Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @hop23 @medabedrich Jo díky. Mě právě realitka, která zprostředkovávala prodej pozemku, dohodila známého od makléře, který mi udělla první rozpočet na zřízení sítí. Sítě jsou v příjezdové cestě před domem, na hranu pozemku to může být cca 4 m. A nacenění bylo voda (s vodoměrnou šachtou a tlak. zkouškami) za 57 tis. Kč bez DPH, Kanalizace (se šachtou a tlak zkouškami) 63 tis. Kč bez DPH a plyn 27.500 Kč bez DPH (ale plyn nechceme). No mě to přijde nějaké předražené. Už jsem si zadal rozpočty na desku a sítě, tak uvidím, ale toto mi přijde přemrštěné, nebo ne? Samozřejmě elektro beru že vyjde asi na 30 tis. Kč ČEZu resp. PRE.
6. pro 2012 v 09:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @dejvi Metoda ocenění byla shodná, ale i tak může odhadce díky nastavení různých indexů srovnávaných nemovitostí dost cenu ovlivnit. V tomhle případě to vyšlo cca na 38500/m2 a až podezřele se to blížilo vypočtené věcné hodnotě nemovitosti. Ta byla ovšem vypočítána objektivně špatně. Při takovém výsledku odečtu-li cenu již zastaveného pozemku by banka kryla max. NOVU101 včetně zákl. desky v úplném standardu s malou kuchyňkou. Tak mě to 20km od Prahy překvapilo. Bohužel potřebujeme hypotéku uzavřít do konce roku, tak už není na další odhady čas a musíme to řešit jinak. Hypo děláme u UCB, máme tam už zastaven pozemek, tak to prakticky nejde jinak, ale na přístup samotné banky si nestěžuju.
@hop23 Pozemek do odhadu započítán byl, ale protože je už zastaven, nedá se s jeho hodnotou počítat.
6. pro 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janprchal
Registroval se 7. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
janprchal
Registroval se 7. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků.
 @dejvi No nech si pořádně rozepsat co je započítané v rámci přípojky, ne jen přípojka elektřiny, přípojka vody. Takhle sme zjistili, že v dešťový kanalizaci nejsou naceněný lapače nečistot a připojení k okapům a taky jasně napsat, že RDR ručí i za zhotovení přípojek. Ve standardní smlouvě je, že ručí za dům a spodní stavbu, tak ať sou tam i ty přípojky. Taky počítej s tím, že budeš potřebovat elektrikáře, aby ti přepojil barák ze stavební zásuvky na normální přípojku. Rýmařovský elektrikáři odmítaj sáhnout na cokoliv za hranicí domu, byď je přípojka objednaná od RDR. Toho elektrikáře budeš stejně potřebovat už na stavební zásuvku, která musí být připravená, než začnou dělat desku.
6. pro 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @dejvi to mi tedy přijde také jako předražené. Cenu hloubkové kanalizace ale neznám...
6. pro 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
Registroval se 27. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 84 příspěvků. Má 7 přátel. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
kodl08
16
Registroval se 27. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 84 příspěvků. Má 7 přátel. Region Mladá Boleslav.
 @zuzicz díky za info. No uvidíme, můžeme to zkusit, ale máme zatím krátkodobé připojení a nevím zda na to D45 půjde emoticon
6. pro 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacka5
20
Registrovala se 16. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
kacka5
20
Registrovala se 16. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 Reklamoval někdo z Vás fasádu? Dneska mi bylo řečeno jedním známým zedníkem, že máme špatně udělanou fasádu emoticon (máme předávku domu 10 dní) Takhle, máme střední točenou a z blízka jsou někde vidět tmavý špičky kamínků-úplně laicky řečeno. Prej to je vidět už od plotu a v "hnízdech" (10M), tak jsem z toho vyřízená, já to teda nevidím a manžel s dědou taky ne emoticon Je fakt, že nevím jak má správně vypadat taková fasáda, já to nikdy nikde nesledovala, ale na druhou stranu to nechci podcenit. Máte někdo ohledně tohoto zkušenosti či rady?
7. pro 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
Registrovala se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků a 11 alb. Má 20 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Stavím dům
    Zdětín, okr. Mladá Boleslav, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
Registrovala se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků a 11 alb. Má 20 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Stavím dům
    Zdětín, okr. Mladá Boleslav, Česká republika
 @kacka5 Fasádu jsme reklamovali již při předání. Měli jsme posudek od soudního znalce. Rýmařov nereagoval a prošvihl lhůtu 30 dnů pro vyjádření - tak tudíž závadu uznal. Dělali jí podruhé - bohužel se zas nepovedla - po natažení druhý den pršelo a byl velký vítr tak celá stekla. Tak na jaře potřetí.
7. pro 2012 ve 21:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @kacka5 Já jsem reklamoval také, nakonec jsme se dohodli na kompenzaci v podobě víceprací, na to slyší...
7. pro 2012 ve 21:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @djgas A jaképak vícepráce jako kompenzaci jste využili?
7. pro 2012 ve 21:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stano1988
Registroval se 8. prosince 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
stano1988
Registroval se 8. prosince 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Brno.
 Dobrý den, nebyl by někdo ochotný a neposkytl mi k nahlédnutí požární zprávu nějakého domku RD rýmařov?

Byl bych moc vděčný....
8. pro 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 Overil jsem si ze na vytapeni domu staci jen krbove kamna napojene na vymenik. Mame Hoxter HAKA 37/50 napojene na radiatory a 600L akumulacni nadrzs napojenim na prutokovy bojler. Po prichodu domu 16:00 venku -5st, v dome 19,5st zatopeno a vytopeno na 23st. Konec topeni v 19:30 kdy byla aku nadrz nahrata na 57st. Pres noc -10st., rano 21st. u termostatu. Po prichodu z prace kolem 16te v dome 19st. Navrzeny system regulace splnil ocekavani. Elektricky kotel jsem od jeste od predani domu nezapl a snad ani nezapnu. Dnes rano -18st a v dome 18,5st. Spotreba dreva cca 4kg na vytopeni domu.
8. pro 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hancem (44 r.)
11
Registrovala se 23. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 8 příspěvků. Má 4 přátele. Region Prostějov.
  • Stavím dům
    Vícov, Region Prostějov
fotoportrét
fotoportrét
hancem (44 r.)
11
Registrovala se 23. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 8 příspěvků. Má 4 přátele. Region Prostějov.
  • Stavím dům
    Vícov, Region Prostějov
 Můžete nám prosím někdo poradit jaká krbová kamna s výměníkem máte a jestli jste spokojeni. Byla jsem teď na konečné KS v Rymařově a ptali se jaké krbovky máme ale vůbec nevím jaké jsou pro Novu 101 vhodné.
9. pro 2012 v 15:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @holoubci79 a raději Vent nebo Hy-Vent? Díky.
9. pro 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacka5
20
fotoportrét
fotoportrét
kacka5
20
 @djgas A co přesně jste reklamovali v tý fasádě, barevný fleky nebo taky něco podobnýmu našemu problému?
9. pro 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @kacka5 Reklamovali jsme fleky, které zůstaly v místě podlážek lešení-nestihli fasádu roztahat a tím pádem vznikly fleky po napojování,vůbec byl kolem fasády zmatek a začali se hádat montážníci mezi sebou....atd...
10. pro 2012 ve 12:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
medabedrich
26
Registroval se 25. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 58 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
medabedrich
26
Registroval se 25. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 58 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha - východ.
 @hop23 @dejvi Jo ceny jsou to strasny. Jak jsem psal vyse, nas pripojky ze silnice na hranu pozemku staly cca 100tis. Voda + kanalizace cca 85tis. Elektriku jsem si delal komplet sam a i tak to vyslo na cca 10tis. Ono jen ten material: revizni sachta voda 12 tis, revizni sachta kanalizace 8tis, napojeni na kanalizaci 8tis, kanalizacni potrubi 5tis, vodovodni potrubi, hlavni uzaver vody, sloupek na elektromer 6.5tis, kabel 1500, chranicka.... u nas to jeste bylo navic komplikovane hloubkou vykopu 4.5m, takze jeste navic dalsi penize za pazeni vykopu. Pak jeste neco za asfalt na silnici, no a zbytek jsou vykopove prace, odvezeni na skladku a navezeni zasypoveho materialu. Kdyz jsem tu castku videl prve, myslel jsem, ze me slajzne... zkousel to shanet i dodavatelsky (vykop zvlast, material zvlast...), ale nakonec jsem dostal nabidku na klic (muzu poskytnou pripadne referenci), coz byla nakonec asi nejlepsi volba. Jo a to nepocitam 5tis za projektovou dokumentaci voda + kanalizace (primo od Veolie) a projekt na elektriku.
10. pro 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
Registrovala se 26. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 64 přátel. Šternberk, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 mám dotaz - bydlíme v domečku rok a nevím, jestli se má dělat nějaká povinná prohlídka el. kotle a bojleru. poradíte ? díky
10. pro 2012 ve 13:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @bedulka11 Ano je nutná revize, po roce a po dvou,aby Vám platila záruka na kotel, revize se ale platí, v mém případě 1100kč.
10. pro 2012 ve 14:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
bedulka11
19
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @djgas o tu revizi si mám požádat na Rýmařovu, nebo je to naše akce ?
10. pro 2012 v 16:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
 @bedulka11 ....je to ve Vaší režii
10. pro 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
 @lucie777 @medabedrich @locus Tak mám kalkulaci zádveří k locusu 119. 35000 obvodové zdi, 3700 okno, 7000 dveře navíc, 3200 dlažba navíc, 11700 obklad stejným dřevem, jako bude na fasádě (abych si toho nevymýšlela málo). + ještě přijde troška kabelu z podlahovky, ale to už bude asi nic moc závratného na ten kousek. Takže mě to ani moc nešokovalo a už doma lobuju za zádveří. Fakt ho chci! Chci se ale zeptat, nečeká nás při KS ještě nějaké nepříjemné překvapení v nákladech? Nepřekvapilo vás něco, jako velké náklady navíc za zásuvky, vývody na lustry atd? Potřebuju další přesvědčovací argumenty na manžela, protože mi právě říká, že bůhví, co na nás ještě vyskočí za náklady.
10. pro 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
georgek
15
Registroval se 27. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 112 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele. Region Svitavy.
  • Stavím dům
 @michala294 Ahoj, máš nějakou skicu toho zádveří? Sice už mám postaveno, ale zajímalo by mě, jak to bude řešené... díky
10. pro 2012 ve 21:14  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @michala294 ...60tis za zadveri, tuhle cenu nam chteli skrtnout kdyz jsme se zajimali o Novu 101 ze by jsme nechteli garaz kolk by byla sleva emoticon .

Naklady pri KS? No urcite budou emoticon, zalezi co vse budete chtit. Kdyz bych se ohledl zpet co bych udelal jinac?....asi nic, ostre vyvody na rozich domu kvuli osvetleni bych chtel znova, je to prijemne chodit kolem domu v noci a videt kam jdete. Co se tyce ostrych vyvodu v mistnostech tak bych bral uz jen standard ktery nabizi RDR ale s tim ze pri montazi se da s elektrikarema domluvit na dodatecnych vyvodech a nemusite platit tusim 500,- za vyvod (chce to mit jen nachystany kabel, nebo doufat ze jim nejaky zbyde). My jsme za elektricke rozvody doplaceli 10tis. a kresleni elektriny u nas na KS trvalo cca 4hodiny nez to specifikator pobral.
10. pro 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
 @georgek Toto je opravdu velmi laická skica, ale bohužel jsem to nějak lépe nezvládla emoticon Každopádně pro kalkulaci to stačilo emoticon
10. pro 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
 @locus Co to znamená? Že se ti zdá 60 tis málo nebo hodně? Ještě ber, že jen skoro 12tis je dřevěný obklad. Jinak vývody okolo domu si píšu, díky za tip. Kdyby tě napadlo na co si dát ještě při ks nebo stavbě pozor, budu moc ráda za každou radu emoticon
10. pro 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
medabedrich
26
fotoportrét
fotoportrét
medabedrich
26
 @locus To jste delali elektriku komplet znova, ne?
10. pro 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
lucie777
51
Registrovala se 21. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 518 příspěvků. Má 81 přátel. Tehovec, Region Praha - východ.
 @michala294 60tis. je docela dost za tak malinkej prostor, jiná firma by to určitě udělala za polovinu, já se ptala jednoho chlapíka na zádveří cca 2x3 metry na náš dům a říkal, že do 40tis. by se vešel, nicméně pokud ty peníze máte, určitě bych do toho šla, bude vše v záruce a hlavně to bude hotový, navíc v celkovým rozpočtu se třeba těch 30tis. docela ztratí. Já osobně bych si nechala všechny zásuvky dodělat už při KS, my měli malý změny pak na stavbě a elektrikáři nebyli nadšení a řekli si skoro stejnou sumu, jako by byla od RDR, ale zásuvkama bych rozhodně nešetřila, my jich v obýváku máme mále, možná sem na zásuvky trochu ujetá, ale přijde mi, že zásuvek není nikdy dost, třeba teď na vánoční světýlka v oknech mi zásuvky fakt chybí, mám tu prodlužováky, ale i na nabíječky a tak bych jich využila víc. Jinak při KS se nám cena zvedla o centrální vysavač, jinak snad o nic, o zásuvkách a TV zásuvkách sme věděli, že budou navíc, rozpočet na koupelny sme taky znali, dveře a podlahy sme chtěli ve standardu, takže nás už nic nepřekvapilo, ale nemáme nic extra navíc. A jak řekl @locus, dala bych víc světel ven, my tohle podcenili a nějak nám nedošlo, že budeme mít dříví za domem, takže tam teď máme tmu, ale naštěstí máme navíc vývody na terasu, na zásuvky i světla, tak to pak doděláme, ale až bude nějaký terasa.. Ale 3200 za dlažbu do zádveří je nějak moc, ne? Kdy máte KS?
11. pro 2012 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @lucie777 Ono to nejsou jen penize za zadveri, ale taky neco navic za pristaveni zakladove desky. Cena je mozna trosku vyssi, ale odpovida nove projekci. Je to dalsi atyp ktery se musi nakreslit od nuly, musi se zaplatit nove nastaveni stroju atd...ale v celkove cene se to ztrati....urcite bych to ale nechal zadveri vytapet. Co se tyce zasuvek, tak za televizi mame jen 2 + satelitni zasuvku. Chtel jsem jich tam vice s pojistenim proti prepeti ale ta cena byla....no. Tak to mam vyresene prepetovou prodluzovackou. U francouzskych oken mame zasuvku nahore u garnyzi a pro ni vypinac pro vanocni osvetleni at nikde nevisi kabely, dole pod schody a nahore na schodisti cila na rozsveceni osvetleni schodu schodiste.
11. pro 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
 @lucie777 no máme, máme, tak už je to na knop,bereme si hypo, ale zase si říkám, že když člověk má hypo na 29 let, tak už se tam těch 60tis fakt ztratí. KS máme 23 ledna a já ještě nemám koupelny vyřešený, měla bych pohnout. Ale pořád nevím, zda siko nebo k keramiku. Oboje jsem viděla, k keramika se mi líbí víc, ale bojím se, že tam budou hrozný pálky za sanitu a sprch hadice atd. My to totiž budeme případně řešit přes proceram, protože mají smlouvu s k keramikou, když jsou klienti z prahy a okolí, aby nemuseli do Brna.
11. pro 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
 Zdravím,prosím může někdo poradit,co vše jste potřebovali na vklad do katastru nemovitostí? Děkuji
11. pro 2012 v 09:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš