Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @georgek No kéž by to šlo i zpětně emoticon Třeba i půjde emoticon
23. dub 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @adec Já měl zástupce, který byl ze Sika Brno (funguje i pro Olomouc) a byl jsem spokojený. Návrhy navíc jsen např. neplatil nic atd.
23. dub 2012 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @vinoraci
Teplotní nástup u Fenixe bych odhadoval tak na 15 minut. Přímo pod laminátovou podlahou je topná fólie takže se nahřívá jen 7mm laminátu. Fakt je to rychlé. Ano u Fenixu je centrální regulace BMR.
23. dub 2012 v 15:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
 @pavelcent Za vytápění zaplatíme celkem cca 150 tis. Kč.
23. dub 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @viky007
Za jaké vytápění ?
23. dub 2012 v 17:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @pavelcent Podlahovka teplovodní v celém domě.
23. dub 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @viky007
Připočti k tomu ten komín a krbová kamna a dostaneš se přes 200 tis. Je to rozumné ? Co myslíš ?
23. dub 2012 v 18:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
 @vinoraci Já mám k Fenixu centrální regulaci BMR a reguluji přes PC, plus v každé místnosti je termostat s plusem a mínusem na ovlivnění přednastavené teploty. Teplotní nástup Fenixu odhadnout neumím nebo spíš nevím z jaké teploty na jakou a v jakých venkovních podmínkách se to má počítat.
23. dub 2012 ve 20:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @viky007 za podlahové teplovodní vytápění připlatíte navíc 150 000 oproti standardu plus aspoň 100 000 za komín, přípravy a krb. Celkem příplatek 250 000 Kč. My máme pouze elektrické podlahové topení Fénix, příplatek 25000 Kč. Ročně za vytápění dám dle mých propočtů 12000 Kč (celkem za elektřinu, topení, ohřev vody 24 000 Kč). Vy zaplatíte navíc oproti mně 225 000 Kč, o kolik méně zaplatíte za topení, kdy se Vám tato investice vrátí?
23. dub 2012 ve 20:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @ramokry Já nemluvím o příplatku, mluvím o ceně celkem za vytápění domu. A vždycky je to jen o tom, co kdo chce, dům stavím jenom jednou, a proto si dopředu musím říct, na čem šetřit budu a na čem šetřit nebudu. Podlahovku jsme vždycky chtěli, proto si ji pořizujeme. A stavět dům bez komínu je podle mého nesmysl.
23. dub 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @ramokry Tak beru zpět, trochu jsem se do toho zamotala. Příplatek oproti standardu je cca 100 tis. nahoru při teplovodním podlahovém vytápění celého domu. Ale jinak je to opravdu o tom co kdo chce. A za kamna a komín určitě nezaplatím dalším 100 tis., to je trošku nadsazené. Krb si do domu pořizovat nebudu, to je něco, co už nejde změnit, kamna se dají pořídit i do 10 tis. a komín od RD je nějakých cca 40 tis. .
23. dub 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @viky007 komím od RDR je cca 45tis + oplechování + obložení fermacelem + barva nad střechou + dph a k 60tis to nemá moc daleko, dle naší specifikace.... Kamna za 10tis ? no nevím možná tak do dílny... aby za něco stály a nezkroutily se po prvním zatopení tak počítej 25tis a výš.... Ale je to o tom jak říkáš co kdo chce emoticon Kamna co se líbily přítelkyni stojí cca 100tis, proto radši půjdem do krbu emoticon
23. dub 2012 ve 22:56  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
 @petrsv1000 Já teda kamnům nerozumím, ale přijde mi to jako nesmysl, že kamna pod 25tis sou špatný, prodávají se desítky kamen od 5tis, takže vážně pochybuju, že by se kamna třeba za 10tis zkroutily (přece výrobce ví, že vyrábí kamna, ve kterým se bude topit, ne).. emoticon
24. dub 2012 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 121 příspěvků a 12 alb. Má 76 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 121 příspěvků a 12 alb. Má 76 přátel.
 je nutne mit u zakladovky pripravu pro hromosvod , kdyz hromosvod nechceme a nebudeme mit? Stade nam to anpopcital jako nadstandart ale nevim proc kdyz hromosvod nebude, je nutne aby to delali? dekuji
24. dub 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 @adec hromosvod budeš potřebovat pro kolaudaci...domy od r.2011 hromosvod mít prej musí,jak nám řekli na SÚ. taky ho teď řešíme...
24. dub 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @suzannehappy my jsme kolaudovali v roce 2011 a nikdo po nás hromosvod nechtěl, nyní si ho však děláme. Jistota je jistota.
24. dub 2012 v 11:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaj
13
Registrovala se 7. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2178 příspěvků. Má 28 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaj
13
Registrovala se 7. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2178 příspěvků. Má 28 přátel.
 @adec jestli myslíš zemnící pásek v základech, tak ten není pro svedení hromosvodu. Používá se k uzemnění elektrozařízení v domě. My k němu připojovali i hlavní rozvodnou skříň.....
Hromosvod tedy máme pro sichr taky
24. dub 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @adec Doporučuji! Už i kvůli nižšímu pojistnému. U ZD je nutné uvést, myslím se, že na protilehlých rozích se ZD připraví. Hromosvod si potom uděláte časem či při stabbě. U RDR vyjde cca 20 tis. ale jinak co vím, tak v rozmezí 10-15 tis. ho vám někdo jiná firma udělá. Co se týče kolaudace, tak je to zřejmě rozlišné. Někde ho chtějí někde ne, prostě cirkus. Je dobré se na to zeptat na příslušném SÚ, jak to je.
24. dub 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
 dekuji vsem..
24. dub 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @adec u nás, pokud je hromosvod v projektu, tak musí být ke kolaudaci emoticon
24. dub 2012 v 15:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
 @petrsv1000 Ja tedy souhlasim s viki007 v tom, ze stavet dum bez kominu je opravdu nesmysl. V klimatickych podminkach CR urcite. Je to setreni na nespravnych mistech, presto je spousta lidi, kteri ty penize radeji daji do hezciho obkladu do koupelny. Je to do jiste miry podobne rozhodnuti, jako se tu vede o teplovodni podlahovce vs elektricke. Pokud chcete usetrit maximum penez, pak je samozrejme nejlepsi komin nemit a poridit do podlah draty, ktere samozrejme vyjdou vzdycky nejlevneji. Ale bez kominu a s elektrickym vytapenim si clovek do budoucna vytvari tak velkou zavislost na jednom zdroji energie, ze ja osobne bych takove rozhodnuti nikdy neudelal. Pokud pocitate prostou navratnost za soucasne cenove situace energii, pak bude fenix bezkonkurencni. Ale az se treba za deset let situace s cenami ele otoci natolik, ze je prestanete chtit platit, budete muset rozbit podlahy v celem dome, predelat vytapeni na jiny (teplovodni system) a poridit kotel nebo tep.cerpadlo. Kde je potom navratnost fenixe? Rekl bych, ze pak je to zcela jinak. Pak ty penize za teplovodni podlahovku budete stejme muset dat, krome toho znicit podlahy v celem dome, vystehovat se na Mars a zaplatit stavebni firmu, ktera to cele predela a tech 150tisic za fenixe, ktery dnes stoji si muzete pripocitat jako priplatek k te teplovodni podlahovce. Udelat veci univerzalni je proste vyhoda, ktera se obvykle neprojevi hned ale prave az casem. A za usetrene problemy v budoucnosti ten priplatek za teplovodni system myslim stoji. Pokud se nekdo nebrani operativne vsechno menit podle aktualni situace na trhu je to jeho boj. Ale ja chci mit do budoucna klid, ze tahle vec je jednou provzdy vyresena a nebudu se k ni muset vracet, kdyz CEZu preskoci a napriklad zrusi tarif D45.
Je to o pohledu na vec a ja osobne bych tedy nicit cely dum kvuli spatnemu vyberu vytapeni pri stavbe nechtel.
Co se tyce kamen, nesouhlasim, ze kvalitni kamna nelze poridit pod 25 tisic. Cena kamen v tehle cenove hladine je obvykle dana spis vzhledem a ne uplne kvalitou. Vsimnete si, ze jedna z veci, ktera prave ceny kamen velmi odlisuje je oblozeni ruznymi druhy kamene a podobne. Stejny model kamen u ABX ci Romotop stoji v zakladnim provedeni sedy plech polovinu toho co s kamennym obkladem, ale kvalita obou je stejna. Pokud se nekomu plech libi proc ne, kamna se mu rozhodne po par letech nezkrouti. Kamna za 100 tisic byly asi pozlacene ne? emoticon Krb je take reseni, ale osobne mi prijde do prostor velikosti Novy 101 prilis velky a zabira zbytecne hodne mista.
24. dub 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 @nova001 máme teplovodní podlahovku a jsme moc spokojeni.Komín taky doporučuji,ale při nedostatku peněz je ještě varianta venkovní dodatečné řešení komínu.Co se týče krbových kamen,tak nevím jak topí kamna za 5nebo 100tis,ale mě zajímal při výběru hodně výkon.Koupit si 6 a víc kw kamna a po topení větrat jak už tu někdo psal jsou vyhozené peníze.Tepelná ztráta 101 je 5-6kw na celý dům a topí se vlasně jen dole.
24. dub 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @nova001
Závislost na elektřině je opravdu jediná nevýhoda. Nevím jestli je tak zásadní. Pokud budu mít teplovodní podlahovku a elektrokotel vyjde to nastejno a regulace tohoto systému je daleko horší než u Fenixe. Pokud vodu budu ohřívat plynem musím koupit kotel a udělat plynovou přípojku, budu platit měsíčně dvě energetická média. Nebudu mít výhodnější sazbu na celý dům. Pokud budu chtít TČ je to finančně úplně někde jinde. Elektřinu do domu musím mít vždycky takže proč ji nevyužít na vše. Je to jen o úhlu pohledu a myšlení. Ať si to každý probere ze svého hlediska a rozhodne se podle svého uvážení.
24. dub 2012 v 19:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lucie777 možná sem se špatně vyjádřil, ale kamna kolem 10tis bych si pořídil co se týká designu akorát tak do dílny, kvalita zpracování a šamotu prostě není žádnej zázrak.
@nova001 komín každopádně chceme, ale ne kvůli vytápění domu, na to bude elektrokotel a zda zdraží elektřinu nebo plyn nebo zavedou eko daň na tuhá paliva to stejně neovlivníme, jdeme do klasiky elektrokotel a radiátory, žádný dráty ani folie do podlahy nechci, zkrátka tomu nevěřím, že to bude mít bezproblémový provoz cca 40let.... Co se týká těch kame šlo spíše o vzhled, že právě ty levnější nevypadají moc vábně, ale každému se líbí něco jiného, že? emoticon Jinak ty co se líbily přítelkyni ze zlata opravdu nebyly, je zkrátka designovka emoticon http://www.centrumkrbu.cz/krbova-kamna/storch/etna Obývák v nově je docel velikej, tak snad se tam krbík vtěsná emoticon
24. dub 2012 ve 22:59  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @pavelcent
@nova001 závislost na elektřině je sice nevýhoda, ale ať si pořídíme jakoukoliv alternativu topení, tak bez elektřiny stějně topit nebudeme krom kotle na tuhá paliva a krbu bez výměníku.
Je to jak v tom vtipu:
Wikipedia: "já vím všechno!"
Google: "najdu všechno!
Facebook: "já znám všechny!""
Internet: "beze mne jste v prdeli...."
Elektřina: "tak se uklidníme, jo ?!"
emoticon
24. dub 2012 ve 23:08  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 Je to opravdu věc osobního rozhodnutí a náhledu. Vždycky tu budou skupiny, které upřednostní tohle a ti druzí zase tohle, ať už dle svých zkušeností nebo názoru jiných. Bůhví, co bude za x let. Buď toho budu litovat nebo ne. Pořád se něco mění a nevyhneme se tomu. Univerzálnost je pěkná, ale co je dnes univerzální. Každy skoro řeši něco optímáílního, ale víme, že nejoptimálnější neexistuje emoticon
24. dub 2012 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 Na poslední chvíli ještě řeším dle přání manželky otevřené schodiště do obývacího prostoru. Vím, že to pár lidí tady má. Vypadá to i pěkně. Mám dotaz, jak je to s hlukem, resp. zda např. při běžně zesílené TV či bavení to nahoře přes zavřené dveře ruší. Nebo i domací kino, které ale asi jde i slyšet přes strop. Nebo potom řešení dveří na chodbě, kdo má zádveří, Zda je dobré zachovat dveře, akorát je posunutou např. mezi malou koupelnu a techn. místnost a potom ještě do zádveří. Je to si dobré, že vám nejde hned chlad ze zádvřeří, ale zase vznikne taková menší chodbička. Nevím, nedokážu si to představit. Tak zda můžete poradit. díky
25. dub 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
premoribundus
Registroval se 9. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
premoribundus
Registroval se 9. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Praha.
 @ihisi I me se libi provedeni vzdusneho obyvaku s otevrenym prostorem zahrnujici schodiste. Zkusenosti s touto variantou v ramci RDR nemam, nicmene v jakemkoliv jinem dome prave toto reseni pusobi problemy s hlukem. Kazdy, koho jsem oslovil s tim, jak se vec ma nakonec potvrdil, ze nejvic hluku se nese prave schodistem. Dalsi nevyhodou muze byt unikajici teplo z prizemi, pokud zrovna nechcete vytapet i patro. Za vse hovori i provedeni luxusnich domu...nikde neni schodiste v obytne mistnosti.
25. dub 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @ihisi My otevřené přízemí nemáme, ale popravdě, když večer malá spí nahoře, tak musíme z obýváku do chodby zavírat, jinak je nahoře hodně slyšet televize nebo jiný ruch, pokud je tu třeba návštěva a ruší to. Mně by se to taky líbilo, ale nakonec jsem ráda, že máme ten obývací prostor takto oddělený.
25. dub 2012 ve 12:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
 @ihisi Zdravím, přidávám se k názoru že otevřené schodiště je pěkné, ale hluk tam dle mého bude určitě, my dveře do obýváků přiliš nezavíráme a nahoře je slyšet vše. Pokud se zavřou tak o.k.
25. dub 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš