Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @setam13 Jaké lišty, myslíš asi v rozích obkladů. Tak ty máme plastové a žádný problém nebyl. Koupelny máme od Sika. No a na podlaze mezi chodbou a koupelnou máme kovové, připomínají mosaz a ty jsme vybírali při KS.
13. čer 2012 v 06:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
 @dejvi Jen doplním, že pokud banka nehradí plnou cenu domu, dává stavitel další zálohu min. 20 dnů před montáží.
13. čer 2012 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
 @jitule23 Jo jo, presne plastove v rozich obkladu emoticon A prosim mate je hranate nebo kulate? Nam tvrdi, ze kdyz plastove, tak musi byl L profil, tedy ze maji hranu a neni to pulobloucek.... Diky za zpravu
13. čer 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @setam13 máme půlkulaté, odpoledne dodám foto, trochu je to vidět v mém blogu ze stavby v dolní koupelně
13. čer 2012 v 10:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
Registrovala se 8. června 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 449 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
Registrovala se 8. června 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 449 příspěvků. Má 10 přátel.
 řešili jste někdo kouření chlapů po dobu stavby v domečku?
13. čer 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 @terisek77 Já jsem kouření řešila. Jsem nekuřačka a normálně jsem je požádala, zda by mi vevnitř nehulili. Sice na mě koukali divně, asi to lidi neřeší. Ale respektovali mé přání a chodili ven. To byl prosím prosinec. emoticon
13. čer 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirulina
10
Registrovala se 4. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 84 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jirulina
10
Registrovala se 4. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 84 příspěvků. Má 5 přátel.
 @terisek77 tak u nás chodili všichni automaticky ven a ani jsme jim to nemuseli říkat emoticon . Áha, ale koukám, že se to týká Rýmařova - stavěli jsme svépomocí....
13. čer 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
 @dracula asi je taky požádáme, mám spíš trochu obavu, když bysme je chtěli požádat o udělání něčeho navíc, mimo plán, aby se nekroutili.
13. čer 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
 @jirulina to jste měli šikovné chlapy, i když to nespadalo pod Rýmařov emoticon
13. čer 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
 @terisek77 @dracula To jsem rada, ze nejsem sama koho to trapi. Presne nad tim jsem uz take uvazovala. A jsem rada, ze to jde s chlapama vyresit i pres to, ze se stavi v zime. Nas to ceka taky tak.
13. čer 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fundys
1
Registroval se 4. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 16 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
fundys
1
Registroval se 4. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 16 příspěvků. Má 1 přítele.
 Zdravím. Chtěl bych se zeptat těch, co mají rekuperaci v Nova 101. Na jaký výkon je nastavena v případě rozsvícení světel v koupelně. U nás je to asi na 260 m3/h a to už je docela hukot v celém domě. Celkem dost to ruší. A na kolik máte nastavený výkon v případě běžně načasované výměny vzduchu?
13. čer 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @terisek77 Neřešili, hulí sice jak fabriky a my jsme nekuřáci, ale přešli jsme to, však se teď pořád větrá emoticon
13. čer 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @terisek77 My jsme kouření také neřešili, přestože jsme nekuřáci. V domě se stejně pořád větralo. Když už se dělali finální podlahy (koberce), tak už v domě myslím nekouřili, rozhodně to tu nebylo nikde cítit, když jsme dům převzali.
13. čer 2012 v 11:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @123abc Aha, můžeš tedy popsat jak pak ten model financování domu vypadá, třeba hypoteticky ten Váš, jestli se Vás to týká. Jakou zálohu tedy stavitel dává 20 dnů předem, v jaké výši? Díky.
13. čer 2012 ve 14:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
raidis
4
Registroval se 23. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Opava.
 @dejvi Ahoj, posílám ti přímo výtah z úvěrové smlouvy - odstavec:
Čerpání do Kč 3.100.000,-:
a) předložení Bance i) originálu zástavní smlouvy s úředně ověřenými podpisy, na základě které je
sjednáno ve prospěch Banky zástavní právo k nemovitostem specifikovaným v článku 7. odst. 7.1
bod 7.1.1 této Smlouvy jako Nemovitost 2, ii) kopie návrhu na vklad zástavního práva
vyhotoveného na formuláři Banky, opatřeného razítkem příslušného katastrálního úřadu s datem
podání návrhu na vklad a iii) originálu listu vlastnictví, který bude vydán nejdříve k datu podání
návrhu na vklad zástavního práva k předmětným nemovitostem a ze kterého bude zřejmé, že na
těchto nemovitostech neváznou žádná zástavní práva nebo omezení převodu nemovitostí, vyjma
Hypoteční úvěr Klasik do 100 % LTV (zam.) č. 501/01720/11 3/9
Úvěrová smlouva č. 501/01720/11/1/01
případů výslovně uvedených v ustanovení § 30 odst. 2 až 6 Zákona o dluhopisech a případů
akceptovaných Bankou. iv) Banka má dále k dispozici originál nebo ověřenou kopii žádosti o
zápis rozestavěné budovy do katastru nemovitostí opatřený podacím razítkem příslušného
katastrálního úřadu s vyznačeným datem podání žádosti, které musí být starší než datum podání
návrhu na vklad zástavního práva ve prospěch Banky. Právní vztahy zaznamenané na
předloženém listu vlastnictví nesmí být dotčeny změnou (na listu vlastnictví označeno písmenem P)
s výjimkou změn, které Banka akceptuje. Čerpání bude Klientovi umožněno pouze za podmínky,
že údaje o nemovitostech uvedené na předloženém listu vlastnictví a geometrickém plánu
potvrzeném příslušným katastrálním úřadem budou v souladu s předloženou zástavní smlouvou,
b) předložení Bance kopie uzavřené pojistné smlouvy – pojištění nemovitostí (příp. návrhu na
uzavření pojistné smlouvy akceptovaného pojišťovnou) a originálu dokladu o provedení vinkulace
pojistného plnění ve prospěch Banky z pojistné smlouvy - pojištění nemovitostí specifikovaných v
článku 7. odst. 7.1 bod 7.1.1 této Smlouvy, a to ve výši pojistné částky minimálně Kč 3 100 000,-
,
c) předložení Bance kopie dokladu o povolení zahájení stavby ve formě předepsané stavebním
zákonem nebo čestného prohlášení klienta, že zákon takový doklad nevyžaduje. Stavba se musí
shodovat s předmětem úvěru dle článku 1 této Smlouvy. Alespoň jeden ze stavebníků musí být
současně klientem,
d) předložení Bance originálu protokolu o aktuálním stavu rozestavěné nemovitosti, specifikované v
článku 1. této Smlouvy, vyhotoveného dle metodiky Banky. Čerpání Úvěru bude umožněno
pouze do výše 100,00% zástavní hodnoty nemovitostí specifikovaných v článku 7. odst. 7.1 této
Smlouvy a v tom čase zastavených ve prospěch Banky, stanovené Bankou ve smyslu ustanovení §
30 odst. 1 Zákona o dluhopisech, a za podmínky, že rozestavěnost předmětné stavby bude
odpovídat výši finančních prostředků na ni profinancovaných před čerpáním Úvěru. Aktuální
hodnotu zajištění Úvěru stanoví Banka a rovněž posoudí postup výstavby, zejména pak stupeň
13. čer 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
 @dejvi Stavitel musí min. 20 dnů před montáží poslat na účet RD Rýmařov celou částku, která jde přímo od něj (ne z hypotečního úvěru). Banka platí zálohu ve výši 90% ceny domu po odečtení toho, co již zaplatil stavitel, na základě faktury, kterou RD Rýmařov vystaví s termínem splatnosti 15. den po předání. Doplatek se hradí z hypotečního úvěru na základě faktury splatné do 10 dnů po nabytí právní moci kolaudačního rozhodnutí (souhlasu s užíváním stavby), nejpozději do 60 dnů od převzetí domu.
13. čer 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @terisek77 U nás jsme stavěli v prosinci, topili si nějakými elektrickými zářiči, takže zbytečně nevětrali. Nechtěla jsem, aby dům nasál kouřem. Možná v létě bych byla tolerantnější. My jsme od nich nic nadstandartního nechtěli, tak jsem se dovolila ozvat. .-) Přece jen jsem zákazník, který za dům platí. Člověk musí být asertivní.
13. čer 2012 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
corazonn
13
Registroval se 13. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 8 příspěvků. Má 6 přátel. Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
corazonn
13
Registroval se 13. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 8 příspěvků. Má 6 přátel. Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 Bydlíme v domku Nova 101 od října loňského roku a teď nám z ničeho nic přestala téct teplá voda, přitom v bojleru je jí dostatek. Máme ten 300l se solárama, neví někdo čím to může být? Teče jen velmi slaboučce, přitom studená teče normálně, myslím, že to může být tlakem v potrubí, ale nevim. Díky
13. čer 2012 v 18:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terezatp
Registrovala se 21. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 48 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
terezatp
 Dobrý den , budete někdo nějak řešit stříšku nad vchod. dveřmi ? To co nabízí RD Rýmařov pro Nova 101 se nám moc nelíbí a nevíme zda tedy nechat prodloužit střechu , když je to jen o dvě řady tašek . Děkuji
13. čer 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @terezatp
my máme prodlouženou střech a bohatě to stačí, máme ji prodlouženou jen nad půlkou domu
tady je foto:
14. čer 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terezatp
fotoportrét
fotoportrét
terezatp
 @wenigh A ty trámy jako podpěra tam musí být ? Já jsem právě nevěděla zda o ty dvě tašky to má cenu prodlužovat . Na dveře asi pršet nebude , ale na první schody asi jo. A taky máme tu Novu hodně upravenou a zepředu jsou jen vchodové dveře a nějak se mě nelíbí že by tam byl vedle nich okap. Tak právě nevíme. Děkuji
14. čer 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
 @terisek77 Páni, to mě nenapadlo s tím kouřením, ale děkuji za připomenutí, určitě je také poprosím, aby v domě nekouřili.
14. čer 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
7karel7
Registroval se 7. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
7karel7
Registroval se 7. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha - západ.
 @zdenekh Můžu se zeptat kolik cca ve vašem případě dělal sklon pozemku na úhlopříčce domu?
14. čer 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
 @terezatp my máme podobně jako wenigh také přidány dvě řady tašek jen v půlce domu, podpěry tam nemáme, říkali nám, že jsou nutné až od 3.řady. Když někdo stojí před domem a zvoní, tak nezmokne.
14. čer 2012 v 15:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
 Ahoj máte někdo zkušenosti s fa.stavba-servis,jedná se o obklady a dlažbu a sanitu.Dostala jsem na ně kontakt,mimo Sika a K-keramiky.díky
14. čer 2012 v 18:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
 Resili jste nekdo izolaci steny, tak abyste mohli pred ni dat krbovky? Planujeme je mit tak cca 20-30 cm od zdi a nevime jestli je nutne udelat nejake specialni opatreni v ramci stavby...
14. čer 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
 @setam13 Tak na tohle jsem se nedávno ptala @pistanda u fotky kamen, co má v albu, a prý nic nedávali... Ale oficiálně jsem se na to nikoho neptala. Je fakt, že při specce se nás ptali na kamna a jaká budeme mít apod., tak si říkám, že snad by to udělali buď automaticky nebo to aspoň navrhli, pokud by něco takového bylo z bezp. důvodů třeba...
14. čer 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 Mám dotaz na ty co už bydlí a mají rekuperaci. Je to hlučné? Jsou skutečně díky tomu znatelné úspory na nákladech za vytápění? A větrání okny omezujete? Zvažuji celkové náklady a kdyby nebylo na obojí, tak se budu rozhodovat mezi podlahovým teplovodním vytápěním v celém domě nebo řízeným větrání s rekuperací. Čemu byste dali přednost? Jak moc velká výhoda ta rekuperace pro komfort bydlení představuje? A když třeba smažíte řízky, vyčistí to rychle vzduch od přepáleného oleje, nebo otevřete raději okno v kuchyni?
14. čer 2012 ve 22:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @terezatp Ano budeme, viz. v albu pohledy. máme šikmé boky, cena kolem 14 tis. Kč. V případě bočního větru a deště to i tak trochu dopadne na dveře např., ale dá se už pod to pěkně schovat.
14. čer 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
 @dejvi Tak tohle dilema jsem řešil snad rok.
Spal sjem v domě s rekuperací a slyšel jsem ji, jen pokud byla puštěna na plný výkon.
Rekuperace se ekonomicky vyplatí jen pokud porovnáváš větrání okny co dvě hodiny s kompletní výměnou vzduchu v domě i v těch největších mrazech. Pokud v zimě větráš jednou denně a jen chvilku, tak se rekuperace ekonomicky nevyplatí. Pak už je to jen o komfortu a vlivu na vnitřní životní prostředí. Uvědom si, že dům má nepropustnou obálku a všechno zůstává uvnitř, kde se může vlhkost srážet...
Na druhou stranu pokud si ale přesdtavíš, že rekuperaci má v domě možná 10-20% lidí, kteří staví s RDR a bydlí už snad léta bez problémů....
Já nakonec do rekuperace jdu - třeba tím zlepším prostředí v domě a prodloužím jeho životnost. Omezovat větrání v létě rozhodně nebudu. To myslím, že bude rekup. vypnutá. V zimě dle podmínek.
Ale protože jem taky řešil cenu rekuperace s teplovodní podlahovkou, tak jsem nakonec šel do levné elektrické podlahovky, nechtějsem se vzdát komfortu teplé podlahy a stěn bez radiátorů. Na střeše budu mít FVE, abych si na elektriku vydělal emoticon
15. čer 2012 v 07:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš