Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

10. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 236 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 236 příspěvků. Má 4 přátele.
 @vinoraci Nás se tedy ptali jak je chceme dát, máme je všude vedle sebe, prostě to bylo takhle naspecifikováno, tak to tak udělali, ale hodně jsme je sledovali při stavbě, nebyli jsme tam celý den, ale vždycky večer jsme to obešli, řekli co bychom chtěli případně předělat, zároveň nám řekli co budou druhý den dělat a rovnou jsme dohodli jak co chceme, a tak to šlo celou stavbu. V koupelně jsou vypínače výše, protože je prý na to nějaký předpis, to nám aspoň tvrdili montážníci, prý kvůli vodě, a tak. Jinak nemám změřeno, ale připadnou mi tak cca ve stejné výšce po celém domě. Ve specce jsme měli výslovně napsáno - vypínače vedle sebe, dokonce se nás na to i ptali.
26. říj 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @petrsv1000 No všechno jde, když se chce. U nás s tím žádný problém nedělali. Prostě jsou vedle sebe, a v obýváku dokonce ve dvou řadách, protože tam máme i nějaké ovládání na terasu (pergola, přídavná světla, atd.). Nikdo se nám ani slůvkem nezmínil, že by nešli dát vedle sebe.
26. říj 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
 @vinoraci Tak my máme vypínače v zásadě stejně, resp. tam kde jsou dva nad sebou, tak ten spodní je cca 99 od země a kde je jen jeden, tak je cca 106 od země. To vše tak plus mínus 1cm, což mi přijde v pohodě, stejně tak je to i v koupelně. Zvonek jsme si schválně nedali, protože si dáváme bezdrátový, ale rozhodně se nás ptali, jestli ho budeme chtít a jestli ho mají vyvést k bráně. A vypínače nad sebou, to nám taky při specce řekli, že to jinak nejde kvůli trámům, tak jsme to neřešili a dneska už jsem si na to zvykla, že mi to nijak nevadí...
26. říj 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 My máme vypínače všude vodorovně vedle sebe. Svisle nad sebou jsme je nechtěli. Má to jen tu nevýhodu, že je museli umístit mimo hranoly ve stěnách takže nejsou ve všech místnostech ve stejné vzdálennosti od zárubní, ale zvykli jsme si. Toto řešení jsme si vybírali u KS a dolaďovali na stavbě.
26. říj 2012 v 10:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @viky007 jo jasně, že to jde, ale je to pro ně komplikovanější, tak sem nad tím mávl rokou, je to jenom o zvyk....
26. říj 2012 v 10:43  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @petrsv1000 Nám se nikdo ani slovem nezmínil, že by to bylo komplikovaný, takže jsme to neřešili a považovali to za hotovou věc.
26. říj 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @viky007 vždyť řikám, že ty specifikátoři stojej za..... emoticon
26. říj 2012 v 11:02  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @petrsv1000 To bych neřekla, my osobně si nemůžem stěžovat. Vždycky záleží na koho člověk narazí, nejde všechny házet do jednoho pytle.
26. říj 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @viky007 jo to samozřejmě ne, ale ten náš stál za prd, vše sem si musel v podstatě vynutit.... jenže ne na vše si člověk vzpomene, na něco sem se nechal ukecat a teď toho lituji... no alespoň mám zkušenost na další barák emoticon
26. říj 2012 v 11:36  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
joginek
Registroval se 25. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
joginek
Registroval se 25. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Ostrava.
 Ma nekdo z Vas rizene vetrani v dome co ted RD nabizi a jste s tim spokojeni nebo je lepe investovat a dodelat rekuperaci taktez ci neco jineho. Hodlam stavet 101 a premyslim co je lepsi a co ne. Di kza rady
26. říj 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
 @petrsv1000 Taky s manželem ve srandě říkáme, že až budeme stavět někdy další dům, tak něco uděláme jinak a budeme vědět na co dávat pozor emoticon
26. říj 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ajlavjurdr
Registrovala se 24. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 15 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
ajlavjurdr
Registrovala se 24. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 15 příspěvků. Region Praha.
 tak kolik si mám dát teda ty zásuvky?
26. říj 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ajlavjurdr
fotoportrét
fotoportrét
ajlavjurdr
 jestli mě ty vypínače takhle podělaj,tak to jim teda nedaruju
26. říj 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
setam13
1
Registrovala se 4. července 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 85 příspěvků. Region Praha.
 @machja Tak to jsem rada, ze v tom nejsme sami. Ono asi ne nadarmo se rika, prvni dum prodat a druhy stavet pro sebe ;)
26. říj 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
 děkuji moc všem co napsali za zkušené rady.Já tý dovči nemám zas až tolik,tak uvidíme.Ale asi to bude fakt pěkný zážitek,který si nenechám ujít.Díky
26. říj 2012 v 17:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ajlavjurdr
fotoportrét
fotoportrét
ajlavjurdr
 @rejdidlo no to si piš---já už se taky těšim emoticon
26. říj 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
 @ihisi @petrsv1000 Přesně, jak píše Petr. Polystyrenové proužky jsem dával pouze ke stěnám. Beton jsem nepenetroval a ani zedník který mi dělal podlahu jí penetrovat nechtěl. Podlahu mám rovnou bez spádu. Garáž totiž není garáž, ale dílna a parkuju tam akorát motorku, zahradní traktůrek a akumulační nádobu od krbu emoticon. Navíc prodloužení (cca 10 m2 bude sloužit jako letní kuchyňka s oddělenou toaletou, umyvadlem a sprchovým koutem, takže spád by byl na škodu. Ten sprcháč je pro zvířata (psi), jinak zbytek pro nás, aby se při nějaké zahradní párty nemusel nikdo zouvat kvůli průchodu přes dům. Kolik betonu jsem potřeboval už si nepamatuji, ale myslím, že to bylo víc, než 2 m2. Dělá to ale ta prodloužená garáž... Rozhodně bych to ale nemíchal (asi jsem na to línej emoticon ). Nechal jsem si namíchat nějaký lepší beton a skoro bych řekl, že dlažba už byla zbytečná. Stačil by nějaký nátěr a podlaha by držela. Dal jsem ale na rady odborníků a dle mého utrácel zbytečně za dlažbu. Zase to ale hezky vypadá emoticon.
26. říj 2012 ve 23:20  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petralucie2011
14
Registrovala se 10. července 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 8 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
petralucie2011
14
Registrovala se 10. července 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 8 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
    Region Beroun
 Tak jsme včera převzali domeček od Rýmařova. Musíme popravdě říct, že jsme zatím doopravdy spokojení. Vše proběhlo v naprostém pořádku, všichni z Rýmařova (přes dělníky, referenty po účetní) byli moc fajn, servis směrem k zákazníkovi super. Parta pana Petra Kučery bezvadná, na všem se s nimi dalo dohodnout, pomohli, doporučili a byli vstřícní. Teď už se jen zabydlet a pak podáme další report emoticon
26. říj 2012 ve 23:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @petralucie2011 Blahopřeju k převzetí domečku. Partu pana Kučery jsme měli také a byli jsme naprosto spokojeni, profesionální přístup, ochota, slušnost, to je zdobilo. Byli moc šikovní a rychlí. Uměli také poradit, řadu věcí jme doladili na místě.
27. říj 2012 v 08:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margotka88
35
Registrovala se 4. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 9 příspěvků a 1 album. Má 10 přátel. Trubín, Region Beroun.
  • Stavím dům
    Trubín, Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
margotka88
35
Registrovala se 4. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 9 příspěvků a 1 album. Má 10 přátel. Trubín, Region Beroun.
  • Stavím dům
    Trubín, Region Beroun
 Chtěla bych se zeptat, chtěli bychom bodovky do koupelny, ale na KS jsme to nenahlásili, tak se chci zeptat, jestli když jim při stavbě bodovky dáme, tak jestli nám je tam namontujou? A za jakou cenu? Děkuju za odpovědi emoticon
27. říj 2012 ve 21:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @petralucie2011 moc gratulujeme a přejeme krásné bydlení emoticon
27. říj 2012 ve 22:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
 @machja @vinoraci Tak sem přeměřila ty naše vypínače a my máme všechny stejně, samozřejmě až na ty, co jich je víc nad sebou, v předsíni se navíc museli posouvat výš kvůli blbě udělaným dvířkům ke komínu, tam sou i vedle sebe - vodorovně, ale tak sme to chtěli. V koupelně je máme stejně vysoko jako jinde. O zvonku sme taky měli jasno, že ho chceme k brance.

@petrsv1000 časem zjišťuju víc a víc, že náš specifikátor byl v lecčems taky dost mimo..

@margotka88 Řekla bych, že namontujou, ale zaplatíš jim materiál a práci podle času, co to budou dělat, nám udělali kromě vyztužení prahů u terasových dveří vše, co sme navíc chtěli. emoticon Dá se domluvit..
28. říj 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @lucie777 náš specifikátor byl také dost mimo (Radil). Bohužel jsem si neohlídal úplně všechny detaily co po KS nakreslili do plánů a teď s tím budeme muset žít... :(

Já jsem je o vystužení prahu u terasovek žádal na stavbě a bylo mi řečeno, že to je přeci pochozí práh, tak nevím. Normálně na to šlapeme, v návodu/záruce není nikde uvedeno, že se na to šlapat nesmí, takže to beru tak, že když se to nějakým způsobem poškodí, tak budeme reklamovat. Nicméně práh u terasovek je jedna z nejslabších věcí u RDR.
28. říj 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
 @hop23 Taky sme měli Radila a jak říkáš, já si samozřejmě na všechno nevzpomněla nebo sem o tom neměla ani tušení, např. nám zapomněl udělat zásuvku u centrálního vysavače, takže máme šňůru skoro přes celou technickou místnost, kdybych si já náhodou neprohlížela projekt, tak bysme v koupelně měli zásuvky nad vanou.. Parapety u teras.dveří sou nepochozí, prý to tak je všude, pod prahem je polystyren, takže se to může urvat, máme si pak dát sami pod barák k základovce trám, já to chtěla už při stavbě nějak upravit, ale do toho se jim nechtělo.
28. říj 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ithaki12
Registrovala se 28. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
ithaki12
Registrovala se 28. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Praha - východ.
 V rodiném domku RD Rýmařov žijeme již 27 let a ráda bych touto cestou poděkovala všem pracovníkům a pochopitelně montážní četě- jsou to dnes asi již důchodci emoticon
Když se u nás zastavili..cca 10 let po montáži, zda něco nepotřebujeme, tak jsme probourali kuchyň + obývák, super.
Po 2 letech jsme ještě rozšířili obývák o dětský pokoj- vše bylo za víkend hotovo.
Před 5 ti lety jsme již s důchodcem, ale parťákem RD RÝMAŘOV, zateplovali dům, měnili okna a to trvalo 3 neděle..Nezažila jsem krásnější 3 neděle, sice pracovní ,ale nádhera.
Dům je teploučký, útulný a nyní uvažujeme o prodeji a pořízení BUNGALOVU, jen musím zjisti, zda staví ind.projekty.
Byla jsem v domě od HANSE HAUS a věřím, že RD zvládne ten samý dům postavit také.
Jsme opravdu velmi spokojeni a měnit chceme jen kvůli schodům, protože do důchodu budeme potřebovat přízemní dům.
Takže, když to shrnu, dům od RD je skládačka a může si každý dovolit měnit dle svých potřeb.
To mě vyhovuje- úpravy jsou bez velkých nepořádků a velmi rychlé.
Tento rok jsme si sami přdali krb na dřevo, to je fantastické, doporučuji do základu.
VŠEM PŘÍZNIVCŮM RD ZE DŘEVA HODNĚ ZDRAVÍ A DLOUHÁ LÉTA.
Jana
28. říj 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 Mám dotáz na čištění sifonu u vany. nemme dvířka pod vanou nevíte někdo ak ze sifonu dostat naušnici?
28. říj 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
 @lucie777 To je zvláštní, nám to montážníci normálně udělali, ty prahy. Akorát jsme si museli dojet koupit správně velké trámy - myslím, že tu jednou někdo psal, že jim to udělali z nějakých zbytků z krovů, tak to nám řekli, že jim nic vhodného nezbývá. Ale jinak to udělali a chtěli asi 400.
28. říj 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
Registrovala se 30. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
mejj
4
Registrovala se 30. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků.
 Ahoj, my uz chvili v Nova 101 bydlime. Vchodove dvere mame ve standardu. Dnes sme si je zabouchli a klice sou zevnitr v zamku a otocene :( Stalo se to uz nekomu? A jak ste to resili. Jde mi o to, jestli nas neceka vymena celych dveri, nebo jen zamku a v nejlepsim pripade vymena niceho, jen poplatek za zamecnika? Diky moc.
29. říj 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @wenigh Zkus prohlédnout spáry dlaždiček na vaně, obvykle se nechává jedna přidělaná pouze silikonem...
29. říj 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @mejj
Myslím že šikovný zámečník nemá během 10-20 vteřin co dělat a dveře i zámek zůstane nepoškozen emoticon . Osobní zkušennost mám z otevření bezpečnostního zámku zámečníkem za cca 5 vteřin, ani jsem se nestačil otočit jak chtěl a bylo otevřeno emoticon
29. říj 2012 v 09:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš