Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
 @koste Kvůli klimatizaci je právě použitá nějaká větší jednotka, ale také od firmy Atrea. Proto tam byl ten příplatek. Nám tuto nabídku taky nikdo nedal. Zjistil jsem si to sám u Atrey a pak to vyhrknul na RDR emoticon. Do zítřka jsem v práci a pak máme pátek až neděle oslavu kolaudace, tak snad to stihnu v mezičase zjistit a napíšu přesný typ. Mám těch restů tady na MS už víc a nějak se nezvládám dostat k jejich dořešení... Takže všem kterých se to týká se omlouvám emoticon.
@georgek Na tuto variantu jsme se ptali již ve stádiu, kdy jsme přemýšleli jaký domek vlastně chceme. Už si nepamatuju kde (jestli OC Beroun, Mladá Boleslav, nebo Praha - prošli jsme víc center, protože jsme o stavbě domu přemýšleli opravdu dlouho a dlouho nevěděli co vlastně chceme) a tady nám bylo řečeno, že to nenahradí klimu a je to vlastně zbytečné. Protože tomu vůbec nerozumím, tak jsem se s touto informací smířil a orientoval se právě ke klimatizaci. Já osobně si nemyslím, že by to bylo zbytečné, ale jak píšu, nerozumím tomu a věřil jsem OC.
@terezatp Tuto variantu jsme ani nezkoušeli řešit, jelikož jsme chtěli využít právě rekuperaci, takže nedokážu poradit. Cenu psal microscan, tak mu musíme věřit emoticon.
@microscan My chtěli právě využít ty rozvody od rekuperace a popravdě řečeno mysleli jsme si, že to bude o dost lacinější a hlavně pro RDR proveditelnější, než klima do jednotlivých pokojů. Už takhle na to celkem koukali a nabídku zpracovávali opravdu dlouho. Říkali, že klimu nikdo nechce kvůli financím. Pro nás to ale byla investice, kterou bychom už nikdy do domečku dát bez většího zásahu nemohli a po zkušenosti s rekonstrukcí bytu, kde jsme šetřili na nesprávných místech jsme si tento komfort dopřáli emoticon. Jinak reverzní režim funguje taky, ale nevím, jaké jsou náklady (bydlíme od dubna a nestíhal jsem to ještě prostudovat)
5. črc 2012 v 10:21  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @petovi @bedulka11 @caarodejka @to.nejde Truhlíky jsme pořešili tak, že jsme odšroubovali dva šroubky od uchycení parapetů, do těch stejných dírek přidělali plechové "háčky" a na tyto pověsili truhlíky od Lebiše, které se tedy musely ohnout podle potřeby (u dvou oken jsem musel přidat další šroubky a rozměřit je, protože nevycházely tak, aby byl truhlík na středu okna). Teď jsou vlastně truhlíky opřené o fasádu a nestíní do pokojů.
Na fotkách ještě nejsou zatřeny poškození laku u truhlíku a u háčků. Dámy jistě pochopí, že truhlíky musí viset okamžitě a nějaké prodlevy spojené se zatřením poškozeného laku jsou nepřípustné a pánové prominou emoticon.
Když to vitěl pan Trpišovský z RDR byl celkem nadšený a říkal, že to bude dávat dál k dobru emoticon.
5. črc 2012 v 10:44  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @tomikno No to vypadá zajímavě, napřesrok to asi vyzkoušíme... Díky za tip!
5. črc 2012 ve 13:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
frantad (57 r.)
1
Registroval se 4. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
    Jirny, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
frantad (57 r.)
1
Registroval se 4. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
    Jirny, Česká republika
 Zdravím všechny majitele 101. Můžete mi prosím někdo poslat fotku provedení originální lávky na půdě. Ideální by byl celkový pohled a detail uchycení prken. Děkuji.
6. črc 2012 ve 22:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
koste
1
Registroval se 28. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
koste
1
Registroval se 28. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Region Praha - západ.
 @tomikno Díky za info a budu se tešit na informaci
7. črc 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @fifina18 Dali jsme větší okna, někdo dává i francouzské dveře nebo pžidává další okno.
7. črc 2012 v 15:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sisina34
Registrovala se 14. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 47 příspěvků. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
sisina34
Registrovala se 14. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 47 příspěvků. Region České Budějovice.
 Ahoj, chci se zetpat, kdo stavěl dům Locus 119 za kolik dní (tydnů) vám ho předali? Dík
8. črc 2012 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @koste Tak jsem konečně procitl ze slavícího kolotoče a můžu realizovat své sliby emoticon. Vzduchotechnická jednota je Atrea Duplex RB3 EC a venkovní kondenzační jednotka je FujitsuAOYR09LGC. Chladící výkon celého systému je cca 1,5 kW a teplota výstupního chladicího vzduchu je nastavena tak, aby neklesla pod 16°C kvůli nebezpečí případné kondenzace chladícího vzduchu ve VZT rozvodech. Do cca +2°C je možné v reverzním chodu používat jako předehřev vzduchu pro rekuperaci.
8. črc 2012 ve 12:35  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
microscan
2
Registroval se 16. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 80 příspěvků.
 @tomikno 1,5kW je strašně málo, tepelné zisky budeš mít v řádu 5-7kW, těmi 1,5 kW si samozřejměě pomůžeš, ale plnohodnotná klima to není,ae leší než nic smozřejmě
8. črc 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @sisina34 20 dnu presne od prijezdu prvniho kamionu.
8. črc 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kulickaduhova
Registrovala se 7. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
kulickaduhova
Registrovala se 7. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1 příspěvek.
 @tomikno mohu vědět, kde se dají sehnat ty "držáky" na květináče?
8. črc 2012 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
koste
1
fotoportrét
fotoportrét
koste
1
 @tomikno
Díky za informaci, díval jsem se na stránky Atrea, znamená to, že máte i teplovzdušné vytápění /takto tam jednotky Duplex RD definují, a kolik to tedy celkem stálo včetně té kondenzační jednotky Fujitsu? Znamenalo to nějaké zásadní zásahy do konstrukce domu?
Ta myšlenka mne zajímá čím dál více. Děkuji za jakékoliv info.
9. črc 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terezatp
Registrovala se 21. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 48 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
terezatp
 Měl jste někdo stavební dozor na základovku a jaká byla cena ?
9. črc 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sisina34
fotoportrét
fotoportrét
sisina34
 @locus tak to se máte. Dnes je to 27 den a ještě nemáme dodělanou fasádu , dlažbu, tedy ani sanitární keramiku, neni ješte vubec vymalováno, tim pádem ani položená podlaha. Mame externí firmu a to je fakt silá. Pan stavbyvedoucí tedy majitel firmy jen mlží už několikrát měnil termín předání. Na stavbě je jen pár lidí a těch pár lidí tím myslím tak 3, 4. Majitel firmy je už nutil i malovat a ty mu samozřejmě řekli, že se mu na to mužou vys...... Což chápů protože ti tam jsou na jinou práci. Tak schání malíře, protože mu prý minulý týden utekl malíř, který měl u nás malovat. To víme od stavebních dělníku. Tak všem přeji ať se na další co mají stavět dostane kmenová stavební firma RD Rýmařova, tam budete mít jistotu, že bude stavba včas a bez kecu. Tohle je fakt do nebe volající. I díky tomu všemu musíme pořád prodlužovat nájem, díky neschopnosti externí stavební firmy.
10. črc 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @sisina34 My meli taky externi stavebni firmu, 6 lidi na stavbe. Zalezi jak na koho natrefite, obecne je ale dano ze externi firma by mela byt kvalitou trosku lepe nez Rymarov, protoze 1/2 roku po predani za vse ruci ona a ne hned servisni oddeleni Rymarova. Tak at Vam to brzo dobre dopadne. Hlavne si vse dobre pri predani zkontrolujte a napiste si do predavaciho protokolu i tu nejvetsi pitomost ktera se musi dodelat a max. mesic na dodelani. Jednak to maji ve smlouve ze od 30 dne je za kazdy nedodelek penale.
10. črc 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @sisina34
@locus tak my máme kmenovou firmu a jedou jak fretky a makali i o svátcích a snaží se vyjít ve všem vstříc. Partu si holu´t zákazník nevybere emoticon Jen bych poukázal na vedení, že nejste spokojeni aby se polepšili emoticon Ale tak do těch 30dnů to snad stihnou ne ? emoticon
10. črc 2012 v 09:50  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sisina34
fotoportrét
fotoportrét
sisina34
 @locus
@petrsv1000 taky jsme tady měli třeba i šest lidí, ale jen chvíli, přes svátky většina odjela pryč a o víkendech ani nemluvě. Taky nechapememe chování stavbyvedoucího, pro mě ten člověk přestal být duvěryhodný, on to má na starosti, on to tam má koordinovat, on tam přijede jednou možná 2x týdně zhruba na hodinu a pak se vypaří. Už jsme to řešili i s RDR, samozřejmně tempo a přístup není v pořádku, protože podle RDR Locus je stavěn max. 20-25 dní, proto jsem se tady taky ptala těch co mají Locus. A jestě k té smlouvě, do 30 dnu má být hotovo, ale ještě mají + 10 dní a pak teprve mají penále. Ale jak říkám tak Locus se staví 20-25 max. dní, proto i pán z RDR tam vidí, že ta externí fa má nějaký problém. No tak uvidíme a necháme se překvapit emoticon Snad panu majiteli domluví emoticon
10. črc 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @sisina34 tak u nás maká kolem 10lidí postupně se střídaj, na střechu, vodu, na fasádu, ale pořád se něco děje... stavbyvedoucí tam také moc není, ale chlapy přesně vědí co mají dělat a když ne tak mu zavolají emoticon Tak snad vám to zdárně dokončí bez komplikací emoticon
10. črc 2012 v 11:46  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sisina34
fotoportrét
fotoportrét
sisina34
 @petrsv1000 jo, jo uvidime. Chlapi taky sice ví co dělat, ale když tam nemají dovezený materiál nebo je jich málo tak to je těžký, to mužou sice svýmu šéfovi volat jak chtějí, ale mají smolíka no a my tím pádem taky. emoticon
10. črc 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @sisina34 tak to je špatný emoticon materiál nám přivezli hned na začátku, pak už jen plovoučku a věci za Sika, ještě teda chybí dveře a koberce emoticon tak to je opravdu asi chyba v něm....
10. črc 2012 ve 12:02  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sisina34
fotoportrét
fotoportrét
sisina34
 petrsv1000: No to je, barva na fasádu došla a už čekamé přes týden kdy jí přiveze, včera chlapi počítali, že dají sanitu do koupelny samozřejmě to bylo domluveno se šéfem, ale dovezeno nic nebylo a pán co má vanu usadit a další věci, tak dnes už je někde jinde...... Nebo tedy má být jinde a tak to vypadá u nás. Jasný je, že během stavby jsou nějaké problémy, ale tohle je už moc a když už slyší člověk i komentáře od chlapu na stavbě, tak to 2x na duvěře nepřidá emoticon ale věřím, že se ke zdárnému konci dobereme
10. črc 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
 @sisina34 Tyjo tak to je fakt divný, nám přivezli taky skoro vše hned na začátku emoticon Tak držím palce, ať už to běží jak má...

Jinak u nás pracuje asi 5 nebo 6 stálých lidí a pak vždy přijede ještě někdo - elektrikář, vodař, dva nebo tři na fasádu apod.
10. črc 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
koste
1
fotoportrét
fotoportrét
koste
1
 @sisina34
To máte tedy pechacka, jak se jmenuje stavbyvedoucí, dáme ho na blacklist emoticon
10. črc 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @kulickaduhova Držáky (háčky) jsou vlastní výroba. Držáky jsou od Lebiše a jsou upravené doma v dílně. Truhlíky jsou samozavlažovací taky od Lebiše emoticon.
10. črc 2012 v 15:32  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @microscan Je pravda, že když se žena točí v kuchyni (třeba teď při oslavě kolaudace) a hodně lidí "lítá" pořád dovnitř a ven, tak to uchladit obývák, který je navíc na jih nestíhá, ale rozhodně to pomáhá jak píšeš emoticon. Jinak ale velká spokojenost. Když ještě zatahneme markýzu, tak při standardním provozu v domečku je tu při zapnuté klimě příjemná pohodička. Když klimu vypneme, tak nahoře je to šílený...
@koste Žádné zásadní zásahy do domu to neznamená. Pouze se jedntka nevejde do technické místnosti, tak musí být pod stropem v koupelně, což není úplně nádherné a koupelna se musela trochu zvětšit na úkor chodby (my zvětšili i technickou, aby nebyl schod na stěně), ale ta je i tak naprosto dostatečná pro průchod. Celkem rekuperace s chlazením (komplet) stála 211.542,- Kč. pokud budeš chtít, klidně se přijeďte podívat. Od Vás to není k nám tak daleko emoticon.
10. črc 2012 v 15:53  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @sisina34 my meli taky externi firmu. Zacali v deseti vcetne elektrikaru, kteri 2. den odjeli , v druhe polovine jich zustalo 5 a dodelali vsechno vcetne malovani. 13.den meli uklizeno a hotovo. Vazne zalezi na parte. My meli partu pana Machacka, ale toho jsme videli poprve az u predani. Budu vam drzet palce, at to nakonec mate vsechno v poradku dokonceno!
10. črc 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dasa3
13
Registrovala se 20. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Má 8 přátel. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
dasa3
13
Registrovala se 20. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Má 8 přátel. Region Opava.
 my měli také externí firmu . Dělali celý dům v 6 + elektrikáři, fasádníci... Předávali 14.den . Šéf se jmenoval Jiří Maňur. Pracoval s chlapama celou dobu a vše hlídal a řídil emoticon .. Jeli jak draci.. Pochvala partě Jiřího Maňura !
11. črc 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terezatp
fotoportrét
fotoportrét
terezatp
 Prosím měl jste někdo ten stavbení dozor na základovou desku a jaká byla cena ? Díky
11. črc 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @terezatp my meli. Platili jsme cca 3tis za tusim 9 navstev. Mel sazbu 280KC plus dopravne.
12. črc 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terezatp
fotoportrét
fotoportrét
terezatp
 @zuzicz ten náš chce právě 12 000 a to nám přijde dost
12. črc 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš