Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
 @lucie777 To jsi mě nepotěšila, no budeme muset nějak improvizovat emoticon
8. srp 2012 v 07:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @lidis Můžeš napsat, co myslíš tou "laminátovou katastrofou"?emoticon
8. srp 2012 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pistanda
58
Registrovala se 15. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 138 příspěvků. Má 30 přátel.
 Ahojky lidičky, dlouho jsem tu nebyla emoticon Už bydlíme v novém domečku emoticon Je to super emoticon
Ale trochu mě trápí vnitří dveře cca 4 - nemáte někdo zkušenost jak si je sami seštelovat - jdou ztěžka zavírat (spíš se musí bouchnout), děti je rozhodně sami nezavřou a v horní koupelně nám drhnou u zámku. Než budu volat servis, tak bych se chtěla zeptat, zda to již někdo řešil a nebo zkoušel sám! Moc vám děkuji za rady emoticon
8. srp 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @pistanda
musíte je vysadit a poštelovat panty přitáhnout, nebo povoli proste si s tím pohrát.
8. srp 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @pistanda my jsme to reklamovali už při předávání, to mě stavbyvedoucí ujištoval, že si to "sedne" ale nesedlo, takže jsme psali na servis, přijeli, seřídili, ted už je to v pohodě, jen nás pořád zlobí terasové dveře, které když je tepleji tak nejdou otevřít na ventilačku nebo naopak zavřít :-/ ty jsme reklamovali už před rokem a furt čekáme emoticon
8. srp 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @viky007 my jsme si nechali udělat výklenek v zádveří u pracovny - hloubka asi 40cm - máme tam lavice (botník). Kluci si tam pohodlně sednou a prostor se tím super zvětšil. Pracovna tím nijak neutrpěla - tu máme ještě zvětšenou o 50cm směrem do kuchyně
8. srp 2012 ve 12:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
antenmich
8
Registrovala se 11. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
antenmich
8
Registrovala se 11. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 @georgek ahoj, my jsme v podobne situaci jako vy. Ale jeste mame teda pred KS. Ale pozemek zatim v nedohlednu. Meli byt site zkolaudovany nejpozdeji do poloviny prazdnin, ale nic emoticon Nam rekli, ze bez siti to na ohlasku nejde a musi to jit pres stavebni povoleni. To ze pozemek neni nas zatim nevadi, ale chce to mit aspon smlouvu o smlouve budouci. Tak Vam drzim palce, at Vam to vyjde. Taky jsme meli zacit v zari delat zakladovku emoticon
8. srp 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kiriki1
11
Registrovala se 25. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků a 11 alb. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
kiriki1
11
Registrovala se 25. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků a 11 alb. Má 2 přátele.
 Můžu se zeptat jestli měl někdo dům i se základovkou od RD Rýmařov a jak to bylo náročné na tu kontrolu základovky? Případně i jiné info, co je jinak než když si zákazník dodává sám desku, kterou RDR přebere. Co jsem zatím četla na stránkách různé protokoly, tak se mluví o horní stavbě, ale pokud je dům nabízen i s deskou jako komplet, tak mne přece nějaké přebírání desky nemusí zajímat? Nebo je to jinak?
8. srp 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
 @kiriki1 RDR má na zákl. desky nasmlováno více firem. My měli k largu 98 od RDR zákl. desku zdarma a dělala nám ji firma STADE. Vše proběhlo v pohodě a RDR desku převzalo na poprvé. Žádný st. dozor jsem na ně neměl, každý den jsem je pouze přijel svým laickým okem zkontrolovat emoticon
8. srp 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
 @lucie777 K termínu nebo spíš rychlosti zhotovení desky - nám teda říkali, že týden by měla ta "spodní" deska schnout před nalepením hydroizolace...
8. srp 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jarka59
Registrovala se 8. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek. Region Ústí nad Orlicí.
fotoportrét
fotoportrét
jarka59
Registrovala se 8. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek. Region Ústí nad Orlicí.
 Zdravím. Máte někdo zkušenosti se seřizováním atypických pětiúhlých oken v podkroví NOVY 101. Bydlíme od podzimu 2009. Jinak jsme s domem spokojeni, ale ta okna jsme reklamovali každý rok. Je pravda, že obratem přijel někdo z firmy a okna seřídil. Otázka je jestli bude kování oken fungovat dobře i za pár let.
8. srp 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lidis
Registrovala se 8. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
lidis
Registrovala se 8. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky. Region Brno.
 @jahooodka ahojky, kvuli zaruce na podlahové topení v obývaku(elektricke po laminaty), jsme si museli vzit od nich i povrch, takze laminátová podlaha Haro. Tipuji ta nejlevnejsi co maji, ale netusili jsme ze to je fakt takovy des, podlaha pod kuchyni je vlnita(prý máme těžkou kuchyň, ale kuchyň je uplně normální standart),. misty jsou jakoby v rozku prizvedle spoje, misty ta podlaha nejakym zpusobem pne, takže trochu vlnobiti a také provozní škrábance po mesici katastrofalni,.. v byte jsme meli take plovoucku a nebyla v takovem stavu ani za 6 let. Takze zvažujeme co s tím, protože jsem z te podlahy vazně zklamana.
8. srp 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @lidis Díky, tak to jsi mě z mého pohledu uklidnilaemoticon My máme, doufám, kvalitní lamino QuickStep...
9. srp 2012 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
  • Stavím dům
 @dejvi Nakonec stavím s místní firmou. Základovka pod Locus C119 za 150 tis vč. 15 m přípojek vody, kanalizace, šachet a úprav terénu - nám mírný svah, tak budeme ze skládky zeminy na vedlejším pozemku dorovnávat. Požadavky na parametry desky RDR jsme neměnili.
9. srp 2012 v 08:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @georgek No to mi připadá jako senzační cena. Jakou má Locus C119 zastavěné plochu domu? Vletáku na RDR píšou 126 m2, ale to mi spíše připadá jako celková plocha užitková či obytná ale ne jako zastavěná. Ta by mohla být asi polovina, ne? Tak do 65m2. Nova 101 má 105 m2 a naše 122 m2, tak to bude asi o dost více, ale 150 tis. to by se mi líbilo.Na Novu 101 ti zpravidla čtu o cenách desek od 250 tis. Kč do 350 tis. Kč. Uvidím, jakou cenu nabídne RDR a taky teda zkusím poptávku.
9. srp 2012 v 18:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @michalamat Ahoj, centrál máme taky. Myslím si, že je je to dobrá investice. Akorát žena to chtěla bez štěrbiny, i když já jsem jí to rozmlouval. Specifikátor říkal, že je to možná taky trochu zbytečnost, že každý skoro má v kuchyni lopatku a smetáček, což my máme emoticon . Ale zase říkám si, že kolikrát se něco vysype a nemusíš tam čachrovat s lopatkou někde po kuchyni atd. I když zase mám strách, že by tam náš malej furt něco házel a strkal a já furt čistil ten koš s filtrem v TM emoticon . Máte jen jednu v kuchyni? Přemýšlím, že si jí tam necháme dodělat, ale montáž nám začíná 20.8. a je to už asi pozdě na to něco měnit. Potom už se to tam těžko dodělává, resp. skoro vůbec. Prý vyjde na 3 tis. Kč, asi bílá.
9. srp 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 Na stavbě máme partu pana Lejska. Neměli jste ho někdo na montáži? Můžete mi napsat prosím zkušenosti s jeho partou a s ním? Děkuji.
9. srp 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @dejvi Já si vzal u nás vyhlašeného člověka, který dělal několi desek pro RDR. Oslovil jsem hodně firem, ale když slyšeli RDR, tak prý že ne, že se bojí těch tolerancí atd. Deska nás vyšla trochu dráž, dalo se určitě ušetřit, ale zase ta jistota. Máme plochu desky 110m2 - Nova 101, nechal jsem si udělat přípojky (voda 40m, el. 21m, kanalizace vč. výkopu a uložení ČOV, 18m). Dale jsme v ceně měli budku na elektro, její revizi, připravu na připojení zvonků, brány a zákop chráničky na datový kabel. Celkem jsme platili 350 tis. Kč. Je to hodně, ale bylo to s přesností na 1 mm, rovinatost rovněž v toleranci kolem 1 cm. Jinak vím, že svépomocí se to dá zvládnout s těmi přípojkami v rozmezí 260-300 tis. Kč, ale zase mít ten čas! Odvaha ale k tomu byla emoticon Další firmy, které i pro RDR dělali se zhruba pohybovali u nás na stejné úrovni.
Jezdil jsem skoro každý den na kontrolu. Kubíky betonu asi sedli, to jsem si ale nedokázal pohlídat skrz prac. vytíženost. Ale deska je pěkná emoticon , uložím potom foto. Jo, voda na kropení byla zdarma emoticon. Nemáme totiž šachtu, vodoměr bude v TM. Zatím ho mám v pracovně emoticon. Prý si jí můžu vzít kolik chci, toť od vodařů emoticon
Jinak si dělám vyb. řízení na příjezdovku, možná půjdu do toho i sám. Zatím jsem měl nabídky 800 Kč - 1200 Kč na m2. Doporučené vyhloubení do 40cm, z důvodu pevnosti a stability dlažby. Připadá mi to moc, ale asi něco na tom bude.
9. srp 2012 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @stokkers Včera jsem oběhl firmy, co se zabývají krby atd. V jednom jsme měli dlouhý dialog. Měl jsem už vybrané, s ext. přívodem vzduchu a výkonem 4kW. Což stačí. Je to myslím Hass and Sohn. Jsou to konvenční. Je fakt, že člověk vybírá podle toho, jak je bude využívat. Zda jako podružný zdroj topení např. nebo zda jen na občasné zatopení a čumění do toho. Já jsem řekl, že nějak tak obojí. Tak prý nemám vybírat nějaké plechovky konvenční, ale vybrat si už akumulační. Ty výjdou cca od 30 tis. Kč (záleží na výkonnosti akumulace). Nabízel mi např. takovou věž za 100 tis. Kč, ale to už je mazec. Něco ale na té akumulaci je. V konvenčních člověk zatopí jednou a potom větrá. Kdežto prý ty akumulační člověk využije jak na zpříjemnění, tzn. čumenda, romantika při pěkně plápolajícím plameni z jednoho špalku a zároveň dlouhodobější vytápění. Tož máte někdo s tímto zkušenosti? Tzn. plecháči či keramiky a akumulační s keramikou?
9. srp 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @ihisi My měli p. Lejska a naprosto bez problému a 100% spokojenost. Pracují u něj nezaměstnanci RDR a to je dle mě ta největší výhoda - nedovolí si udělat chybu, protože by je to pak vyšlo dost draho emoticon
9. srp 2012 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
  • Stavím dům
 @dejvi Jeee, moc se omlouvám za chybičku. Tahle cena by byla bomba, ale realita je o 100 tis jinde emoticon Cena vyšla na 250 tis. Což se pohybují +- i ostatní. Rozměry cca 12 x 7,6 metru, tzn. 91 m2.
10. srp 2012 v 07:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
 @ihisi Taky máme CV. Původně jsme uvažovali taky o štěrbině, ale co je mi proti srsti, tak smeták v domě, když si vždycky představím ten prach. Nakonec jsme si dali do kuchyně tzv. Vroom, je to schované v jedné skříňce, hadice má 7m, v pohodě se dostane kamkoli, jakýkoli drobek, stačí jen vytáhnout a jeto. V zádveří máme Wally flex a naprostá paráda, ten jede snad pořád, neustálé smetí z bot, hlína - doporučuji.
10. srp 2012 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
 @ihisi My máme tu kovovou, - nerezovou nevím přesně, říkal pán že to bude lepší než plastová když se do toho "kope" emoticon vyšla taky kolem 3tis. a je to super, máme za ledničkou schované koště a k tomu se během minutky vše namete.. Věřím, že Wally flex v zádveří se taky hodí, tam bych mohla vysávat nonstop emoticon
10. srp 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @ihisi taky jsme měli pana Lejska a naprostá spokojenost. Chlapi jsou v pohodě emoticon
10. srp 2012 v 08:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 Co se týká centrálního vysavače, tak my ho vzdali. Jelikož máme přízemní dům, šli jsme do koupě robotického vysavače. Je funkční v době, když nikdo není doma. Projede celý dům. Máme denně vyluxováno bez práce, mnohem méně prachu v domě. Pokud nadrobíme třeba v kuchyni, mám ruční vysavač. Jsem totálně spokojená. Do centrálního vysavače bych nešla.
10. srp 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @gabka32 Ahoj Gabi, s těma dveřma asi neuspějete, holt je to plast a když do něj peče slunko tak se kroutí. Myslím, že i kdyby to seštelovali, tak to při velkém rozdílu teplot bude dělat zase. Nám terasovky, když je peklo, taky drhnou při otevírání, manžel to občas trochu poladí, ale nijak zvlášť to na ty rozpečený rámy nepomáhá. Hlavně aby netáhlo v zimě.
10. srp 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @ihisi Pan Lejsek stavěl nám je jsou skvělí!!! Ochotní, profesionální a šikovní! Naprostá spokojenost!
10. srp 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @dracula Je to věc názoru - my CV máme, naprostá spokojenost, už jen pro to, že výfuk vzduchu jde ven a nevrací se do místnosti. Manipulace s hadicí, je někdy jak s divokým hadem, ale jak bych tahala klasický vysavač po schodišti, teda netuším.
10. srp 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @petovi Já bych taky nechtěla třeba robotický vysavač do patrového domu. Přízemní dům, který máme, je něco jiného. Celý dům je denně uklizen. Sice mám prach v nádobě vysavače, ale denně ho vysypu a je fakt prachu v domě méně. V patrovém domě bych musela robota tahat z patra do patra a musela bych ho buď zapínat střídavě v patrech v době nepřítomnosti nebo poslouchat jeho hučení v době, kdy jsem doma, abych měla denně uklizeno všude. Takhle o robotovi nevím. Je zaparkovaný a tiše čeká, až přijde jeho chvíle, až páníčci nebudou doma. emoticon
10. srp 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
 @viky007 Na kolik vás vyšel vroom? Taky mi to přijde jako dobrá vychytávka, ale jestli si RDR řekne za trubky a montáž další třeba 3tis, tak 9tis se mi za to dávat asi nechce..
10. srp 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš