Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

5. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ajlavjurdr
Registrovala se 24. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 15 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
ajlavjurdr
Registrovala se 24. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 15 příspěvků. Region Praha.
 @montaznik co je to fc tam je taky rýmařov
24. říj 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
 Ahoj,
chtěla jsem se zeptat těch, co už mají postaveno. Také máte vypínače v koupelnách výše než v ostatních místnostech?
24. říj 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kiriki1
11
Registrovala se 25. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků a 11 alb. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
kiriki1
11
Registrovala se 25. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 17 příspěvků a 11 alb. Má 2 přátele.
 Zdravím všechny stavebníky a chci moc poděkovat za všechny informace a rady, které jsem zde našla. Dnes začínáme stavět, tak doufám, že vše bude OK.
25. říj 2012 v 06:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
 @pvratny Nám bylo doporučeno případné dvojí rozvody vody řešit až na stavbě, RDR za to chce nehorázný peníze, ale zas na druhou stranu při montáži z naší zkušenosti ze změn nemají radost, nicméně dvojí rozvody do kuchyně nám udělali, většinu materiálu měli s sebou, něco jsme dokoupili.

@machja Vypínače máme stejně vysoko. emoticon

@kiriki1 Hodně štěstí při stavbě a dodej fotky! emoticon
25. říj 2012 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @lucie777
Příplatek za dvojitý rozvod vody 4.500,- Kč bez DPH mi nepřipadne nehorázný emoticon
25. říj 2012 v 08:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
joginek
Registroval se 25. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
joginek
Registroval se 25. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Ostrava.
 Ahoj, libi se mi NOVA101 ale bohuzel nikde v okoli neni vzorovy dum a jet se mi na druhou stranu republiky neni mozne. Jaky mate pocit z vnitrich prostor - jsou dostatecne. Sirka domu cca 7m se mi zda docela malo a pokud se muzu zeptat jak vypadaji podkrovni pokoje? Jsou dosti prostorne pro dva pokojicky. Mame dve male deti a chci aby krome postle skrine a stolu aby meli i nejaky prostor na hrani. Pokud mate nejake fotecky interieru muzete poslat odkaz? Sjizdim internet a hledam virtualni prohlidky kde muzu videt jak to vypada. Porad spekuluji co vylepsit a sleduji tady diskuzi ruznych uzivatelu.
Diky za info
25. říj 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @joginek Myslím, že na úklid je to tak akorátemoticon My jsme v přízemí větší prostor vyřešili odstraněním příček, pokoje v první patře by samozřejmě mohli být trošku větší kvůli šikmině, ale i tak jsou dostatečně velké, je to o zvykuemoticon Pro děti, když budou mít každý jeden pokoj s jednou postelí je to určitě dostačují prostor i pro hraní. Mrkni ke mně do albaemoticon
25. říj 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @pvratny Do budoucna je dobré si udělat alespoň přípravu rozvodů, i kdyby se nikdy nepoužila. Je dobré si předem ověřit kvalitu a tvrdost vody a podle toho se rozhodnout zda vodu použít jen na WC nebo i na pračku, myčku, sprchu. Speciální filtry nebo nutná úprava vody může nyní vyjít draho, ale kdoví jak jednou voda podraží emoticon

Taky počítat s případným místem na technologii uvnitř domu - zda mít vodárnu v domě (hluk) nebo oddělené čerpadlo ve studni včetně tlakového spínače/regulace (nezapomenout na el. kabel z domu). Na záchody je většinou nutné použít expanzní nádobu kvůli pomalému odběru atp. Je dobré si nechat přivést zvlášť pitnou vodu do kuchyně - pytítko, pro případ že se bude používat voda ze studny v celém domě. Taky pozor na zemědělce v okolí nebo přívalové deště, které mohou vodu ve studni znehodnit.
25. říj 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @joginek My řešili při rozhodování stejný problém a byli jsme se i kvůli tomu podívat v jednom domě u Prahy. Zdálo se nám, že na pokojíčky je ten prostor akorát. Tzn., že se tam lecos vejde, ale zároveň se to dá rychle uklidit. Jen jsme se rozhodli, že zadáme horní okna v kšiltu udělat dělená. Tak, jak jsou standardně, se nám to zdálo jako vizuálně moc velká masa, kde se špatně ovlivní stupeň větrání a dítě by mohlo mít problémy s manipulací.
25. říj 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @stokkers vrtáky 2x, penetrace, polystyreny 5 a 3 cm tloušťka lepidlo hmožděnky, nizkoexp. pěna, perlinka + rožky cca 5.500,- až 6000,-, řešil jsem potom dekorativní omítku marmolit, ta vyšla tak 4.300,- i penetrací (ta byla 300 Kč, omítky zrno 2mm - 2x 25 kg, 1x 15kg), práce no asi 2000 tis. Kč. Bylo to svépomocí - vykopy, lepení atd. něco známí. Cca celkem, takže myslím kolem těch 13. tis. Kč.
25. říj 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @tomikno No podlahu chci teď realizovat. Vychází to tak na 1,1 m3 betonu. Polystyren mně bohužel po nich žádný tenký nezůstal, takže to asi čistě nechám vylít přímo na desku, kterou ještě natřu hloubkovou penetrací. Právě mě ale zajímalo, zda mám nějak izolovat ještě stěny či zda to k něčemu bude. A jak řešít spád? U vrat to bude asi 5 cm (bez obkladů), u zadní stěny plánuji tak 7cm. Nevím, zda je to hodně či málo pro odtok vody či tajícího sněhu z auta. TEn kubík si nechám asi přímo dovézt než se drbat s malou míchačkou míchačkou. No uvidíme. Jak jste potom řešili ukončení a přechod na venkovní dlažbu? Dává se tam nějaká lišta či přechodka? Vím, že už se to tady řešilo někde. Jinak řešil jsem příjezdovku, ceny se pohybují tak 1000 Kč/m2. Měl jsem i možnost 800 Kč, co je hodně dobré, ale jsou vytížení a prý až v prosinci a to možná emoticon. Takže budu asi řešit první hrubou práci, skrývku a makadan.
25. říj 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
 @joginek Ahoj, mně to přijde velké akorát, bydlíme zatím s 2 dětma - 9letou slečnou a 1,5ročním klukem. Pokoje mi přijdou docela prostorné, vzhledem k tomu, že my jako děti jsme měli pokojíky o něco menší. A hlavně aspoň teda ze své zkušenosti vím, že si stejně málokteré dítě hraje ve svém pokojíku, ale všichni se naštosují v obýváku emoticon Kluk teda v pokojíku zatím opravdu jen spí, ale holka tam dělá úkoly a občas si tam i hraje a přijde mi, že tam má místa dost - má tam právě psací stůl s židlí, postel jedenapůl-lůžko a velkou skříň a místa zbývá na podlaze celkem hodně na různé "projekty" emoticon
25. říj 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @ihisi on právě psal že umistíl polystyren ke zdi ( ten co jim zbyl ) na zem bych nic nedával, jen přímo beton. Jinak spád plánuji cca 1cm, stějně budu auto parkovat venku, garáž bude na moto a ostatní emoticon Jinak beton si namíchám sám, když už sem míchal 11m3 do bednění tak ten jeden mě nazabije emoticon sice víc práce ale za méně peněz emoticon
25. říj 2012 v 15:43  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
 @lucie777 My máme právě v koupelnách vypínače vyš než v ostatních místnostech, docela mne to štve, protože jinde si dcerka sama rozsvítí, ale do koupelny musím s ní emoticon
25. říj 2012 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
 PROSÍM, MOC, vy, co bydlíte, máte vypínače ve všech místnostech ve stejné výšce? My máme v koupelnách výš a docela mne to štve emoticon
25. říj 2012 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
 @machja Taky máme v koupelně víš, měli jsme si to ohlídat při stavbě.
25. říj 2012 v 17:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
 @ramokry Já to nechápu, tak když dělám vypínače, tak snad všude stejně emoticon Bydlíme cca 3 týdny a toto mi vadí, navíc začal kapat záchod, tak jsem zvědavá, co ještě bude emoticon
25. říj 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
 @pavelcent Po celým domě? Tak to je dobrá cena, to kdybych věděla, no holt pan Radil neporadil vždy nejlépe.. emoticon
25. říj 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
 @machja Tak jí dej do koupelen nějakou stoličku, aby si mohla rozsvítit taky sama. emoticon
25. říj 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
 @lucie777 To by šlo, ale zase mít hned u dveří stoličku, abychom o ni nezakopávali emoticon Já byla právě nadšená z toho, že ty vypínače jsou tak nízko a tohle mi tu radost kazí emoticon
25. říj 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @zuzicz Udělal jsem to stejně - ke zdem polystyren, vylít betonem, dvojitá vrstva nátěru, 2 týdny zatvrdnout nátěr, postavit regály a hotovo a může se parkovat....
nechal jsem si vyměnit anodu v solárech s lepší antikorozní ochranou, tu co tam dávaj má živ. 2 roky:( ......jo a předělání c. vysavače na použití pap. sáčků-pytlů (jsou docela drahý...) mě vyšel na pětikilo:( ...jinak chválím RDR za odstraňování závad v rámci reklamací...rok nic, teď musím uznat, jako že jo.....
25. říj 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maison
49
Registrovala se 12. května 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 139 příspěvků. Má 24 přátel. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
maison
49
Registrovala se 12. května 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 139 příspěvků. Má 24 přátel. Region Plzeň.
 @machja Tak jsem proběhla celý dům a poměřila výšku vypínačů a máme je taky pokaždý jinakemoticon Už mě to tuhle napadlo, protože když jdu po tmě do horní pracovny, tak se na vypínač nemůžu trefit, je o kus níž, než ostatní vypínače...Ty naše jsou někde ve výšce 99cm, někde 110 (což už rozdíl je)....
25. říj 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kiriki1
11
fotoportrét
fotoportrét
kiriki1
11
 @lucie777
nějaké foto jsem dala do alba
25. říj 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
 Zdravím,chci se zeptat,byli jste při zahájení stavby u toho celý den? Děkuji moc
26. říj 2012 v 06:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @rejdidlo My jo, to je zážitek na celý životemoticon Samozřejmě jsme to pozorovali z úctihodné vzdálenosti a byl červen, takže bylo teploemoticon
26. říj 2012 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
 @machja To je taky fakt, tak holt budeš muset chvíli vydržet, než vyroste.. emoticon

@maison já ty naše vypínače snad taky přeměřím.. emoticon

@rejdidlo Taky sme tam byli celý den, je to vážně zážitek! emoticon Navíc kdybys chtěla ještě něco změnit, elektriku, topení, tak aby se to stihlo..
26. říj 2012 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kiriki1
11
fotoportrét
fotoportrét
kiriki1
11
 @rejdidlo
my měli zahájení stavby včera a byli jsme tam celý den (teda manžel, já musela vyzvednout děti ze školky atd., ale jinak jsem tam byla taky) a nepozorovali jsme to z uctivé vzdálenosti, ale tak jak jsme chtěli, fotili jsme, co jsme chtěli, stojí to za to. Manžel má dovolenou 10 dní tak po tu dobu tam bude (1. chce tam být, 2. může konzultovat, 3. ohlídá, co je potřeba), já mám dovolenou jen na první dva dny (víc nedostanu, ale jinak bych tam byla taky - nejen, že je to můj dům, ale i mne to zajímá).
26. říj 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 @machja U nas je to po dome v ruznych vyskach, vetsinou zacinaji 100 nebo cca 108cm nad podlahou. Obvykle, kdyz jsou dva nad sebou. tak nizsi je 100. Ale mame i par samostatnych vypinacu, ktere zacinaji jak na 100 tak na cca 106 a pritom jsou metr od sebe. V dome jsme kratce a porad si zvykam resp se pletuemoticon Co me vadi je fakt, ze jsou vsude vypinace nad sebou a nikdo nas na to neupozornil. Planovali jsme je vedle sebe a na stavbe uz s tim bohuzel neslo nic delat. Kvalita Legrand vypinacu mi taky neprijde zrovna uchvatna, sem tam jakoby drhnou, schodistaky jdou v porovnani s jinymi tezce.

U obyvaku mame dokonce i 5 vypinacu nad sebou od vysky 93 do cca 130. Zrovna svetlo pro chodbu je az nahore takze deti maji smulu. Kdybychom to vedeli predem, tak je naplanujeme uplne jinak.

Prekvapil nas i zvonek na fasade vedle vchodovych dveri, vzhledem k tomu, ze dum je za plotem. Pry stacilo rict, ale nevedeli jsme to... mozna k brance poridime dlouhou tyc emoticon
26. říj 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @vinoraci co se týká vypínačů tak vodorovně je nedělají z důvodu vnitřních dřevěných výztuh, museli by je vyřezávat, takto to mají i v ukázkovém domě, taky sem to tak nechtěl, ale bylo mi to právě vysvětleno, zásuvky sem si nechal dát vodorovně. Zvonek jste si mohli dát k brance ( přípravu ) na to vás mohl upozornit. Já osobně bych tedy mého specifikátora vyrazil na hodinu emoticon za to co radil.....
26. říj 2012 v 10:11  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @machja nevím jak vysoko je máte v ostatních místnostech ale v koupelně musí být dle normy min 120cm nad podlahou.
26. říj 2012 v 10:13  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš