Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @dejvi Ohledně SoSB a následných úprav. Ten systém se mi moc nelíbil. Před podepsáním SoSB jsme měli projekt a nacenění Novy101, kde byly základní úpravy dispozic místností. Technické "detaily" se příliš neřešily. Komunikace probíhala nejdřív zadáním obchodníkovi a pak konkrétnější věci mailem s projektantem. Nelíbilo se mi to, že první setkání s někým, kdo ví něco z praxe, je až na konečné specifikaci. A to už je celkem pozdě dělat zásadní změny v projektu. Obchodík třeba tvrdil, že nelze krb se zadním přikládáním, nerezový komín, atd.. Na KS jsme ještě měnili celý systém vytápění. Pokud jsem měl nějaké složitější otázky, tak se prostě řešili až na KS. Tím se může stát, že KS ještě výrazně ovlivní cenu oproti té podepsané na SoSB.
7. kvě 2012 v 10:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @dejvi Ještě ohledně termínu stavby. SoSB jsem podepisoval na konci června 2011, na konci dubna 2012 jsem se stěhovali. Takže 10 měsíců. Když podepíšete SoSB nyní, myslím, že ještě můžete dostat IQ 2013.
7. kvě 2012 v 10:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @dejvi Průchod suchou nohou z garáže do domu je fakt k nezaplacení. My máme dveře do garáže ze zádveří (nemáme technickou za garáží, takže do technické v domě by se nám dveře společně s pračkou a sušičkou nevešly) a neměnili bychom. Teď v garáži sice auto ještě neparkujem, používáme ji zatím jako skladiště a je super nemuset všechno nosit pořád venkememoticon

Pračku a sušičku máme jak už tu někdo psal - na sobě hned vlevo od dveří do technické, je tam na to akorát prostor.

Co se týká termínů, tak SoSB jsme podepisovali v březnu 2011 a v lednu letos jsme se stěhovali, bylo to bez týdne 10 měsíců od podpisu k nastěhování emoticon

Změny jsme všechny řešili až s projektantem po podpisu SoSB.
7. kvě 2012 v 11:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
 @dejvi My jsme sice z opačného konce za Prahou, ale máme to přes Pýchu z Boleslavi. SoSB jsme podepsali, aniž jsme ještě měli páru o tom, co budeme chtít za změny. Pak jsme dělali změny jako místnost za garáží, nad garáží, komín apod. Komunikace s projektantem po mailu super, napsala jsem, o jakých změnách bychom uvažovali a on mi k tomu připsal - samozřejmě přibližně - kolik by co stálo a podle toho jsme objednali půdorysné změny, zbytek se řešil až na specifikaci. Jinak pokud jde o stav. povolení, tak od té doby, co jsme začali vyřizovat první vyjadřovačky, to trvalo 3,5 měsíce.
7. kvě 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @vtk Moc díky za info i fotku pračky pod schody. Ta spíš je taky zajímavé řešení... Jste první, u koho to vidím... a jak velká Vám zůstala ta pracovna? Kolik m2?
7. kvě 2012 ve 21:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @romcovaklarka Taky díky za informace i my jsme se rozhodli pro spolupráci s OC MB, panem Pýchou a panem Nucem.
7. kvě 2012 ve 22:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @dejvi Pracovnu máme 8,71m2 místo 9,80. Kuchyň má potom tu výhodu, že nemá rohy..
7. kvě 2012 ve 22:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 Ještě dotaz, dělali jste si někdo geologicko-inženýrský průzkum podloží před stavbou desky? A kolik to stálo (ideálně u Prahy, neb zde to bude asi dražší). Já jsme před rozhodnutím koupit pozemek (oddělená část zahrady, kde sousedé zřejmě nějak načerno pod domem vedou kanalizaci (asi splaškovou i odpad). Aspoň sousedka to říkala (ale nic moc o tom neví) a je tam i takový dolík přes celou šířku pozemku (asi to není jen nerovnost, ale pravděpovobně to tam sedá nad tou kanalizací?). Tak jen váhám, zda do toho jít, abyhocm npak neměli problém tam tu desku udělat a aby nám dům nějak nesedal. Ale někde jsem četl, že ten průzkum trvá 2-4 týdny (vyhodnocení vzorků půdy apod.) a to mi realitka s prodejem nepočká, když je dost zájemců. Máte někdo s tím zkušenost? Jina ještě dotaz na problémy. Na ohlášku (ta by na Nova 101 měla stačit) je třeba mít podpis sousedů. Kdyby se ta sousedka s kanalizací a celkově šprajcovala, snad to neskončí tak, že tam stavět nebudeme moci? Řešili jste někdo nesouhlas souseda se stavbou? No před koupí pozemku se chci ujistit, že tam námi vybrnaou Novu 101 skutečně postavíme. Moc díky za tipy.
7. kvě 2012 ve 22:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @dejvi my máme spíž, bez odvětrání ven, a vůbec nechybí
7. kvě 2012 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @hop23 Taky zajímavé řešení. To ale máte původně velkou kuchyni. My jsme chtěli kuchyni zúžit, aby v chodbě byly vestavěné skříně. Ale spíž jste vyřešili elegantně.
7. kvě 2012 ve 23:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @rejdidlo trvejte na tom, aby byly ve smlouvě s RDR ošetřeny ve Váš prospěch sankce za nedodržení zákonné lhůty pro vyřízení jakékoliv reklamace....
8. kvě 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
 @pistanda řešete to roletami jako my
8. kvě 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
 @mejj naprosto stejná zkušenost.....jenom pro zajímavost - 1. srpna 2011 reklamováno podlahové topení ve spodní koupelně, v listopadu 2011 konečně přijel technik, že je nutná výměna termostatu, květen 2012 - stále čekáme......
8. kvě 2012 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
 @stratford připadá mi to jako nadstandart (stejně jako čerpadlo teplé vody), ale asi bych to do toho šel.....
8. kvě 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
 @bramborak 10 měsíců nevyřízená reklamace, Tak tohle mi udělat tak Ďásek opouští kancelář nohama napřed. A ty trvej na výměně podlahovky v koupelně, pokud prošvihli 30 denní lhůtu pak nejen že reklamaci uznali za oprávněnou, ale navíc máš stejná práva jako by se jednalo o vdu neodstranitelnou. Jak to udělají je jich problém. Napiš jim, že budeš postupoval v intencích §19 odst. 3 Zákona o ochraně spotřebitele a §622 občanského zákoníku a požadovat výměnu reklamovaného várobku s odkazem na ustanovení právní fikce – spotřebitel má stejná práva jako by se jednalo o vadu neodstranitelnou ....
Tím samozřejmě není nijak dotčentvůj nárok na náhradu škody, které z vady vznikla.
8. kvě 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
 @bramborak já bych ráda, ale potřebovala bych ještě kvalitní tiskárnu na penízky emoticon
8. kvě 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @pistanda Mluvíte o venkovních (vnějších) roletách? Kolik stojí? Taky jsme o nich uvažovali, asi hlavně do francouzských oken (neb všude by to stálo asi moc).
8. kvě 2012 ve 21:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @dejvi Okno v malé koupelně je výborná věc. Už kvůli prosvětlení, tak i větrání. Ale záleží, jak kdo to chce. My posunuli rovněž garáž dozadu i kvůli tomu oknu a rozšíříl jí o pár modulů, kdy vznikla tech. místnost. Je to ale za nemalý peníz emoticon .Původně jsme tam zamýšleli i pračku, ale manželka si to rozmyslela a dali jsme ji pod schody do další tech. místnosti, která je průchozí do garáže. Nemusí tak chodit daleko. emoticon V tech. místnosti za garáži bude bojler, centrání vysavač a prostor pro uložení či př. kutění emoticon
8. kvě 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @dejvi Já to viděl teď u kolegyně pračku se sušičkou na sobě a v pohodě se to vleze pod schody, hned vlevo za dveřmi. Jinak jak píše pavelcent, změny se dají provádět pořád, i po KS např. než se dostanete na požadované.
A průchod skrz TM do garáže je určitě dobrá věc. Nova 101 se dá rozšiřova o modul 60 cm, jak garáž tak dům, ale stoji to fakt nemalý peníz. Vhodné je třeba udělat rozšíření či prodloužení garáže a nechat si jí lépe zateplit.
8. kvě 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @ihisi Jojo, my se zatím rozhodli pro teplovodní podlahové vytápění a elektrokotel, rozšíření garáže (ideálně bychom chtěli i na šířku o 60 cm a na délku o 240cm, ale z toho 60 cm jen pro garáž a 180 cm pro technickou místnost - máme velké auto), to okno v dolní koupelně a průchod do garáže. Krom toho horní místnost nad garáží navíc. JInak naše úpravy dispozice jsou dost podobné tomu, co máte Vy (i změne francouzskýách oken a doplnění jednoho okna v obýváku apod.). Mohu se zeptat, kolik Vás vyšla 101ka v konečné specifikaci a co z atachnologie v otm máte? KLidně do IP. My ještě chceme rekuperaci, jen nevím jaký je rozdíl mezi pouze řízeným větráním /údajně cca 160 tis. Kč bez DPH) a rekuperací (cca 260 tis. Kč bez DPH). Já si myslím že to dražší má asi i nějaké rozvody tepla třeba od krbu apod., nebo je mezi rekuperací a řízeným větráním jiný rozdíl??
8. kvě 2012 ve 23:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @ihisi AJeště s tou pračkou - mám si to představit tak, že místnost č. 104 z Vašeho půdorysu, která je průchozí do garáže má tedy prostor pod schody, kam se dá ta pračka, že? Protože samotná tra místnost vypadá že je téměř jen na šířku dveří. A taky máte v nákresu vestavěné skříně (za "zmenšenou" kuchyní, jak to taky chceme) a nahoře. RDR ale vestavěné skříně nedodává, to jste řešili asi s nějakou místní firmou, nebo ne? A asi až po předání domu, jako zařizování, nebo snad i RDR má nabídku vestavěných skříní v nadstandardu?
8. kvě 2012 ve 23:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @dejvi Nova 101 je na ohlášku, sousedům stačí poslat doporučeně projekt s umístěním na pozemek, pokud se do 15 dnů nevyjádří tak souhlasí, podpis být nemusí. Průzkum sme dělali bagrem emoticon ale ve vašem případě kdy je nejisté podloží, tedy ty trubky by to asi chtělo nějaké sondy....
8. kvě 2012 ve 23:18  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 Na ocenění po KS ještě čekáme, měli jsme ji před 12 dny. Rekuperaci nemáme, to už by bylo asi na nás hodně. Kolegyně jí pravě má, ale zatím co vím, tak s tím měli nějaké problémy. Jinak z technologie navíc, u KS jsme se nechali přemluvit na centrální vysavač. Možná i kvůli krb. kamnům, které tam chceme. Jinak jsme nakonec zvolili podlahové vytýpění Fenx plus jeden Ecoflex do TM za garáží a přípravu do místnosti nad garáží.
Kuchyń jsme si udělali menší na úkor vestavěným skříním. Přemýšleli jsem i nad tím, že si necháme namořit schody, jelikož máme podlahy, dveře a zárubně v dubu, ale to nám nedoporučili, jeilikož se to časem ošoupe. To vyjde třeba asi na 15 tis. Kč. U KS ty ceny nad standard naskáčou, třeba u vstupních dveří nesmyslný příplatek skoro až 10 tis. za jiné vzhled plus kování atd. Takže jedny dveře cca 37 tis. Kč. Jejich standard je ale hroznej, jak v paneláku! Potom jsme i chtěli vatu do stěn u garáže, jelikož zateplení u ní je ošizené plus slabý polystyren. Myslím si, že je to dobrá investice. A potkal jsem kamaráda, který dělá v RDR, tak jsem mu říkal, ať mi tam toho nacpe víc, pokud na tom bude dělat emoticon
Na cenu se těším, protože vím, že asi se mnou švihne emoticon . Ještě teď jsem třeba posílal změnu na specifikátora. Jelikož jsme si dali stříbrné žaluzie vnitřní, tak nám řekl, že je vhodné dát stířbnou lištu ke stehování. To jsme si teď ale třeba rozmysleli, protože rámy ze vnitř jsou bílé a ta lišta by to asi narušila. Žaluzie už nebudou taková hrůza. No pořád něco emoticon
8. kvě 2012 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @dejvi Ano přesně tak, místo tam je přímo vlevo za dveřmi při vstupu z chodby. Právě ta kolegyně to má, koukal jsem na to a představoval jsem si ten průchod. Jinak ta místnost není zase tak malá, zbyde hodně místa i přímo pod stupni schodiště.
RDR je vám schopné zajistit cokoliv, ale hodně si za to připlatíte. Třeba pokud vám bude dělat kuchyň Lamont, což je jejich výhradní dodavatel, tak si tu skříň můžete domluvit u něho. Ale jinak vám ji udělá kdokoliv. To už je vhodné ale nechat po předání, není to nic složitého.
8. kvě 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @petrsv1000 @dejvi Jj, to bych doporučil určitě, možná už i při měření radonu, které budete k ohlášce potřebovat.
8. kvě 2012 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @ihisi radon je jasnej, ten ale zjistí jen ten radon, půdu jsme sondovali bagrem emoticon jsme ve hloubce 1m pod terénem a ještě budem navážet....
8. kvě 2012 ve 23:32  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @petrsv1000 jj, já to myslel tak, že někdo nabízí obojí. tak jsem navážel, asi 50 tatrovek, ale to jen protože, že kdysi si udělali naš pozemek průjezdný, než jsme ho kuoupili a trochu se propadl a držela se tam voda. Ale já ho stejně potřeboval i někde více zvednnout. Bál jsem se, že budu muset jít do pilotů atd, což by byla pálka. Ale nakonec to dopadlo v pohodě, tak uroven spodních vod u nás není tak hrozná.
8. kvě 2012 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @ihisi jo tak to jo... 50 tatrovek tak to je síla. ještě že u souseda na pozemku jich je složenejc tak 200 emoticon aspoň bude kde brát emoticon taky máme pozem pár čísel pod silnicí, takž musíme základy zvednout, pak budou včetně desky skoro 2metry, tak snad to bude stačit emoticon
8. kvě 2012 ve 23:42  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @ihisi A hypotéklu už máte vyřízenou, nebo ji budete vyřitzovat až na základě té konečné ceny, na kterou čekáte?
Co jste se rozhodli realizovat bez dodávky RDR a zajistzili jste si od jiných dodavatelů - asi základovou desku a něco dalšího?
8. kvě 2012 ve 23:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @petrsv1000 A proč navážíte? a na kolik ta sranda vyjde? U nás to není pod úrovní vozovky, jen je tam takový divný důlek na kterém si lidi z okolních pozemků kdysi asi udělali svépomocí odvod (snad jen dešťové) kanalizace, ale vůbec bych se nedivil, kdyby tam byl i odpad z koupelen a septiku. Nevím, jaké tam to podloží teda bude, ale jinak všude okolo jsou baráky, je to ve staré zástavbě.
8. kvě 2012 ve 23:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš