Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @bedulka11 my máme kuchyň od Lamontu a klapku v odtahovém komíně máme. Nijak jsem to s nimi neřešil ani speciálně neobjednával. Při předání kuchyně mi pouze sdělili, že při velkém větru může klapka klapat, což se potvrdilo. Jedná se o stokorunovou položku...
31. říj 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @ramokry Neměl jsem taky problém u ČEZ, ihned po předáni revize mně to vyřídili. Potom jen nutné přehodit kabele skrz HDO. Hlavně bacha u přímotopů!
Jinak si zatím zvykáme na podlahovky u Fenixu. Různě to přenastavujeme atd. Je to příjemné. Škoda, že jsem vynechal tu chodbičku nahoře, je to takový malý šok, přejít s holou nohou z teplé naopak. Ale jak přijdou kamna, tak snad se trochu tak chodba vyhřeje tou malou mřížkou ve stěně emoticon .
Jak máte vyzkoušenou regulaci a nastavení na stupně? 22 se mi zdá akorát, ale ženě je to málo, tak jak trochu mrzlo teď, tak to často pouštěla na 23, hlavně v obyváku. Na 23 je už tepličko znát. V obyváku je plus to, že fr. okna jsou na jih. Ostatní jako ložnice atd. se celkem do půlhodiny vytopí. I v zádveři je to fajn při 18 stupních.
31. říj 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @petrsv1000
@biker
@wenigh
@jitule23
díky všem za příspěvky - volala jsem prodejci a prý to bude asi zaseknutá klapka - tak doufám, že jo. Zítra ráno se na to přijedou podívat. Aspon, že tak brzo. Potom sem napíšu jak to dopadlo. emoticon
31. říj 2012 v 16:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @ihisi v obýváku máme taky 23 stupňů na sezení v tričku je to akorát emoticon
@bedulka11 tak snad vám to opraví emoticon
31. říj 2012 v 16:14  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
 @ihisi My topíme na 22 v obýváku a stačí to. S nastavením teplot jsem si loni taky celkem dost hrál, aby to bylo ideální. Je potřeba nastavit zapnutí podlahovky s předstihem. A taky jsem kalibroval teploměry v místnostech, ukazovaly jiné hodnoty než teploměr, který sem k nim přiložil.
31. říj 2012 ve 21:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
finas
21
Registrovala se 3. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
finas
21
Registrovala se 3. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 14 přátel.
 @bedulka11
@mejj
@pavelcent Dotaz byl položen už dávno, ale musím reagovat. Také jsem si zabouchla dveře, po snad čtrnácti dnech bydlení. Bylo to teda terno. úplně jsem z toho byla hotová. horší bylo, že to bylo večer. mela jsem v autě děcka naštěstí dostatečně oblečené. Ale mobil, doklady a všechno v baráku. Klíč v zámku otočený. Máme průchod do garáže, ale tam taky zamykáme a prostě jsem si v tu chvíli nemohla vybavit, jestli jsem klíč povytáhla nebo ne. Manžel v práci a ovladač na garáž měl naštěstí u sebe, ale měl přijet až zhruba o půl desáté večer. Nakonec kamarád pro něj jel a vše dopadlo dobře. Klíč z garáže byl povytažený. Ale byla to hrůza. Informovali jsme se na hasičích a prý dveře otvírají. Ale musí to být nahlášeno a asi i někdo v ohrožení. Jako kdybych si zabouchla a děti by byli doma sami a nedokázali by mě otevřít.
31. říj 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
Registrovala se 8. června 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 449 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
Registrovala se 8. června 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 449 příspěvků. Má 10 přátel.
 Tak jsem dnes opět už po několikáté poslala novou revizi a všechny možný papíry a snad to na e-onu už klapne. I ten revizák řekl, že celý e-on je stát uvnitř státu, jednat s nimi je prý šílené.... emoticon
A děkuju všem za reakce na můj dotaz!!
31. říj 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @ramokry ahoj, jak ty termostaty nakalibrovat, jsou tam jen dvě tlačítka! emoticon
1. lis 2012 v 01:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @vtk
Taky jsem kalibroval ty termostaty v pokojích . Ukazovaly rozdíl od -2 do +3 stupňů, oproti kalibrovanému teploměru co jsem si půjčil, jak kde. Kalibrace se dá provádět v servisním menu na jednotce BMR, ale já to řešil jako reklamaci a prováděl to přímo pracovník z BMR. Nic na tom není , ale nechtěl jsem do toho vrtat sám emoticon
1. lis 2012 v 06:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @vtk Topnou soustavu mám napojenou na PC a software od BMR NetReg má v sobě volbu kalibraci teplot. Ke každému čidlu jsem dal postupně klasický teploměr a správnou teplotu jsem zadal v tom programu a zkalibroval.
1. lis 2012 v 09:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @ramokry
emoticon lepší level emoticon
1. lis 2012 v 09:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @finas hasiči se prý ale nedostanou tak, aby nepoškodili dveře a zámek emoticon
1. lis 2012 v 10:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @petrsv1000
@biker
@wenigh
@jitule23
TAK A ZÁHADA JE VYŘEŠENA emoticon tak naše digestoř tu klapku vůbec neměla emoticon Pěkně mě naštvali, protože mi to nikdo neřekl. Prý to taky nevěděli. Byla zakoupena klapka,která fakt dobře sedí a vše funguje jak má. Jenom to teda nebyla reklamace, protože klapka se musí normálně doobjednat, takže jsme to museli zaplatit my emoticon Ale co, hlavně, že už nám nejde zima do baráku
1. lis 2012 v 10:34  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @bedulka11 tak aspoň že tak emoticon
1. lis 2012 v 11:27  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 Ahojky, tak nám došla fa za el. 31500,- Kč (máme klasickej Nováckej kotel, trojskla, občas přitápíme krbem- hlavně pro pocit). Jsme spokojenííí emoticon
1. lis 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @ramokry Jj, taky si s tím hraji pořád dokla emoticon . Akorát ta kalibrace, ta se musí přes servis, ne? Co vím, tak je to pod heslem. Ale pochybuji, že kvůli tomu někdo bude jezdit. Taky mi to ukazuje s rozdílem asi 1 stupně víc např. v obyváku oproti meteo stanici . Je to dáno ale tím, že čidlo je přímo na stěně a né v prostoru. Já při kalibraci tenkrát nebyl, takže nevím, s čím to srovnávali. Ale upozorňoval mě zástupce F., že to nemusí být odpovídající.
22 je pro mě dostačující, dokonce zatím chodím i v trenírkách a tričku emoticon
Jinak s RD naprostá spokojenost, zatím bez nějaké závady a doufám, že to u toho i tak zůstane. Parta pana Lejska odvedla doopravdy skvělou práci.
1. lis 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 Ještě dotaz na cirkulaci vody. Nejsem v tom odborník. Bojler mám nastavený na cca 55-60 stupnů. Máme namontovanou cirkulaci (mechanickou s možnosti nastavení sepnutí na čtvrthodiny). Rovněž si s tím hraji. Stává se nám ale, že když se jdeme koupat kolem 9h, tak už neteče toli teplá voda, i když bojler ještě ukazuje tak něco kolem 1/4. Když jsem si dal ale spchu v horní koupelně, přišla manželka a pustila vodu v umyvadle, tak se mi najednou sputstila ve vaně horká a jí studená. Když ale ji vypnula, tak mě tekla jen vlažná. Nevíte čím to je? Tlakem? Nebo že by vliv cirkulace? Ale ta jen rozhání vodu v rozvodech. Navíc rovněž si hraji pořád s tou cirkulací. Nevím, zda je dobré ji pouštět třeba 3h vkuse za sebou či po čtvrthodinách. Navíc v 19h se zablokuje kotel přes HDO a tudíž už jen čerpám zbyek teplé vody. Pokud ale nepoužívate zrovna vodu a cirkulace běží, tak se dá se říct zbytečně čerpá i teplá voda ze zásobníku, jest tak? No asi se ještě optám na RD jak to je. V TM teď i přitámpím skrz ten bojler. Takže je pořád co zkoušet a testovat, co má na co vliv emoticon
1. lis 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @ihisi My cirkulaci máme, ale vodu ohříváme plynem, máme plynový bojler, takže teplé vody je stále dost. Nastavenou ji máme asi hodinu ráno a pak asi od 16 hodin do 22 a pak vypíná. A běží v tuto dobu pořád. Možná cirkuluje zbytečně, ale každou chvíli si u nás někdo myje ruce, občas něco opláchnu v dřezu, pak koupání, takže nám to ani nepřijde, že běží zbytečně. Jsme rádi, že jsme si cirkulaci dali.
1. lis 2012 v 16:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @ramokry Super, díky. Napojení BMR na počítač mám taky tak to hned taky zkusím. Jen škoda, že to připojení počítače je do USB, tzn. nedá se ovládat ze všech počítačů v domácnosti..nebo jen komplikovaně pomocí serveru..
1. lis 2012 v 17:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @vtk
Už má firma BMR novou řídící jednotku HC64 http://www.bmr.cz/ a tam jde ovládat jednotku a tím celé ovládání přes LAN a i dálkově přes net. Celá ta sranda stojí 5990,- Kč bez DPH emoticon Škoda bral bych to hned, jen se mi za tu hračku nechce dávat ty prachy emoticon
1. lis 2012 v 18:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @pavelcent skvělý, tak má ovládací software vypadat! díky za info
1. lis 2012 ve 22:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Nápodobně by mě zajímaly tipy na nastavení kombinace elektrokotel - prostorový termostat (přenosný) - teplovodní podlahové topení v celém domě. Přenosný termostat je Siemens REV24RF, v pokojích pak jednoduché analogové termostaty. Zajímaly by mě zkušenosti s nastavením "regulačního algoritmu" a "optimalizace času zapnutí" na termostatu.

Od předání máme termostat je v základním nastavení (všechny DIP přepínače dolů) a při zprovoznění pouze někdo upravil hysterezi na 0.2st (základní je 0.5).

Používáte někdo nastavení ekvitermní křivky na elektrokotli? V projektu topení od RD je poznámka o nastavení křivky č.4, ale na kotli ji nikdo nenastavil.
2. lis 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
finas
21
fotoportrét
fotoportrét
finas
21
 @bedulka11 ano to máš pravdu, o tom nás informovali emoticon
2. lis 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
fotoportrét
fotoportrét
terisek77
29
 @vinoraci měla jsem tady v pondělí chlapíka kůvli kotli, nejdřív se všichni cukali, nechtěli přijet, že to bude ve špatném mojem nastavení nebo ve vadném prostorovém čidle, ale nedala jsem se a trvala jsem na tom, aby někdo přijel a podíval se na to. Řešila jsem to, že si kotel prakticky dělal co chtěl a i přes to, že jsem měla nastavený útlumový režim od 21 do 6 rána, tak kotel jel téměř celou noc. Prostorový termostat fungoval, zapínal se a vypínal, ale chyběla vazba na kotel.
Ukázalo se, že jsme to měli špatně napojený a kotel fungoval vlastně naopak-na pokyn netop topil. emoticon
Takže to přehodil a projeli jsme spolu celé nastavení a programy v digit. menu kotle.
Ekvitermu zrušil a nastavil ne, zrušil temperování a u ekvitemního posunu dal 20stupňů.
Od tý doby to funguje perfektně a teď teprve jsem naprosto spokojená!!
Máme teplo.podlahovku v celém domě.
2. lis 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @terisek77 To jsi objednávala servis přes RDR? My s tím taky pořád válčíme, manžel s tím přenosným termostatem pořád něco nastavuje a přenastavuje a topení si dělá co chce, dole máme podlahovku, nahoře radiátory, ty fungují jenom na 5, jakmile je otočím na nižší stupeň, přestanou hřát, jsme v tom začátečnící, ale nechtěla bych, aby pak se mnou účet za elektřinu šlehl emoticon
2. lis 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @terisek77 Přesně to stejné jsme měli s kotlem taky - byl zapojen vlastně jako klimatizace - tzn. když termostat řekl top, je tu zima, tak se kotel vypnul a naopak. Manžel to přepojil sám, ale za pár dní se u nás stavovali elektrikáři z RDR, že jedou kolem, tak jestli je vše ok, tak jsem jim to jen řekla, zkontrolovali a jeli. Ale myslím, že tušili, že se stala chybka emoticon U nás se na to přišlo hned, přebírali jsme dům těsně před těmi mrazy -20 stupňů, co loni byly, takže v topné sezóně.

Teď všechno funfuje, jak má, akorát nemůžeme vychytat umístění termostatu. Máme ho v obýváku (jsem z dcerou doma, takže skoro pořád dole), ale když se večer v obýváku zavřou dveře, přestane kotel topit a nahoře je docela chladno. Kde máte kdo umístěný termostat, jaké místo je podle vás optimální (máme jen elektrokotel a radiátory)?
2. lis 2012 ve 12:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @to.nejde my máme právě termostat nahoře v tom nejmenším a nejchladnějším pokoji ( u nás sever), takže super.
V obyváku je to blbý, je tam nejtepleji, navíc, když my si třeba občas zatopíme krbem. Máme taky elektrokotel a radiátory, ale i krb. Teď došla faktura za elektriku a mám 31500,- Kč. (máme malýho chlapečka, takže nějakou teplotu udržovat taky musíme emoticon
2. lis 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
 @to.nejde my máme termostat v dětském pokoji či ho s miminem stěhujeme emoticon
2. lis 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @vinoraci Já s kotlem bojoval celou minulou zimu, 2xreklamoval-vytekl...no mám kombinaci podlahovka,radiatory,ekviterna v kotli je vyplá, ovládá ji ekviterna v rozvaděči Siemens, stále mi ale spínal tak jsem dle rad zapnul v režimu radiatorů vliv vnitřního prostoru(jinak nebral ohled na to kolik je v domě st., jel podle vypočítaných ztrát atd..), nyní už snad dobré, jen se mi nestačí pořádně nahřát podlahovka-kotel již vypne, tak jsem musel upravit průtoky v jednotlivých větvích, byli příliš seškrcené...i tak si nejsem jist nastavením, asi dokoupím ten přenosný termostat nahoru...
2. lis 2012 v 18:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
romcovaklarka
41
Registrovala se 12. května 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků, 9 alb a 1 článek. Má 32 přátel. Region Praha - západ.
 @to.nejde Já jsem to topení zatím ještě tak úplně nepochopila, ale termostat máme na chodbě dole u dveří a podle toho jak nám to vysvětlovali, tak ho mám nastavený na hodně (třeba 25 stupňů) a v jednotlivých pokojích to omezuju těmi termostaty, co jsou pro ten pokoj. Akorát se mi zdá, že ty pokojové termostaty vůbec neodpovídají podle teploty, která se na nich nastaví - jako třeba v ložnici mi podle toho světýlka spíná někde při 25, přitom je tam sotva tak dvacet... Ještě to musíme nějak vykoumat.

Jo a máme podlahovku všude.
2. lis 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš