Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @mildagsxr víš jak to je, co si neuděláš sám to nemáš.... emoticon a co kuchyň ? pokračujou borci ? emoticon
10. led 2013 ve 21:04  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 Může ještě někdo přidat pozitivní reference na pana Šudomu? Taky jsme ho poptávali, ale dodal jen odhad rozpočtu (nikoliv položkově), ale taky nevycházel tak draze, jak jiní ostatní. Tedy poměrně levná byla nabídka od ECCORD CZ a Pavla Šudomy. Od ECCORDU byla včas a položkově zpracovaná a zahrnovala vše, co jsem požadoval. Teď jen nevím, jestli jim teda nepřebíraj z RDR desky s přimhouřením oka, neb je to jejich bývalý zaměstnanec. Zda to byl individuální problém jedné desky u @mildagsxr , nebo zda je to častější nešfar práce této firmy. Ještě nějaké reference na ECCORD CZ (Görlich) nebo pana Šudomu? Prosím ;)
10. led 2013 ve 21:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @mildagsxr
a já myslel, že když je křivá deska tak to nikde nedoženou, jak to srovnali?
11. led 2013 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @dejvi nemám reference ani na jednoho, ale mám super pozitivní referenci na desku kterou mně dělali pánové z Domysu (je pravda že nevím odkud jsi), ale byl jsem a jsem spokojen a při přebírání i RD byol nadmíru spokojeno.
11. led 2013 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @wenigh Nechá se to zbrousit a propadliny dolít něco jako nivelačkou emoticon
11. led 2013 v 10:10  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @petrsv1000
no ale pokud mu řekli, že už měli i horší tak předpokládám že jí nachali tak jak byla
11. led 2013 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @wenigh no myslím, že mu s tím nic nedělali. o to víc si dají podložek pod stěny, mají s tím práci akorát navíc, nic víc....
11. led 2013 ve 12:43  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @mirekk Ano, Domys (p. Šmejkal) rovněž doporučuji....
12. led 2013 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @mirekk jsme v Praze, na východní straně, tak Domys to má trochu dál, ale díky za tip, má tu hodně dobrých referencí, tak jsem je taky oslovil. Uvidíme, jakou dodají cenovou nabídku, pan Šmejkal už mi odepsal, že cenovou nabídku dodá.
12. led 2013 ve 21:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 Měli jste někdo stavební dozor na kontrolu firmy, co Vám dělala základovou desku? Pokud ano, kolik ten stavební dozor stál? Máte případně někdo tip na někoho šikovného na stavební dozor v Praze? Přece jen už jsem tady četl i o stavebním dozoru, který si ani nevšiml, že deska nemá izolaci a dle něj vše bylo v pořádku, takže i tam jsou flákači a neschopní, takže i zde třeba vybírat. A měl jste někdo stavební dozor na stavbu s RDR Nova 101 či jiný? Jaká byla případně cena za tento stavební dozor? Klidně do IP.
12. led 2013 ve 21:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
delano
Registroval se 16. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
delano
Registroval se 16. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Praha.
 nám dělal desku v Praze pan Střelka a naprosta spokojenost - snadna domluva a hlavne pružnost, když RD Rýmařov chtěl stavět dřív než jsme byli původně domluveni na OC Praha tak se přizpůsobil a desku včas a v potřebné kvalitě dodělal
12. led 2013 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
delano
fotoportrét
fotoportrét
delano
 co se týká stavebního dozoru na výstavbu RD Rýmařov tak jsme ho neměli a myslím, že nneí třeba -bydlíme od listopadu a zatím naprostá spokojenost, to že máme v domě jednu prasklinku mezi sádrokartony, to je skutečně drobnost a reklamaci necháme po zimě - třeba se ještě něco objeví v rozích po zimě (jak při stavbě avizovali)
12. led 2013 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 Ti co už bydlíte, jak máte řešený internet ve 101čce? Kde máte umístěný wi-fi router a pokryje to v domě všechna místa dobře signálem (vím, že jsou i odlišnosti ve výkonnosti routerů, ale to bych teď nechal stranou - mám ASUS a z bytovky ve 2. patře chytám pod okny internet i venku v pohodě, ale na opačné straně bytovky samozřejmě ne ;), případně i dosah na terasu/zahradu? Nechali jste si udělat zásuvky na internet po domě od RDR? Kolik byla cena za zásuvku? Nebo jste si to dělali dodatwečně sami? Jakékoliv info k internetu před konečnou specifikací uvítám, Stejně tak rozvody satelitu po domě apod.
13. led 2013 ve 14:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/stratford/album/odvod-vody-ze-susicky/12279188/

prosím můžete poradit, zda je to polozakryté odtok na vodu ze sušičky ???
Už si to z předání nepamatujeme, moc moc díky emoticon
13. led 2013 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @dejvi Rozvody internetu i satelitu jsme si nechali dělat od RDR. Tedy v domě máme 4 zásuvky pro připojeni na internet a 2 zásuvky pro satelit. Router máme umístěny pod rozvaděčem. Nechtěli jsme dodatečně tahat nikde kabely, takže jsme to řešili takto, ale máme postaveno od září 2010, takže ceny dnes mohou být jiné. Ale naše ceny při KS - rozvod kabelů a zásuvky pro internet 3 kusy navíc 2640,- Kč, zásuvka pro satelit a rozvod - 1 kus navíc 4500,- Kč. To se nám nezdály tak horentní sumy
13. led 2013 v 16:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
 @dejvi Já si myslel, že budu vzhledem k ceně zásuvek od RDR všechno řešit routrem na půdě, ale omyl emoticon. Signál velice špatný a bylo mi doporučeno přitáhnout kabel. Horko-těžko jsem jej tedy dotáhl skrz půdu nad garáží do garáže a pak do pracovny. V technické místnosti jsem jej vedl v lištách, chodba proběhla v podhledu vzduchotechniky a zbytek znamenalo zadlabání kabelu ve stropě a ve stěnách. Byla to práce na prd, ale teď internet jede emoticon. Zjistil jsem, že potřebuju taky kabel k TV a ke kotli, takže jsem ho musel "rozbočit" a podobně dopravit na místo určení emoticon. Zatím mám router v pracovně, ale asi ho dám právě kvůli signálu na terase do obýváku k TV. Z pracovny je pokrytý celý dům včetně garáže, ale síla signálu nic moc. Na terase už není nic. Určitě doporučuji alespoň jednu zásuvku na net udělat. Ušetříš tím hodně práce. Cenu od RDR si nepamatuju, ale zrovna málo to nebylo (ostatně jako vše navíc...).
13. led 2013 v 16:30  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @jitule23 a @tomikno díky moc za odpovědi, asi si dám zásuvky na velký PC do pracovny a do dětských pokojů, možná i k TV (vše dle ceny) a kde bude router ještě bude třeba asi odzkoušet. My budeme mít terasu na straně, kde je okno z kuchyně, tak by to tam z pracovny naopak mohlo jít dobře. Jak to mají další se signálem a umístěním wi-fi routeru?
Co případně jiného byste si dnes raději dali od RDR u KS a přitom jste se rozhodli to řešit svépomocí? U Tomikna jsem pochopil, že by dnes už net zásuvky objednal. Je něco jiného, do čeho byste šli a nevzali jste to? Připravuji se na KS.
13. led 2013 v 17:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @dejvi
my mámerouter v tecnické místnosti a bez problému pokryje celý dům, je fakt že terasu jsem dodělal v listopadu takže jsem tam signál nezkoušel emoticon , ale pro jistitu mám zásuvku nahoře v šatně a v obýváku kdybych potřeboval posílit signál v každém patře emoticon
13. led 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cincula
2
Registrovala se 6. ledna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 182 příspěvků. Má 1 přítele. Region České Budějovice.
  • Již bydlím v domě
    Týn nad Vltavou
fotoportrét
fotoportrét
cincula
2
Registrovala se 6. ledna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 182 příspěvků. Má 1 přítele. Region České Budějovice.
  • Již bydlím v domě
    Týn nad Vltavou
 sice jsem zastáncem kabelu, ale i tak se mně nezdá že by router nepokryl celý dům. Bydlím v ulici plné novostaveb, mezery mezi domy jsou cca 20m a i tak na svém notebooku právě teď vidím devět routerů emoticon
13. led 2013 v 19:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 @dejvi my máme PC zásuvky v každé obytné místnosti. Router je v technický a v pohodě pokryje celý dům včetně terasy. Dnes bychom se na zásuvky vyprdli,jediný pevný připojení máme v pracovně a v OP za TV,ostatní je řešeno vzduchem...tzn.4 zbytečný zásuvky á 1000,-Kč
13. led 2013 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @dejvi Ahoj, máme router na půdě (obyčejný D-Link) a v celém domě je plný signál. Před domem i na terase take bez problému emoticon
13. led 2013 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @dejvi Manžel se internetem pár let živil a máme to tak, že máme lepší router v obýváku, pokrývá nám celé přízemí (ale v pracovně třeba tiskárna přes wifi už šla mizerně, tak je zapojená přes kabel, notebooky to chytají v pohodě). Nahoře wifi používáme zatím max na mobilech, notebook máme nahoře málokdy, ale signál z obýváku v pohodě dosáhne. Až budou nahoře wifi potřebovat děti pravidelně a víc, počítáme k doplnění s dalším routerem do ložnice (úhlopříčně k tomu obývákovému). Plus máme datové zásuvky v každé místnosti, abychom je do budoucna mohli jakkoliv využít. Podle našeho názoru je pořád levnější nechat si ty zásuvky udělat a kabely natahat už při stavbě, než to pak dodělávat časem.
13. led 2013 ve 21:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @dejvi
My si nechali datové kabely a TV zásuvky natáhnout do všech místností. V obýváku jsou dokonce tři a kabel je i v technické místnosti. Domluvil jsem se s elektrikářem na stavbě a dodal jsem mu kabely cca 200 m UTP a 200 m koaxiálu. Nakreslil jsem mu kam to má natáhnouta bylo to. Zásuvky jak datové tak TV jsem si potom zapojil sám a jasně že i dokoupil. Cena RDR za každou zásuvku TV nebo data se mi zdála celkem vysoká. Na střeše máme WiFi anténu na příjem internetu a na půdě switch, do kterého jsou zapojeny všechny kabely z jednotlivých místností. AP na domácí wifi mám v obýváku a v přízemí není problém ani na terase. V patře jsem to nezkoušel , tam jsou PC zapojeny kabelem. Kdyby byla potřeba wifi a nestačil signál z přízemí dám nahoru ještě jedno AP a je to. Rozhodně doporučuju dát zásuvky do všech místností a to jak data tak TV. I kdyby se neměly použít , ale co kdyby ...... A ty kabely dodatečně bych tahat nechtěl viz.Tomikno. Jo a na signál je nejlepší drát emoticon emoticon
13. led 2013 ve 23:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Nemáte někdo kombinaci přenosný termostat, elektrokotel s nastavenou ekvitermní křivkou a teplovodní podlahové topení v celém domě?
14. led 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 Ještě další dotaz ke KS. Kdo jste si nechali dát trámky pod fasádu jako přípravu pro kryté stání vozu (vedle garáže) a pro přístřešek na posezení u francouzských oken? Kolik to od RDR stálo? Mě to specifikoátor při předběžné konzultaci rozmlouval s tím, ať udělám samonosnou konstrukci stání i přístřešku. Kdo z Vás si pak dělal přístřešek či terasu a neměl trámky? je to nějaký problém? Jak pak zjistím, kde to mám uchytit k domu, abych něco nepoškodil? Předem díky i za konzultace k této otázce prn KS, kterou máme na koneci ledna. Nechali byste si dát trámy pod fasádu nebo ne? A co to stojí?
14. led 2013 ve 12:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @dejvi Trámky tam nemáme, budeme mít samonosnou konstrukci, tzn k domu se nic přidělávat nebude....
14. led 2013 ve 12:27  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @petrsv1000 Takže i u stěny domu budeš mít nosné trámy zapuštěné do země (betonu, ju?), hned nalepené na fasádu, ano? Tam asi nevznikne žádná zbytečná mezera mezi domem a přístřeškem, byť centimetrová, respektive se zakryje střechou, že? Nevíš, kolik chtěli za trámky ve fasádě? Do domu tedy nebudeš uchycovat vůbec nic dodatečně, ano? Mě to s tím napojením na trámek připadá vzdušnější, hezčí (méně konstrukce), ale zase samonosná je určitě stabilnější. Co další, kdo máte trámky? Dřéve se to tu dost řešilo a lidi si je dávali. Tak zvažuji i já, zda ano či ne.
14. led 2013 ve 12:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @dejvi jo jo dám trámky hned k fasádě ukotvené v zemi, jelikož sem při KS nevěděl jak budu přístřešek řešit... Mezera by tam vzniknout neměla, střecha se "přilepí " k fasádě, do domu nic vrtat nebudu, něco podopného jsme již realizovali doma u našich. Jo méně konstrukce to asi je , když bude trámek ve zdi, ale to mě nějak netrápí... emoticon
14. led 2013 ve 13:05  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 @dejvi Trámkem v podstatě nahradíš 10cm izolaci z polystyrenu mezi fermacellem a fasádní omítkou. Sice to není vidět, ale je to tepelný most a teoreticky problém do budoucna. Trámek si tam můžeš dát i sám ještě před tím než udělají fasádu, což je klidně už 5.den. Kotví se přes fermacell do trámů ve stěnách nebo v podlaze/stropu 1.patra. Trámky jsou vidět v podrobnějších výkresech, které však dostaneš až při předání domu (chlapy je na stavbě mají od začátku). Pokud je místo, tak bych raději volil samonosnou konstrukci bez vázání k domu. Tuším Pavelcent nebo Locus tady nějaké tipy na zastřešení terasy dávali.

Internetové a TV zásuvky bych dal preventivně do každého pokoje, v Locusu sem dával i na půdu kvůli wifi připojení k providerovi a pro kameru pod střechou (napájení po LAN, ve fasádě trámek cca 10x10x10). Tuším jedna datová zásuvka okolo 600 a TV snad 1200kč. Každopádně bych nespoléhal na to, že budou mít elektrikáři na stavbě čas a dělat to dodatečně vyjde dráž. Já jsem si sám tahal rozvody pro zabezpečení a přidával i nějaké utp kabely navíc pro čidla nebo ovládání rolet. Nezapomeň na rozvod pro domovní videotelefon - zvenku kabel od branky do pojistkové skříně a od ní pak do místa videotelefonu což je třeba i obývák emoticon
14. led 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 Řešení terasy mám tady http://tadyjetonase.rajce.idnes.cz/ Neměli jsme trámek pod fasádou, konstrukce je asi samonosná, ale je ukotvena třemi velkými vruty k domu. Kdyby jsme tam měli trámek je to jednodušší , takto jsme museli dost přesně vyměřovat kde jsou trámy a hranoly stropu, aby jsme se do nich trefili. Na stojny jsme měli nachystané betonové patky v zemi.
14. led 2013 v 15:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš