám to také říkala, ale specifikátorovi u KS to bylo jedno. My jsme dokonce měli část ze Sika a část z K-Keramiky..
23. dub 2012 v 07:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
Registrovala se 30. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
Registrovala se 30. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků.
 @adec My sice nestavime na Morave, ale Siko za nas taky ne. Je to asi o tom, na jaky lidi narazite. Ale vsechno jim trvalo strasne dlouho. Nekolikrat sem vracela navrhy, protoze to porad a porad bylo blbe. Az sem jim to i nakreslila a stejne to bylo blbe. A to nemame nic slozityho, proste jen jedna stena bila a druha seda emoticon Navic kluci na stavbe rikali, ze Siko je nespolehlivy. U nas uz problem nebyl, ale nekdy dodavaji na stavbu pozde a hlavne i spatne spocteny material.
Ale jak rikam, zalezi na tom, koho v Siku vam prideli. My meli nejakyho mladyho kluka co se zaucoval a bylo to fakt priserny.
23. dub 2012 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pealovci
1
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pealovci
1
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků.
 @adec My od nich mame taky koupelny a kachle (na Jizni Morave), ale tak cerne bych to nevidel. Pani se kterou jsme to resili bylo vsechno v poradku, trochu komplikovanejsi to bylo s grafiky, kteri trosku hur chapali jeden nas specificky pozadavek, ale taky se vse stihlo v terminech. Behem stavby pak byl problem jen s tim, ze dodali malo materialu do jedne koupelny (pry snad nepocitali prorez), ale chlapi si to s nima vyrikali rychle a jen se mi o tom zminili. K-Keramiku jsme nebrali protoze jsme si u nich nedokazali vybrat v rozumne cenove relaci (subjektivne pekne veci byly hodne drahe), v Siku jsme si v pohode vybrali ve standardu. Nekteri zminujou jako vyhodu Keramiky ze nabizi i dvere, ty jsme vsak volili vlastni dodavkou a da se tam dost usetrit.
23. dub 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 236 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 236 příspěvků. Má 4 přátele.
 @ihisi Osobně si myslím, že to není dobře zvolený zdroj vytápění. Je tu strašně dlouhý nástup, dlouho trvá než se podlaha nahřeje. Tento systém se podle mě vyplatí jako doplňkový zdroj tepla k radiátorům (teplo od podlahy tam kde trávím nejvíc času). My jsme také zvažovali jaký systém vytápění, nakonec jsme zvolili teplovodní podlahové vytápění do celého domu, když se odečtou komplet celé radiátory, je cena srovnatelná jako klasický způsob vytápění. K tomu jako doplněk krbová kamna.
23. dub 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @pealovci SIKO Brno - spokojenost, obklady + dlažba se dají vybrat krásné za cenu standardu, K - Keramika je na můj vkus příliš drahá. SIKO má zase dost drahou sanitu, proto jsme zvolili vlastní dodávku sanity a obklady a dlažby od SIKA.
23. dub 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @viky007
Nevím podle čeho jsi počítal , ale určitě to není cenově srovnatelné. Neznám žádný strašně dlouhý nástup - nevím co to znamená, topí to prakticky ihned. Příplatek za teplovodní vytápění + komín + krbovky - celkem pálka emoticon . Máš to naceněné ? Na kolik to přijde ?
23. dub 2012 v 11:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @pavelcent @ramokry Můžete odhadnout nebo změřit teplotní nástup Fenixe? Orientačně se uvádí pro teplovodní podlahovku v betonu 6-8 hodin, pro teplovodní se suchým systémem 2-3h. Fenix bych dle skladby podlahy a především pod plovoucí podlahou očekával spíš rychlejší.

Nemáte k Fenixu centrální regulaci od BMR?
23. dub 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @locus
dávat do tech. místnosti topení je opravdu mimo mísu. Máme v tech. místnosti plyn. kotel, pračku, sušičku ,IZT a spíš technickou místností vytápím celý dům a bez topení emoticon. To samé chodbička nad ní teplo jde celým domem nahoru
23. dub 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
 jen pro info o zelená úsporám 2013: http://www.novinky.cz/ekonomika/265440-stat-opet-podpori-zatepleni-domu.html
23. dub 2012 ve 14:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @viky007 To by mě taky zajímalo to nacenění. Já měl původně jen teplovodní podlahové (rozvody Herotek jen v obýváku, kuchyni a horní koupelně, ostatní radiátory a v malé koupelně jen folie. (ato od RDR bylo na těch pár m2 hodně drahé) A dostal jsem se na cenu přes Fenix. Jako jak tu píše¨@vinoraci , tak tak věřím že ve skladbě podlah Nova 101 to bude rychlé. A měl jsem možnost si dobře o tom popovídát s @pavelcent. A ne jen on, ale i @ramokry zde uvedl někde, že s tím problémy žádné nebyly. A nebavím se o jiných referencích.
A hlavně jde i komfort a ovládání, jednoduché + úspora místa bez radiátorů.
Jako přiznám se, že jsem se ale taky hodně rozmýšlel a kalkuloval. Šel bych i do TČ, kdybych ějak neřešil finance.
23. dub 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš