Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petkra (35 r.)
32
Registroval se 2. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 104 příspěvků a 3 alba. Má 10 přátel. Region Most.
  • Již bydlím v domě
    Vtelno, Region Most
fotoportrét
fotoportrét
petkra (35 r.)
32
Registroval se 2. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 104 příspěvků a 3 alba. Má 10 přátel. Region Most.
  • Již bydlím v domě
    Vtelno, Region Most
 @medabedrich
@petrsv1000 máte pravdu oba, je toopravdu nesrovnatelné, jen mi to přišlo trochu drahé. Stejně už máme vybráno oba a defakto již postaveno emoticon Cena si myslím je víc než adekvátní, teda doufám emoticon
4. únor 2013 ve 21:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
 @tomikno Jo, tak to jsem si taky říkala, když jsem se tam opakovaně ptala, jestli tam opravdu někdo, kdo mi může poradit není. Pak mi to ale došlo. Máme u nás jarní prázdniny a dámy zřejmě dovolenkují s dětmi. No každopádně chápu, ale u nás v práci by si nikdo nemohl vzít dovolenou bez toho, aby měl zástup (IT firma - marketing). No jo, ale nenadělám nic, Počkám si emoticon
5. únor 2013 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @acz Dobrý den, můžu poradit či resp. doporučit partu pana Lejska, která nám montovala 101. Bavil jsem se s nimi a dělají i rekonstrukce starých okálů typu 117. Partu jsem již zde několikrát chválil a ne jen já, Opravdu si s tím hezky vyhráli.
5. únor 2013 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
fotoportrét
fotoportrét
acz
Registrovala se 4. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
acz
Registrovala se 4. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky.
 ihisi vřelé díky, ale mě spíš šlo o rozmístění nábytku.S dispozicí domu nechceme nic měnit.A spíše tohle sami. Děkuji. Pěkný den.
5. únor 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
novaci
Registrovala se 18. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
novaci
Registrovala se 18. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 1 přítele.
 Potřeboval bych poradit. Přitopení elektrokotlem jsem nastavil ekvitermní regulaci na krivku č. 7 a posunul teplotu výchozího bodu z 2Ost. na 24st. Topíme na 24,6 na termostatu. Můžete mi někdo poradit jak vlastně ta ekvitermní regulace funguje a jestli není lepší ekvitermní regulaci vypnout a nastavit na kotli max teplotu třeba na 60st. Máme rádi teplo, ale také bych chtěl využít kotel co nejefektivněji. Děkuji.
5. únor 2013 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
 Zdravím,máme krbové kamna s výměníkem a trochu problém při topení.Když v nich zatopíme,topí pouze 2 radiátory v patře,další jsou vlažné a některé úplně studené.Asi bude někde chyba,tak pokud máte někdo zkušenost a můžete poradit,byla bych moc ráda,děkuji
5. únor 2013 v 19:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @rejdidlo Zkontrolovat tlak vody v topne soustave, odvzdusnit soustavu, zkontrolovat obehove cerpadlo, pak velice nepravdepodobne, zkontrolovat zda jsou radiatory vubec napustene. V miste napojeni radiatoru na trubky jsou naposteci srouby a zkontrolovat zda jsou otevrene.
5. únor 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
am760
1
Registrovala se 11. prosince 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
am760
1
Registrovala se 11. prosince 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Region Tábor.
 Dokáže mi někdo říct, z čeho se skládá termofasáda? Co to je? Je to polystyren? Díky
5. únor 2013 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
 termofasáda=polystyren
6. únor 2013 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
6. únor 2013 v 16:08 • katerina_h
fotoportrét
fotoportrét
montaznik
Registroval se 11. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
montaznik
Registroval se 11. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků. Region Olomouc.
 @katerina_h Dobrý večer Kačenko ,
to to je fórum o bydlení ,nikoliv o nakupování v IKEA
6. únor 2013 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @montaznik Každej jednou studoval a potřeboval pomoc emoticon jeden dotazník, ještě nikoho nezabil emoticon
6. únor 2013 v 19:16  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
 @katerina_h Máte to odeslané emoticon
6. únor 2013 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
6. únor 2013 ve 21:12 • katerina_h
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat". Poznámka admina: “Průzkumy mohou dělat jen Profesionálové.”
6. únor 2013 ve 21:17 • katerina_h
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
Registrovala se 4. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
Registrovala se 4. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
 Dobry večer,tak se pomalu procitam diskuzi a potřebovala bych poradit od zkusenejsich.Máme objednaný dum Nova 101 a máme upřesnit kde okno,kam garáž a tak.Já už ale přemýšlím o vnitřním vybaveni.Mate někdo zkusenost podlahovym vytapenim?Přemýšlím jen o spodni části domu a koupelnách.Mam ale strach z vyúčtování.A ještě jeden dotaz k zakladovce nechat od Rymarovaku nebo jinou firmu?Jsme z Berouna.Děkuji za odpovedi emoticon
6. únor 2013 ve 22:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @lenulka05
Jak se tady dočteš, máme elektrické podlahové vytápění v celém domě a nemůžeme si to vynachválit. Kompletní účet za elektřinu očekávám kolem 30tis /rok . Za měsíc budu vědět přesná čísla.
6. únor 2013 ve 23:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
Registroval se 20. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
Registroval se 20. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
 @lenulka05 My máme v Berouně dřevostavbu od jiné firmy, avšak teplovodní podlahovku máme za rozumný příplatek sice zalitou v anhydridu, ale jinak přesně tak, jak píšeš (přízemí + koupelny v obou patrech; v patře jsou kvůli snažší regulaci a ev. budoucím změnám využití/dispozic radiátory).
Laminátová podlaha nad podlahovkou přitom byla i v nedávných mrazech jen téměř neznatelně teplejší, než vzduch v místnostech (až se teplomilná drahá polovička rozčilovala, že není ani zdaleka tak teplá jako u známých ve zděném domě), ale bohatě to stačilo - a navíc i subjektivně bylo v přízemí tepleji, takže stačilo topit na 22 - 23 stupňů a i tak to byla subjektivně úplně stejná pohoda, jako když jsme v předchozím bydlišti topili (podle téhož pokojového teploměru) na 24 - 25 stupňů.
Spotřeba energie tak bude díky subjektivně vyšší teplotě vzduchu nižší, než kdybychom měli i dole radiátory, přičemž s teplovodním topením (na rozdíl od elektických rohoží) nebude problém ani v případě ev. dalšího výrazného zdražování energií se změnou primárního zdroje tepla např. na tepelné čerpadlo, termodynamický systém či jiný v té době aktuálně méně nákladný zdroj tepla.
6. únor 2013 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @lenulka05 my žádné podlahové topení nemáme, a jsme spokojeni, podlaha je teplá i tak, dokonce i v koupelně na dlaždičkách, asi bych se podlahovku nedával, měli jsme ji v předchozím baráku, ten byl zděný a tam to bylo potřeba, bylo to super, obzváště v koupelně, ale nyní si nemůžeme vynachválit radiátory, máme kam dávat vyschnout věci když přijedeme z hor (rukavice, boty etc...) a dokonce můžeme dětem sušit pomerančovou kůru do školy.
7. únor 2013 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lenulka05 taky máme jen radiátory z důvodu ceny, ale v horní koupelně a v kuchyni máme teplovodní podlahovku a je to super, hlavně v koupelně, když stoupnu na místo kde zrovna není tak je to hodně znát, takže za mě do koupelny určitě emoticon
7. únor 2013 v 10:24  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @petrsv1000
jak dlouho vydrží teplá podlaha. Máme radiátory, kotel nám začne topit ráno od 6,30 do 7,30 a pak spíná až odpoledne od 17 do 22,00 jinak je na 19,00. stejně ale kotel mezi 17 a 22 v tomto počasí sepne max 2x proto mi nepřijde výhoda podlahovky zase tak veliká, nebo se pletu? emoticon
7. únor 2013 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @wenigh ráno kotel topí od pěti do půl sedmý, podlaha je od šesti teplá a pak se topí od 17ti do cca 20h nastaven je do 21h a do té doby je podlaga teplá takže asi max 3hod. Chodím na boso. takže v kuchyni super, plovoučka je pochopitelně studená... Takže jsem spokojen, kdyby nešlo o peníze dal bych ji všude...
7. únor 2013 v 11:23  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
 @pavelcent gratuluji k výhře emoticon
7. únor 2013 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 Tak zítra konečne po půl roce kolaudace emoticon Tak snad vše proběhne ok emoticon
7. únor 2013 v 17:40  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
 @petrsv1000 To klapne! emoticon
7. únor 2013 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 Zdravím všechny po delší době. U nás po 5 měsících velká spokojenost se s101. Zatím propáleno kolem 5 megawatt. (podlahové vytápění Fenix) Od prosince topíme v krbu a to si nemůžeme vynachválit. Máme H+S Salerna výkon 4kW a bohatatě to stačí. Po dvou hodinách se vytopí i vrch. Dole to držím kolem 25 stupňů, nahoře tak 21. I malý průduch hodně postačí na vytopení schodiště a chodbičky.
Včera jsme dodělali hromosvod. Ještě čekám na vyřízení ohlášky ohledně ČOV, to nás trochu brzdí s kolaudací. Ale snad už taky brzo.
Na jaře nás čeká dodělání příjezdovky a pokud zůstanou ještě nějaké finance, tak i plot a terén trochu poupravit kolem. Tohle ale zatím nedokážu odhanout, kolit to bude stát. Ani plot, zatím jsem nic nevyhledával.

Brzo vložím nějaké fotečky.

Zatím vše bez nějakých problémů, jen s připojením na internet. Vždy nám v tom něco stíní. Po zemi to nejde, O2 nemají prachy.

Ještě chci provést instalaci zabezpečovacího systému. Mohli by jste mi dát nějaké doporučení na bezdrát? Mám jen nabídku od Jablotronu za 26 tis. Dva magnety, 6x PIR, klávesnice a výměna detektorů požáru za lepší (komunikace přes sms)atd. Nevím, zda je to rozumná nabídka či se dá poříti i za lepší peníz něco slušného?
8. únor 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
 @ihisi a prosím když máš ty krbovky h+s salermo, nemáš problémy s malým topeništěm? viděl jsem že dodávají dřevo 33 cm a toto má topeniště o šířce cca 28 cm, to pak nějak dořezáváš, nebo jak to řešíš? díky
Míra
8. únor 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 Tak máme zkolaudováno emoticon ( povoleno užívat stavbu ) za hodinku bylo hoto, vše proběhlo bez sebemenších komplikací emoticon
8. únor 2013 ve 13:45  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @mirekk No než jsem šel finálně do nich, tak jsem si ověřoval, jak je to nákupem řeziva v této délce. Tady u nás v okolí jsou i možnosti na 25 cm, je to ale samozřejmě o něco dražší. Já měl zatím kupu odřežků, ale měl jsem i pěkná polínka. Některá jsem si samozřejmě musel zkrátit do těch 28 cm. Jinak s topeništěm není problém cca na tu hodinu si vystačím s necelím kg tvrdšího dřeva (buk), když přiškrtím přivody prim. a sek. vzduchu. I tak topí nadále pěkně. Výhodou je ext. přivod vzduchu. Takže v místnosti je potom krásně dýchatelno. Zkoušel jsem i degestoř k tomu spusti a není rovněž žádný problém. Jen jak píšou, je dobré otevřít prim. přívod vzduchu a po chvilce pootevřít nejprve dvířka a až po 5s asi otevřít naplno. Jsem s nima spokojený, hlavně i po designové stránce. Cena je bohužel trošku vyšší než u ostatních.
8. únor 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @petrsv1000 Takže spokojenost!!! Nás to čeká. Prý snad nemusíme mít ani ještě dlažbu, stačí snad makadan, a plot nemusí být i přes uvedení v situačce.
8. únor 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš